Minden, ami a témához kapcsolódik
Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Ulvar » hétf. feb. 21, 2011 6:22 pm

Gadfly azt tudod é hogy a Magyar Államnak kb. 1 milliárdos deficit az F1 nagydíj lebonyolítása? És nem csak az Ausztrál nem akar, hanem Valencia mint új pálya, Török a kevés ember miatt megint csak, Kína és sorolhatnám. Európai országok meg nem bírják kifizetni, de küldjük olyan országokba mint Bahrein a futamokat ugye? Lásd Korea, csak be kell jelenteni hogy fenyegeti őket Észak és máris ott se lesz futam...vigyük ilyen helyekre...neee ne csökkentsük a pénzt, legyen az hogy így jártak...ez aztán a szemlélet.
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. feb. 21, 2011 6:35 pm

Ehhez annyit hozzá kell tenni, hogy a Bernie kér ennyi pénzt. A deficit egy jelentős részét a Bernie-nek fizetjük, szinte kézbe, nem a pályára, nem a nagydíjra, nem a jogdíjra... Aztán szegényke még az óráját siratja... Persze abból is pénzt csinált... No comment.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. feb. 21, 2011 7:08 pm

@Ulvar
Először is nyugodjál meg és utána kezdjél bele bármi féle monológba. Nem tudom honnan szeded az adatokat, hogy 1 MILLIÁRD minuszba van az F1 Magyarországnak. Persze vannak járulékos költségek, melyek iszonyat sok összetevőből állnak és fölösleges belemenni, hogy mi mennyi, de vannak olyan bevételek is, melyet szinte lehetetlen meghatározni. Gondolok itt elsősorban az idegenforgalomra, melynek a bevételeit tulajdonképpen lehetetlen meghatározni. Az emberek (főleg külföldiek) ilyenkor nem csak Mogyoródon költik a pénzt, hanem a fővárosban is (szállás, kaja, haver+buli+fanta). Itt veszi meg a piáját a cigijét, itt tankol stb stb.. ami mind mind szépen folyik vissza az államhoz (adó és egyéb járulékok formájában). Nem beszélve arról, hogy ilyenkor elég sokan lemennek a Balcsihoz is és lehet 1 hetet eltöltenek ott is, ami szintén az állam malmára hajtja a vizet. (te meg lehet ott mérgelődsz a parton, hogy mennyi "idióta" cvácigolós van megint a környezetedben)
Nem tudom, hogy mennyi Forma 1-es tapasztalatod van ill. voltál e a pályán és mennyire láthattál bele az ott folyó dolgokba. Hidd el nekem volt és láttam az érem másik oldalát is, hogy mekkora egy biznisz ez az országnak. Ha nem lenne az, akkor nekünk magyaroknak már rég nem kéne a Forma 1 és mindenkinek csak sírna a szája, ahogy ezt megszoktuk. Éppen ezért jelenleg úgy gondolom, hogy lehetetlen megjósolni, hogy mennyire van minuszban v. pluszban összességében a Forma 1 az országnak. Ezt csak pár olyan ember láthatja, akik nem fogják Neked azt mondani, hogy mekkora buli az egész, hanem inkább az ellenkezőjét állítják, mert......

Ja és én sem állítottam, hogy ez így jó és hogy milyen jó, hogy egyre drágább az F1, de gondoljál már bele, miért lenne olcsóbb? Persze mi azt szeretnénk és nekünk az lenne a jobb, hogy minél több olyan pálya megmaradjon, melyek részesei a történelemnek, de az üzleti élet és érdekek nem ezt diktálják. (sajnos) Elég csak megnézni egy Abu-Dhabi v. Singaporei versenyt és összehasonlítani a mi kis Hungaroringünkkel, ahol a nézőket elválasztó korlátokat már csak a rozsda tarja össze stb. Ez van és erre írtam azt, hogy ha egy ország (pl. Ausztrália) nem tudja kihasználni az ezzel járó bevételeket és ezzel kompenzálni a kiadásokat, akkor vmit biztos nem jól csinálnak v. csak egyszerűen egyéb korlátozások befolyásolják őket...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd feb. 22, 2011 3:20 pm

Nekem az lenne a kérdésem a "vizsgáztató" pilótatársakhoz,hogy mik lesznek azok a kérdések vagy témakörök amikből "készülnöm" kellene!Metosz írta,hogy nálatok lehet ez ügyben érdeklődni!Köszi. -mos-

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd feb. 22, 2011 4:58 pm

Makako írta:Nekem az lenne a kérdésem a "vizsgáztató" pilótatársakhoz,hogy mik lesznek azok a kérdések vagy témakörök amikből "készülnöm" kellene!Metosz írta,hogy nálatok lehet ez ügyben érdeklődni!Köszi. -mos-
Vizsga feladatok:

* 107% - 5-10 kör adott időn belül, zsinórban, szabályosan!
* TTT - távolság tartás teszt és szabályos előzések
* Tesztverseny - a táv 50- 100%-nak balesetmentes teljesítése.

Tavaly így volt, gondolom idén nem változott! Megerősíteni csak is a bírók ill. a szakosztályvezetés tudja!
Mindenesetre érdemes átolvasni a bajnokság szabályzatát is, ahol más részleteket is meg lehet tudni a vizsgával kapcsolatban. ;-)
http://maszim.dev.ezit.hu/forum/viewtop ... =11&t=1563
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd feb. 22, 2011 9:54 pm

Összesítve a barcelonai teszt elmúlt 4 napja:


Formula1.2011.02.18.Testing.Barcelona.Day1.High-Res.Images.zip <- klikk
-183 db kép csapatokra bontva
-a csomag mérete: 431 MB

Formula1.2011.02.19.Testing.Barcelona.Day2.High-Res.Images.zip <- klikk
-136 db kép csapatokra bontva
-a csomag mérete: 439 MB

Formula1.2011.02.20.Testing.Barcelona.Day3.High-Res.Images.zip <- klikk
-160 db kép csapatokra bontva
-a csomag mérete: 503 MB

Formula1.2011.02.21.Testing.Barcelona.Day4.High-Res.Images.zip <- klikk
-110 db kép csapatokra bontva
-a csomag mérete: 337 MB


Teszteredmények:

Kép


Kép


Kép


Kép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. feb. 23, 2011 2:06 pm

Gadfly írta:
Dietrich írta:Bahrain delete az ausztráloknál kezd a F1 szezon.
ők meg ahogy lejár az F1 felé a szerződésük bejelentik majd nem kivánnak F1 rendezők lenni a továbbiakban..túl drága számukra.
Akkor így járnak Dietrich! Főleg ha deficitet tudnak kihozni egy ilyen eseményből. Szerencsére elég sok sorban álló van, akik szeretnének F1-es futamot rendezni. ;-)
(inkább az ilyenek hulljanak ki és kerüljön a helyükre más, mint h vmi olyantól vegyék el, ahol semmi probléma sincs, csak úgy döntöttek h....)
Csakhogy az Albert parkba sokba kerül minden évben a helyre állítás és ebbe nem száll be anyagilag a F1..60-70 millió dolárba fáj egy verseny rendezése..Ecleston rögtön mondta akkor keres másik ausztrál helyszínt és rögtön surfers kattant be nála..ők meg közölték nekik erre max. 20 millájuk van.
Eccleston is így gondolkodik mint Te..azóta vannak a sivatagban..ebből egy helyszínre soha a büdös életbe nem vinném a F1-t a másik meg teljesen alkalmatlan versenyzéshez csak a csilivili van üres lelátók elött. Hirtelen sok sejk lett a haverja az öregnek..
Az F1 tudomásul kell venni Európai központú verseny, oda is való.
Csak az öreg hihetetlen kapzsi lett még angliát is leszarná (ahogy le is szarta korábbi tradicionális helyszín kapcsán)

Egyébként meg lehet, hogy itt rendezik meg bahrein helyett a futamot

u.i. nekem aztán tök mindegy hol rendeznek unalmas futamokat szerencsére van alternatíva.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. feb. 23, 2011 2:12 pm

Ez van és erre írtam azt, hogy ha egy ország (pl. Ausztrália) nem tudja kihasználni az ezzel járó bevételeket és ezzel kompenzálni a kiadásokat, akkor vmit biztos nem jól csinálnak v. csak egyszerűen egyéb korlátozások befolyásolják őket...
Egy lényeges dolgot elfelejtesz..Ausztrália nem csak egy ország hanem egy kontinens..míg Európa sok ország együttese..itt csak pár száz vagy ezer km-t kell utazni ha valaki versenyt akar látni. Oda viszont repülővel menni már nem olyan olcsó buli...

Amit Tony is írt..Ecclestonnak kellene belátnia nem lehet annyit harácsolni mint eddig..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Csaba » pén. feb. 25, 2011 7:02 pm

Segítséget kérnék:
hallottam ts-en, hogy beszéltetek erről a CTDP által készített HUD-rol, le is szedtem, fel is raktam, de nem azt tölti be amit én személyre szabtam. Nem jó helyre mentem, vagy mi a probléma???
Buchert Csaba

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Ulvar » pén. feb. 25, 2011 9:52 pm

Szeretettel neked Gadfly a múltkori vitánkra visszakanyarodva.
http://www.motorsportal.hu/forma1/spany ... 39172.html
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. feb. 26, 2011 2:49 pm

@Dietrich
Teljesen egyetértek veled, hogy Ecclestonnál már nincs minden rendben. Vannak abszurd elképzelései és nyilatkozatai, de ha megnézzük mindig van megoldás a háttérben és még sosem dőlt össze a kártyavár. A lényeg, hogy mi nem látunk bele annyira mélyen ezekbe a dolgokba, hogy érdemes legyen erről egyáltalán beszélni. (vitatkozni meg pláne nem) Az információk nagy részét csak a sajtóból tudjuk, arról meg tudjuk, hogy nem mindig fedik a valóságot, mivel ők is pénzből élnek. Maximum egyfajta elképzelésünk lehet, hogy mi hogyan és miért úgy, de teljes képet sosem fogunk kapni, mert úgy is azt hitetnek el velünk, amit ők akarnak. (lehet itt szó magáról az F1-ről, pályákról, csapatokról stb.) Íme 1 példa: http://f1vilag.hu/hirek/melbourne-oromm ... nynyitonak

(ha az öreg arab barátai így folytatják, akkor nagyon nem kell attól tartani, hogy oda kényszerül az f1, ha csak nem akarnak a lövedékekkel versenyezni :grin: )


@Ulvar
Amit leírtam leírtam. Nem kívánom tovább részletezni. Nyilván a válság még jobban nehezíti a dolgokat de szerintem attól nem kell félni, hogy pl. Barcelona nem fog rendezni futamot. Persze benne van, mert volt már rá példa és nem csak itt, hanem más országokban is, hogy másik pályán lett megrendezve, de ez is része a száguldó cirkusznak. Ha így is lesz, akkor majd mennek máshol Spanyolban....és 20xx-ben meg megint visszatérnek Barcelonába. Abban viszont 99%-ig biztos vagyok, hogy Spanyolból nem fogják elhozni az F1-et, mert elég sok rajongó van és pl. Barcelonában mindig tele vannak a lelátók. (érdemes megnézni az idei spanyol teszteken is mennyi látogató volt (linkeltem a képeket))
Neked is akartam linkelni egy ellencikket, de az a bajom, hogy már kb. 1 hete olvastam és nem tudom hol. A lényeg az volt, hogy Eccleston mindenképpen meg akarja tartani a Barcelonai pályát és nyilatkozta, hogy leülnek és biztos közös nevezőre tudnak jutni a pálya tulajdonosaival. Mint ahogy Dietrichenk is írtam mindig van megoldás, csak kellenek a hírek (szófosóládák), hogy működjön a rendszer. "még sosem dőlt össze a kártyavár"
Nem kell parázni Ulvar! ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Ulvar » szomb. feb. 26, 2011 4:26 pm

Srácok, TSen folyamatosan a mi futam/teszt szobáinkba vannak tök idegenek, és most is látom hogy nálunk bajnokságba jelentkező Kocsis Bence nem abba a szobába van, ahol elméletileg a helye, hiszen valószínű F1re tesztel. Nem nagy dolog de szeretném ha ez rendeződne. Metosz is szólt már nekik, fingom nincs hogy kerültek ide. Beszéljünk velük hogy ne legyenek itt többet, vagy csináljunk nekik külön szobát, vagy mi legyen? Csak azért hogy az újak ne azt hallgassák hogy " BALRA FIGYELJ ONNAN JÖN LŐDD LE" hanem hogy éppen milyen időt futott Ausztráliában. Ennyi, ok? Csak hogy ne legyenek az újonnan jövök összezavarodva hogy ez mi...

Én is megcsinálom, csak adjátok rá áldásotok.
ennyi.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. feb. 28, 2011 4:11 pm

Okos telefon és azon belül Android rendszert használók FIGYELEM!

Nemrégiben megjelent Android rendszer alá egy F1 2011 Timing App - CP nevű program. Talán a nevéből is kitalálható, hogy egy Live Timing alkalmazásról van szó. Személyesen teszteltem (Samsung Galaxy Spica / 2.2 Froyo) és sztem egy nagyon kis klafa progiról van szó. Ugyan úgy működik mint az f1.com-on lévő Live Timing, tehát mutatja az aktuális helyezéseket, pályainformációkat stb. Ami plusz benne, hogy 3D-ben látjuk a pálya rajzát és azon pedig azt, hogy ki hol helyezkedik éppen a pályán. Itt szűrni is lehet versenyzők szerint, nagyítani, forgatni stb. Ez mellé egy egyszerű adatbázissal is rendelkezik az alkalmazás, ahol az aktuális versenyzőkről, csapatokról, versenyekről és ponttáblázatokról informálódhatunk majd. Plusz tartalmaz még egy hírek menüpontot, amely ha jól vettem ki a Twitterel is szinkronizálva van, tehát elég sok F1-es hír is olvasható rajta keresztül. (angolul) Természetesen valamilyen internetkapcsolat szükséges a program használatához, mivel információk többsége onnan ered. A program továbbá automatikusan frissíti is magát, ezt onnan vettem észre, hogy az első indításkor még azt írta, hogy az első Live adás Bahreinben lesz x nap múlva, de a frissítést követően már Ausztráliát írja. Mikor nincs online adás, akkor egy demo verseny fut rajta. A program csak is a fizetős Market felületről érhető el, tehát mi magyarok a free appok között nem fogjuk megtalálni, viszont ahogy ez lenni is szokott (köszönhetően az internetnek) elérhető számunkra is, viszont így manuális telepítés szükséges.

Az alkalmazás innen tölthető! (10Mb)

Készítők weboldala:
http://www.softpauer.com





Screenshots:

KépKépKép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: sanya » hétf. feb. 28, 2011 4:26 pm

Gadfly írta: Természetesen valamilyen internetkapcsolat szükséges a program használatához, mivel információk többsége onnan ered. A program továbbá automatikusan frissíti is magát, ezt onnan vettem észre, hogy az első indításkor még azt írta, hogy az első Live adás Bahreinben lesz x nap múlva, de a frissítést követően már Ausztráliát írja. Mikor nincs online adás, akkor egy demo verseny fut rajta. A program csak is a fizetős Market felületről érhető el, tehát mi magyarok a free appok között nem fogjuk megtalálni, viszont ahogy ez lenni is szokott (köszönhetően az internetnek) elérhető számunkra is, viszont így manuális telepítés szükséges.
Én ilyenkor szoktam az applanet-en (black market) túrkászolni! _2_
Akinek nincs az előfizetésében külön net hozzáférés az kizárólag wifin keresztül próbálgassa mert 3G-n keresztül hamar beröppen egy 40 rugós számla. -hoppa-

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. feb. 28, 2011 5:17 pm

Csak utoléri a F1 az indycart :)
2008 óta adja az IC-t HD-ben..idei évtől lesz csak az F1-ben is.
A mobil dolog is azóta (vagy elötte már volt) http://indycar.com/multimedia/content/4 ... ar-mobile/
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd márc. 01, 2011 3:29 pm

Dietrich írta:Csak utoléri a F1 az indycart :)
2008 óta adja az IC-t HD-ben..idei évtől lesz csak az F1-ben is.
A mobil dolog is azóta (vagy elötte már volt) http://indycar.com/multimedia/content/4 ... ar-mobile/
OFF
Komolyan már vártam vmi Dietrich féle Forma 1-el kapcsolatos és azt az Indycarral szembeni leminősítő hozzászólást! :lol: = (tudtad, hogy az én apukám erősebb mint a Peti apukája? :razz: )

Én az Android platformról írtam, hogy ezen is létezik már ez a dolog. Nem tudom, hogy korábban más rendszert futtató mobilokon volt e ilyen F1-es v. Indy-s Livet Timing (elképzelhető h igen). Ennek nem jártam és nem is szeretnék utánajárni, mivel nem érdekel. Amit tudok az az, hogy az Android hivatalosan 2008 őszétől van jelen a piacon és az F1-es livetimingnek volt 2010-es verziója is. Nyilván nem beszélünk nagy múltról, de maga a rendszer sem az. Gondolom az Indys verzió sem tulajdoníthat magának nagy múltat Android alatt, de gondolom most Dietrich kideríti és igazolja, hogy az Indy-s előbb volt és az F1-est erről koppintották! :twisted: :razz: :lol: -ww-
ON
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd márc. 01, 2011 5:21 pm

igazolja, hogy az Indy-s előbb volt és az F1-est erről koppintották

nem kell igazolnom, mert elöbb volt :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd márc. 01, 2011 5:27 pm

Csak kezdem unni hogy európában a média mindent ami F1 akkora nagy kereket kerítenek neki, hogy most szartuk a spanyol viaszt. Most aztán megcsináltuk.
megnyugtatlak a F1 semmit sem talált fel a motorok, kasztni kivételével 1994 óta.

SC
HANS
láncoskerék
magasított cockpit
színes gumi
ezek mind léteztek már rég...ők meg úgy tálalják mintha.de hát az F1 a csúcsok csúcsa :p
Nem veled van a problémán..a médiával.

2001 vagy 2002 már volt sisak kamera PT-nél és Kanaanál...vagy 5 év múlva asszem Birkacsellonál berakták először....Palikék hasra estek tőle..
Most itt van ez a HD közvetítés is..3 éve így adnak az amcsik.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd márc. 01, 2011 5:31 pm

KépKépKép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bedy » szer. márc. 02, 2011 12:41 pm

URAK !

Új HDV került a szerverre. Változás: kipörgésgátló használatakor súly "büntetést" ad a játék.

Használata kötelező!


letölteni innen : ftp://87.229.108.129/VERSENYZES/FORMA1/ ... 010T78.hdv
Start Me Up

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » szer. márc. 02, 2011 4:43 pm

Most akkor kötelező használni a TC-t? De hát az súlybünti -hh- -hh- -hh-

És a Trackpackbe légyszi még tedd bele a Brawn-t is! Meg hiányzik a Vehicles közül az Indianapolis pálya is. -monster-
Kép

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bedy » szer. márc. 02, 2011 5:34 pm

Tony írta:Most akkor kötelező használni a TC-t? De hát az súlybünti -hh- -hh- -hh-

És a Trackpackbe légyszi még tedd bele a Brawn-t is! Meg hiányzik a Vehicles közül az Indianapolis pálya is. -monster-
Kép
Start Me Up

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Makako » csüt. márc. 03, 2011 10:59 pm

Úgy tűnik mégis lesz Bahrein-i Nagydíj! -kakcsi-
Csatolmányok
img_604_1298451101.jpg

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: kiru » hétf. márc. 07, 2011 2:07 pm

Hamilton: Kilenc körig bírják a gumik

Alig három héttel a világbajnokság rajtja előtt a McLaren világbajnok pilótája arról panaszkodott, hogy a régi-új technikai újítások miatt a pilótáknak annyi dologra kell odafigyelniük, hogy az a sebesség rovására mehet. Ezt tetézik az új Pirelli gumik.

Kép

Sok versenyző tette már szóvá, hogy az új abroncsok olyan gyorsan kopnak, hogy egy futam alatt jóval többször kell kiállni a bokszutcába, mint korábban (a Pirelli szerint viszont a csapatok akartak ilyen gumikat). Most a 2008-as világbajnok Lewis Hamilton fakadt ki a Guardiannek adott interjújában.
"Az első edzésen - amikor nem is adtam bele mindent - kilenc körig bírták a gumik, aztán teljesen elkoptak. Másodszor még inkább visszafogtam magam, olyan volt, mintha felvezető kört mennék. Már tavaly is teli üzemanyagtartállyal kellett versenyeznünk, ami nagyon megterhelte a gumikat, de idén még lassabb lesz a verseny"- mondta Hamilton.
"A pilótáknak így is többet kell foglalkozniuk az autóval. Majd meglátjuk, tudunk-e ugyanolyan versenyképesek maradni, mint tavaly. Ugyan a csapatok közelebb kerülnek egymáshoz, de ez nem releváns különbség. 2007-2008-ban az élcsapatok nagyon gyorsak voltak, és az élen küzdöttek egymással, most az ő autóik is lelassultak egy kicsit, így az egész egy játszótérre kezd hasonlítani"- tette hozzá a világbajnok.
Hamilton csapattársa, Jenson Button inkább a riválisokkal foglalkozott. "Egy nagyon gyors Ferrarit láttam a szezon előtti teszteken. Ők száznegyven kört tesznek meg naponta, mi a legtöbbször csak ötvenötöt. Nagy különbség. A Red Bull viszont ugyanolyan, mint tavaly télen volt. Nem tűnnek túl erősnek, de már az első futamon hihetetlen gyorsak lesznek."

http://www.f1hirek.hu//f1/20110307-hami ... gumik.html
Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd márc. 08, 2011 12:02 pm

Boldog Nőnapot minden női pilótánknak és a "másoknak" ! -kakcsi- -kakcsi- -kakcsi-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: sanya » kedd márc. 08, 2011 12:58 pm

Makako írta:Boldog Nőnapot minden női pilótánknak és a "másoknak" ! -kakcsi- -kakcsi- -kakcsi-
Hejj Kopi! Felköszöntöttek! -monster-

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: KOPI » kedd márc. 08, 2011 2:44 pm

:mrgreen: Nyádcsája. neked is boldog nőnapot,te gané.hétvégi pecánál a pontyot fel fogom dugni a seggedbe.
Kép

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: kiru » kedd márc. 08, 2011 4:18 pm

Kép
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » kedd márc. 08, 2011 4:36 pm

Ez alatt van az idei bajnoki cím! -monster-
Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd márc. 08, 2011 9:44 pm

Kiru ez WTF??? -aaa-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. márc. 19, 2011 10:23 am

Színkódokat kapnak a gumik a Forma-1-ben

Esőgumi: narancssárga
Intermediate: világoskék
Szuperlágy: piros
Lágy: sárga
Közepes: fehér
Kemény: ezüst

Kép

Hát a fehér és az ezüst nem tudom mennyire lesz megkülönböztethető? :grin: (előre félek, hogy Gyulánk mennyit fog ismét bakizni....)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: pettya » szomb. márc. 19, 2011 11:34 am

Szerintem nagy gond nem lesz ezzel, mivel nem lesz olyan futam ahol a kemény és a közepes gumi lenne. Lesz egy színes meg egy fehér vagy ezüst színű gumi.
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: danikosz » szomb. márc. 19, 2011 3:33 pm

ha rossz lesz a gumi és sok a panasz hogy túl puha akkor lehet sok pályán a két legkeményebbet viszik...
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd márc. 22, 2011 3:04 pm

Schumacher és az F1 újításai

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. márc. 23, 2011 2:57 pm

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. márc. 25, 2011 3:04 pm

Jó lenne ha a Red Bullokkal felvennék a versenyt.
Hami és Button lehetne újra VB, nekik szurkolok.

Tony HSZ-e eltűnt amire akartam válaszolni :D

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. márc. 25, 2011 3:41 pm


Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » pén. márc. 25, 2011 5:05 pm

Itt van újra! -kakcsi-

A McLaren duója volt a leggyorsabb az első napon
Kép

Tudom, hogy erről nem lehet biztosat mondani, de jó propaganda, engem meggyőztek, hogy holnap és holnapután nézzem az eseményeket.

Jó a videó Norbi!
Kép

gombocfej
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: pén. feb. 12, 2010 6:22 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: gombocfej » szomb. márc. 26, 2011 1:13 pm

lehet baromsag amit kerdezek,ha tegyuk fel Vettel kicsuszik a Q1 felvezeto koren,s nincs mert ideje
akkor a 107%-os szabaly szerint,o nem indulhat vasarnap ???.... =_ =_ =_

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Norbi » szomb. márc. 26, 2011 2:54 pm

gombocfej írta:lehet baromsag amit kerdezek,ha tegyuk fel Vettel kicsuszik a Q1 felvezeto koren,s nincs mert ideje
akkor a 107%-os szabaly szerint,o nem indulhat vasarnap ???.... =_ =_ =_
Szerintem igen. Vagy lehet a Szabadedzések is számítanak?

Egyébként ez papírforma volt, kivéve, hogy Hamilton megelőzi Webbert :D
A Qualy legjobb pillanata:

-l- -v-

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » szomb. márc. 26, 2011 5:19 pm

A McLaren életben tartotta a reményeket, hogy ne legyen újra olyan évadkezdet, mint 1998-ban, amikor ők voltak ebben a helyzetben.
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » vas. márc. 27, 2011 4:06 pm

gombocfej írta:lehet baromsag amit kerdezek,ha tegyuk fel Vettel kicsuszik a Q1 felvezeto koren,s nincs mert ideje
akkor a 107%-os szabaly szerint,o nem indulhat vasarnap ???.... =_ =_ =_
Ez úgy megy, hogy a versenybíróság felülbírálhatja ezt a döntést. Tehát pl. megnézik a szabadedzés eredményeket, stb.

Múltkor WTCC-be volt egy ilyesmi eset. Fabiani 107%-on kívül volt, de mégis engedték indulni.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. márc. 27, 2011 5:25 pm

gombocfej írta:lehet baromsag amit kerdezek,ha tegyuk fel Vettel kicsuszik a Q1 felvezeto koren,s nincs mert ideje
akkor a 107%-os szabaly szerint,o nem indulhat vasarnap ???.... =_ =_ =_
nem bizony.

amúgy ekkora szar egy futamot..már mindent bedobnak az előzésért és közben 1db előzés nem volt.
vegyék elő a fluxuskondenzátort talán azzal menni fog..ez nem autóverseny..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. márc. 27, 2011 5:27 pm

Adam Jonas írta:
gombocfej írta:lehet baromsag amit kerdezek,ha tegyuk fel Vettel kicsuszik a Q1 felvezeto koren,s nincs mert ideje
akkor a 107%-os szabaly szerint,o nem indulhat vasarnap ???.... =_ =_ =_
Ez úgy megy, hogy a versenybíróság felülbírálhatja ezt a döntést. Tehát pl. megnézik a szabadedzés eredményeket, stb.

Múltkor WTCC-be volt egy ilyesmi eset. Fabiani 107%-on kívül volt, de mégis engedték indulni.

nem néznek meg semmit.
feketén fehéren levan írva aki a Q1-n nem teljesíti a 107%-ot az nem indulhat a futamon.

Tavaly is csak a HRT-t érintette volna ez a szabály.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » vas. márc. 27, 2011 9:33 pm

Dietrich írta:
Adam Jonas írta:
gombocfej írta:lehet baromsag amit kerdezek,ha tegyuk fel Vettel kicsuszik a Q1 felvezeto koren,s nincs mert ideje
akkor a 107%-os szabaly szerint,o nem indulhat vasarnap ???.... =_ =_ =_
Ez úgy megy, hogy a versenybíróság felülbírálhatja ezt a döntést. Tehát pl. megnézik a szabadedzés eredményeket, stb.

Múltkor WTCC-be volt egy ilyesmi eset. Fabiani 107%-on kívül volt, de mégis engedték indulni.

nem néznek meg semmit.
feketén fehéren levan írva aki a Q1-n nem teljesíti a 107%-ot az nem indulhat a futamon.

Tavaly is csak a HRT-t érintette volna ez a szabály.
Hidd már el, hogy nézik. WTCC-ben is feketén-fehéren le van írva, hogy csak az indulhat, aki 107%-on belül van, ehhez képest Fabiani mégis rajthoz állhatott idén Curitibában.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. márc. 28, 2011 7:54 am

Az WTCC ez meg F1..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. márc. 28, 2011 3:18 pm

Retek Klub, TV2 egy kutya..még mindig a 4:3-nál tartanak..miközben a neten a tegnapi indycar versenyt is már HD-ben steamelték!

Az egészet megfejelte a retek ezzel a csodálatos lábjegyzetével:

Kép
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. márc. 28, 2011 4:30 pm

Hát who the **** is Vettel?

Szerintem az rtl-es közvetítések kezdete óta nem meglepők az ilyenek.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. márc. 28, 2011 9:28 pm

Dietrich írta:Retek Klub, TV2 egy kutya..még mindig a 4:3-nál tartanak..miközben a neten a tegnapi indycar versenyt is már HD-ben steamelték!
Off:
Ez sajnos nagyon sok (szinte összes) magyar csatornáról elmondható. Sőt a külföldiek között is kevés a HD, már ami MO-ról rendesen fogható. Nekem UPC-nél Digital Gold csomagom van és ezek között alig van pár, ami HD-ben fut. Igazából ezeket sem mondanám HD-nek, inkább más (16:9-es) képarányúnak. Múltkor le is teszteltem mikor összekötöttem a mediaboxot a tunerkártyámmal és ugyan úgy 4:3-ban vette fel, csak ott volt a két fekete csík. Ezért nem ruháztam még be semmiféle FullHD-s TV kütyüre, mert fölösleges. (pedig már többször nekifutottam, de mindig meggátolt az a gondolat, hogy minek?) Széthúzott szemcsés képet minek nézegessek? Nagyon szép képet tudnak adni ezek a készülékek a bolt polcán blueray felvételeknél (biztos sokan be is dőlnek ennek), de mikor arra kérem az eladót, hogy nyomja be a rendes TV adást, akkor érdekes módon mindig eloszlik a tömeg. :grin: Persze házimozira jók ezek, de ezt a funkciót nekem a mai napig megoldja a PC és kellékei. 8)

On:
Természetesen számos csatornán adják az F1-et is HD-ben. pl.: BBC, RTL, román DigiSport :) és a skySport számos adása. Gondolok itt az onboard pl.: 1 2 felvételekre is. Szerintem ebből a szempontból semmiben sincs lemaradva az F1, ha erre pontosan nem is utaltál Dietrich, de ismerve Téged vannak e féle hátsó gondolatok, melyek ugye néha felszínre jönnek? :razz: Amúgy jó látni, hogy egyre gyakrabban írsz ide az F1 topikba is, látom fejlődsz, és biztos mélyen vannak érzések is benned az F1 kapcsán még ha ezt az ellenkezőjével is mutatod itt. :lol: _f_
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. márc. 28, 2011 9:48 pm

Ne szőjjél olyat bele amit nem mondtam.
Itt csak a retek klubról volt szó a HD-t már megvitattuk a múltkor...évekkel van a F1 lemaradva a jenkiktől.
Nekem Digi van és egy csomó adó jön HD-ben a digisporttól kezdve a többin át és nem kell külön fizetni érte mint más szolgáltatónál.
Ha lenne DVB-C tévém akkor egy rakás csatornát tudnék digitálisan nézni.

A F1-ről megvan a véleményem különösen erről a szánalmas vasárnapi futamról amin 1db előzés nem volt.
De legalább Gyulámon röhögtem mikor már 20 gombot, kerst, hátsó szárnyatm fluxuskondenzátort nyomnak, tekernek, csavarnak és képtelenek előzni ő meg mondja na most majd.. :mrgreen:

Egyébként a red bull csalásra is hamarosan fény derül..nem csak az első szárny hajlik hanem az orkúpp is.-
bravó..

http://www.f1hirek.hu/f1/20110328-gyanu ... arnya.html

látom fejlődsz, és biztos mélyen vannak érzések is benned az F1 kapcsán

sosem mondtam, hogy nem nézem csak nem úgy mint 20 éve amikor hajnalban is felkeltem a japán futam miatt és néztem ahogy Senna kibaszta a professzort.
Ma már dehogy kelnék fel ezért..ha meg program van vasárnap akkor a F1 miatt nem mondom le. pl. kézimeccs.
76 óta nézem tévén a F1-t..láttam már sok mindent..egykoron szerettem is..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd márc. 29, 2011 8:21 am

Úgy látszik nem csak a hátsó szárny "mozgatható" !!! Több,mint gyanús!
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » kedd márc. 29, 2011 6:11 pm

Én úgy gondolom, hogy a Forma1-et a folyamatos fojtásokkal rontják el. Be akarják állítani a technika csúcsának, a versenyzés királykategóriájának, pedig már így is pl kisebb a motorjuk, mint néhány közúti "ragadozónak", és a jövőben meg majdnem az összes közúti autónak lesz ugyanakkora motorja (és turbója is!), ami már totál gáz. A további probléma szerintem, hogy minden technikai újítást lekorlátoznak.
Akkor járnának jó úton, ha nagyobb mozgáshatárt engednének a mérnököknek, persze be lehet tiltani pl a diffúzort, hogy nehogy "csupaszárny" egymást követő sínautók legyenek. Biztos megvan ennek az értelmes módja. Motornak vissza bele a V10 3000-est, meg akár jöhet a V12 is, ha valaki akarja. És nem kell félni a gyorsaságtól, elvégre ez a lényege a bajnokságnak! Menjenek 400-zal, ha már királykategória akarnak lenni. És persze jól jönne, ha valahogy többen lennének, és ezek a plusz csapatok valami felzárkózási lehetőséget is kapnának, megintcsak biztos megvan ennek a módja, én nem értek hozzá.
"Zöldek" akarnak lenni... hát hogyne, turbóval kell zöldnek lenni, meg motorbenzinnel. Egyelőre nem zöldek, hanem zöldségek.

Ha valaki kinn volt 2005-ben és 2006-ban, és hallotta élőben az autókat, tudja miről beszélek. Eszméletlen érzés volt a V10-es visítása, persze füldugó nélkül, ha már kimegy az ember. Aztán 2006... szóval a Toro Rosso fojtott V10-ese sokkal tisztább hangon járt, és nagyon gyér volt a V8. Valószínűleg valami ilyen különbség lehetett a V12-nél is.

Amit meg a RedBull csinál, tipikus FIA hozzáállás. Valakit mindig megtámogatni, és győzelemhez vezetni. Régen FIA=Ferrari International Assistance, most kicsit változott a helyzet. Hogyhogynem a Ferka vergődik... de ez most más téma, nem akarok vitát nyitni, mindenkinek saját véleménye van, és mint az aláírásomon látszik, nem Ferrari párti vagyok -hh-
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd márc. 29, 2011 8:40 pm

Azért 2003-ban élmény volt látni Baumgartnert a Jordanbe, Sumák kört kapott és a mogyoró bokorért is harcban voltam a németekkel :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » szer. márc. 30, 2011 3:28 pm

Ráadásul akkor nyert először Alonso no meg az egyik Jaguar sokáig igen elöl virított, és Barrichello meg elszállt. Az az egész év szerintem sokkal jobb volt, mint az előző 2-3.
Kép

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: pettya » pén. ápr. 01, 2011 8:55 am

http://www.motorsportal.hu/forma1/gondb ... 39756.html
Kis érdekesség a redbull ellen :D :D




Ui. Elseje van.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. ápr. 09, 2011 3:11 pm

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: kiru » csüt. ápr. 14, 2011 7:27 pm

Kép
Kép

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bedy » szomb. ápr. 16, 2011 8:16 am

A hétvége eddigi Csillámfaszláma díjára Ross Brown és Mercédes csapata pályázik. --kj-
Start Me Up

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tony » szomb. ápr. 16, 2011 9:36 am

Azért a Red Bull "Csak Azért Indítunk Két Autót, Mert Az A Szabály" Racing is méltán megérdemelné!

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Forma1 2011 CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. ápr. 17, 2011 10:18 am

Rég láttam ilyen izgalmas F1 futamot. Azért a Pirelli gumik jócskán megkavarják az idei évet sztem, néha elvesztettem a fonalat, hogy ki ki előtt van és hányszor volt már pitben, de a végére rájöttem hogy a 3 kiállás sokkal kifizetődőbb volt mint a két kerékcsere. Webber meg eszméletlen volt, tudom sokan nem szeretik bár nem tudom miért, pedig a futam elején már lemondtam arról, hogy itt most bármit elér, 1 helyet jött a rajtnál majd szinte semmt nem tudott előre jönni, aztán ahogy fogyott a gumija meg is ették, majd utána egy olyan iramba kezdett, hogy nem fogtam fel, hogy tud így menni és feljött a dobogóra, nálam a verseny embere címet most Webber szerezte meg.

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég