Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

F1 MOD készítés

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. ápr. 07, 2006 8:17 pm

Neki kellene vágni.

Mindenki írja le, hogy mi az elképzelése, bármilyen módosítási javaslata.
Megpróbáljuk a jó ötleteket mind integrálni.

Knife ha vállalja, hozza rendbe a MOD hibát,
ha bevált állítsuk be az új engine.ini rendszert is.
(Knife általa kitalált rendszer talán még színesebbé is teszi a dolgot mint egy 5 csoportos megoldás.)
Jó volna ha a COD és az F1OB a játékkörülményekben még jobban közelíteni tudnánk.
A lényeg szerintem ua. mindenkinek - jó és élvezetes játék!


MF1CL futamokról tud valaki valamit?

Tesztszerver indítva a fennt említett átalakítással letöltés itt:
http://f1codcl.indexf1.hu/downloads/f1codengine.rar

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szomb. ápr. 08, 2006 7:09 pm

Nagyon szívesen segítek.
De mivel Vipera eddig csak negatív visszajelzésben részesített, a modot pedig ők kezdték el készíteni, csak úgy vállalom, ha folytatják ők is tovább és együtt hozzuk rendbe.
Ezenkívül szeretném ha bocsánatot kérne és elfelejthetnénk végre ezt a hülye civakodást.

Az MF1CL-ről annyit tudok, hogy először szervert akartak bérelni, majd mikor a tagok nem fizették be az összeget egyesültek a Viska F1-el. Így jelenleg a liga szünetel.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. ápr. 08, 2006 8:23 pm

Szerintem a Vipera nem fog bocsánatot kérni annál sokkal önérzetesebb majd lassan belátja, hogy amit a pályán csinált az volt a gáz.
Számomra a pálya szent még a kibertérben is, a szabályokat folyamatosan be kell tartani még akkor is ha nem üthetünk el senkit sem, nincs gyakorlati vészhelyzet. Érdemes betartani például a speed limitet, mert versenyem mikor 180-as pulzussal beérsz a boxba lehet, hogy nem fogsz oda figyelni.
Ismeret - jártasság - készség


@ F1OB MOD
Nincs értelme tovább szarozni, feladatokat felosztogatni.
Lepjük meg a Viperát mire vissza jön.
Lényeg: Legyen több hely, legyenek újak az autók, s a hdv iszonyatos jók legyenek különbséggel, lehetőleg 1,5 sekundumon belül, minden más infót tarts meg magadnak ez az egész akkor izgalmas ha senki sem tud semmit sem,
mi -mivel lett kicserélve stb. melyik RH-val fut

Viszont egy kikötés azért lenne a WILLIAMS mindenképpen top hdv-t kapjon. Természetesen ez nem zárja ki lehetőségét annak, hogy más autók is ugyan ezzel a hdv-vel menjenek. Ebből személyesen nem engedhetek számomra ez az F1, a williams mindíg top autó volt, ha egy jordennek szeretnék top hdv-t................
Az is szerencsés volna, ha a közepes autók között is elszórnál egy joly jokert.

Jó volna ha teljes független lenne a többi RH-tól. és azokat nem írná felül, de ez nem létszükség.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szomb. ápr. 08, 2006 8:48 pm

Miért elment valahová? (Mármint Vipera)

Előre bocsájtom még soha nem csináltam modot. Mindig csak segédkeztem valakinek megcsinálni. Hétfőn zhm van, de utána összeütök valami kipróbálható verziót. :wink:

Pár kérdés: Hány fajta hdv legyen? Minden hdv saját vagy közös engine-t kapjon-e?

Rossz hír: A 22 feletti létszám müködő verziójához sajnos mélyen bele kell nyúlni a grafikai motorba, ugyanis az f1ch nem lett nagy létszámra tervezve anno (maximum 11 csapat, 22 autó). Az rh-k 20 autóra lettek tervezve, így azok boxutcái kisebb méretűek és a rajtrács is más elrendezésű a grafikai motorban. Tehát létszám növelésnél ezeket mind feljebb kell állítani, koordinátákkal meghatározni az új box és rajtrács pozyciókat stb. Valószínűleg ez okozza a mod instabilitását. Én ugyan nem vagyok programozó így ilyesmiben a játékban nem nyúlnék, de láttam már bővítést. Az rh lehet nem képes a 22 autó kezelésére, az eddig összeállított mod pedig az rhra épül. Utánanézek egy két dolognak, hogy megoldható-e egyszerűen és a 22es létszám még talán menni fog, de a safetycar már nem biztos. Szóval vagy 20 autó plusz safetycar, vagy 22 autó.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szomb. ápr. 08, 2006 10:57 pm

Tudod mit Vipera? Ezek után akkor se javítom ki a modod ha térdencsúszol előttem!




metosz - Új mod készülőben.

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » vas. ápr. 09, 2006 2:00 pm

@Knife
Vipera már megint valami rosszat mondott? Nem tudom, de a mod körül iszonyatos vihar van mostanában. Szerintem az lenne a legkézenfekvőbb, ha összerakunk egy mappát, amiben a csapatok 2006-os skinjei vannak. Úgy tudom, Metosz is valami hasonlót szeretett volna eredetileg. Ebben viszont én kérem a segítségedet. Nem tudom meddig használunk F1C-t, én szeretném, ha jövőre már rF menne.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. ápr. 09, 2006 2:49 pm

Habasa írta:@Knife
Vipera már megint valami rosszat mondott? Nem tudom, de a mod körül iszonyatos vihar van mostanában. Szerintem az lenne a legkézenfekvőbb, ha összerakunk egy mappát, amiben a csapatok 2006-os skinjei vannak. Úgy tudom, Metosz is valami hasonlót szeretett volna eredetileg. Ebben viszont én kérem a segítségedet. Nem tudom meddig használunk F1C-t, én szeretném, ha jövőre már rF menne.
rFactor bajnokság már most is fut, jővőre is lesz
Futamokat rendszeresen lefutjuk de mivel csak mi Klubtagok veszünk részt rajta nem fordítok időt a megjelenítésére. Az időpontokban is most flexibilisek vagyunk alkalmazkodunk a nagyobb F1OB F1COD dolgokhoz, ezért fut akár szombaton is F1C
F1C is ha van rá igény természetesen megmarad, jővőre is max. kevesebb tesztlehetőséggel.


@MOD
mint említettem szerintem adjunk szabad kezet a Knife-nak. Ez az jelenti, hogy azt csinál amit akar.

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. ápr. 10, 2006 12:18 pm

Persze, igazad van. Én úgy gondoltam, hogy az OB-ból minél több versenyző váltana rF-re. Ezen a héten nem leszek, addig is sok sikert Knifenak!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. ápr. 10, 2006 9:37 pm

Knife írta:Miért elment valahová? (Mármint Vipera)

Előre bocsájtom még soha nem csináltam modot. Mindig csak segédkeztem valakinek megcsinálni. Hétfőn zhm van, de utána összeütök valami kipróbálható verziót. :wink:

Pár kérdés: Hány fajta hdv legyen? Minden hdv saját vagy közös engine-t kapjon-e?

Rossz hír: A 22 feletti létszám müködő verziójához sajnos mélyen bele kell nyúlni a grafikai motorba, ugyanis az f1ch nem lett nagy létszámra tervezve anno (maximum 11 csapat, 22 autó). Az rh-k 20 autóra lettek tervezve, így azok boxutcái kisebb méretűek és a rajtrács is más elrendezésű a grafikai motorban. Tehát létszám növelésnél ezeket mind feljebb kell állítani, koordinátákkal meghatározni az új box és rajtrács pozyciókat stb. Valószínűleg ez okozza a mod instabilitását. Én ugyan nem vagyok programozó így ilyesmiben a játékban nem nyúlnék, de láttam már bővítést. Az rh lehet nem képes a 22 autó kezelésére, az eddig összeállított mod pedig az rhra épül. Utánanézek egy két dolognak, hogy megoldható-e egyszerűen és a 22es létszám még talán menni fog, de a safetycar már nem biztos. Szóval vagy 20 autó plusz safetycar, vagy 22 autó.
Fenn van az OR2005 -ös pack amiben mindenezeknek az optióknak megfelelően át van alakítva,
<a href="http://www.farkasret-isi.hu/download/ORligapack.exe" class=menu target="valtozo">F1C ORliga pack 2005</a>
szerintem cséréljük ki benne az összes autót, ebben az esetben mindegyik befér (van a modban + OR auto ami lehet a super aguri vagy valamelyik) dobjuk rá a mostani hdv- enigeni ini összeállításod és :twisted: örüljünk.
működhet?

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd ápr. 11, 2006 4:22 pm

Ehh. Gyakrabban kéne olvasnom a fórumot.... :evil: A mod már majdnem elkészült. Sikerült koordinátákkal ellátnom a plusz csapatokat is, bár még némi babramunka van vele, hogy ki is lehessen próbálni Mivel még nem 100% ezért mostmár inkább befejezem és megnézem működik-e egyáltalán, legfeljebb lesz belőle csak F1CoD Mod, az ORből meg OB modot gyúrunk... és hopp, máris van két mod :twisted:

u.i.: Egyébként nem véletlenül nem egy az egyben írtam át másik modot, nehogy később ezért felelősségre vonjanak :D

(szerk.)
u.u.i.: közben lejött az orpack és belekuksiztam, de ebben is csak 11 csapatnak van hely, szóval mostmár biztos folytatom a munkám. Elvileg 11 csapat + safetycar ELVILEG

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd ápr. 11, 2006 4:42 pm

Knife írta:Ehh. Gyakrabban kéne olvasnom a fórumot.... :evil: A mod már majdnem elkészült. Sikerült koordinátákkal ellátnom a plusz csapatokat is, bár még némi babramunka van vele, hogy ki is lehessen próbálni Mivel még nem 100% ezért mostmár inkább befejezem és megnézem működik-e egyáltalán, legfeljebb lesz belőle csak F1CoD Mod, az ORből meg OB modot gyúrunk... és hopp, máris van két mod :twisted:

u.i.: Egyébként nem véletlenül nem egy az egyben írtam át másik modot, nehogy később ezért felelősségre vonjanak :D

(szerk.)
u.u.i.: közben lejött az orpack és belekuksiztam, de ebben is csak 11 csapatnak van hely, szóval mostmár biztos folytatom a munkám. Elvileg 11 csapat + safetycar ELVILEG
Király vagy így is úgy is, csak ne használjunk mást, legyen minden ua. szerintem ez a fontos nektek.
Sőt gyakorlatilag ez még jobb mint az OR átalakítás hiszen saját munkád, elég egyéni ha két csapat is használja még el is fog terjedni.
A designben "kicsi jelben" fel kellene tüntetni mindkét ligát + ha befér a linkjüket, persze ez már nem valószínű hogy egy ekkora képen elfér.

[Master]Vipera
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 6:48 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: [Master]Vipera » kedd ápr. 11, 2006 7:43 pm

Knife írta:Tudod mit Vipera? Ezek után akkor se javítom ki a modod ha térdencsúszol előttem!




metosz - Új mod készülőben.

Latod ezert nem fogok neked konyorgni.
[Master]Vipera

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » szer. ápr. 19, 2006 11:01 am

Én is készítettem egy módot, innen letudjátok tölteni:

http://mf1cl.indexf1.hu/letoltesek/carset.html

Ezt kell felrakni:
Formula_1_Season_2006_base_v1.00
Formula_1_Season_2006_track_v1.00


Az RH2005 is kell neki!

2006-os, bár még nem teljesen.

Kristi
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: szomb. ápr. 01, 2006 11:00 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kristi » csüt. máj. 11, 2006 12:11 pm

Én is készítettem egyet :P nézzétek meg PLS és vélemény :lol: :

Base Pack :

http://f1challenges.indexf1.hu/2006_mod_by_Kristi.zip

Track Pack :

http://f1challenges.indexf1.hu/2006_mod_track_pack.zip

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » csüt. máj. 11, 2006 3:09 pm

Kristi írta:Én is készítettem egyet :P nézzétek meg PLS és vélemény :lol: :

Base Pack :

http://f1challenges.indexf1.hu/2006_mod_by_Kristi.zip

Track Pack :

http://f1challenges.indexf1.hu/2006_mod_track_pack.zip
Vélemény: Ha nem lenne ott, hogy valójában ki készítette, még talán el is hinné mindenki, hogy Te "készítetted" :wink: :lol:

Kép

Kristi
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: szomb. ápr. 01, 2006 11:00 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kristi » csüt. máj. 11, 2006 8:15 pm

Tod az alapja van csak tőlük :wink:

Sokat kellett pofozni rajta minden bénaság benne volt

Kamera elállítás pályák átírása hangok meg ilyenek karosszéria munka is kellett

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » csüt. máj. 11, 2006 8:20 pm

Kristi írta:Tod az alapja van csak tőlük :wink:

Sokat kellett pofozni rajta minden bénaság benne volt

Kamera elállítás pályák átírása hangok meg ilyenek karosszéria munka is kellett
Bocsi....inkább nem fűzök ehhez semmit csak ennyit :arrow: :lol:

Dragon
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 9:00 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Dragon » pén. máj. 12, 2006 3:10 pm

kristi!!ne mások babérjaivalékeskedj:)

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » szomb. máj. 13, 2006 12:16 am

Dragon írta:kristi!!ne mások babérjaivalékeskedj:)
Most mié??? Csak az alapja van tőlük :lol:

Tod átírta a gdb-t...hogy Kristi F1 Liga Mod [f1challenges.indexf1.hu]

úgyhogy ez a plusz az alaphoz. :shock: :D

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » kedd máj. 16, 2006 9:57 am

http://depositfiles.com/es/files/35253/ ... Final.html

Jéé Kristi! Nem is tudtam, hogy spanyolországba is kiadtad a módod :lol: :lol: :lol: :lol:

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » csüt. jún. 08, 2006 4:38 pm

Hamarosan kész lesz az F1 2006 Multiplayer MOD-om! :wink:

Lesz benne Safety Car szerver autónak, minden! 8)

Hamarosan jelentkezem! :)

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » pén. jún. 09, 2006 9:43 am

Kész a mód! A főoldalról letudjátok tölteni:

http://mf1cl.indexf1.hu

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » pén. jún. 09, 2006 11:27 pm

Tommy modja alapján elkészült az új F1CoD 2006 MOD!

Könnyített szerverkezelés, nem kell kivenni a szerverautót!

A nevesítésre azért volt szükség, hogy a szerveren ne akadjon össze ezentúl az F1CoD más futamokkal.

Hivatalos MOD-TESZT:

2006.06.15. Csütörtök
Teszt egész nap!
19.00-tól Időmérő
19.30-tól Funrace (Kanada)


A mod innen tölthető le (de csak hajnali öt körül ér fel, addig ne szedjétek!):

http://f1codcl.indexf1.hu/downloads/F1CoD2006.rar

Kösz a frankó alapokat Tommy!

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég