Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. márc. 11, 2011 11:58 am

Majd a BT el fogja dönteni mi történt ez esetben. Megnéztem én is a replayt, és Ulvar kb fél mp-el fékezett előbb a belső íven, majd Kopi és Gadfly, ugyanabban a pillanatban kezdte meg a féktávot, csak úgy érzem Gadfly nem kalkuláltad bele, hogy kicsit nagyobb tempóba érkezel meg Kopi mögé a szélárnyék miatt, vagy csak szimplán nem nyomtál akkora féket mint Kopi, ezért történt a baleset. Én is mindig az 50-es táblánál fékeztem egyébként, és az általad linkelt videón kb 10 méterrel fékezel később de akkor egyedül voltál, nem szélárnyékban és feltehetőleg a sebességed is kisebb volt. Érdemes megnézni Kopi köreit is ebben a kanyarban, hogy ő mikor szokott itt fékezni, mert lehet hogy ő meg mindig az 50-es táblánál, illetve még Kopinak bele kellett kalkulálni, hogy Ulvar mellette van, és hogy abban a kanyarban ketten nem fognak elférni. Én úgy gondolom, hogy ilyen esetben mindig a hátul menőnek kell sokkal jobban figyelnie. Olyankor én van hogy 50-60-80 méterrel előbb fékezek, amíg nem ismerem ki az előttem haladó féktávját.

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. márc. 11, 2011 1:18 pm

Gadfly nincs bennem már tüske csak szeretném ha kiderülne ez az eset,hogy mi volt hogy volt.amugy ha ulvar kilök ugy hogy megforgok ,öt is ovtam volna,mert kb 3 szor lökött meg ugy hogy elindult a kocsi segge.ehez csak annyit hogy spiczivel is vivtam mégse raktuk ki egymást sehol,söt nem is ért össze a 2 kocsi.amugy hogy ne legyen részrehajló itélet,lécci GADFLY mondjon 1 embert aki kivizsgálja a dolgot.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. márc. 11, 2011 1:22 pm

Tommy78 írta:Olyankor én van hogy 50-60-80 méterrel előbb fékezek, amíg nem ismerem ki az előttem haladó féktávját.
Ha megnézed, hogy átlagban abban a kanyarban mikor szoktam fékezni és összehasonlítod az incidens pillanatával, akkor nekem kijön az a távolság melyet említettél. Az tény, hogy fogalmam sem volt, hogy Kopi sokkal előbb fékez ott (már az 50-es tábla előtt, megnéztem több körét is), mert abszolút nem volt időm kiismerni, mivel hirtelen érkeztem rájuk. Persze ez nem mentség, de nyilván kivehető, hogy nem szándékos volt és az általam megszokottaknál jóval korábban (kb. 50 m) fékeztem ott megelőzve azt, ami sajnos mégis megtörtént. Több hasonló szitu is volt másokkal abban a kanyarban (nem csak itt a versenyen) és egyszer sem volt probléma ebből... Nem kívánom ragozni tovább mivel úgy is a BT dönt és csak remélni tudom, hogy igazságos ítélet születik. (bár múltkor kifejtettem a bajokság pontversenyéhez való jövőbeli hozzáállásomat és ehhez továbbra is tartom magam, nyugodtan ki lehet itt is zárni ;-) )
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. márc. 11, 2011 1:26 pm

KOPI írta:Gadfly nincs bennem már tüske csak szeretném ha kiderülne ez az eset,hogy mi volt hogy volt.amugy ha ulvar kilök ugy hogy megforgok ,öt is ovtam volna,mert kb 3 szor lökött meg ugy hogy elindult a kocsi segge.ehez csak annyit hogy spiczivel is vivtam mégse raktuk ki egymást sehol,söt nem is ért össze a 2 kocsi.amugy hogy ne legyen részrehajló itélet,lécci GADFLY mondjon 1 embert aki kivizsgálja a dolgot.
hmmm fura, hogy egy esetleg részrehajlás miatt nekem kell választani. Ha már ez a gyanú így előjött, akkor már tényleg nem érdekel ki vizsgálja ki... (amúgy meg Metoszt mondtam volna)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. márc. 11, 2011 1:36 pm

Rendben ,metosz fogja vizsgálni.Amugy meg szomoru hogy a bt szavahihetőségét megkérdöjelezed.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. márc. 11, 2011 3:01 pm

KOPI írta:Rendben ,metosz fogja vizsgálni.Amugy meg szomoru hogy a bt szavahihetőségét megkérdöjelezed.
Semmi bajom Bodzzzával és Sanyával! Inkább azzal van, hogy előkerült ez a részrehajlás dolog/esélye, melyet nem én mondtam ki, hanem Te, aki szintén BT tag. Szomorúnak inkább mást neveznék ezek után, így ezért döntöttem Metosz mellett. pont
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. márc. 11, 2011 3:48 pm

Gadfly írta:
KOPI írta:Rendben ,metosz fogja vizsgálni.Amugy meg szomoru hogy a bt szavahihetőségét megkérdöjelezed.
Semmi bajom Bodzzzával és Sanyával! Inkább azzal van, hogy előkerült ez a részrehajlás dolog/esélye, melyet nem én mondtam ki, hanem Te, aki szintén BT tag. Szomorúnak inkább mást neveznék ezek után, így ezért döntöttem Metosz mellett. pont
Urak!

Talán meg kellene várni a döntést és csak utána kérni a felülvizsgáltatot........................
Légyszi ne! Én tökéletesen megbízom Bodzzza és Sanya munkájában, nem hiszem, hogy nem tárgyilagosan vizsgálnák majd ki az esetet. Nem is értem ez hogyan merülhetett fel bennetek, arról nem is beszélve, hogy nem vagyok tagja az MTCC bíróságnak. Továbbá, ha mégis felmerül az ilyesmi akkor Tommy dönt a megoldásról vagy kéri fel a független testületet. Tudom ennek nincs leírva megszervezve a rendje, csak annyit mondunk, hogy 30 feletti szenior csoport dönt az etikai kérdésekben.

Én csak annyit tudok, hogy amikor én óvtam akkor is tisztán ki lett vizsgálva az eset és teljesen mindegy volt, hogy éppen örjöngök vagy sem, a végén így visszatekintve korrekt döntés született.

Pedig atomot dobtam volna legszívesebben, baromi nehéz hideg fejjel a pályán gondolkodni, sőt 24 de még 48 óra se elég.
Kép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. márc. 11, 2011 6:42 pm

Gadfly írta:
Tommy78 írta:Olyankor én van hogy 50-60-80 méterrel előbb fékezek, amíg nem ismerem ki az előttem haladó féktávját.
Nem kívánom ragozni tovább mivel úgy is a BT dönt és csak remélni tudom, hogy igazságos ítélet születik. (bár múltkor kifejtettem a bajokság pontversenyéhez való jövőbeli hozzáállásomat és ehhez továbbra is tartom magam, nyugodtan ki lehet itt is zárni ;-) )
Ezt te irtad Gadfly ugyhogy erre irtam hogy megkérdőjelezed a bt szavahihetőségét.
Kép

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » pén. márc. 11, 2011 7:32 pm

előljáróban a dologról......
nem leszek részrehajló, ami sose voltam.... az hogy ki mit videózik nem érdekel( meg se néztem)....
elötte utána ki hogy megy,ment ott, nem érdekel.... engem csak az az 1 szituáció fog érdekelni a-tól z-ig.....
kivizsgáló választás nincs! Mivel Kopi BT tag, ezért 2 embert még úgy is beveszek, hogy kit ahhoz senkinek semmi köze. Nem akarok ez miatt senknek se bántódást.... Kritikát vállalom.... van hozzá pofám....
ami a BT döntéseinek a felülvizsgálatát érinti, a szabályzat ezt nem teszi lehetővé!
a többit döntések kiírása után....

addig felesleges vitatkozni akármin is!
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Toby » vas. márc. 13, 2011 10:11 pm

Mivel az A1 Ringen problémáim adódtak a féklámpák észrevételével, javítottam rajtuk kicsit, de egyúttal már csinosítottam a fényszórón is, illetve lecseréltem az útra vetített textúrát. A videó nem adja annyira vissza, mint amennyire kellene neki.



Ha valaki esetleg igényt tart rá, szóljon és feltöltöm. Nem okoz onlány miccsmaccsot.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. márc. 13, 2011 11:03 pm

Toby írta:Mivel az A1 Ringen problémáim adódtak a féklámpák észrevételével, javítottam rajtuk kicsit, de egyúttal már csinosítottam a fényszórón is, illetve lecseréltem az útra vetített textúrát. A videó nem adja annyira vissza, mint amennyire kellene neki.



Ha valaki esetleg igényt tart rá, szóljon és feltöltöm. Nem okoz onlány miccsmaccsot.
töltheted ;-)

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Toby » hétf. márc. 14, 2011 9:18 am

Innen tölthető.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. márc. 14, 2011 12:56 pm

Toby írta:Innen tölthető.
köszi fasza lett!!! -v-

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gilberto » szer. márc. 16, 2011 6:58 pm

Le-Mans mikor kerül fel a letöltések közé?
Manchester United

Avatar
Mugen
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: hétf. máj. 31, 2010 11:32 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Mugen » szer. márc. 16, 2011 8:41 pm

Jeee! A jó kis öreg lightflare shader! -kakcsi-
Köszi Toby! -v-
The Power of Dreams

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Toby » hétf. ápr. 11, 2011 6:26 am

Így, hozzá nem értőként tenném fel a kérdést, hogy a vágások/szélesítések maximális száma mi alapján van meghatározva? Arányosan, vagy van egy konstans (szabályzat szerint van), ami után büntetve van az ember?
Már csak azért is kérdezem, mert pl A1 Ringen 2 helyen lehetett szélesíteni a pályát, 27 alkalommal, ami összesen 54 "lehetőséget" jelent, míg Varanon 6 helyen lehetett, 37 alkalommal, ami összesen 222 "lehetőség", ez 4-szer több, mint A1-en. Mindezek alapján a 10 vágás/szélesítés utáni kizárást Varanon sokkal súlyosabb (pontosan 4-szer) büntetésnek érzem, mint A1 Ringen. Kérném a vezetést, hogy ez alatt a három hét alatt a következő futamig ezt a dolgot gondolja át.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » hétf. ápr. 11, 2011 5:02 pm

Toby írta:Így, hozzá nem értőként tenném fel a kérdést, hogy a vágások/szélesítések maximális száma mi alapján van meghatározva? Arányosan, vagy van egy konstans (szabályzat szerint van), ami után büntetve van az ember?
Már csak azért is kérdezem, mert pl A1 Ringen 2 helyen lehetett szélesíteni a pályát, 27 alkalommal, ami összesen 54 "lehetőséget" jelent, míg Varanon 6 helyen lehetett, 37 alkalommal, ami összesen 222 "lehetőség", ez 4-szer több, mint A1-en. Mindezek alapján a 10 vágás/szélesítés utáni kizárást Varanon sokkal súlyosabb (pontosan 4-szer) büntetésnek érzem, mint A1 Ringen. Kérném a vezetést, hogy ez alatt a három hét alatt a következő futamig ezt a dolgot gondolja át.
Ez ügyben még nem beszéltünk, de ezek után lehet sor kerül rá.
Én leírom a véleményem erről az egészről, ami mellett ki is tartok, attól függetlenül lesz e ezzel kapcsoatban megbeszélés vagy sem. Ott is ezeket fogom felhozni ha kell, hozzáteszem a döntés nem az én kezemben van.
A szezonra átfogólag készült egy szabályzat, miszerint a 4ik vágástól, vágásonként 3mp időbünti, majd a 10ik után kizárás jár. Ez mind pálya és versenytáv független. Arányokkal és lehetőségekkel se akarok számolni, mert a vágás az vágás. Tudnék példát mondani akár Varanoról is, hogy végig lehet menni igen jó helyen 0 azaz NULLA vágással. Sztem ez csak önkontroll kérdése. A szabályok enyhítése jót nem szülne......
A szabályokon, arányokon én azért sem akarom hogy legyen változás, mert akkor a korábbi büntetettek lázadhatnának, hogy Ők miért nem igy lettek számolva.... Hozzáteszem joggal.

Ez csak a saját véleményem és meglátásom.
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. ápr. 11, 2011 6:28 pm

Én eleve nem vagyok oda a vágás büntetésért. Mivel sajnos már a kezdetihez képest változtatva lett, így ott már megtört a jég. A véleményem az, hogy a verseny mindig 45 perces a pályák változnak. Valahol veszélyesebb lesz és oda kell figyelni (bár szerintem a leggázosabb pályán túlvagyunk ilyen szempontból), valahol meg egyáltalán nem lehet majd vágni.

Csak elméleti síkon – ebben a bajnokiban én nem örülnék, ha további változtatások lennének, de persze nem az én dolgom eldönteni és maximálisan, csak mint pilóta és nem mint a koceráj egyik vezetője írom! Én nem így nézném, hanem helyenként, vagyis amennyiben egy ponton rendszeresen vág akkor büntetném, ebben az esetben a Toby által említett aránytalanság is megszűnne.
Kép

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: sanya » hétf. ápr. 11, 2011 6:49 pm

metosz írta:Én eleve nem vagyok oda a vágás büntetésért.
Ezt mondjuk nem tudom hova tenni!
metosz írta: Mivel sajnos már a kezdetihez képest változtatva lett, így ott már megtört a jég.
Sajnos? Jobb lett volna ha rugalmatlanul, mereven végigvisszük úgy a bajnokit? Korrekcióra volt szükség, szerintem jobb elismerve a hibát, javítani.
metosz írta: Én nem így nézném, hanem helyenként, vagyis amennyiben egy ponton rendszeresen vág akkor büntetném, ebben az esetben a Toby által említett aránytalanság is megszűnne.
Kivitelezhetetlennek gondolom (a tévedés jogát fenntartva).
Mi a rendszeres? 5? 8? vagy éppen 3? Itt már büntessünk de aki a 16 kanyarban csak egyet-egyet vág -tehát 16-ot- azt ne?
Véleményem: marad így, korrekt, követhető, kiszámítható, fegyelemre ösztönző szabályzattal, büntetési tételekkel!

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: sanya » hétf. ápr. 11, 2011 8:39 pm

Törörlni nem törlöm de átgondoltam és igazad van!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. máj. 06, 2011 10:02 am

Elkészültek az új rendszámok, a csomagban benne van az utóbbi 3 rendszám, illetve a 3 új rendszám is, Titusz, Giorgio, és Doozi-é.

Link:
Új Rendszámok


Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. máj. 06, 2011 2:01 pm

Bodzzza elkészítette a Bajnoki állás táblázatát, amely tartalmazza a "minuszolt" futamokat, így Mindenki láthatja a valós állást.

Webes Verzió:
MTCC 2011 Bajnoki Állás Minuszolás után

Letöltési XLS verzió:
MTCC 2011 Bajnoki Állás Minuszolás után

Köszi Bodzzza! ;-)


Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Toby » szomb. jún. 04, 2011 2:50 pm

Kérdezném az illetékesektől, hogy tartalékosként részt vehetek-e a hotlap versenyen?
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. jún. 04, 2011 3:21 pm

Toby írta:Kérdezném az illetékesektől, hogy tartalékosként részt vehetek-e a hotlap versenyen?
Inkább idézek a szabályzatból, nehogy rosszul írjak valamit:

3. A Bajnoki naptárban a +1 futam a Nordschleife Hotlap Verseny lesz. A Hotlap a valóságban is használt vonalvezetésen kerül megrendezésre. A Bajnokság első
futamának rajtjától a zárófutamig lehet futni a Hotlapokat. A zárófutam után értékelve lesz
(azonos pontozással mint a bajnoki) a hotlap végeredménye, ami beleszámít a pontversenybe. A
Hotlapban is csak azok kerülnek értékelésre, akik a bajnokságban is, tehát 54%-án indulni
kell
. A Hotlapot el kell menteni, ellenben NEM ÉRVÉNYES az időeredmény! A Hotlap Győztese Külön jutalomban is részesül! Bővebb információ a Bajnoki jelentkezős topicban kerül kiírásra.

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Toby » szomb. jún. 04, 2011 3:27 pm

Jahm.. Ez esetben nem töröm magam.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jún. 06, 2011 11:47 am

Picit nézegettem a futamra jelentkezős topik első hsz-ben található exceles (minuszolós) eredményeket. A kérdésem az lenne, hogy (nekem az első két futamom DQ lett) és miért nem ez lett levonva a minuszolásnál? Ha jól tudom pont azért lett bevezetve ez a rendszer, hogy a két leggyengébb v. értékelhetetlen eredmény (melybe szerintem a DQ is beleszámít) ne számítson. Nagyjából átnyálaztam most a szabályzatot keresve a leírást erre vonatkozóan, de semmit sem találtam. (magáról a minuszolásról sem)
=_
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. jún. 06, 2011 12:47 pm

Gadfly írta:Picit nézegettem a futamra jelentkezős topik első hsz-ben található exceles (minuszolós) eredményeket. A kérdésem az lenne, hogy (nekem az első két futamom DQ lett) és miért nem ez lett levonva a minuszolásnál? Ha jól tudom pont azért lett bevezetve ez a rendszer, hogy a két leggyengébb v. értékelhetetlen eredmény (melybe szerintem a DQ is beleszámít) ne számítson. Nagyjából átnyálaztam most a szabályzatot keresve a leírást erre vonatkozóan, de semmit sem találtam. (magáról a minuszolásról sem)
=_
Akkor válaszolok.

1. A minuszolásról itt tudsz olvasni: http://www.maszim.hu/forum/viewtopic.php?f=5&t=1560

2. Illetve, hogy mit lehet minuszolni és mit nem, előző oldalon is kint van itt a csevegőben:
http://www.maszim.hu/forum/viewtopic.ph ... =60#p44199

3. Illetve a szabályzatban is benne van idézem:
3) Pályák és a versenynaptár.
A Bajnokság kiírásának topicjában olvashatóak. Melyet a szervezőség bármiféle gond, hiba
esetén módosíthat. A Bajnokságban 13+1 futam kerül lebonyolításra. A Bajnokságban a legjobb 11 FUTAM Eredménye fog beleszámítani a 13-ból, + a Nordschleife HOTLAP. Amennyiben olyan helyzet állna elő, bár emlékeim szerint ilyen még nem történt, és nem is fog, de amennyiben valaki kizárásos büntetést kap adott futamra, azt NEM lehet mínuszolni!
Ez a döntés Február 26.-a óta van Gadfly már eltelt azóta jópár hónap. :-?

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jún. 06, 2011 1:19 pm

Jóvannaaa ennyire nem akartam szít search-őlni magam a fórumon, így csak nagyjából átfutottam a szabályzatot és ez a mondat ezek szerint elkerülte a figyelmem. Tulajdonképpen ez is volt a cél, hogy vki hivatkozzon vmire. :) Ezekre a hsz-ekre meg megmondom őszintén nem emlékeztem már, csak a szavazásra. Mondjuk ott az 5-ből az egyik én voltam és tudom volt már vita erről "máshol", de a véleményem továbbra sem változott ezzel kapcsolatban, sőt csak erősödött, mert a félelmem beigazolódni látszik, hogy ez valakinek hatalmas hátrányt is tud generálni.
Saját esetemben ez -22 pont úgy, hogy megbűnhődtem az első két futam miatt és ez még plusz hozzáadódik (ahelyett h picit segítene v. kárpótolna (ha jól tudom ez volt a cél ezzel a szabállyal)).
A legnagyobb vicc az egészben az, hogy ha levesszük az első két futamon szerzett DQ-mat, továbbá az ezen kívüli két leggyengébb futamomnak a pontszámait is, így a hat futamból idáig 2 futam az, melynek a pontszámai érvényesek a szabályzat szerint és ezzel is az összetett 4. helyen állok. Érdekes....

Nem akarok semmi újabb vitát generálni ezzel a minuszolással kapcsolatban (hiszen ezen már túl vagyunk), de továbbra sem látom ennek az értelmét és tisztaságát. Csak 1 plusz zavaró tényező, ami a versenyzőtől és teljesítményétől független megkavarja egy picit a kártyalapokat, ezzel is párosítva 1 picit a szerencsejátékkal (kinél h sül el alapon). Véleményem szerint ez az egész MTCC-s szabályzat túl van picit bonyolítva, de tisztában vagyok vele és elfogadom, hogy annak idején elfogadtam és ezzel a tudattal vágtam neki a szezonnak még akkor is ha sokat károgtam előtte és közben mint ahogy most is. :)

Peace -gg-
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: sanya » hétf. jún. 06, 2011 1:40 pm

Gadfly írta:Jóvannaaa ennyire nem akartam szít search-őlni magam a fórumon, így csak nagyjából átfutottam a szabályzatot és ez a mondat ezek szerint elkerülte a figyelmem. Tulajdonképpen ez is volt a cél, hogy vki hivatkozzon vmire. :) Ezekre a hsz-ekre meg megmondom őszintén nem emlékeztem már, csak a szavazásra. Mondjuk ott az 5-ből az egyik én voltam és tudom volt már vita erről "máshol", de a véleményem továbbra sem változott ezzel kapcsolatban, sőt csak erősödött, mert a félelmem beigazolódni látszik, hogy ez valakinek hatalmas hátrányt is tud generálni.
Saját esetemben ez -22 pont úgy, hogy megbűnhődtem az első két futam miatt és ez még plusz hozzáadódik (ahelyett h picit segítene v. kárpótolna (ha jól tudom ez volt a cél ezzel a szabállyal)).
A legnagyobb vicc az egészben az, hogy ha levesszük az első két futamon szerzett DQ-mat, továbbá az ezen kívüli két leggyengébb futamomnak a pontszámait is, így a hat futamból idáig 2 futam az, melynek a pontszámai érvényesek a szabályzat szerint és ezzel is az összetett 4. helyen állok. Érdekes....

Nem akarok semmi újabb vitát generálni ezzel a minuszolással kapcsolatban (hiszen ezen már túl vagyunk), de továbbra sem látom ennek az értelmét és tisztaságát. Csak 1 plusz zavaró tényező, ami a versenyzőtől és teljesítményétől független megkavarja egy picit a kártyalapokat, ezzel is párosítva 1 picit a szerencsejátékkal (kinél h sül el alapon). Véleményem szerint ez az egész MTCC-s szabályzat túl van picit bonyolítva, de tisztában vagyok vele és elfogadom, hogy annak idején elfogadtam és ezzel a tudattal vágtam neki a szezonnak még akkor is ha sokat károgtam előtte és közben mint ahogy most is. :)

Peace -gg-
Phhhhh...ilyenkor szoktam mondani, hogy eszem-faszom megáll.... -f-

A minuszolás segít de nem a DQ-soknak.
Ha szerinted túl van bonyolítva akkor írj egy szabálytervezetet és ha korrekten szimulál minden esetet ,akkor nyilván elfogadja a szakosztályvezető és jövőre futhatunk akár a szerint is.
Az igazságosságra-tisztaságra meg nézzünk egy példát.
Van két versenyző, "példánakokádék": Te és Danikosz.
Tök azonos pontszámmal végeztek, neki van két 0-ás versenye mert beteg volt, vagy a tököm tudja, te pedig ott voltál minden versenyen, de van 2 DQ-d.

Ha lenne két DQ a tarsolyomban, biztos nem feszegetném, hogy ennek a minuszolása erkölcsileg megalapozott-e. Aztán ha kiderül, hogy le van szabályozva, gyorsan belekötök másba...háááát...... -ps-

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. jún. 06, 2011 1:52 pm

Gadfly írta: Saját esetemben ez -22 pont úgy, hogy megbűnhődtem az első két futam miatt és ez még plusz hozzáadódik
Az én esetemben meg "csak" -40 pont.

Nincs ezzel baj, mindenkinek van véleménye, valakinek tetszik valakinek nem pl. a szabályzat. Sajnos nagyon nehéz olyat összehozni, hogy az igazságos legyen és mindenkinek kedvére váljon.
Jövőre majd meglátjuk, lassan nekiállunk összeállítani a szabályzatot, hogy ne a bajnoki kezdéskor kelljen még módosítgatni meg hasonlók, úgyhogy előtte majd ötletelünk egy külön topicba és majd összehozunk valamit.

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: danikosz » hétf. jún. 06, 2011 2:36 pm

Nekem két nullás futamom az végülis 4 lesz mert 2x2 szorzós szóval ennyi volt a jó eredményem :D Nyugi Ákos majd csatázunk a top5ért :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. jún. 06, 2011 2:54 pm

A szabályzat alkotásnál én mondtam Tommyéknak, hogy régen a HRC-nél is volt ilyen két legrosszabb 2 futamos törlés, de az is benne volt ha valaki DQ-t kap valamilyen vétségért (ami azért általában súlyosnak számít) az nem számíthat bele a mínuszolásba.
Szóval ezért engem kell szidni, ide lőjetek! :mrgreen:
(nekem is van már DQ futamon)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jún. 06, 2011 5:46 pm

@Sanya
Látom nem érted a lényeget, de nem is kell, azért kösz, h te is reagáltál... ;-) Ja és nyugi van vazeeg. _f_

@Tommy
Köszi a korrekt választ. Mint ahogy mondtam elfogadtam anno a szabályzatot és most is így vagyok vele még akkor is ha pár dologgal nem értek egyet. Ha olyan nagy problémáim lennének a szabályzattal, akkor valszeg nem versenyeznék ebben a bajnokiban. Van 1-2 dolog ami böki a szememet, de nem azért károgok, hogy pl. Sanyát megsértsem/felhúzzam hanem csak 1xerűen leírom amit gondolok róla. "Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát" Ha másra nem is max a következő szezonban jobban látjátok majd Ti is, hogy minek volt értelme és minek nem... (majd a szezon végére ez úgy is jobban körvonalazódik)

@Dani
Simán küzdünk! ;-) A pozíció részemről lényegtelen, csak jó futamok legyenek. Eddig szerencsém volt, hogy itt mind1ik futamon el tudtam indulni, mert csütörtökök nagy része általában nekem későig tartó melóról szól. Itt pont így jött ki és remélem még sok futamon el tudok itt indulni.

@Dietrich
__ __ __

csak poén volt, nincs semmi gáz -vv-
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: sanya » kedd jún. 07, 2011 8:12 am

Gadfly írta:@Sanya
Látom nem érted a lényeget, de nem is kell,
Biztos rosszul szocializálódtam, ezért nem értem néha a dolgok lényegét...sorry.



Gadfly írta: @Dani
Simán küzdünk! ;-) A pozíció részemről lényegtelen, csak jó futamok legyenek.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jún. 07, 2011 10:22 am

sanya írta:
Gadfly írta: @Dani
Simán küzdünk! ;-) A pozíció részemről lényegtelen, csak jó futamok legyenek.
Látod ezért is írtam, hogy nem érted mit mire írtam, de nem kívánom ismételni magamat. (pedig még is kell, de most már tényleg utoljára) Magával a szabállyal van bajom és nyilván a saját példámon keresztül volt a legegyszerűbb magyarázni. (még ha ellentmondásosnak is hangzik) De akár felhozhatom más példáján keresztül is pl. Tommy, mert nála sem úgy áll a dolog idáig, hogy bármin is segítene ez a szabály. Ez továbbá mindenkit hasonlóan érint, akik úgy fejezik be a szezont, hogy nem volt két 0-ás versenyük. Pont azokat bünteti a szabály, akik kitartottak és nyomták végig. Név szerint jelenleg: Tommy78, Ulvar, Danik0sz, Gadfly, Kopi, Zsozsesz, Mugen, Lui76. Ebből 7 pilóta jelenleg a TOP10-ben van és ha ez így is marad a végéig, akkor a szabály alkalmazásakor biztos lesznek keveredések. Tényleg nem akarom ezt tovább feszegetni, mert úgy látom, hogy ez csak az én problémám. Elfogadom (nyilván a többség döntött anno) még ha nem is értek vele egyet, van ez így...

sanya írta: Aztán ha kiderül, hogy le van szabályozva, gyorsan belekötök másba...háááát......
Arra gondolsz, hogy véleményem szerint szabályzat túl van picit bonyolítva? Ha igen, akkor ez tényleg egy hatalmas "másba" kötés volt. :lol: Ezzel már régóta így vagyok és az is lehet, hogy már írtam vhol korábban is...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » vas. jún. 12, 2011 5:53 am

Tommy, Kopi, Sanya!!!
20-ig nem leszek itthon, se gépközelben. Addig a bírói döntésekkel nem tudok foglalkozni.
Köszi megértéseteket!


20-ig JUHÚ!
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

szinesz
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: hétf. máj. 23, 2011 5:10 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: szinesz » hétf. jún. 13, 2011 2:13 pm

Mikortól lehet letölteni a Macau-i pályát? Nem ismerem a nyomvonalát, sosem versenyeztem rajta és ezért jó lenne minél előbb megismerkedni vele.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. jún. 13, 2011 2:34 pm

szinesz írta:Mikortól lehet letölteni a Macau-i pályát? Nem ismerem a nyomvonalát, sosem versenyeztem rajta és ezért jó lenne minél előbb megismerkedni vele.
Lassan utolérem magam, tegnap éjjel jöttünk meg, úgyhogy ma mindenképp megcsinálom még a javítást és rakom ki a pályát meg indítom a szervert!

szinesz
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: hétf. máj. 23, 2011 5:10 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: szinesz » hétf. jún. 13, 2011 3:53 pm

Köszi Tomi! Már nagyon várom. Mert már abba kényszerültem mint a nagyok, hogy youtube videókon tanultam a pályát :)

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. jún. 13, 2011 4:38 pm

szinesz írta:Köszi Tomi! Már nagyon várom. Mert már abba kényszerültem mint a nagyok, hogy youtube videókon tanultam a pályát :)
Az komoly! Amúgy már töltheted kiírtam a futamot is, ott a link az első hsz-ben, meg jelentkezhetsz is rá! Kész a rendszámod is az is oda van linkelve az első hsz-be. ;-)

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. jún. 26, 2011 6:05 pm

Urak!
Mivel lesznek változások a TV közvetítéssel kapcsolatban, melyet a www.simsporttv.com oldalon is el tudtok olvasni, illetve itt a pilóta fórum F1 csevegőjében is.

Úgyhogy Kopival ma elkészítettük a módosított MTCC modot. Melyben 3 csapat festés és csapat név módosítás történt.
Kérem töltse le mindenki a szerver ezzel fut.

ftp://87.229.108.129/VERSENYZES/MTCC/20 ... _Patch.rar

Nightt
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2009 3:14 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Nightt » hétf. júl. 04, 2011 12:52 pm

Bathurst-on melyik attetel a legjobb? --kj-
"Nem a gyozelem, a reszvetel, hanem a fontos!" avagy "Nem a gyozelem, hanem az oszinte reszvetem."

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. júl. 04, 2011 1:50 pm

Nightt írta:Bathurst-on melyik attetel a legjobb? --kj-
Hát jó kérdés, nem biztos, hogy mindenkinek ugyanaz a jó, én pl a majdnem leghosszabb áttétellel, a kanyargós részen nem tudok menni, így most fejből nem tudom melyik áttételt használom, de kb 240 körül megyek a hátsó egyenesben.

Ma még kirakok egy javítást a pályához, mert a murvából nem lehet kijönni.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. júl. 04, 2011 2:08 pm

Urak! Javítottam a "murvát" a pályán amiből nem lehetett kijönni. A szerver már ezzel fut, mindenki töltse le!!

ftp://87.229.108.129/VERSENYZES/MTCC/20 ... st_JAV.rar

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. júl. 04, 2011 2:29 pm

Ma még kirakok egy javítást a pályához, mert a murvából nem lehet kijönni.

Nem minihez készűlt a pálya, hanem V8-hoz 2x ennyi pacihoz :mrgreen:
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. júl. 04, 2011 3:13 pm

Dietrich írta:Ma még kirakok egy javítást a pályához, mert a murvából nem lehet kijönni.

Nem minihez készűlt a pálya, hanem V8-hoz 2x ennyi pacihoz :mrgreen:
Az ausztrál mini sorozat 2008-as versenynaptára, a 6. futam helyszínét nézd meg. Amúgy meg a V8-al se jössz ki abból a murvából és majd 3x ennyi paci. :mrgreen:
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. júl. 04, 2011 7:10 pm

Jajj Tommy.
az rfactor pálya a V8 moddal együtt került ki, erre gondoltam :)
Amúgy meg aki 300-al belehajt a murvába az amúgy sem jön ki onnan utána lásd Coulthard balesetét ;)

V8 moddal simán kilehet jönni egyébként, ha valaki besokallt. Én többször is besokalltam :D
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. aug. 19, 2011 3:34 pm

A Bajnokság Végeredménye:

Kép:
Kép

XLS:
http://www.maszim.hu/mtcc2011/mtcc11_allas.xls

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. szept. 02, 2011 8:34 pm

Megköszönöm Mindenkinek, aki részt vett és elindult a futamokon a Bajnokságban, illetve Mindenkinek aki a szezon alatt segítségével könyítette a munkámat, gondolok itt a bírókra, a designért Kopira, Metosz aki mindig frissítette a futam után a híreket, linkeket, meg akiket kihagytam és Danikosznak, Gadflynak, Memphisnek az egész szezon alatti csatákat, illetve azoknak is akikkel nem találkoztunk minden futamon.
A Bajnokság végeredménye Hivatalos, a fenti hsz-ben összesítve, illetve az eredményeknél megtekinthető a teljes Bajnoki tabella részletesen.

Gratula Mégegyszer Mindenkinek!

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég