Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd jan. 25, 2011 7:12 pm

Urak!

Ezúton is szeretném megköszönni Gadflynak a sok melót amit eddig csinált, szomorúan, de kell fogadni döntését. Természetesen nagyon remélem, hogy marad köztünk mint versenyző, sőt esetleg, ha így lesz bizonyos részfeladatokat adhatunk megbízható kezébe - pl. futam kiírás mindig pontos volt -l-


Természetesen a dolog nem maradhat árván - felelős nélkül, ezért Bedyvel közösen elvégezzük. A futamkiírást majd én csinálom. Jó lenne, ha egyszer összejönne a teljesen független bíráskodás, amire ebben az évben esélyünk lesz és privát megkezdtem a bírói testület felkérését.

Továbbá kérdés számomra, hogy nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy megfelelően lett összeállítva a naptár. Mivel Gadfly úgy szerette volna, ha előtte lévő csütörtökön lesz a futam, én meg úgy gondolom talán még is jobb lenne utána - sokan a mezőnyből a hétvégén szembesülnek, hogy F1 van – (szerintem vasnap este esélyes lesz egy hivatalos tesztidőpont.) Amennyiben Bedynek nincs ellenvetése akkor ezen változtatunk.

Összességében viszont az egész naptár picit borul, de a lényeg nem változik a versenyek csütörtökön lesznek - ez sokkal megfelelőbb időpont a legtöbbünknek.

Pénteken 2011.01.28-án elnökségi értekezlet lesz, amin véglegesítjük a naptárat, a 30 napos szabály értelmében, a kiírás hamarosan.

@Tommy
Amennyiben jelzed mi az amit már a repjegy fogalalások vagy miazmás miatt nem lehet elrakni, az betonozzuk, természetesen a díjátadót nem fogja érinteni.

:mrgreen:
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. jan. 26, 2011 12:33 pm

metosz írta:@Tommy
Amennyiben jelzed mi az amit már a repjegy fogalalások vagy miazmás miatt nem lehet elrakni, az betonozzuk, természetesen a díjátadót nem fogja érinteni.
:mrgreen:
Itt az MTCC futam időpontokra gondoltál Metosz? Ha jól vettem ki a szavaidból, de nem biztos. Pénteken jó az időpont, akkor ott leszek ts-en és megbeszéljük. Holnap még nem vagyok, este érek majd haza, pénteken délután már leszek. akkor egyeztetünk ha jó így mindenkinek.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. jan. 26, 2011 12:57 pm

Tommy78 írta:
metosz írta:@Tommy
Amennyiben jelzed mi az amit már a repjegy foglalások vagy miazmás miatt nem lehet elrakni, az betonozzuk, természetesen a díjátadót nem fogja érinteni.
:mrgreen:
Itt az MTCC futam időpontokra gondoltál Metosz? Ha jól vettem ki a szavaidból, de nem biztos. Pénteken jó az időpont, akkor ott leszek ts-en és megbeszéljük. Holnap még nem vagyok, este érek majd haza, pénteken délután már leszek. akkor egyeztetünk ha jó így mindenkinek.
Igen, szerencsére még csak január van. Genyóval Zöldivel beszélgettem és akkor döbbentünk rá, hogyha előtte hagyjuk a futamokat semmilyen motivációt nem fogunk kapni az igazi eseménytől, márpedig nekünk minden motivációra amit csak mozgósítani tudunk szükségünk van.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. jan. 26, 2011 2:22 pm

metosz írta:Urak!

Ezúton is szeretném megköszönni Gadflynak a sok melót amit eddig csinált, szomorúan, de kell fogadni döntését. Természetesen nagyon remélem, hogy marad köztünk mint versenyző, sőt esetleg, ha így lesz bizonyos részfeladatokat adhatunk megbízható kezébe - pl. futam kiírás mindig pontos volt -l-
Persze, szívesen segítek bármiben a jövőben, amiben tudok és lesz időm. Ha beindul a szezon, akkor a futamkiírásokat és esetlegesen a betöltő (promo) képeket szívesen elvállalom. ;)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. jan. 26, 2011 4:54 pm

Kép

gombocfej
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: pén. feb. 12, 2010 6:22 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: gombocfej » pén. jan. 28, 2011 6:06 pm

erdeklodnek,a vasarnapi kozos tesztek mikor kezdodnek?? _a_ _a_ _a_

gombocfej
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: pén. feb. 12, 2010 6:22 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: gombocfej » vas. jan. 30, 2011 1:42 pm

elolvastam az evad programot,az f1-re biztosan jelentkezek,s koszi hogy en is valaszthatok majd autot,a negy red bull-os auton kivul,barmibe beulnek,mivel az igaziba nem tartozik a kedvenceim koze ezert valahogy ugy erzem nem motival szimulatorba se...
a mod nagyon jo,kezdtem hozzaszokni tc nelkuli vezeteshez,ami egy kicsit zavar nagyon remeg az auto,ezt lehete javitani prl be vagy valahol,vagy igy van keszitve a mod ?

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. jan. 30, 2011 3:11 pm

gombocfej írta:elolvastam az evad programot,az f1-re biztosan jelentkezek,s koszi hogy en is valaszthatok majd autot,a negy red bull-os auton kivul,barmibe beulnek,mivel az igaziba nem tartozik a kedvenceim koze ezert valahogy ugy erzem nem motival szimulatorba se...
a mod nagyon jo,kezdtem hozzaszokni tc nelkuli vezeteshez,ami egy kicsit zavar nagyon remeg az auto,ezt lehete javitani prl be vagy valahol,vagy igy van keszitve a mod ?

Pontosítok, nehogy félreértés legyen, mindenki választhat autót, csak a tavalyi eredménynek alapján, - ahogy eddig is - vannak akik előnyt élveznek.



A remegést lehet állítani, legalábbis én már hallottam róla, tuti kapsz választ. :wink:
Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: IsTi » vas. jan. 30, 2011 3:17 pm

gombocfej írta:elolvastam az evad programot,az f1-re biztosan jelentkezek,s koszi hogy en is valaszthatok majd autot,a negy red bull-os auton kivul,barmibe beulnek,mivel az igaziba nem tartozik a kedvenceim koze ezert valahogy ugy erzem nem motival szimulatorba se...
a mod nagyon jo,kezdtem hozzaszokni tc nelkuli vezeteshez,ami egy kicsit zavar nagyon remeg az auto,ezt lehete javitani prl be vagy valahol,vagy igy van keszitve a mod ?
rFactor, User data, saját profilod, ott megkeresed a plr fájlt

Cockpit Vibration Mult1="0.00000" // Primary vibration
Cockpit Vibration Mult2="0.00000" // Secondary vibration ha így néz ki akkor nem remeg

Cockpit nézetbe ha nincs tükröd akkor azt meg ezzel tudod beállítani:)

Virtual Rearview In Cockpit="1"

ennyi:)

gombocfej
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: pén. feb. 12, 2010 6:22 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: gombocfej » vas. jan. 30, 2011 5:37 pm

koszi a segitseget,igy mar mindjart mas a helyzet...

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. jan. 30, 2011 6:05 pm

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: pettya » hétf. jan. 31, 2011 8:47 pm

Üdv.
Jelentkeznék hozzátok, már régebben szereztem f1-re jogosítványt remélem még érvényben van :D
A mód tetszik csak hozzá kel szokni, grat a készítőknek.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. jan. 31, 2011 10:12 pm

bpetya írta:Üdv.
Jelentkeznék hozzátok, már régebben szereztem f1-re jogosítványt remélem még érvényben van :D
A mód tetszik csak hozzá kel szokni, grat a készítőknek.
-v-
Üdv újra a csapatban! Természetesed jogsid él, de egy tesztfutam kell majd az aktiválásához.
Kép

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: pettya » hétf. jan. 31, 2011 11:13 pm

metosz írta:
bpetya írta:Üdv.
Jelentkeznék hozzátok, már régebben szereztem f1-re jogosítványt remélem még érvényben van :D
A mód tetszik csak hozzá kel szokni, grat a készítőknek.
-v-
Üdv újra a csapatban! Természetesed jogsid él, de egy tesztfutam kell majd az aktiválásához.
Okés, Köszi szépen. tesztfutam mikorra várható? Gondolom majd valamikor autóválasztás elött.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd feb. 01, 2011 8:24 am

bpetya írta:
metosz írta:
bpetya írta:Üdv.
Jelentkeznék hozzátok, már régebben szereztem f1-re jogosítványt remélem még érvényben van :D
A mód tetszik csak hozzá kel szokni, grat a készítőknek.
-v-
Üdv újra a csapatban! Természetesed jogsid él, de egy tesztfutam kell majd az aktiválásához.
Okés, Köszi szépen. tesztfutam mikorra várható? Gondolom majd valamikor autóválasztás elött.
A bajnoki márc. 17-én indul a kiírás febr.17-én 19.00-kor kerül ki. Első tesztfutam közvetlenül a kiírás után 2011.02.17-én lesz 20.00-tól az utána következő időszakban lesz még tesztfutam illetve közvetlenül a kezdés előtt vasárnapra és keddre szintén már fixálva van két időpont.

Még több mint másfél hónap a kezdésig. Remélem addig megösmerkedik mindenki kellőképpen a MOD-al.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. feb. 12, 2011 2:37 pm

Urak!

Folytatva itt amely picit áttért az "Forma1 2011 CSEVEGŐ-be"
gombocfej írta:szerver csak csutortokon lesz elinditva ????
A szerver jelenleg is fut és futott is barcelonával! Ha minden igaz a csütörtöki tesztfutam Melbourneben lesz. Maga a pálya mikor lesz elérhető, azt nem tudni, erre Metosz tud választ adni. ;)

Csak 1 ötlet:
Ha már a valóságot akarjuk szimulálni, akkor a tesztfutamokat nem rendeznénk olyan pályákon ahol az F1-esek is szoktak tesztelni? pl. Valencia (nem az utcai) v. Jerez? Vagy esetleg olyan pályákon, amely nem lesz a 2011-es versenynaptárunkban? Csak azért, mert anno nekem ez lett volna a tervem, így gondoltam ötletként felvetem, hátha hajlik rá az "új" szakosztályvezetés. :razz:
(a bajnoki úgy is Bahreinnel és Ausztráliával kezdődik, így egy picit félő, hogy mire odakerülnénk élesben egy picit uncsi lenne már ezen pályákon körözgetni)

@Metosz
Ha nem gond, akkor ide is becsatolnám azt, amit a 2011 Évad Információk tobikban írtál az F1 bajnokiról. :roll:

---------------------------------------------------------

:!: A Forma1 bajnoki
kiírása egy hónappal az esemény előtt 2011.02.17 Csütörtökön 19.00-kor kerül sor, jelentkezni onnantól lehet majd, a jelentkezésnél szokásosan a tavalyi első 10 helyezett kezdi majd a választást. Tony, metosz, Aflac, Gadfly, Tom, IsTi, Ulvar, Giorgio, Kazard, Spike, +1 Gombocfej – ebben a sorrendben.
Ezúton kérem szépen, őket vegyétek figyelembe Kopi és Sanya kérését a Virgin csapattal kapcsolatosan.

MOD letöltés:
ftp://87.229.108.129/VERSENYZES/FORMA1/2011/MOD/

Tesztfutamok és vizsgalehetőségek:
2011.02.17. Csütörtök Melbourne
Közvetlenül a bajnoki kiírás után – kéretik a rendszer szerint megkapott autóval érkezni, az autóválasztáskor több autó megadása célszerű és a kiírást elolvasva kötelező is leszen.

2011.03.13. Vasárnap Sakhir
2011.03.15. Kedd Sakhir


Menetrend tesztnapokon:
Vizsga 19.30-tól. Tesztfutam rajt 20.30.
[/color]
2011.03.17. Csütörtök Sakhir ÉVADKEZDÉS
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

spiczi91
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: csüt. júl. 19, 2007 2:18 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: spiczi91 » szomb. feb. 12, 2011 4:08 pm

Egy Hispániát megköszönnék. :)
Kia Cee'd & Hyundai i30 meg a Google

BIKICSUNÁJ

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. feb. 12, 2011 4:22 pm

én is arra pályázok ;-)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. feb. 12, 2011 6:01 pm

Tommy78 írta:én is arra pályázok ;-)
Nem úgy volt, hogy Kubika? =_
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Rolika
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: szomb. júl. 26, 2008 10:10 am

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Rolika » szomb. feb. 12, 2011 8:47 pm

Sziasztok újra!

Felhoznám ismételten a kérdést urak.Év közben lehet egy két versenyre jönni mikor rá ér az ember?Ha lesz tesztfutam hétvégén még arra is tok szakítani időt de ha jól olvastam az nem esik hétvégére.Munkám révén nem tok hétközbe menni vizsgázni.Megoldható ez valahogy?

Üdv Roli

gombocfej
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: pén. feb. 12, 2010 6:22 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: gombocfej » vas. feb. 13, 2011 7:46 am

kerekcserenel,uzemanyag nelkul maradok,ez masnal is igy van ??? -uh-

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 13, 2011 9:42 am

gombocfej írta:kerekcserenel,uzemanyag nelkul maradok,ez masnal is igy van ??? -uh-
Tommy78 írta:Ha valaki teszteli majd a modot, akár offline, akár majd online, a teljes tankos távot, mivel a 2010-es szabály lesz a mérvadó, nem lesz tankolás, azaz a 230 litert kellene kiautózni, de kerékcserére előfordul, hogy a teszt alatt ki kell jönni, de mivel nincs tankolás, igy az rFactor "practice" azaz edzés módban leveszi az üzemanyag mennyiségét "1"-re. Ez az alapbeállítása az rF-nek, de az F1'91 bajnoki óta már rájöttem, hogy a UserData/Sajátneved mappában ha a sajátneved.PLR filet megnyitod szerkesztésre, keresd meg a Relative Fuel Strategy="1" sort és ha ott "0" van, akkor írd át "1"-re akkor nem veszi le a mennyiséget.
Ezt még az első oldalon írtam, ezt írd át és akkor nem veszi le. Amúgy ilyet csak Practice módban csinál az rF, versenyen nem kell ilyentől tartanod, "0"-ás beállítással sem.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. feb. 13, 2011 12:48 pm

Rolika írta:Sziasztok újra!

Felhoznám ismételten a kérdést urak.Év közben lehet egy két versenyre jönni mikor rá ér az ember?Ha lesz tesztfutam hétvégén még arra is tok szakítani időt de ha jól olvastam az nem esik hétvégére.Munkám révén nem tok hétközbe menni vizsgázni.Megoldható ez valahogy?

Üdv Roli
Ha van hely és van jogsid? miért ne? viszont a futam is csütörtökön lesz vagyis hétköznap.
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 13, 2011 3:09 pm

Gadfly írta:
Tommy78 írta:én is arra pályázok ;-)
Nem úgy volt, hogy Kubika? =_
De, csak gondoltam TOP10-ből plusz Gombocfej, hátha választja valaki, ezért nem is éltem bele magam, meg nem is akartam ide beírni, mert ha valakinek az kell az előválasztottak közül akkor én nem akarom attól elvenni.


Illetve Gadfly!

Említetted múltkor Hamilton bukóját, hogy túl magasan van, azt javítottam, illetve a Merci színével nem voltál elégedett, csak már nem tudom mi volt vele a gond és kerestem a hsz-t itt a fórumon, de nem találtam hol írtad. Lehet az még a régibe volt. Leírnád majd? Köszi.

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Ulvar » vas. feb. 13, 2011 4:04 pm

A csapatbajnoki lesz díjazva? "konstruktőri" díjazás lesz 100%?
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 13, 2011 6:27 pm

@Ulvar
Tudom én anno (díjátadón és lehet itt a fórumban is) hangoztattam, hogy a következő szezonban szerepet fog vállalni a konstruktőri verseny és pontozás is. Továbbra is jó dolognak tartanám, sőt én a champ resultsot és terveztem lecserélni, mert szerintem már idejét múlt módszer és macera vele minden (persze csak az ha az ember módosítani akar benne vmit pl.: vki másik csapathoz megy át, akkor elég primitíven a korábbi autóhoz írja a pontokat stb). Gondolom Metosz már vért izzadva az F1 bajnoki kiírásán és szabályrendszerén dolgozik, mivel hamarosan itt a csütörtök, így mindenképpen felé kéne jelezni még időben e dolgokat. ;-)


@Tommy
Ebbe a fórumba írtam ezt már a Jelentkezés NF1B 2010 BARCELONA 11.01.26. SZERDA 20.00 topikba. Ettől független azért idézek:
Gadfly írta: Ha esetleg lehetne, akkor a Mercedes GP csapat autójának a színe lehetne 1 kicsit metálosabb, mert nekem egy picit matt (full grafikán). Nem baj, ha csillog az az autó! :) (talán 1-2 árnyalattal sötétebb is lehetne)
Illusztrációnak talán ez a kép is jó lesz (ezt a képet is ott linkeltem viszont nem e témához kapcsolódóan)
http://noob.hu/2011/01/26/GRAB_001.JPG

Köszi! -vv-
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 13, 2011 7:50 pm

Így jó lesz?

Kép
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 13, 2011 8:46 pm

Tommy78 írta:Így jó lesz?
- Hamilton: pipa! ;-)

- Mercedes: A mattság ha jól látom megszűnt, viszont színre mintha egy picit elment volna a lila irányába. Gondolom napszak ill. a pálya függő is a dolog. Mindenképp jobb, viszont megoldható, hogy pm-be elküldöd a dds-t és akkor letesztelném a saját cuccon?! :roll:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 13, 2011 8:49 pm

Gadfly írta:
Tommy78 írta:Így jó lesz?
- Hamilton: pipa! ;-)

- Mercedes: A mattság ha jól látom megszűnt, viszont színre mintha egy picit elment volna a lila irányába. Gondolom napszak ill. a pálya függő is a dolog. Mindenképp jobb, viszont megoldható, hogy pm-be elküldöd a dds-t és akkor letesztelném a saját cuccon?! :roll:
ftp://87.229.108.129/VERSENYZES/UPLOAD/ ... rcedes.RAR

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 13, 2011 9:23 pm

Jó lett Tommy köszi! /=/

pár kép (előtte és utána)

Kép

Kép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 13, 2011 9:27 pm

-vv-

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. feb. 20, 2011 12:42 pm

Urak és első sorban Bedy!

Jelenleg 27 jelentkezett versenyzőnk van!
AUTÓ KIOSZTÁS
McLaren
#1 Tony
#2 Ulvar


Mercedes
#3 Gadfly
#4 Aflac


RedBull
#5
#6 Knife

Ferrari
#7 IsTi
#8 Bedy

Williams
#9 Kazard
#10

Renault
#11 Norbi
#12 Danikosz

Force India
#14 Gombocfej
#15 Giorgio - áthelyezés lehetséges, ha van hely máshol, 03.03-ig

Toro Rosso
#16 Spike - áthelyezés lehetséges, ha van hely máshol, 03.03-ig
#17

Lotus
#18 Bodzzza
#19 Gstyle

HRT
#20 Spiczi
#21 Kiru

BMW
#22 Zsozsesz
#23 Tommy78

Virgin
#24 Sanya
#25 Kopi


Jelentkezett, de jogosítvány még szükséges:
memphis1985


Jelentkezett, de jogosítványa tesztfutam keretében aktiválásra szorul:
bpetya (#10Williams)
Csaba
Spike (nincs autó kívánság)
Napster (#6 Redbull)
bartos (#17 Toro)
El kell gondolkodni a lehetőségeken illetve megoldásokon. Várok minden ötletet.

Személyesen úgy látom, hogy igazán egy második pl. B ligának csak akkor van értelme ha legalább összejön a létszám 2X vagyis 48 versenyző a bajnokság környékén. Előtte csak kiegészítő a bajnokságon kivüli futamot indítanánk - közvetlenül a Bajnoki futam után - 50% távval. kb. 21.20-tól 22.10-ig.

Mivel a bajnokság ingyenes és teljesen diszkrimináció mentes, kérem szépen a versenyzőket terjesszék az igét. Minden mennyiséggel megpróbálunk megbirkózni lehetőségeink határán belül.

Ami tuti a technikát már ismerjük a korábbi állításokat átgondolva a rendszer felépítését megértve, a kapcsolatok száma négyzetesen emelkedik. Ez az jelenti 64 versenyző 64x64 kapcsolatos jelent 12 kb-s csomagokkal másodpercenként. 4096x12KB Ez az rFactor felső határa. _LL

Szerverünk ennél kevesebbet tud, a 100MB-os kapcsolat szélesség miatt, a határ kb. 32 főnél van, efelett már semmiképpen sem tudunk versenyt szervezni! És már ebben az esetben is nagy odafigyeléssel kell lennie mindenkinek a beállítások terén egyik gépnek sem jelenhet terhelést a helyzet a 32 társ, különben ahogy ezt már MTCC-ben tapasztaltuk összeomlik. Továbbá 2 procit, butitott TS és kikapcsolt FTP elengedhetetlen! A versenyek minősége a kiszolgálás tökéletes kell legyen, ezért jöttünk létre, erre kérem szépen az összes admint figyeljen. készítsünk a dedicalt.exe-khez /fullproc -os parancsikont a FTP meg egyszerűen állítsuk le, kikapcsolni nem kell csak STOP a verseny ideje alatt.

A megoldás én semmiképpen sem egy erősebb, vastagabb, drágább kapcsolatban látom, hiszen a pályán összesen #24 rajtszám foglalható és a valóságban bokszból sincs ennél a határnál több. Ehhez kell szerveződni, ami ebben az estben optimális.
Kép

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: pettya » vas. feb. 20, 2011 1:18 pm

A jövő hét folyamán van lehetőségem aktiválni a jogsimat?
Ha igen akkor mikor és melyik pályán?
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 20, 2011 1:29 pm

Szerintem egy erős tartalékos és egy szigorúbb aktivitási rendszer lenne a siker és nagylétszámú futamok záloga. Tanulva a korábbi bajnokiból (nem csak F1) a kezdeti lelkesedés és lendület szinte biztosra vehetően apadni fog és ezt véleményem szerint csak is az első mondatomban foglaltakkal lehetne szinten tartani. Nem hinném h bármiféle B, C,... Zs osztályok indítása jó megoldás lenne, mert ez mellé nagyon sok gond, probléma, idő és meló párosulna. Továbbá sztem senki sem szeretne vmi mellékelt és érdektelenebb kategóriában versenyezni. (pl tegyük fel, hogy a ZS kategóriában is kényszerülnének nagyon jó és gyors pilóták és joggal vetődhetne fel az a probléma, hogy miért nem a A ligában vannak...stb). Nem is részletezném e megoldás hátrányait (rengeteg kering a fejemben) nem akarok most regényt írni. :razz:

Inkább arra kéne törekedni és egy olyan rendszert kialakítani, hogy a szezonzárón is 24 db autó álljon fel a rajtrácsra. (ha ez csak úgy tud megvalósulni, hogy addigra a fél mezőny lecserélődik, akkor úgy) Nem akarok személyeskedni és nevekkel dobálózni, de az idei jelentkezettek között ismét ott van pár név, akik tavaly szinte csak pár versenyen képviseltették magukat és a gyenge aktivitási rendszerünknek köszönhetően csak egy helyben tipródtunk. Remélem ezen a pilóták nem folytatják hagyományaikat és annak tudatában adták le a nevezésüket, hogy tisztességgel végigcsinálják a szezont. Persze azzal semmi baj, hogy ha vki pár futamon nem tud részt venni és JELZI EZT, valószínűleg sajnos ez idén nálam is jobban fog érvényesülni, mivel a csütörtökre való áthelyezés kiszámíthatatlanul, de szinte biztos h ütközni fog párszor a munkámmal. :-(
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. feb. 20, 2011 2:22 pm

Gadfly írta:Szerintem egy erős tartalékos és egy szigorúbb aktivitási rendszer lenne a siker és nagylétszámú futamok záloga. Tanulva a korábbi bajnokiból (nem csak F1) a kezdeti lelkesedés és lendület szinte biztosra vehetően apadni fog és ezt véleményem szerint csak is az első mondatomban foglaltakkal lehetne szinten tartani. Nem hinném h bármiféle B, C,... Zs osztályok indítása jó megoldás lenne, mert ez mellé nagyon sok gond, probléma, idő és meló párosulna. Továbbá sztem senki sem szeretne vmi mellékelt és érdektelenebb kategóriában versenyezni. (pl tegyük fel, hogy a ZS kategóriában is kényszerülnének nagyon jó és gyors pilóták és joggal vetődhetne fel az a probléma, hogy miért nem a A ligában vannak...stb). Nem is részletezném e megoldás hátrányait (rengeteg kering a fejemben) nem akarok most regényt írni. :razz:

Inkább arra kéne törekedni és egy olyan rendszert kialakítani, hogy a szezonzárón is 24 db autó álljon fel a rajtrácsra. (ha ez csak úgy tud megvalósulni, hogy addigra a fél mezőny lecserélődik, akkor úgy) Nem akarok személyeskedni és nevekkel dobálózni, de az idei jelentkezettek között ismét ott van pár név, akik tavaly szinte csak pár versenyen képviseltették magukat és a gyenge aktivitási rendszerünknek köszönhetően csak egy helyben tipródtunk. Remélem ezen a pilóták nem folytatják hagyományaikat és annak tudatában adták le a nevezésüket, hogy tisztességgel végigcsinálják a szezont. Persze azzal semmi baj, hogy ha vki pár futamon nem tud részt venni és JELZI EZT, valószínűleg sajnos ez idén nálam is jobban fog érvényesülni, mivel a csütörtökre való áthelyezés kiszámíthatatlanul, de szinte biztos h ütközni fog párszor a munkámmal. :-(
Beszéltem Gingerrel és nagyon sok gondolat jött össze, egy biztos erre nagyon sürgösen egy teljes szabályozással válaszolunk, amit minden szakosztálynak érdemes lesz bevezetni.

Kérek szépen mindenkit, hogy jelezzék a pilóták felé, érdemes még jelentkezni, mert elég jó terveink vannak a jövőre. Olyan rendszer persze nincs ami tökéletes lenne, alapelvek: az aktív pilóták védelme, a bajnokiban vezető pilóták védelme, átlag figyelembe vétele....stb. Sok kérdést csak példákkal gyakorlatban lehet érteni. pl. ne legyen lehetséges, hogy valaki aki amúgy a bajnokiban vezet egy rajtbaleset miatt nulláz, majd még pozició védésre is kényszerűl egy qualifikációs futamon...stb.

Egy biztos elég éles vonalakat húzunk a tervek alapján ahhoz, hogy mindekinek egyértelmű legyen mikor milyen szabályok érvényesülnek és reméljük a legkorrektebb aktivitást teljesítményt figyelembe vevő rendszer lesz illetve erre fogunk törekedni a későbbi javításokkal tapasztalat beépítésekkel a szabályzatban. -kakcsi-

Kedden cart'98 után beszéljünk a dologról!
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: danikosz » vas. feb. 20, 2011 2:26 pm

ha törlik a valósába a futamot most,mi azért megtartjuk? :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Makako » vas. feb. 20, 2011 3:42 pm

Én is szerettem volna jelentkezni írásban is már voltam két tesztfutamon de nem enged "hozzászólni" a rendszer.Gondoltam azért nem ,mert még nincs jogsim.Így most csak néztem én is ,hogy mennyien jelentkeznek és én nem tudok.Gad vagy Tommy valaki megnézné,hogy nem-e vagyok "letiltva" ! Köszönöm :)

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 20, 2011 4:11 pm

Makako írta:Én is szerettem volna jelentkezni írásban is már voltam két tesztfutamon de nem enged "hozzászólni" a rendszer.Gondoltam azért nem ,mert még nincs jogsim.Így most csak néztem én is ,hogy mennyien jelentkeznek és én nem tudok.Gad vagy Tommy valaki megnézné,hogy nem-e vagyok "letiltva" ! Köszönöm :)
Adtam jogot, próbáld meg ezután a jelentkezést, ha mégse sikerülne, akkor légyszíves jelezd itt megint, megoldjuk a problémád!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 20, 2011 4:19 pm

Tommy78 írta:
Makako írta:Én is szerettem volna jelentkezni írásban is már voltam két tesztfutamon de nem enged "hozzászólni" a rendszer.Gondoltam azért nem ,mert még nincs jogsim.Így most csak néztem én is ,hogy mennyien jelentkeznek és én nem tudok.Gad vagy Tommy valaki megnézné,hogy nem-e vagyok "letiltva" ! Köszönöm :)
Adtam jogot, próbáld meg ezután a jelentkezést, ha mégse sikerülne, akkor légyszíves jelezd itt megint, megoldjuk a problémád!
A probléma csak az, hogy Makákó és Kocsis Bence (forestgreen) is az elsők között szerettek volna jelentkezni, csak a fórum technikai akadályai miatt nem tudtak. Mindketten ott voltak 17.-én az első tesztfutamon is mikor a bajnokság kihirdetésre került. Mivel innentől kezdve van jogosultságuk írni a jelentkezős topikba, így már rég lemaradtak és max. tartalékosként van lehetőségük (ha csak nem lesz vmi szabályozás). Én mindenképpen szeretnék kiállni e két pilóta jogai mellett és figyelembe vetetni náluk ezt a technikai malőrt, amiért nem tudtak időben jelentkezni. Nem beszélve, hogy régóta ismerem őket, én hívtam őket és nyugodt szívvel kimondhatom, hogy az FPL legaktívabb pilótáiról van szó, akik 17-ből 17 futamon is képesek voltak részt venni. bPetya is hasonló szereplő, csak neki az volt a szerencséje, hogy volt jogosultsága írni, így időben tudta leadni a nevezését, mivel 2009-ben az NF1B-ben versenyzett. (csapattársam volt)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. feb. 20, 2011 7:17 pm

Azok se lettek beírva akik tudtak jelentkezni, mert van jogsijuk, de nem aktív!

Sajnos a tesztfutam nem járt sikeres feladat teljesítéssel senki részéről.

Mindenképpen kitalálunk valamit, a szokásos recept nem történhet meg, hogy a bajnoki első felén vagyunk a közepén kevesen majd a végére megint feltöltjük. Ezt el kell kerülni.

Így kiírás után már nehéz egy csapat érdekeit érvényesíteni, főleg mikor megtelet a mezőny!

Gadfly a megoldást próbáljuk meg kezelni, ráadásul a két általad említett pilóta a tartalékos rendszert ismerve még majdnem biztos résztvevő lesz.
Nem szeretném ha valaki korán feladná.
Megoldást keresünk a helyzetre, eddig is azt tettük más csapatok felé fordulva, de tényleg helyes ha egy saját - mindenki által elfogadott rendszert írunk - amiben egy ifjú titán fél éven belül nagy bajnokit futhat ellenben az sem veszti el autóját, aki rendszeresen versenyez és aktív részese mind személyével mind barátságával a sorozatnak, Ő értük mi együtt állunk ki itt a maszimon!

Ezek az érdekek összeütköznek, de a kitartás eddig itt mindig meghozta gyümölcsét lásd. Bedy-t aki komolyan készült a jogsi vizsgákra, pedig még el is meszeltük egyszer. Aki akart s tudott bekerült.

Megbeszélés kedden a Cart'98 teszt után!

Sajnos sokak kedve közben fog elmenni, hiszen olyan ifjú de félelmetesen gyors pilóták vannak a mezőnyben mint Tony, Kazard, Isti, Norbi, Danikosz.......... sorolhatnám. Velük felvenni a versenyt óriási feladat szinte szélmalomharc reális célok nélkül. Őket egy két pályán a veteránok nyugalmával és tökéletes stratégiával, meg lehet fogni illetve esetleg tartani a célig, amit csak egy nagyon tapasztalt pilóta bír el.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. feb. 21, 2011 12:36 am

Szóval ahogy írtam nem látom igazán veszélyben Makakó és Kocsis Bence versenyzését még RPeti aktivjogsis jelentkezése miatt sem.

De kezd komoly lenni a helyzet hiszen a tartalékos rendszeren túlcsordult a jelenlegi állás szerint már a létszám. Persze ez természetesen közel sem jelenti, hogy az első tesztek után nem fogják többen is teljesíthetetlennek érezni a köridőket a fiatal de már F1-ben veterán pilótákkal szemben. Ma este Tony és Kazard tesztfutam keretében egy laza 20 köröst kergetőzést csinált hibátlanul, limiten, centikre egymástól rendszeresen előzve váltva a helyeket.

Első kérésem az, hogy mindenki vegyen egy nagy levegőt, mivel eleve március 3-ig várunk két a tavalyi bajnokiban az első 10-ben végzett versenyzőre, (nekik 14 napjuk van a visszajelzésre, a kiírástól számítva) sajnos Spike valószínűleg nem lesz illetve Giorgio még nem jelzett. Tehát két autó 80% legalább, hogy felszabadul.

Gyakorlatilag eddig van időnk! Türelem! Jelentkezzen aki szeretne és ahogy már írtam az igények felmérése után kezeljük a helyzetet.
Ha mindenki komolyan gondolja jelentkezését, akkor viszont bajban vagyunk ahogy már írtam. Ebben az esetben komolyan kérem őket, hívjanak további versenyzőket annak érdekében, hogy megfelelő létszám mellett lehessen küzdeni versenyezni akár a bejutásért a Bajnokiba vagy csak a versenyzés öröméért.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. feb. 21, 2011 9:29 am

metosz írta:illetve Giorgio még nem jelzett. Tehát két autó 80% legalább, hogy felszabadul.
Giorgio tegnap jelzett már a Bajnokságra jelentkezős topikban. Idézem:
Giorgio írta:Jönnék én is Force India maradhat :)
metosz írta:Persze ez természetesen közel sem jelenti, hogy az első tesztek után nem fogják többen is teljesíthetetlennek érezni a köridőket a fiatal de már F1-ben veterán pilótákkal szemben.
Szerintem ez egy eléggé érzékeny pont, főleg, hogy nevek is meg lettek említve. Ha már itt tartunk, akkor biztos vagyok benne, hogy ez a névsor (korábbi hszedben) mindenki fejében más, és mindenki mást tart inkább "gyorsnak" és egyben a riválisának. Nem feltétlen kell fiatalnak lennie! Szerintem itt jópáran ismerjük már egymást és feltételezem mindenkiben kialakult már egy kép a versenyzőtársakról. Itt kivétel az az 1-2 új pilóta lehet, de ők nyilván tisztában vannak vele, hogy egy új (számukra talán ismeretlen) társaságot kell megismerniük. A lényeg, hogy senki se induljon ki és vonjon le következtetést a hotlapos időkből, mert annak kb. annyi realitása van, mint a szezon előtti real F1-es (valencia, jerez, barcelona stb.) teszteknek.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. feb. 21, 2011 2:36 pm

De a ...... -ba belefér mindenki! -kakcsi-
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. feb. 21, 2011 3:27 pm

Jobb ha mindenki képben van mire vállalkozik! Ez a feladat igazi kihívás és kész és nem fogom senki kedvéért szépíteni, itt meg kell izzadni a győzelemért!

A baj valóban a nyakunkon a kérdés az, hogy mi legyen? Természetesen az F1 az F1 és ilyen formában egyszerűen csak ennyi helyünk van. Csak akkor tudunk tovább lépni ha mindenki elfogad egy pici kompromisszumot a játék érdekében. Ahogy írtam kérem szépen a türelmet! Kedd este okosodunk - értekezünk.
Aki érintett nyugodtan jöjjön, az érveket ellenérveket mindenki hallhatja, viszont dönteni Bedyvel fogunk és kérem ezt mindenki fogadja majd el, olyat nem tudunk kitalálni ahol senkinek semmi kockázata nincs, de olyat se ahol azonnal egy eredmény alapján valaki kiesik.

A legjobb megoldásnak én továbbra is azt látnám, ha még jelentkezne legalább 10 pilóta, pont azon a határértéken vagyunk, ahol a legkevesebb a mozgásterünk. =_ személyesen kopaszodom rendsesn a témától, hiszen Makakó és Kocsis Bence is nagyon jónak tűnt, gokartban már találkoztunk velük, ráadásul mivel az FPL képviselik..... nehéz helyzet. Nagyon remélem találunk valami megoldást és nem azt, hogy 2012-ben jó lenne már végre egy közös F1. (ezt már hallottam 2007,08,09,10,11-ben és minden évben közelítettem próbálkoztam, sőt idővel már az évad közben is - nehogy az időhiány legyen a gond a végén)
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. feb. 21, 2011 5:37 pm

Azért kicsit túlzás az a hibátlan 20 kör, mert a végén már nem láttam, olyan álom voltam :lol:

Viszont 20 körön át tényleg nagyon jót mentünk, néha próbáltam elszakadni Kazardtól, 7-es boosttal, de nem jött össze. Kicsivel nagyobb szárnnyal is ment szerintem, és ezzel simán tartott a kanyarokban, ráadásul a szélárnyék is neki kedvezett (Bedy nagyon jól megcsinálta, hogy szélárnyékban nagyot húz a kocsi, de a kanyarban nem dob ki, ergo könnyebb tartani a hátul levőnek az előtte haladót). Nagyon szorosan lehet követni egymást akár a határon is, és az eddigi tesztfutamok alapján szerintem igen-igen nagy csatáink lesznek! Elég csak megemlítenem Kazard és Spiczi párharcát vasárnap, a két érintett szerintem sokáig emlékezni fog rá.
Szóval nem propaganda, meg nem reklám, de szerintem most tényleg minden tekintetben nagyon izgalmas bajnokságunk lesz.

Más: HIVATALOSAN IS TÖRÖLTÉK A BAHREINI NAGYDÍJAT.
(ettől függetlenül tartsuk mi meg -kakcsi- )
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. feb. 21, 2011 6:03 pm

Bahrain delete az ausztráloknál kezd a F1 szezon.
ők meg ahogy lejár az F1 felé a szerződésük bejelentik majd nem kivánnak F1 rendezők lenni a továbbiakban..túl drága számukra.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. feb. 21, 2011 6:16 pm

Egy olyan ötlet merült fel bennem, a tartalékosok "versenyzési" lehetőségük miatt, hogy talán a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha még két csapatot betennénk a modba, ezáltal biztosítva még + 4 főnek a lehetőséget, hogy indulni tudjon a Bajnokságba. Tudom, hogy mindig az az elv vagy cél, mindegy minek nevezem, hogy a valóságot szimuláljuk, de ezt úgyis tudja mindenki, hogy azért ez nem így van, és nem is lesz így, több okból is, nem csak azért mert mi nem úgy csináljuk, ugye a játéknak is vannak határai, ami miatt mindent nem is lehetne leszimulálni. De vannak dolgok amiket meg lehet csinálni mégsem úgy csináljuk, mint pl. Kvalifikációs edzés, a versenytáv, tesztlehetőség, szabadedzések, és még sorolhatnám, éppen ezért szerintem érdemes lenne ezt az ötletet megfontolni, ha már úgy sem 100%-ban a valóságot követjük. --kj-

A +4 fővel igy lenne 28 hely, ami még az rFactornak megfelelő, ezen felül már nem túl biztos a problémamentesség, kb 30 főtől már meg van a laggolás, szerver túlterheltség veszélye, de 30-on belül még szte mminden rendben lenne.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. feb. 21, 2011 6:27 pm

Tommy78 írta:Egy olyan ötlet merült fel bennem, a tartalékosok "versenyzési" lehetőségük miatt, hogy talán a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha még két csapatot betennénk a modba, ezáltal biztosítva még + 4 főnek a lehetőséget, hogy indulni tudjon a Bajnokságba. Tudom, hogy mindig az az elv vagy cél, mindegy minek nevezem, hogy a valóságot szimuláljuk, de ezt úgyis tudja mindenki, hogy azért ez nem így van, és nem is lesz így, több okból is, nem csak azért mert mi nem úgy csináljuk, ugye a játéknak is vannak határai, ami miatt mindent nem is lehetne leszimulálni. De vannak dolgok amiket meg lehet csinálni mégsem úgy csináljuk, mint pl. Kvalifikációs edzés, a versenytáv, tesztlehetőség, szabadedzések, és még sorolhatnám, éppen ezért szerintem érdemes lenne ezt az ötletet megfontolni, ha már úgy sem 100%-ban a valóságot követjük. --kj-

A +4 fővel igy lenne 28 hely, ami még az rFactornak megfelelő, ezen felül már nem túl biztos a problémamentesség, kb 30 főtől már meg van a laggolás, szerver túlterheltség veszélye, de 30-on belül még szte mminden rendben lenne.
Nekem is volt egy ilyen "Montezemolo" féle elméletem, hogy minden csapat indíthatna még egy (3.) autót, de nem akartam felvetni, főleg az rF határai miatt. Viszont így Tommy ötletéből kiindulva melyet összegyúrva Montezemolo féle ötlettel, a négy legkisebb csapat megkaphatná azt a lehetőséget, hogy indítson egy 3. autót. :) Gondolok itt a: HRT, Virgin, Lotus és esetleg a Suaberre. Így talán közelebb lennénk 1 picit a valósághoz is és nem kéne fantázia v. nem oda illő autókkal találkozni a pályán. :grin:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Knife » hétf. feb. 21, 2011 6:31 pm

Támogatom a kis csapatok harmadik autóját.

ps: Tommy78 gond van valami linkeddel, azt jelzi a fórum.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. feb. 21, 2011 6:32 pm

Knife írta:Támogatom a kis csapatok harmadik autóját.

ps: Tommy78 gond van valami linkeddel, azt jelzi a fórum.


??

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: danikosz » hétf. feb. 21, 2011 6:35 pm

egyedül a pályák kérdésesek szerintem a 30 körül indulóban ugyanis monacoba 26 körül vége a rajtrácsnak,magyar pályán se jó ez... akkor még ott vannak a pitek is
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Knife » hétf. feb. 21, 2011 6:54 pm

Tommy78 írta:
Knife írta:Támogatom a kis csapatok harmadik autóját.

ps: Tommy78 gond van valami linkeddel, azt jelzi a fórum.


??
550 CWD failed. "/VERSENYZES/UPLOAD/Tommy78cuccai/MGP_3.jpg": directory not found.

550 CWD failed. "/VERSENYZES/UPLOAD/Tommy78cuccai/MP4_2.jpg": directory not found.

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: KOPI » hétf. feb. 21, 2011 6:57 pm

kis csapat 3. autója nem jó,mert ha mind 3 verda pontot szerez,joggal mondhatja bárki az év végi értékelésben hogy persze mert ök több verdával voltak. ha már több autó akkor 2 uj csapat. Ugyse követjük a valóságot,mert plk a saubernél év közbe ki kéne rugni Tommy-t vagy Zsozseszt,mint ahogy az életben is De La Rosa-t -v- . Tudom a döntés mint mtcc-ben,itt is a szertvezőké, BEDY és METOSZ DÖNT.
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. feb. 21, 2011 7:00 pm

Knife írta:
Tommy78 írta:
Knife írta:Támogatom a kis csapatok harmadik autóját.

ps: Tommy78 gond van valami linkeddel, azt jelzi a fórum.


??
550 CWD failed. "/VERSENYZES/UPLOAD/Tommy78cuccai/MGP_3.jpg": directory not found.

550 CWD failed. "/VERSENYZES/UPLOAD/Tommy78cuccai/MP4_2.jpg": directory not found.
ja ezeket a képeket kitöröltem a mappámból, kicsit rendet raktam, és ezek már nem kellettek.

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. feb. 21, 2011 8:18 pm

Még véletlenül sem akarok kötekedni, de szerintem nekem aktív a jogsim(indycarban is és az utolsó 2 f1 futamon is indultam), így jobban szeretném, ha a nevem valami autó mellett lenne, mert nem szeretnék lemaradni... :-))
Buchert Csaba

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: danikosz » hétf. feb. 21, 2011 8:38 pm

KOPI írta:ha már több autó akkor 2 uj csapat. Ugyse követjük a valóságot,mert plk a saubernél év közbe ki kéne rugni Tommy-t vagy Zsozseszt,mint ahogy az életben is De La Rosa-t -v- . Tudom a döntés mint mtcc-ben,itt is a szertvezőké, BEDY és METOSZ DÖNT.
szerintem ez jó ötlet,akkor van összesen 30 induló,tovább úgyse kell nagyon bővíteni

lehet egy Maszim F1 Team és egy Tv stábos F1 Team... :D :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. feb. 21, 2011 8:54 pm

danikosz írta:
KOPI írta:ha már több autó akkor 2 uj csapat. Ugyse követjük a valóságot,mert plk a saubernél év közbe ki kéne rugni Tommy-t vagy Zsozseszt,mint ahogy az életben is De La Rosa-t -v- . Tudom a döntés mint mtcc-ben,itt is a szertvezőké, BEDY és METOSZ DÖNT.
szerintem ez jó ötlet,akkor van összesen 30 induló,tovább úgyse kell nagyon bővíteni

lehet egy Maszim F1 Team és egy Tv stábos F1 Team... :D :D
24 + 4 az csak 28, nem 30 /=/

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. feb. 21, 2011 11:09 pm

Urak!
LÉTSZÁM - A probléma megoldásának érdekében Tommy elkészült további két csapattal, #26 #27 #28 #29 -es rajtszámmal. Így 4 hellyel többet lehet foglalni.

Az UPDATE a letöltésekben a VERSENYZÉS/FORMA1/2011 könyvtárból letölthető.

ELSŐ FUTAM - Az első Bahreini futam megrendezésre kerül. Szerencsére itt és a neten nincs harc - a sportszerű versenyezés mellett döntöttünk.


Makákó és Kocsis Bence 'óvását' amit Gadflyon keresztül jutattak el hozzánk elfogadtuk és őket jelentkezésük idejének megfelelően 2011.02.17-re 19.00 órás jelentkezési idővel, a sorba beírtuk. (Ekkor a szerveren jelen is voltak, viszont 4. feladat (tesztfutam) teljesítése nem sikerült.)

:!: Szabályzatunk szerint a következő tesztverseny előtt, (ahol a jogsikat is aktiválni lehet), lesz lehetőség vizsgázni és az első három feladatot teljesíteni! Az első 3 feladat teljesítése automatikusan azzal jár, hogy már csak egy tesztfutam szükséges a jogsihoz éppen úgy mint azoknak akiknek jogsit kell még erősíteni a hosszabb kihagyás miatt! Ezt vegye mindenki figyelembe! A vizsgán jó esetben 2 fő (nagyon nagy felkészültségi szintel -az idő miatt) át tud menni, de általában egy emberre is alig elég az 1 óra.

ELSŐ HOZZÁSZÓLÁS A BAJNOKSÁG JELENTKEZÉS TÉMÁBAN FRISSÍTVE!

AUTÓ KIOSZTÁS
McLaren
#1 Tony
#2 Ulvar


Mercedes
#3 Gadfly
#4 Aflac


RedBull
#5 Knife
#6

Ferrari
#7 IsTi
#8 Bedy

Williams
#9 Kazard
#10

Renault
#11 Norbi
#12 Danikosz

Force India
#14 Gombocfej
#15 Giorgio

Toro Rosso
#16 Bodzzza
#17 RPeti

Lotus
#18 Dietrich
#19 Gstyle

HRT
#20 Spiczi
#21 Kiru

BMW
#22 Zsozsesz
#23 Tommy78

Virgin
#24 Sanya
#25 Kopi

Lotus-Renault GP
#26
#27

Arrows
#28
#29

Jelentkezett, de aktív vagy érvényes jogsival nem rendelkező pilóták:

Makakó (teljes jogsi hiányzik)
Kocsis Bence (teljes jogsi hiányzik)
memphis1985 (teljes jogsi hiányzik)
bpetya (#10Williams) (tesztfutam hiányzik - jogsi aktiválás szükséges)
Csaba (tesztfutam hiányzik - jogsi aktiválás szükséges)
Napster (#6 Redbull) (tesztfutam hiányzik - jogsi aktiválás szükséges)
bartos (#17 Toro) (tesztfutam hiányzik - jogsi aktiválás szükséges)
Buksi (tesztfutam hiányzik - jogsi aktiválás szükséges)
KDM (tesztfutam hiányzik - jogsi aktiválás szükséges)
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd feb. 22, 2011 10:44 pm

információ a viszgával kapcsolatosan:

Vizsgázni minden tesztfutam előtt 1 órával lehet, egy ember soha nem vizsgáztat - általában a bizottság 3 fő. A vizsgázást mindig a gyakorlás során leggyorsabb kört teljesített versenyzővel kezdjük - itt az eredmény számít-.

1. feladat 107%
2. " KTTT (követési távolság tartás teszt)
3. előzés
4. tesztfutam (50-100% kötelező teljesítése, az, hogy 50% vagy 75% vagy 100% az 1,2,3, eredmény és a subjektív benyomás dönti el)

Kb. az egy órába 1 max. 2 pilóta fér bele amit már írtam. Nem akarok zsákba macskázni - ez azt jelenti, hogy aki a sor elején van és le tud vizsgázni az választhat a jogsi birtokában autót elsőre, tehát a következő tesztfutam és vizsga lehetőségnél nincs hátránya annak, aki gyors, de még egyáltalán nincs jogsija, azokkal szemben akiknek van jogsijuk de nem aktiv. A sorrendet az első hozzászólás tartalmazza!


Elsőre a 2011 F1 csevegőbe ment ami inkább a real F1-nek van szánva,

ez a téma majd átnevezésre kerül amint a szabályzattal végzünk és el lehet fogadni őket, akkor az előkészítésnek vége. Utána már változtatással kapcsolatos ötletet nem fogadunk csak szükség esetén! A téma neve NF1B 2011 CSEVEGŐ lesz.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 Előkészületek

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 27, 2011 11:23 pm

@Tommy
A Jerezi tesztfutamon azt vettem észre, hogy ha túl sokan voltunk, akkor egyes autók hibásan v. egyáltalán nem töltődtek be és csak az árnyékuk látszódott. (Az autók láthatósága nem volt levéve.)
Viszont ahogy kiléptek szerverről úgy változott e jelenség. Tehát volt aki ettől megjelent és a másik meg eltűnt v. szétesett grafikailag. Készítettem egy felvételt is, remélem segít vmennyire képekben is magyarázatot adni e jelenségre:
f1_graph.wmv
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég