Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Átállás PHPBB2-PHPBB3-ra.

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. nov. 16, 2009 4:30 pm

Urak!

A fórum elavult. Megkezdtem az újabb verzió telepítését, természetesen egy független tárhelyen tesztelgetve. Minden bizonnyal valami alap designel napokon belül üzemelni fog.
Türemeteket kérem addig is, illetve, ha felmerülne gond akkor azt írom és reméljük úgymond "házon belül" megoldást találunk.

Addig kérek szépen mindenkit, ha lehet, felejtsétek el a hosszú Ö-t.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára metosz szer. márc. 17, 2010 12:06 am-kor.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. nov. 16, 2009 11:01 pm

Bekaptam egy ilyen hibát:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 143 bytes) in /disk/raid28/i/n/infoszakkor/forum/includes/template.php(187) : eval()'d code on line 49

Sajnos a megoldás a phpBB guruk részérööl nem túl kecsegtetöö, :roll: várnunk kell vagy Genyonak kell lépnie.
HoremWeb írta:A Freeweb MySQL szolgáltatása november 10-e óta gyakorlatilag nem létezik. Nem tudom mit csinálnak vele, de leginkább <3-atnak... Szóval vagy várj, vagy költözz... :(
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » kedd nov. 17, 2009 12:49 am

metosz írta:Bekaptam egy ilyen hibát:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 143 bytes) in /disk/raid28/i/n/infoszakkor/forum/includes/template.php(187) : eval()'d code on line 49

Sajnos a megoldás a phpBB guruk részérööl nem túl kecsegtetöö, :roll: várnunk kell vagy Genyonak kell lépnie.
HoremWeb írta:A Freeweb MySQL szolgáltatása november 10-e óta gyakorlatilag nem létezik. Nem tudom mit csinálnak vele, de leginkább <3-atnak... Szóval vagy várj, vagy költözz... :(
A HRC még mindig rendelkezésetekre áll, egy maszim.hrc-team.hu domainnel tudunk szolgálni, amire felrakhatjuk a honlapot + azt a phpbb-t, ami most is van, kell egy SQL export (ha van rá mód) és akkor még a fórum tartalma is megmarad! :wink:
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd nov. 17, 2009 5:24 pm

Toby írta:
metosz írta:Bekaptam egy ilyen hibát:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 143 bytes) in /disk/raid28/i/n/infoszakkor/forum/includes/template.php(187) : eval()'d code on line 49

Sajnos a megoldás a phpBB guruk részérööl nem túl kecsegtetöö, :roll: várnunk kell vagy Genyonak kell lépnie.
HoremWeb írta:A Freeweb MySQL szolgáltatása november 10-e óta gyakorlatilag nem létezik. Nem tudom mit csinálnak vele, de leginkább <3-atnak... Szóval vagy várj, vagy költözz... :(
A HRC még mindig rendelkezésetekre áll, egy maszim.hrc-team.hu domainnel tudunk szolgálni, amire felrakhatjuk a honlapot + azt a phpbb-t, ami most is van, kell egy SQL export (ha van rá mód) és akkor még a fórum tartalma is megmarad! :wink:
Nem tudom nektek hol van a szerveretek, ez egy különállógép?
Ha nem akkor esetleg nincs kedved valamikor összedugni a buksinkat és egy saját webszervert beüzemelni mindekett?nknek? Ezen a téren se lennének többet korlátok. Jelenleg két kb. 3-4 éves, szervergép vár telepítésre, nyilván nem maga a gép hanem az üzembehelyezés és fenntartás költségei hosszútávon a drasztikusak. Ezek a gépek természetesen mind raid vezérl?s igazi szerver cuccok, 8) csak a két weboldalaknak, bármelyik sok is lenne.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd nov. 17, 2009 5:37 pm

De ideiglenesen a fórumot, ha nem oldódik meg ez a mizéria, akkor megköszönném és átraknám hozzátok.
Versenyz?ket a változás semmilyen formában nem érinti, s?t gyakorlatilag nem is lesz látható!
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » kedd nov. 17, 2009 6:52 pm

Nekünk innen van a szerver, kb 2010 áprilisig még szerzöödésünk van. Webszervert még nem nagyon üzemelgettem (csak a saját gépemen kisérletezgettem), ezen a téren van mit tanulnom. :roll:
De azt hiszem, amíg nincsenek beüzemelve az új gépek, fölösleges ilyenekrööl beszélni a medveböörös elv alapján. :wink:
Megcsinálom nektek az aldomiant, illetve priviben majd megadom az ftp és sql adatokat!
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. nov. 18, 2009 11:37 am

ŐŐ ŰŰŰ és még sokan mások, :twisted: :twisted:

Jelentem megcsinálták!!
:D Ennek ellenére a folyamatok nem állnak le a költözést nem halasztgathatjuk sokáig.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. nov. 23, 2009 5:54 pm

Nem tudtam, hogy hova írjam, de ezt topikot találtam megfelelőnek.

Szóval ma "most" mikor be akartam tölteni az maszim.hu-t, akkor az Avast a következő figyelmeztetést küldte nekem:

Kép

Csak az Avast kikapcsolása után enged az oldalra.

Gondoltam szólok... ;)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. nov. 23, 2009 6:49 pm

Gadfly írta:Nem tudtam, hogy hova írjam, de ezt topikot találtam megfelelőnek.

Szóval ma "most" mikor be akartam tölteni az maszim.hu-t, akkor az Avast a következő figyelmeztetést küldte nekem:

Kép

Csak az Avast kikapcsolása után enged az oldalra.

Gondoltam szólok... ;)
:roll: nem írja esetleg, hogy konkrétan melyik fájlal van gondja.
Jó volna törölni azt ami akár csak egy vakriasztást is csinál.

Ellenkező esetben kizárásos alapon tudnék csak eljutni a cucchoz, amihez nekem is fel kellene rakni ezt a virus írtót - mivel az enyém semmilyen gondot nem jelez. :?
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. nov. 23, 2009 7:30 pm

Megnéztem a naplójában és ezt a fájlt véltem felfedezni. Ha ezt a linket külön beírom a böngészőbe, akkor is ugyan úgy figyelmeztet. Valszeg Ő lehet a ludas...
(gondolom az alap HTML fálj hivatkozik erre a fájlra és ezért figyelmeztet a főoldal betöltésekor)

http://www.maszim.hu/favicon.ico

Napló tartalma:
http://noob.hu/2009/11/23/masz_tro_2.JPG
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. nov. 23, 2009 9:07 pm

Gadfly írta:Megnéztem a naplójában és ezt a fájlt véltem felfedezni. Ha ezt a linket külön beírom a böngészőbe, akkor is ugyan úgy figyelmeztet. Valszeg Ő lehet a ludas...
(gondolom az alap HTML fálj hivatkozik erre a fájlra és ezért figyelmeztet a főoldal betöltésekor)

http://www.maszim.hu/favicon.ico

Napló tartalma:
http://noob.hu/2009/11/23/masz_tro_2.JPG
Remek, mert ilyen fájl, de még csak ilyen kiterjesztés sincs az állományban, sőt az index.html nem is hivatkozik ilyenre. :?:
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. nov. 23, 2009 11:59 pm

metosz írta:
Gadfly írta:Megnéztem a naplójában és ezt a fájlt véltem felfedezni. Ha ezt a linket külön beírom a böngészőbe, akkor is ugyan úgy figyelmeztet. Valszeg Ő lehet a ludas...
(gondolom az alap HTML fálj hivatkozik erre a fájlra és ezért figyelmeztet a főoldal betöltésekor)

http://www.maszim.hu/favicon.ico

Napló tartalma:
http://noob.hu/2009/11/23/masz_tro_2.JPG
Remek, mert ilyen fájl, de még csak ilyen kiterjesztés sincs az állományban, sőt az index.html nem is hivatkozik ilyenre. :?:
Igen, nekem is ez volt a furcsa, hogy amikor leállítom a vírusirtót és ráklikkelek ".ico-s" linkre, akkor kidobja a freeweb, hogy nincs ilyen fájl. Viszont ha megy a vírusirtó és úgy klikkelek rá, akkor meg egyből riadó! :D
Annyit még kipróbáltam, hogy megkértem mást (aki tudom, hogy szintén Avast-ot használ), hogy indítsa el a http://www.maszim.hu -t, hogy nála csinálja e ezt, mert már arra is gondoltam, hogy lehet nálam "fosott be vmi", de sajnos nála is ugyan ez volt, tehát az Avast vmit érzékel. :(
Annyi, hogy ezt a jelenséget ma (hétfő) késő délután óta csinálja. Kora délután még jó volt, meg ugye előtte is.... Esetleg nem volt vmi változtatás a html-ben kora és késő délután között valamikor? (a fórumnál nincs jelzés, tehát az OK)

Az én tippem igazából az lenne, hogy lehet le kéne szedni ezt az Avast-ot ideiglenesen -> link, és a weboldal fájljait át kéne vizsgáltatni vele, mert úgy biztos pontosabb infót tudna adni a problémáról (esetleg lehet ki is javítja). Valószínű, hogy nem is a szerveren lévő fájlok vírusosak, hanem egy hivatkozás által irányított másik szerveren van vmi...
Érdemes kipróbálni, mert az ingyenes vírusirtók közül szerintem az egyik legprofibb (több teszt is bizonyította) és ezáltal rengetegen használják (ezt talán bizonyítja a linken is található letöltések száma, amely csak erről az oldalról számol :) ) és ha valaki ilyen Avast-ot használó user tévedne ide az oldalra azt egyből blokkolni fogja...ami meg ugye nem jó! :roll:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Norbi » kedd nov. 24, 2009 10:30 am

Nekem az Avast nem jelez semmit :O :shock:

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sanya » kedd nov. 24, 2009 10:40 am

RPeti is jelezte az imént, hogy trójait jelez neki az Avast. 2-3 napja nekem is volt 2x, hogy az avg adathalász risztást adott, aztán semmi azóta. :roll:

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd nov. 24, 2009 10:47 am

Nézzétek a weboldalon csak HTML, JPG és GIF kiterjesztéssel lehet találkozni a phpbb php fájljai mellett. Van pár betömörített cucc is, de azok mind szinétn képek...stb.
Ez nem a mi szervergépünkön van. Vagyis ha virnyák van az nem a mi gépünkön hanem a szolgáltatónál, ráadásul nem a mi fájljaink között, de ha ott lenne akkor is első sorban a szerver virus gyilokjának kellene eljárni az ügyben. Röviden és egyszerűen, nem tudok tenni semmit sem, átnézhetem pusztán szorgalomból újra az összes fájlunkat, de akkor se fogok találni semmit sem JPG virusról már hallottam de közel se trójai, a forrást meg ismételten végig néztem nincs olyan hivatkozás ami az említett fájlra és kiterjesztésre mutatna.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd nov. 24, 2009 11:51 am

:!: :!: :!: Hamis vírusriasztás az Avast-tól! 2009.11.24. :!: :!: :!:
Tisztelt felhasználók! Ezúton értesítjük önöket, hogy az Avast antivirus legfrisebb verziói minden freeweb.hu oldalra tévesen(!) vírustalálatot jeleznek. Kérjük használják a vírusírtó program vakriasztás bejelentő szolgáltatását, így tudják önök is jelezni a hibát az Avast készítői felé. Mi már jeleztük a program készítői felé a hibát, de választ egyelőre még nem kaptunk.

forrás: http://www.freeweb.hu/

Hát akkor ennyi... :) 8)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd nov. 24, 2009 5:34 pm

én mindig mondom a NOD32 2.70 verzió a legjobb..havonta új serial hozzá chip vagy world magazinos és no problem..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd nov. 24, 2009 5:41 pm

Windows Essential
Se kód se semmi nem kell csak egy legális windows és máris nagyon szépen muzsikál. :wink:

De enélkül is egy alap legális windows automatikusan letölti a legkeményebb kártevők elleni szoftvereket és írtja is. Ne feledjük, hogy kinek köszönhetjük a virusokat éppen álatlában azoknak akik az ellenszert is osztogatják és ez most nem egy szokványos összeesküvés elmélet hanem tény.
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » kedd nov. 24, 2009 7:50 pm

Nekem már elég régóta NOD32 van, de le nem cserélném se Avastra, Norton-ra meg főleg nem. :) Utóbbi annak idején a teljes erőforrás kb. 60%-át (!!!) lefoglalta a gépemből, aztán csodálkoztam, miért lassú. :?

Akura
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: szer. dec. 09, 2009 1:29 pm

Hozzászólás Szerző: Akura » csüt. dec. 10, 2009 9:03 pm

Már ne is haragudj metosz de ez egy jo nagy hülyeség szerintem. Egy virus sose nezi hogy legalis e az oprendszered vagy se.Egy legalis oprendszer semmivel se rosszabb vagy jobb mint a torott. Egy alap wint virusiró nélkül kb 2 perc alatt lehet megfertőzni hiaba van rajta defender meg a többi.Egyebkent en is NOD parti vagyok.

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég