Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

F1OBMOD v1.0 Tesztelés

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd márc. 28, 2006 7:26 am

Kedves pilóták!

Elkészült az első teljes verzió:
Arra kérünk mindenkit töltse le és tesztelje, próblémákat itt ebben a témában jelezzétek! Köszönjük!
<a href="http://www.farkasret-isi.hu/download/F1OBMOD.exe">F1OB MOD v1.0</a>

[Master]Vipera
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 6:48 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: [Master]Vipera » kedd márc. 28, 2006 8:48 pm

Folyamatosan azt hallom hogy nem megy ez az új MOD ezért most elfelejtjük ezt az EXE-és modszert és sima RAR-ban fogjátok letölteni abban bizva hogy így müködni fog. NEm értem ezt a dolgot mert nálam meg az elejéna a Dragon is ment a MOD.
Holnap külöm a linkeet.
[Master]Vipera

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd márc. 28, 2006 10:24 pm

[Master]Vipera írta:Folyamatosan azt hallom hogy nem megy ez az új MOD ezért most elfelejtjük ezt az EXE-és modszert és sima RAR-ban fogjátok letölteni abban bizva hogy így müködni fog. NEm értem ezt a dolgot mert nálam meg az elejéna a Dragon is ment a MOD.
Holnap külöm a linkeet.
Kipróbáltam.
:roll: Amikor pályát szertnék indítani kilép a windowsba
Szerintem az exe-hez nincs köze a dologhoz.
Elég volna csak az autó designet kicserélni, 8) nem kell rögtön fej átültetés.

[Master]Vipera
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 6:48 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: [Master]Vipera » szer. márc. 29, 2006 6:08 am

De az a poén hogy nálam minden tökéletesen megy és nem tudom hogy mitől!
Akkor megprobaljuk csak auto meg Török pálya.
[Master]Vipera

Avatar
Joci92
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: pén. márc. 17, 2006 5:22 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Kipróbáltam

Hozzászólás Szerző: Joci92 » szer. márc. 29, 2006 6:23 am

Én is kipróbáltam csak safety car-nál nem lépett ki, de eddiga többénél mindig

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. márc. 29, 2006 9:37 am

Belenéztem. Sajnos Vipera rosszúl rakta össze, ez már abban a pillanatban kiderül, hogy a főkönytár neve - f1obmod, így a kicsomagoláskor nem a helyére kerül hanem az F1-en belül ebbe a könyvtárba, probáljátok meg egy külön könyvtárba csomagolni s onnan az F1C-t felülírni vele. :roll:

[Master]Vipera
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 6:48 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: [Master]Vipera » szer. márc. 29, 2006 1:35 pm

Emberek. Meg van a hiba. Most már mindenkinek tökéletesen fog müködni a cucc. És elnézést kérek az eddigi kellemetlenségekért.

Itt a Javítás. Ezt tegyétek fel és müködni fog.


Egy ídőre leveszem a linket amig ki nem javítom az összes hibát.
Addig a türelmeteket kérem.
[Master]Vipera

Nepsterke
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: hétf. jan. 30, 2006 4:39 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Problema

Hozzászólás Szerző: Nepsterke » szer. márc. 29, 2006 8:50 pm

Sziasztok!
Nekem is olyan problémám van, hogy elkezdi betölteni a pályát és kilép azzal a címmel, hogy "a windows hibát észlel ezért leáll...". De ahogy látom már orvosoljátok a hibát.

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » pén. márc. 31, 2006 5:56 pm

Első köreim a Mercivel elég balul sikerültek. Az OB mod eredeti hdv-i a 2004-es nagyon rosszul átalakított változata. 10 felvezető kört mentem és egy gyorsat :D
Én mindenképp javasolnám az RH2005-ös hdv-ket, amig egy sokkal reálisabb 2006-os nem jön. San Marinoban pedig vagy RH 2005-tel menjünk, vagy az OB moddal, 2005-ös hdv-kkel.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » pén. márc. 31, 2006 6:50 pm

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én csak 3 kört tudtam menni, mert közben a a pedálom megint elromlott, a változatosság kedvéért most a gáz, de mindhárom kör felvezető volt és a motor szó nélkül elfüstölt. Nem tudom mire alapozták ezt a készítők, de ez cseppet sem reális fizika. Én is a 2005-ös hdv-k adoptálását javaslom, változtatás nélkül, azaz a gumik is maradjanak a 2005ösek. Ha azonban túl erősnek érzitek a McLarent tőlem lehet rh2004es fizika is, nehogy azt mondjátok a kocsim ereje miatt akarom a 2005ös fizikát, de ott a vezetési élmény sokkal kisebb. De ezt a kezdetleges 2006os fizikát semmiképpen nem támogatom.

Nepsterke
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: hétf. jan. 30, 2006 4:39 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Mikor jön be?

Hozzászólás Szerző: Nepsterke » hétf. ápr. 03, 2006 5:42 pm

Sziasztok!
Régebben még arról volt szó, hogy Imolában vezetitek be a 2006-os MODot.
Ez lesz vagy nem?
Köszi:
Nepsterke

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. ápr. 03, 2006 11:15 pm

Új verzió perceken belül elérhető az F1OB oldalon! A régi link alatt!
8) kb.10perc még

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd ápr. 04, 2006 7:55 pm

Kedves Vipera!

Csak azt szeretném megtudakolni, hogy vajon a fejedben minden rendben van-e?
Mert tény, hogy nem értesz a mod készítéshez. Ezt senki nem veti a szemedre, becsülöm, hogy megpróbáltad. Dehogy ha segíteni próbálok te minduntalan lebarmolsz, és besértődsz, ezt tetézed azzal, hogy már tesztelni sem hagysz hát kérlek... Játszunk egy olyan moddal ami:
1. irreális fizikát használ
2. folyamatos fagyásokat okoz

Én ezennel kijelentem, hogy támogatom minden javaslatodat az új moddal kapcsolatban. Használjuk nyugodtan ezt a 2006os modot változtatások nélkül.
Én azonban engedelmeddel a teszteken nem veszek részt, mert így magvalósítva értelmetlen.

Szép jónapot!

Zöldi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: szomb. okt. 08, 2005 2:06 pm

Hozzászólás Szerző: Zöldi » kedd ápr. 04, 2006 9:07 pm

:twisted: Nem nyitunk mazohista klubbot!

Semmiféle mod, ami nem működik, nem fog futni. Most azt mondom, jegeljük ezt az egészet az 5. versenyig, addig maradjon a 2005-ös fizika. Így Viperának van ideje rájönni a hibákra. a te szöveges segítségeddel Knife remélem rendben lesznek a dolgok.

Szerintem egyszerűen a Vipera is szeretné érteni és megjegyezni a dolgokat de, olyan sebességre kényszerítitek, amit nem bír. Hagyunk neki időt, hogy feldolgozhassa az új adatokat, problémákat.

Nem érdekel, mit műveltek a szerveren szabadedzések alatt. Nekem mint bírónak, csak az lényeg, hogy a versenyen mi történik.
Természetesen nem tartom szerencsésnek a folyamatos káromkodást, anyázást, tiszteletlenséget. Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy a fórum tisztaságát őrizzük meg. Köszönöm, hogy eddig ezt senki nem sértette meg.

Zöld

Dragon
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 9:00 pm
Admin: Admin

Ez csak eggy hozzászólás!!

Hozzászólás Szerző: Dragon » szer. ápr. 05, 2006 5:44 pm

Kedves Knife!
Szeretnék a mondandódhoz egy kicsit hozzászólni.
Az lehet hogy jó vagy a játékban és hogy a COD-ot jól viszed,de sztem azt amit mi nagy nehezen hárman kaprunk össze nem kell egyből lebecsmérelni.
Kezdők vagyunk tudjuk,de idővel minden tökéletes lessz.
Ezt nem azért írom hogy baszogassalak,de szeretnénk jót alkotni,és arról nem tehetünk hogy elsőre így sikerült!!

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szer. ápr. 05, 2006 6:07 pm

Kedves Dragon!
Először is ha elolvastad a hszmet odaírtam, hogy becsülöm a próbálkozást bár nem értetetk hozzá. Másodszor SOHA egyetlen szóval sem becsméreltem amit TI csináltatok!!! Én a mod eredeti verziójának készítőjét becsméreltem ÉS NEM TITEKET, mert valljuk be bármi amit szidtam NEM a TI kezetek munkáját dícséri. Úgyhogy visszafoghatod magad!
Ezenkívül ez nem első próbálkozása a modnak. És amin tegnap fennakadtam, az az volt, hogy még Viperánál is kifagyott a játék, plusz mindenki másnál aki fellépett, vagy azonnal, vagy kis idő elteltével. Ennek ellenére hagyta a modot futni szerveren és kérésünkre sem kapcsolta át rh05re. SEMMILYEN becsmérlés nem volt tegnap! Egyszerűen csak fagyott a mod. Vagy az már baj, ha nem akarok olyan moddal tesztelni egész este ami vagy befagy 5 percenként, vagy be sem enged szerverre?
Még azt is felajánlottam Viperának, hogy kiveszem neki a modból a skineket és felülírás nélkül áttehtjük az rh05be. Ennek ellenére ez lett a vége.
Nem tudom, ti azt várjátok tőlünk, ha elkészültök egy mod verzióval akkor mi csak örüljünk és egy szót se szóljunk a hibáiról? Én azt hittem a hibák kiküszöbölése az elsődleges cél, mert egy bugos moddal nem túl nagy élmény játszani. És volt már ilyenben részem.
Nem értem, hogyha még állításod szerint is tapasztaltabb vagyok nálatok, miért hülyeség minden amit én javaslok? És ha felhívom a figyelmetek egy hibára, rögtön rám uszítjátok az inkvizíciót.

[Master]Vipera
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 6:48 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: [Master]Vipera » szer. ápr. 05, 2006 8:06 pm

Kedves Knife.
Először is igazad van, tényleg nem mi csináltuk a MOD-ot. Egy félkész állapotban lévő MOD-ot használtam fel alapként. Igaz hogy mi csak a pályákat meg skinek néhány részét alakítottuk át és talán nem is dolgoztunk vele annyit, akkor is szerintem mondhatjuk hogy a mi munkánk is benne van. A másik meg ez a "felháborodás" és a "segítség nyújtás" dolog. Még egyszer nem volt olyan hogy azt mondtad volna hogy pl: "Ez és ez nem jó és ezt így meg így lehet megoldani.".
Én ezt nevezem segítség nyújtásnak vagy annak a megprobálásának. Nem egyszer már már tajtékozva jöttél fel ts-re és mondtad hogy mi hiba és ahelyet hogy ezt hagynád hogy megoldjam most kitalálsz ujabb és ujabb dolgokat, hogy az legyen mint F1OBMOD. Elfogadtam ezt a HDV-s problémát beláttam hogy tényleg nem jók megcsináltam,de véltelenül és hagysulyozon véletlenül a Mclaren HDV-t nem cseréltem ki. Erre te meg jöttél hogy : Vipera mi a faszért nincs kicserélve a McLaren HDV-je. De elötte is volt már ilyenre példa, amikor meg kérdeztem töled hogy a Toro Rosso milyen HDV-t kapjon egy olyan választ kaptam hogy idézem: "Faszom kivan ezzel akkor menjünk azzal a szar MOD-al". Én beláttam a hibákat és változtatni szeretnék rajtuk de ha te direktbe szabotálsz. Ha ezt te segítségnek nevezed akkor teljesen máshogy értelmezzük ugyanazt a szót. Most már belátom hogy ott hibáztam el a dolgot hogy megkaptad a McLaren-t ídő elött és ezzel úgy gondoltad hogy mindent lehet.
Ami pedig a tegnapi dolgot illeti a szerver teljesen belasult, mert hogy el kellet menteni az addig felvett dolgokat és ettöl nem lehetett beíndítani. Sajnálattal vettem észre hogy mindenki ezt úgy vette hogy én nem hagyom hogy teszteljetek. Ez nem áltt szándékomba. Viszont ami már a játékban történt hogy neked mentem azért elnézést kérek.
Remélem megtudjuk oldani a problémákat és nem lesznek ujabb és ujabb gondok.
[Master]Vipera

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. ápr. 05, 2006 8:15 pm

Srácok nincs kedvetek Moházni is, dobálgassunk egymásra gránátokat majd megnyugszik mindenki. Amúgy komolyan tavaszi szünetben lemehetne a téli bajnokság 6. forduló.

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » szer. ápr. 05, 2006 8:17 pm

Én csak a saját véleményemet szeretném hozzáfűzni ezekhez. Szerintem mindkettőtöknek részben igaza van. Vipera elkezdett összevágni egy modot, amiben ha egy részt kidolgozott, kapásból föltette ide. Viszont az a kiváló HDV, ami jelenleg a modban van még csak egy kísérlet része, nem a reális tulajdonságokkal rendelkezik. Én is a mod bevetésének befagyasztására szavazok, amíg összeállítunk egy kíváló modot. Törekedjünk arra, hogy minél precízebb, pontosabb és nyugodtabb legyen az F1OB 2006. Tegyük össze együtt az új modot, és biztosan sikeresek leszünk.

Dragon
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 9:00 pm
Admin: Admin

ömm

Hozzászólás Szerző: Dragon » szer. ápr. 05, 2006 8:22 pm

Én részemről nem fogok vitatkozni,ha kell segítség a MOD készítésében,megkerestek.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szer. ápr. 05, 2006 8:47 pm

vipera - Kis kiegészítés: Az nem a Toro Rosso volt, hanem a Super Aguri. Azzal érveltél, mikor mondtam, hogy inkább használjuk a 2005rh hdvket, hogy akkor milyen hdv-t raksz az Aguriba. Erre mondtam, hogy minardit, vagy valami meglepit. Ezután akadékoskodtál, és akkor mondtam valóban, hogy használjuk zeket az ócska hdv-ket.
Elmondom mégegyszer, mert úgy látom még mindig nem érted:
NEM A TI MUNKÁTOKKAL VOLT A BAJOM? HANEM AZZAL AKI AZ EREDETIJÉT CSINÁLTA!
Lehet, hogy magatokénak érzitek, ettől függetlenül én csak egy kis részét szidtam, amihez hozzá se nyúltatok!!!!
És mégis mit vártál az egész balhé után, amikor felfedeztem, hogy rossz hdv van a kocsiban. A történtek után azt vártad majd szép kedvesen megemlítem, hogy jó ötlet volt csak a merci motort bent hagyni a 2006os hdv-kből? Ne röhögtesd ki magad! Jó hogy rádförmedtem.
Belátod a hibákat? még vasárnap is azt mondtad, hagyni kéne a 2006os hdvket...
Szóval minden modhibáért "rádrontottam"? Olvastad az első moddal kapcsolatos hsz-emet?

Elküldve: Pént. Márc. 31, 2006 7:50 pm

Nemtom, ez szerintem, hangsúlyozom szerintem nem sértő, sőt építő javaslatokat tartalmaz. Bár ha már egy ilyen hszen is felhúzod magad, lehet el kéne beszélgetned egy pszichiáterrel.
Tegnap azonban mégis én voltam hülye, amikor szellemi párbajba kezdtem egy fegyvertelen emberrel.
Részemről a vita itt lezárva. Leteszem a pennát. A pályán találkozunk. Meglátjuk tudsz-e fair-ül viselkedni.

Bocs mindenkitől, remélem több ilyen vita nem lesz.

Geri
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 9:48 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Geri » pén. ápr. 07, 2006 8:46 am

Sziasztok!

Ritkán írok itt fórumba, és nem is vitázni akarok, mert nem is értek a mod-készítéshez stb. Csak annyi lenne a mondandóm, hogy amikor ez a kis "balhé" elkezdődött, akkor én is jelen voltam a szerveren, próbáltam tesztelni, és amikor végig minuszban van az ember ideje, nem azt várja, hogy a következő kör megkezdése után a célegyenesben boxutcakijáratnál 2 körön keresztül keresztbeállnak az ember elé. Ez még csak hagyján, balraforditod a kormányt és kikerülöd az akadályt, de: ha már utána direkt feltartanak a pályán, ráadásul a kör megkezdése után a sikánban padlógázzal oldalról belédszállnak, akkor mi a fenének maradjak tesztelni ha elcseszik a játékomat?
Ez Viperának szólt. Vipera nekem is vannak rossz napjaim, amikor tényleg ideges vagyok, de nem roncsderbizek a pályán, hanem inkább pihenek pár percet, vagy kilépek. De ha neked legközelebb egy ilyen vitázás miatt rossz kedved lesz, akkor kérlek hogy ne rontsd el mások szórakozását! Ne érts félre, személyesen semmi bajom veled és nem haragszom, de örülnék ha többször ilyen nem fordulna elő.

Köszönettel
Geri

iceman
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. feb. 01, 2006 8:27 pm

Hozzászólás Szerző: iceman » pén. ápr. 07, 2006 2:54 pm

szar az egész!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Go Kimi

iceman
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szer. feb. 01, 2006 8:27 pm

Hozzászólás Szerző: iceman » pén. ápr. 07, 2006 2:56 pm

át szerkeztem az előző mondatomat mert megfenyegettek bocsi nagyon jó az újj mod :D

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. ápr. 07, 2006 11:27 pm

iceman írta:át szerkeztem az előző mondatomat mert megfenyegettek bocsi nagyon jó az újj mod :D
:shock: :?: KI FENYEGETETT MEG TÉGED?
nem is használunk még új modot :!:
Tesztfázisban van. Problémákat részletezd mert a "szar az egész" nem elég konkrét ahhoz, hogy segítsen a kijavításában.

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » kedd ápr. 18, 2006 7:57 pm

Viperával kidolgoztuk a régi F1OBmod továbbfejlesztett változatát. Ebben a hdv-k rh05-ösek, és kisebb változtatásokat is kapott.. Eddig 9 boxutcatapéta van kész, a további tapétákat a patch fogja tartalmazni. Holnaptól lesz fönn, és arra kérek mindenkit, tesztelje, és a hibákat írja le ide.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. ápr. 19, 2006 10:38 am

Vipera kérésére újra felküldtem a modot itt letölthető:

<a href="http://www.farkasret-isi.hu/download/F1 ... 1.1.EXE</a>
<a href="http://www.farkasret-isi.hu/download/F1 ... 1.0.EXE</a>


@F1 OB adminek
Figyelmeztetés, probléma lehet
Ha a hétvégén RH05-tel mentek azt rendezni kell még!
Ne a versenyen előtt kelljen majd gondolkozni miért-kinek-hogyan van mismatcha. Elég sok cserélgetés történt.

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » szer. ápr. 19, 2006 5:13 pm

Vasárnapra mindenkinek az eredeti rh05-ös hdv-je és az eredeti, tehát nem az egységes engine.inije legyen meg (ahogy az előző nagydíjakon is). És természetesen maga az eredeti Rh2005. Aztán lesz egy szavazás hétfőn, melyik mod lesz a végső, a szezon végéig használt mod. Mindenki szedje le a fönt lévő két rart és tesztelje.

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég