Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. szept. 22, 2010 3:30 pm

ennyi volt HOLS dedicalt fut csak. FTP még át kell engedni tűzfalon, de mér lejöttem a gépről. jelezz ha megint mehetek kicsit rendet rakni. Minden adat megtalálható a nagy winyón.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » szer. szept. 22, 2010 3:40 pm

Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Ausztráliára és 44 körre kérném állítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » szer. szept. 22, 2010 3:49 pm

Végeztem, LiveTiming, dedikált szervermonitor, TS üzemel, HOLS átállítva Ausztráliára, FTP-t már nem akartam babrálni a jelszavak miatt.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. szept. 22, 2010 4:10 pm

Toby írta:Végeztem, LiveTiming, dedikált szervermonitor, TS üzemel, HOLS átállítva Ausztráliára, FTP-t már nem akartam babrálni a jelszavak miatt.
SIRÁLY!!!!
Na akkor Urak! Ha minden igaz (KOPP-KOPP) akkor most több mint 5 évig nem kell hozzáérni a géphez. Óriási bánatomra megette a hűtőmet. Gőzöm sincs miért de csak a rohadt drága baromi erős és mindezek mellett 16dB alatti zajszintes hűtővel volt hajlandó menni a rendszer és ez most nem vicc! Ha szimpla hűtővel vagy el sem indult vagy leállt de még a BIOS-ba lépés előtt. X-akta mert a proci nem is AMD, nem jellemző rá a melegedés, lehet, hogy a hűtő zárlatos - bár forog. Nem tudom, a lényeg, hogy Sanya kivételével mindenki jön egy sörrel! A gépbe új elemként bekerült egy masszív 1000-es hálókártya és egy 320GB-os winyó - amire a rendszer telepítve lett egy 20GB-os particióra. Gép itthon 15 órát ment illetve melóban is tesztelve volt napközben, nem lesz több gond (kopp-kopp). Teljesítményben ahogy írtam picit növekedtünk 2.0GhZ-ről 3.06-ra procinként illetve a memória is fél megával több lett. Tárhely kapacitás 1 terrára nőt.
További jó hír, hogy mivel a régi gép most az én itthoni gépem lett, lehetőségem van rá telepíteni rendszert, a megmaradt 160GB-os winyóra, ez mint tartalék azonnal bevethető lesz (eddig is volt tartalék csak nem mondanám már gépnek, inkább egy roncs halmaz 1GB rammal 1 magos procival), de amennyiben a vezetőséggel meg tudunk egyezni mint második szervergépet is be tudjuk állítani. Ennek nyilván erős anyagi vonzata van, de már többször is szóba került, találkozón fő téma lesz.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. szept. 23, 2010 5:03 pm

Toby írta:
metosz írta:@Toby
új gép kb. 15.15-től fog dübörögni ha minden jól megy a régi helyén. Elérés a szokásos.

mindenadatmeg fog maradni.
Rendben, amint szabad lesz, csinálom amit kell. Annyit javasolnék, hogy a Cerberus FTP szervertől most már tényleg szabaduljunk (engem zavar, hogy FF-el nem lehet böngészgetni), helyette FileZilla.
jó lenne mert én is FF-t használok már jó ideje..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. szept. 23, 2010 6:20 pm

Dietrich írta:
Toby írta:
metosz írta:@Toby
új gép kb. 15.15-től fog dübörögni ha minden jól megy a régi helyén. Elérés a szokásos.

mindenadatmeg fog maradni.
Rendben, amint szabad lesz, csinálom amit kell. Annyit javasolnék, hogy a Cerberus FTP szervertől most már tényleg szabaduljunk (engem zavar, hogy FF-el nem lehet böngészgetni), helyette FileZilla.
jó lenne mert én is FF-t használok már jó ideje..
Rendben akkor cerebelus szervusz, viszont filezillahoz semmi közöm, így csak akkor szervusz, ha valaki megcsinálja. 8) levegőben újra a labda, persze csak akkor amikor nincs éppen futam.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. szept. 23, 2010 8:09 pm

Minden project leo! Sajnos gyenge a teljesítmény amit az új rendszer lead, fene se érti ezt, de valamiért a szerver közel sem üzemel olyan jól mint a pingkiller tette gyengébb paraméterekkel. Ki kellett kapcsolnom mindent annak érdekében, hogy stabil 250 fps legyen az indy futamnak. :roll:

Örülök ha valaki meglesi, de szerintem telepítem a pingkillert és visszacserélem, mert ez nem lesz jó így WTCC futamon.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. szept. 25, 2010 11:31 am

sanya írta:Ezt a sok kochog robotot nem lehet valahogy szűrni? :roll:

Dehogynem, csak lusta vagyok meg túl óvatos, ennek a kettőnek a mentén mivel soha nem égető a gond inkább mindig visszavonulok. De most láttam 8 rúgóért egy 4 portos raid vezérlőt,( http://www.aqua.hu/delock-dl70154-4x-sa ... 76883.html )ráadásul itt áll a szobában a pingkiller mindezek mellett két "friss" 160GB-os winyóm is van éppen, ami nem csak a mi weboldalunknak de még vagy 100-nak is elég lehetne. Jelenleg a fórum 130-140 MB körül van, a weboldal 400 MB és nem növekszik gyorsulva, csak fórum ami viszont rendesen tömörített adattömeg - jól van tárolva.
Plusz a raid vezérlőn is lenne még hely egy párosnak.......................... és a terra lassan 15 alatt van vagyis 30-ért lehetne bővíteni majd.

Több ismeretlenes sajnos továbbra is, 1. lové 2. a mostani gép még nem bizonyított, jobban mondva nálam leszerepelt - még ha ti ebből semmit nem éreztetek (ki kellett kapcsolni a többi rF-et ahol játékosok voltak). Egy rF-et magában simán kiszolgál az tuti és nekünk igazán ha szervezve vannak rendesen a dolgok - anélkül meg úgy sem megy - elég. Tobyval megbeszéltem a visszacserét hétfőre, de még vacilálok, a raid vezérlő láttán. Nagy ugrás lenne, esetleg bevételünk is lehetne, hiszen vállalhatnánk kisebb weboldalak, egyesületek, klubok, konkrétan most Bodzzza elhelyezését plusz 100MB-ról 1000-es szállra kerülnénk, jobban megéri mint a 2x100.
ezt a témát is érinti, :oops: ráadásul weboldal téma javításra szorul......idő-idő-idő
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. szept. 27, 2010 9:43 am

@Toby

Nem biztos a mai csere, időben csúsztam a hétvégén és így nincs még meg a telepítés, kb. 3 fele kezdem majd el. Ha készen vagyok még ma és indulok a BIX-be - akkor írok itt. Remélem leszel. Az egész terv valószínűsége 70-80% között mozog, MTCC-re szeretném már a régit a rendszert a futam mögött tudni, tegnap F1 miatt megint mindent le kellett állítani az rF szerveren felül a tökéletes kiszolgálás érdekében. :roll:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. szept. 27, 2010 5:38 pm

kész, de ma már nem viszem be.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » hétf. okt. 04, 2010 11:59 am

Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Ausztráliára és 44 körre kérném állítani, mivel ma időmérőnk és futamunk van 17:30-tól-19:30-ig.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. okt. 04, 2010 12:07 pm

Kimi1982 írta:Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Ausztráliára és 44 körre kérném állítani, mivel ma időmérőnk és futamunk van 17:30-tól-19:30-ig.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője
:wink:

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Holszerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » hétf. okt. 04, 2010 4:49 pm

Hali! Most van időmérőnk és 600-700-a pingek vannak, ezen lehetne valahogy segíteni ? Futamig 18:30-ig ?

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » hétf. okt. 04, 2010 5:06 pm

Hali. Nem lehetne hogy csak a mi szerverünk menne erre a másfél órára mert még mindig 350-esek a pingek? Nem értem, egész nap jó volt, mintha Q1 elején is valaki irdatlanul elkezdett volna tölteni!

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols szerver

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. okt. 04, 2010 9:49 pm

Kimi1982 írta:Hali. Nem lehetne hogy csak a mi szerverünk menne erre a másfél órára mert még mindig 350-esek a pingek? Nem értem, egész nap jó volt, mintha Q1 elején is valaki irdatlanul elkezdett volna tölteni!

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula
Nem lesz gond, a régi szerver visszakerül a napokban, sajnos nem volt még időm. Érdekes, hogy ha csak egy szerver megy akkor azt viszont nagyon szépen és talán a réginél is kevesebb pinggel szolgálja ki.

Viszont amennyiben hétfőn van futamotok az egyeztetni kellene a JUNIOR bajnokival. lásd. első hozzászólásban, bár a régi masinának nem gond a több rF, a tökéletes akadásmentességre törekedés alap kell legyen. Két futamot nem indítunk egyszerre a szerveren.

@Toby
légyszi készülj! Köszi! Szerda 15.30 környéke lesz megint a jó nekem, ha minden igaz. Adatok nem változnak.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd okt. 05, 2010 6:03 pm

Urak! A szerver valószínűleg rajtunk kívűlálló okokból hol látható, hol nem. Rajta vannak a javításon, a milyenk a második gép akinek a gazdija becsörgött még csak most szembesültek vele, így nem tudom meddig fog tartani.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 06, 2010 2:36 pm

Urak!

A szerver perceken belül cserélve lesz, rövid ideig nem lehet majd elérni pár dolgot, megértéseteket köszönöm.
Kép

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: RPeti » szer. okt. 06, 2010 6:42 pm

Szerverről lehet valamit tudni? :roll:

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: KOPI » szer. okt. 06, 2010 6:47 pm

RPeti írta:Szerverről lehet valamit tudni? :roll:
Semmi,metoszék meloznak vele. Ha jók az infóim a hálókártya baszakszik
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 06, 2010 7:05 pm

KOPI írta:
RPeti írta:Szerverről lehet valamit tudni? :roll:
Semmi,metoszék meloznak vele. Ha jók az infóim a hálókártya baszakszik

nincs gond szerver üzemel! Indycarra lehet tesztelni.
Nem megy az FTP TS és a hotlap, gyakorlatilag csak az rF szerverek üzemelnek, hálókártya valóban szarozott - reméljük többet nem fog.

Szóval várok még Tobyra, de amennyiben nem kerül elő akkor ma éjjel már lesz TS illetve a régi FTP-t is üzembe hozom. Hiányzik egy elosztó itthon amúgy már örülhetnénk, de így sajnos nem tudom megnézni a winyó tartalmát így a TS-t sem tudom másolni. Holnapra ez is megoldódik, egy kiló régi tápkábel átalakítom van a suliban, 8) ne már egy 100 forintos tétel tartson vissza minket.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 06, 2010 7:41 pm

Indítottam TS "csökevényt" ami egyenlőre nem látszik a weben, ellenben dumcsizni már lehet menni rajta, jelszó jelenleg nincs.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 06, 2010 8:14 pm

Urak!

Tobynak köszönhetően, ismét 100%-on vagyunk, mivel a régi szerver van bent ami már bizonyított, így az FTP mostantól nem lesz kikapcsolva, ezt szintén Tobynak köszönhetjük, hiszen az új FTP szoftverünk sokkal többet tud.

19.00-23.00 között csak félmega letöltés van engedélyezve összesen.

Továbbá Tobynak most már nem csak egy sörrel jövünk, erre gondoljon mindeki - ha esetleg jön a talira, és éppen mellette áll rendelésnél. :wink:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 06, 2010 8:23 pm

+ FTP böngésző alatt üzemel!!! :twisted: szintén Toby
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. okt. 06, 2010 8:57 pm

metosz írta:+ FTP böngészők alatt üzemel!!! :twisted: szintén Toby
úgy érted FF böngésző alatt :twisted:

végre nem kell a szutyok IE..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 06, 2010 9:24 pm

Dietrich írta:
metosz írta:+ FTP böngésző alatt üzemel!!! :twisted: szintén Toby
úgy érted FF böngésző alatt :twisted:

végre nem kell a szutyok IE..
úgy értem minden alatt. megy. firefox, chrome, safari, opera - legalábbis ezekkel gyorsan teszteltem.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » csüt. okt. 07, 2010 9:02 am

Sziasztok! A Hols szerverkiosztására elvileg fel lettek másolva az új pályák, 3-19, valaki kérem nézze meg és erősítsen meg benne, hogy a Gamedata/Locations/F1RFT2010/ könyvtárban ténylegesen ott vannak a pályák és ha igen kérem tegyétek át a szervert Malajziára és 42 körre.

U.I.: Arra gondoltam, hogy esetleg a versenynaptárunkat megoszthatnám veletek és akkor, ha szerver restart kell vagy esetleg leállás volt, akkor aki elindítja újra a szervereket, az tudni fogja mire kell állítani, mármint melyik pályára és hány körre, de ez csak egy ötlet. Várom válaszotokat.

Versenynaptár: http://users.atw.hu/hols-hsc-f1/page.php?151

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. okt. 07, 2010 9:39 am

Kimi1982 írta:Sziasztok! A Hols szerverkiosztására elvileg fel lettek másolva az új pályák, 3-19, valaki kérem nézze meg és erősítsen meg benne, hogy a Gamedata/Locations/F1RFT2010/ könyvtárban ténylegesen ott vannak a pályák és ha igen kérem tegyétek át a szervert Malajziára és 42 körre.

U.I.: Arra gondoltam, hogy esetleg a versenynaptárunkat megoszthatnám veletek és akkor, ha szerver restart kell vagy esetleg leállás volt, akkor aki elindítja újra a szervereket, az tudni fogja mire kell állítani, mármint melyik pályára és hány körre, de ez csak egy ötlet. Várom válaszotokat.

Versenynaptár: http://users.atw.hu/hols-hsc-f1/page.php?151

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Az említett mappa tartalma, Bahrein és Australia - több nincs benne :roll:

Ki másolta fel őket és mikor és hogyan, mert ez semmit nem változott, nem nyúltunk hozzá.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » csüt. okt. 07, 2010 9:52 am

metosz írta:
Kimi1982 írta:Sziasztok! A Hols szerverkiosztására elvileg fel lettek másolva az új pályák, 3-19, valaki kérem nézze meg és erősítsen meg benne, hogy a Gamedata/Locations/F1RFT2010/ könyvtárban ténylegesen ott vannak a pályák és ha igen kérem tegyétek át a szervert Malajziára és 42 körre.

U.I.: Arra gondoltam, hogy esetleg a versenynaptárunkat megoszthatnám veletek és akkor, ha szerver restart kell vagy esetleg leállás volt, akkor aki elindítja újra a szervereket, az tudni fogja mire kell állítani, mármint melyik pályára és hány körre, de ez csak egy ötlet. Várom válaszotokat.

Versenynaptár: http://users.atw.hu/hols-hsc-f1/page.php?151

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Az említett mappa tartalma, Bahrein és Australia - több nincs benne :roll:

Ki másolta fel őket és mikor és hogyan, mert ez semmit nem változott, nem nyúltunk hozzá.
Szia! Isti tette fel tegnap és teszteltünk is rajta, a hotlapson is vannak idők, szóval ez elég érdekes, akkor feltennéd újra a Trackapkc1-et: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP
és a Trackapkc2-őt: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

De volt ezzel egy kis probléma, mert nálam az install-ok összebarmolták az rFactor-t, ezért Isti úgy tette fel, hogy csak felmásolta a pályákat, miután egy független könyvtárba felinstallálta, mert féltem hogy a szerveren lévőt is összebarmolja, szerinted ez lehetett a probléma ? Ha megkérhetlek, tedd fel ezt a két Trackpackot és állítsd Malájziára és 42 körre.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: IsTi » csüt. okt. 07, 2010 10:19 am

Kimi1982 írta:
metosz írta:
Kimi1982 írta:Sziasztok! A Hols szerverkiosztására elvileg fel lettek másolva az új pályák, 3-19, valaki kérem nézze meg és erősítsen meg benne, hogy a Gamedata/Locations/F1RFT2010/ könyvtárban ténylegesen ott vannak a pályák és ha igen kérem tegyétek át a szervert Malajziára és 42 körre.

U.I.: Arra gondoltam, hogy esetleg a versenynaptárunkat megoszthatnám veletek és akkor, ha szerver restart kell vagy esetleg leállás volt, akkor aki elindítja újra a szervereket, az tudni fogja mire kell állítani, mármint melyik pályára és hány körre, de ez csak egy ötlet. Várom válaszotokat.

Versenynaptár: http://users.atw.hu/hols-hsc-f1/page.php?151

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Az említett mappa tartalma, Bahrein és Australia - több nincs benne :roll:

Ki másolta fel őket és mikor és hogyan, mert ez semmit nem változott, nem nyúltunk hozzá.
Szia! Isti tette fel tegnap és teszteltünk is rajta, a hotlapson is vannak idők, szóval ez elég érdekes, akkor feltennéd újra a Trackapkc1-et: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP
és a Trackapkc2-őt: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

De volt ezzel egy kis probléma, mert nálam az install-ok összebarmolták az rFactor-t, ezért Isti úgy tette fel, hogy csak felmásolta a pályákat, miután egy független könyvtárba felinstallálta, mert féltem hogy a szerveren lévőt is összebarmolja, szerinted ez lehetett a probléma ? Ha megkérhetlek, tedd fel ezt a két Trackpackot és állítsd Malájziára és 42 körre.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Megcsináltam újra remélem most nemfog eltünni :roll:

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Bedy » csüt. okt. 07, 2010 11:27 am

Kimi1982 írta:Sziasztok! A Hols szerverkiosztására elvileg fel lettek másolva az új pályák, 3-19, valaki kérem nézze meg és erősítsen meg benne, hogy a Gamedata/Locations/F1RFT2010/ könyvtárban ténylegesen ott vannak a pályák és ha igen kérem tegyétek át a szervert Malajziára és 42 körre.

U.I.: Arra gondoltam, hogy esetleg a versenynaptárunkat megoszthatnám veletek és akkor, ha szerver restart kell vagy esetleg leállás volt, akkor aki elindítja újra a szervereket, az tudni fogja mire kell állítani, mármint melyik pályára és hány körre, de ez csak egy ötlet. Várom válaszotokat.

Versenynaptár: http://users.atw.hu/hols-hsc-f1/page.php?151

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
A dátumokat végig nézve hétfőre raktátok a futamaitokat. A Junior szakosztály versenyei és tesztjei hétfőn vannak. Várhatóan az új szezon és mod beindulásával többen lesznek a junior szerveren. Hozzátéve a Ti modotok nagyobb gép igényét, aggaszt a dolog. A junior és a fö maszim sorozat szerverei nem lesznek leállítva.
Start Me Up

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » csüt. okt. 07, 2010 12:32 pm

Bedy írta:
Kimi1982 írta:Sziasztok! A Hols szerverkiosztására elvileg fel lettek másolva az új pályák, 3-19, valaki kérem nézze meg és erősítsen meg benne, hogy a Gamedata/Locations/F1RFT2010/ könyvtárban ténylegesen ott vannak a pályák és ha igen kérem tegyétek át a szervert Malajziára és 42 körre.

U.I.: Arra gondoltam, hogy esetleg a versenynaptárunkat megoszthatnám veletek és akkor, ha szerver restart kell vagy esetleg leállás volt, akkor aki elindítja újra a szervereket, az tudni fogja mire kell állítani, mármint melyik pályára és hány körre, de ez csak egy ötlet. Várom válaszotokat.

Versenynaptár: http://users.atw.hu/hols-hsc-f1/page.php?151

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
A dátumokat végig nézve hétfőre raktátok a futamaitokat. A Junior szakosztály versenyei és tesztjei hétfőn vannak. Várhatóan az új szezon és mod beindulásával többen lesznek a junior szerveren. Hozzátéve a Ti modotok nagyobb gép igényét, aggaszt a dolog. A junior és a fö maszim sorozat szerverei nem lesznek leállítva.
Szia Bedy! Igen hétfőn vannak és 17:30-tól 19:30-ig, maximum 19:45-ig tart az időmérő és a futam. Ez is problémát okoz ? Mert eddig is így volt és semmi akadást nem észleltünk, kivéve a mostani hétfői esetet, de mint kiderült ezt a szerver problémája okozta. Eddig tökéletesen működött, közel másfél éve egy futamunk se akadt és senki nem laggolt, a szerver hibája miatt! Remélem maradhatunk ott, ahol vagyunk ebben az időpontban!

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. okt. 09, 2010 10:52 pm

Akadást a jövőben sem lehet érezni (kopp-kopp - nem csak rajtunk áll)amennyiben meg tudjuk beszélni az időpontokat.

Ahogy Bedy írta a MaSzim események prioritást élveznek. Ezért arra kérlek a versenyt 19.00-ig fejezzétek be 19.15-ig lehet csúszni.

19.15-kor legkésőbb órát pontosítunk a junior szerveren! - ekkor Ti akadnátok meg, maximális kihasználtság esetén, pont a befutó környékén. Nagyon közel van ez így, nektek jobb, ha korábban van. :roll:
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. okt. 10, 2010 11:04 am

október 16-án (szombat) futja a HRC az utolsó V8 versenyét..utána ez a nap felszabadul ha valaki pl. F1 futamot akar rendezni.
HRC-nek nem lesz szombaton a jövőben versenye, hanem szerdai napra került ez át.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hol Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » hétf. okt. 11, 2010 8:27 am

metosz írta:Akadást a jövőben sem lehet érezni (kopp-kopp - nem csak rajtunk áll)amennyiben meg tudjuk beszélni az időpontokat.

Ahogy Bedy írta a MaSzim események prioritást élveznek. Ezért arra kérlek a versenyt 19.00-ig fejezzétek be 19.15-ig lehet csúszni.

19.15-kor legkésőbb órát pontosítunk a junior szerveren! - ekkor Ti akadnátok meg, maximális kihasználtság esetén, pont a befutó környékén. Nagyon közel van ez így, nektek jobb, ha korábban van. :roll:
Szia Metosz. Azt szeretném megkérdezni, hogy eddig is mindig így volt a szerver és sose fordult elő akadás nálunk, nem tudom e hogy a saját felelősségünkre folyhatna e közel azonos vagy maximum 10 perccel korábbi időpontban (ligatagok kérése, hazaérések szempontjából) és akkor 19:20-ra befejeznénk a futamot, mert a Féknyom Online TV-vel is le van beszélve az időpont, illetve régebben se tapasztaltunk sose semmiféle akadást! Tudom a maszimos rendezvények prioritást élveznek ezzel tisztában vagyok, igazából arra lennék kíváncsi, hogy amit leírtam, az megoldható e és hogy, ha legkésőbb 19:20-25-től lejövünk a szerverről, akkor az okés-e, illetve mi ez az órapontosítás ? Ettől belaggolhatunk, mert régebben se tapasztaltunk semmi ilyesfélét hogy ez időpontba bármi is történt volna, vagy ez csak mostantól van ?

Várom mielőbbi válaszod.

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. okt. 11, 2010 10:19 pm

az óra pontosítás azt jelenti, hogy szerver restart amitől belaggolhattok.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd okt. 12, 2010 7:18 am

Szerintem az, hogy eddig nem volt katasztrófa, nem jelenti, hogy nem kell tenni ellene. RFT igencsak gépigényes és ekkor még finoman fogalmaztam. Elbírjuk, de ez az alapfelállást még közelebb sodorta az előbb említett tragikus eseményhez. :roll:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 13, 2010 3:17 pm

Urak! Valamiért nem látszik, de ott van a szerver, ahogy a live timingnél is látszik. TS üzemel csak valamiért a weben nem látszik.
Mivel egyértelmű, hogy szolgáltatónál is gond van, - nem látszik a weboldaluk - ezért még nem értesítettem senkit sem, valószínűleg magától is rendbe jön.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » kedd okt. 19, 2010 12:11 pm

Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Kínára és 42 körre kérném állítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd okt. 19, 2010 1:33 pm

Kimi1982 írta:Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Kínára és 42 körre kérném állítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője
:wink:

Két féle Kína volt elérhető, az egyiket kiválasztottam, ha nem ez kell akkor szóljatok.

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » kedd okt. 19, 2010 2:18 pm

Tommy78 írta:
Kimi1982 írta:Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Kínára és 42 körre kérném állítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője
:wink:

Két féle Kína volt elérhető, az egyiket kiválasztottam, ha nem ez kell akkor szóljatok.
Nem jó az a 2009-es, kérlek a másikat indítsd el.

Köszi.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd okt. 19, 2010 4:16 pm

Kimi1982 írta:
Tommy78 írta:
Kimi1982 írta:Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Kínára és 42 körre kérném állítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője
:wink:

Két féle Kína volt elérhető, az egyiket kiválasztottam, ha nem ez kell akkor szóljatok.
Nem jó az a 2009-es, kérlek a másikat indítsd el.

Köszi.
Bocsi, hogy csak most, csak közbe el kellett mennem.

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » kedd okt. 19, 2010 4:55 pm

Tommy78 írta:
Kimi1982 írta:
Tommy78 írta: :wink:

Két féle Kína volt elérhető, az egyiket kiválasztottam, ha nem ez kell akkor szóljatok.
Nem jó az a 2009-es, kérlek a másikat indítsd el.

Köszi.
Bocsi, hogy csak most, csak közbe el kellett mennem.
Hali. Figy valamiért még mindig szar pálya van betöltve én nem értem miért, azt kéne kiírva lenni hogy RFT 2010/04 China, de nem az van, szted ez miért lehet ? Próbáld már meg a 2010-es Kínai pályát betenni kérlek. Köszönöm. Illetve nézd már meg milyen könyvtárak találhatók a Gamedata/Locations/F1RFT2010 mappába, mert onnan kéne betölteni a pályát. Előre is köszönöm.

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » kedd okt. 19, 2010 5:01 pm

Nincs fent RFT2010-es China.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » kedd okt. 19, 2010 5:09 pm

Toby írta:Nincs fent RFT2010-es China.
Az hogy lehet mikor már kétszer is feltették?

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » kedd okt. 19, 2010 5:18 pm

Szia! ennek kéne fent lennie a szerverünkön.

Trackapkc1: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP

Trackpack2: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

Ha nem túl nagy kérés, kérem valaki tegye ezt fel és indítsa el Kínát 42 körön.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » kedd okt. 19, 2010 7:10 pm

Hát akkor valaki sz.pat mert ha már 3x nem tettem fel ezeket akkor 1x sem :?

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd okt. 19, 2010 8:38 pm

Kétszer is költöztünk közben ráadásul mindkétszer az adatok biztonsága miatt a dolgok egyszerre két helyen is tárolva voltak. Így ez idő alatt esetleg többször is megtörénhetett a rossz később törölt álományban frissítés. :?
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 20, 2010 12:24 pm

Infósoknak, a szolgáltatótól kapott levél:

Tisztelt Ügyfelünk,

ezúton szeretném tájékoztatni az elmúlt hetekben tapasztalt mûszaki problémák hátterérõl és
azokról a lépésekrõl, melyeket annak érdekében teszünk, hogy a jövõben ne fordulhasson elõ
hasonló incidens.

Mi történt?
-----------

Szeptember 27. reggel: szervertermünk egyik UPS-e rendellenes mûködést produkált, a
kimenetén az elõírt határértéknél magasabb feszültség jelent meg, ennek következményeként
kikapcsolt. A hálózatot összefogó core switch is errõl az UPS-rõl kapta a betáplálást, ezért a
teljes szerverterem elvesztette a kapcsolatot a külvilággal. A hiba észlelésekor, a helyzet
felmérése és a munkatársak riasztása után a helyszínen tartózkodó operátor a másik UPS-re
átkötötte az eszközt, így a hibátlan UPS-rõl táplált szerverek újra elérhetõvé váltak a külvilág
felõl. A hibás UPS-t manuálisan bypassra kapcsoltuk és a munkatársak elkezdték a szerverek
újraindítását.

Október 5. délután: a szerverterem egyik szervere - mint késõbb a szerver tulajdonosával
történt egyeztetésbõl kiderült, nem szándékosan - egy virtuális bridge telepítése után a
szerverterem szinte összes IP címére érkezõ kérésre elkezdett válaszolni. A két irányból is
válaszoló IP címek hatására a core switch elkezdte lekapcsolni a többi (access) switch felé
nézõ portjait. A hibát okozó szerver megtalálása után azt lekapcsoltuk a hálózatról, így
helyreállt a kapcsolat a szerverek és a core switch között.

Október 5. este: a szerelõhelyiségben lévõ switchünk tervezett cseréjét végeztük, azonban
emberi figyelmetlenségbõl egy rövid ideig hurok alakult ki a hálózaton, mire a core switch
válaszként a többi switch portjait le- lekapcsolta. Ennek észlelése után az új switchet
lekapcsoltuk, így helyreállt a kapcsolat a szerverek és a core switch között.

Október 6. délután: a core switchünk áramellátása érintkezési hiba miatt megszûnt. A 27-én
csatlakoztatott áthidaló kábel a leállt szünetmentes miatti nagy sietség közben nem lett
megfelelõ erõvel csatlakoztatva és ezen a napon érintkezési hiba lépett fel. A hiba észlelésekor
a kábelt újracsatlakoztattuk, a switch elindult és a hálózati kapcsolat a külvilággal helyreállt.

Október 13. délután: a tegnapi volt mind közül a legösszetettebb hálózati hiba, mely több
tényezõ együttes elõfordulása miatt alakulhatott ki. A hiba kialakulásának pontos felderítése
még tart, amit tudunk:
- még okt. 12-én este a Magyar Telekom irányába menõ peering forgalom megnõtt,
szándékosan lett több forgalom ebben az irányba routolva
- 13-án délutánra a forgalom tovább nõtt és végül az MT irányába menõ uplink (ezen megy a
nemzetközi forgalmunk is) teljesen megszûnt
- a forgalom növekedésében egy hálózati hurok is szerepet játszott, a helyreállítás elõtt ezt is
meg kellett szûntetni
- a kiesett uplinket a router nem tudta megfelelõen lekezelni, túlterhelõdött és minden irányba
megszûnt a kapcsolata
- a hibakeresést nehezítette, hogy az MT pont tegnap az épületben hálózatfejlesztést végzett
(új optikai kábelek bekötése, de az ezekre való átállás csak késõbb volt esedékes), így a hiba
észlelésekor elsõre az tûnt a valószínû magyarázatnak, hogy az MT munkatársai húzták ki egy
kábelt és attól szakadt meg az összeköttetés
- tovább nehezítette a hibakeresést, hogy a hálózati forgalom karakterisztikája olyan jelleget
mutatott, mintha túlterheléses (DoS) támadás lenne folyamatban a hálózaton, így ennek a
lehetõségét is meg kellett vizsgálnunk


Mit teszünk?
------------

5 ilyen incidens egy évre is sok lenne, itt pedig 3 héten belül történt ennyi, és bár az egyes
hálózati kieséseket más-más indukálta, az egyértelmûvé vált, hogy a hálózatunk olyan
méretûre nõtt, hogy a korábbi - kisebb méretben még jól mûködõ - strukturáltsággal nem
üzemeltethetõ tovább üzembiztosan, túl sérülékeny mind külsõ, mind belsõ támadásokkal
szemben és a virtualizált szervereken mûködõ virtuális hálózatokkal való együttmûködés is
szigorúbb hálózati szabályozást igényel tõlünk a zavartalan mûködés érdekében.

A következõ két hétben ezért új struktúrát alakítunk ki a saját hálózatunkon és szigorúbb
biztonsági beállításokat aktiválunk, redundáns tápellátást adunk a core switchnek és
redundáns routing kapcsolatokat alakítunk ki az internet felé. Az átalakításokat mindig éjszaka
végezzük majd és igyekszünk a legrövidebb idõ alatt elvégezni, hogy minimalizáljuk a további
hálózati kieséseket. Továbbá felállítunk egy külsõ, hálózatilag teljesen független
ellenõrzõpontot, ahol technikai probléma esetén tájékoztatást tudunk adni gyorsan, még akkor
is, ha a hálózatunkon egyáltalán nincs külsõ kapcsolat, vagy a BIX hibásodott meg.
A pontos ütemtervrõl néhány napon belül, a partnerszolgáltatókkal szükséges
idõpont-egyeztetések után küldeni fogunk egy újabb tájékoztatást.
Kérésre szívesen adunk részletesebb technikai felvilágosítást azzal kapcsolatban, hogy mi
változik a hálózati topológiában.


Az új alapértelmezett hálózati beállítások problémát okozhatnak azokon a szervereken, ahol
virtuális hálózat fut, ezért kérjük, hogy aki ilyet üzemeltet, vagy bármilyen más okból hálózati
interface-én kettõnél több MAC címet hirdet, keressen meg minket.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » szer. okt. 20, 2010 9:56 pm

Sziasztok! Megkérnék egy "főadmint", hogy a HOLS F1 liga szerverét kérem állítsa be, mert nem tudunk rajta tesztelni, mert rossz pálya van beállítva és a pályák sincsenek fent, gondolom a fentebb említett problémák miatt vagy mi rontottunk el valamit.

Ezeket szeretném, ha valaki feltenné a szerverünkre és megoldaná ezt a problémát.

Trackapkc1: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP

Trackpack2: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

Lehet, az volt, amúgy a baj, hogy nem installáltuk a szerverre, mert úgy valami galibát okozott és ezért, úgy tette fel IsTi, hogy külön felinstallálta a két Trackpack-et egy független könyvtárba és utána másolta be a GameData/Locations/F1RFT2010-es mappába a pályákat. Mert, ha direktbe installáltuk az rFactorba egy páran, akkor összekavarodott az rFactor és ettől tartva inkább mi is másoltuk, kérek valakit segítsen nekünk ebben a problémában.

Ha meg sikerült oldani ezt a problémát és fent vannak a pályák, akkor kérem tegyétek a szervert Kínára és 42 körre.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. okt. 20, 2010 10:42 pm

Kimi1982 írta:Sziasztok! Megkérnék egy "főadmint", hogy a HOLS F1 liga szerverét kérem állítsa be, mert nem tudunk rajta tesztelni, mert rossz pálya van beállítva és a pályák sincsenek fent, gondolom a fentebb említett problémák miatt vagy mi rontottunk el valamit.

Ezeket szeretném, ha valaki feltenné a szerverünkre és megoldaná ezt a problémát.

Trackapkc1: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP

Trackpack2: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

Lehet, az volt, amúgy a baj, hogy nem installáltuk a szerverre, mert úgy valami galibát okozott és ezért, úgy tette fel IsTi, hogy külön felinstallálta a két Trackpack-et egy független könyvtárba és utána másolta be a GameData/Locations/F1RFT2010-es mappába a pályákat. Mert, ha direktbe installáltuk az rFactorba egy páran, akkor összekavarodott az rFactor és ettől tartva inkább mi is másoltuk, kérek valakit segítsen nekünk ebben a problémában.

Ha meg sikerült oldani ezt a problémát és fent vannak a pályák, akkor kérem tegyétek a szervert Kínára és 42 körre.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Én a hétvégén megcsinálom, ha addig más nem tenné meg. Hétfőig tuti (99%) futni fog. Mi a helyzet az időponttal, nem szeretném, ha gond lenne - bár eddig sem volt mégis jobb nem közelíteni a biztonsági határhoz. Sokan lehetnek indylights-on és beakadhatok pont a futamotok vége fele - ahogy írtam, ez egy picit engem aggaszt. :roll: RFT eleve picit többet zabál indylights-al még nincs tapasztalat, de sokan lesznek........ recept egy szép lagghoz.
Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » csüt. okt. 21, 2010 10:01 am

metosz írta:Infósoknak, a szolgáltatótól kapott levél:

Tisztelt Ügyfelünk,

ezúton szeretném ...
Ez de cudar!
Tanulság: Info csapatot ki kell rúgni! Mindegyik hiba emberi mulasztás/nemtörődömség. A hálózat gányolása, tákolása redundancia hiánya fő pontokon szerintem megengedhetetlen hiba ilyen szinten. Egyetlen mentsége lehet, ha nem kaptak rá pénzt. De ez csak redundáns egységekre ad magyarázatot, nem mellesleg a pénzért meg kell küzdeni. Ami kell az kell, ezt tudomásul kell venni.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. okt. 21, 2010 8:17 pm

De legalább korrekten le van írva, hogy mi volt a hiba és nem csak annyi, hogy "karbantartás blablabla". Mondjuk mivel sorozatos hibákról beszélnek, így lehet ezt a fajta közlési tartamot már a kényszer szülte ki, de legalább így már le lehet vonni a következtetéseket. Azon se lepődnék meg, hogy a kiküldött levelek után számítanának 1-2 értelmes ötletű válaszra mely a megoldás felé vezérelné őket. (vagy épp így akvirálják a leendő kollégákat? :) )
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » vas. okt. 24, 2010 10:46 am

metosz írta:
Kimi1982 írta:Sziasztok! Megkérnék egy "főadmint", hogy a HOLS F1 liga szerverét kérem állítsa be, mert nem tudunk rajta tesztelni, mert rossz pálya van beállítva és a pályák sincsenek fent, gondolom a fentebb említett problémák miatt vagy mi rontottunk el valamit.

Ezeket szeretném, ha valaki feltenné a szerverünkre és megoldaná ezt a problémát.

Trackapkc1: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP

Trackpack2: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

Lehet, az volt, amúgy a baj, hogy nem installáltuk a szerverre, mert úgy valami galibát okozott és ezért, úgy tette fel IsTi, hogy külön felinstallálta a két Trackpack-et egy független könyvtárba és utána másolta be a GameData/Locations/F1RFT2010-es mappába a pályákat. Mert, ha direktbe installáltuk az rFactorba egy páran, akkor összekavarodott az rFactor és ettől tartva inkább mi is másoltuk, kérek valakit segítsen nekünk ebben a problémában.

Ha meg sikerült oldani ezt a problémát és fent vannak a pályák, akkor kérem tegyétek a szervert Kínára és 42 körre.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Én a hétvégén megcsinálom, ha addig más nem tenné meg. Hétfőig tuti (99%) futni fog. Mi a helyzet az időponttal, nem szeretném, ha gond lenne - bár eddig sem volt mégis jobb nem közelíteni a biztonsági határhoz. Sokan lehetnek indylights-on és beakadhatok pont a futamotok vége fele - ahogy írtam, ez egy picit engem aggaszt. :roll: RFT eleve picit többet zabál indylights-al még nincs tapasztalat, de sokan lesznek........ recept egy szép lagghoz.
Sziasztok! Történt az üggyel kapcsolatban valami? Mert lassan 1 hete nem tudunk tesztelni. Ma sikerül feltenni a pályákat ? Jó lenne mert már sokan várják. Az időpontról annyit, hogy semmi laggot nem tapasztaltunk most se, szerintem nem is lesz. Kiváló volt a szerver futása és ezt minden ligatag megerősítette! Tényleg jó lenne ha ez a két trackpack felkerülne a szerverünkre. Remélem mihamarabb róhatjuk újra együtt a köröket!

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 liga vezetője

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: Hols Szerver

Hozzászólás Szerző: IsTi » vas. okt. 24, 2010 10:54 am

Kimi1982 írta:
metosz írta:
Kimi1982 írta:Sziasztok! Megkérnék egy "főadmint", hogy a HOLS F1 liga szerverét kérem állítsa be, mert nem tudunk rajta tesztelni, mert rossz pálya van beállítva és a pályák sincsenek fent, gondolom a fentebb említett problémák miatt vagy mi rontottunk el valamit.

Ezeket szeretném, ha valaki feltenné a szerverünkre és megoldaná ezt a problémát.

Trackapkc1: http://www.megaupload.com/?d=O5QNL2AP

Trackpack2: http://www.megaupload.com/?d=NV1NYEG2

Lehet, az volt, amúgy a baj, hogy nem installáltuk a szerverre, mert úgy valami galibát okozott és ezért, úgy tette fel IsTi, hogy külön felinstallálta a két Trackpack-et egy független könyvtárba és utána másolta be a GameData/Locations/F1RFT2010-es mappába a pályákat. Mert, ha direktbe installáltuk az rFactorba egy páran, akkor összekavarodott az rFactor és ettől tartva inkább mi is másoltuk, kérek valakit segítsen nekünk ebben a problémában.

Ha meg sikerült oldani ezt a problémát és fent vannak a pályák, akkor kérem tegyétek a szervert Kínára és 42 körre.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 Liga vezetője
Én a hétvégén megcsinálom, ha addig más nem tenné meg. Hétfőig tuti (99%) futni fog. Mi a helyzet az időponttal, nem szeretném, ha gond lenne - bár eddig sem volt mégis jobb nem közelíteni a biztonsági határhoz. Sokan lehetnek indylights-on és beakadhatok pont a futamotok vége fele - ahogy írtam, ez egy picit engem aggaszt. :roll: RFT eleve picit többet zabál indylights-al még nincs tapasztalat, de sokan lesznek........ recept egy szép lagghoz.
Sziasztok! Történt az üggyel kapcsolatban valami? Mert lassan 1 hete nem tudunk tesztelni. Ma sikerül feltenni a pályákat ? Jó lenne mert már sokan várják. Az időpontról annyit, hogy semmi laggot nem tapasztaltunk most se, szerintem nem is lesz. Kiváló volt a szerver futása és ezt minden ligatag megerősítette! Tényleg jó lenne ha ez a két trackpack felkerülne a szerverünkre. Remélem mihamarabb róhatjuk újra együtt a köröket!

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula, Hols F1 liga vezetője
pálya telepítve

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. okt. 24, 2010 11:27 am

Na most jöttem erre és látom IsTi már megcsinálta, köszi!

Eddig még nem is volt indylights futam, így nem csoda, ha nem volt akadás. Ennek ellenére a struccpolitika a témában bejöhet, mert elég tartalékot szoktunk hagyni, de ahogy írtam nem biztos :roll:
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. okt. 24, 2010 12:15 pm

ami majd csak 2010.11.15-én lesz...addig nagyon lagg sem.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. okt. 25, 2010 2:32 pm

Félek - nem lehet akadás egy futamon se a szerver miatt, ez alap.
Ezért az FTP limit hétfőn 17.00-21.30-ig lett kiterjesztve, cserébe viszont kedden, pénteken és szombaton nincs limit, ahogy hivatalos maszim futam se.

Megértéseteket köszönöm, a HOLS nevében is!
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. okt. 29, 2010 8:42 am

Kicsit megkésve - szolgáltató tájékoztató:

Tisztelt Ügyfelünk!

Ezúton szeretném tájékoztatni, hogy a korábban jelzettek szerint a következõ napokban
szervertermünkben a hálózat fejlesztését végezzük.

Az alábbiakban küldöm fejlesztési ütemterv elsõ részét és a várható jelenségeket.

2010. október 23. (szombat) 03:00 - 05:00
A routingot más eszközre költöztetjük.
A szolgáltatásban várható jelenség: a fenti idõszakban az IP kapcsolatok egy alkalommal
néhány másodpercre (max. 30 másodperc) megszakadnak (packet loss).


2010. október 30. (szombat) 03:00 - 05:00
Központi switch redundáns áramellátásának kialakítása
A szolgáltatásban várható jelenség: a fenti idõszakban az IP kapcsolatok egy alkalommal
néhány percre (max. 10 perc) megszakadnak (packet loss).


Amennyiben a fentiekkel kapcsolatban bármilyen kérdése van, ügyfélszolgálatunk készséggel
áll rendelkezésére, keressen minket bizalommal.
Kép

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hols szerver

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » hétf. nov. 01, 2010 8:17 pm

Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Spanyolra és 50 körre kérném állítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője

Avatar
Kimi1982
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: kedd ápr. 07, 2009 4:45 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Újraindítás

Hozzászólás Szerző: Kimi1982 » vas. nov. 07, 2010 7:44 pm

Kérem az adminokat, hogy akinek van joga mihamarabb, amint az lehetséges a Hols F1 Liga szerverét RFT 2010-es Moddal Spanyolra és 50 körre kérném elindítani.

Előre is köszönöm!

Kovács Gyula

Hols F1 Liga vezetője

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég