Minden, ami a témához kapcsolódik
Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd máj. 29, 2012 1:19 pm

Gondoltam létrehozok egy ilyen topikot, ahol kezdeti lépésben egymás között lehet kereskedni ill. csereberélni, mielőtt az ember valamelyik online piacteret választaná végső megoldásként.
--------------------------------------


Kezdeném is azzal, hogy eladó egy SAPPHIRE RADEON HD5450 512MB DDR3-as (passzív) videókártya

Kép

A kártya kb. fél éves, tehát még garanciális (doboz stb. meg van). Sokat nem használtam mivel eredeti céllal TV-hez csatlakoztatott (HDMI) PC-be vettem, hogy a nagyobb felbontású HD (720p ill. 1080p) filmeket zavartalanul tudjam lejátszani. Ez mellett a játékokat is szépen elviszi felbontás és grafikai beállítást követően. rFactor-t DX9-ben 1920*1080-as felbontáson FULL grafikán 10 db autóval (NF1B12) akadásmentesen teljesített. Magasabb létszám v. texturadús pálya esetén lehetett észrevenni némi FPS visszaesést, de ez a felbontás v. a grafikai beállítással orvosolható volt. DX11-es játékokat is támogatja, viszont erre a célra már nem ajánlanám. Amin még tesztelve volt és jól teljesített: FIFA12, Dirt3, Trine2

Gyártó oldala ill. technikai leírás:
http://www.sapphiretech.com/presentatio ... id=1&leg=0

Vaterás árak:
http://www.vatera.hu/listings/index.php ... 2&c=0&td=1

ÁR: 5.000 FT + postaköltség (kb. 1.200 Ft)

Részleteket itt v. inkább PM-ben. Ha nincs érdeklődő, akkor kb. 2 hét múlva megy fel Vaterára v. Prohardverre picit magasabb áron.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. jún. 08, 2012 11:31 am

Gadfly írta:Gondoltam létrehozok egy ilyen topikot, ahol kezdeti lépésben egymás között lehet kereskedni ill. csereberélni, mielőtt az ember valamelyik online piacteret választaná végső megoldásként.
--------------------------------------


Kezdeném is azzal, hogy eladó egy SAPPHIRE RADEON HD5450 512MB DDR3-as (passzív) videókártya

Kép

A kártya kb. fél éves, tehát még garanciális (doboz stb. meg van). Sokat nem használtam mivel eredeti céllal TV-hez csatlakoztatott (HDMI) PC-be vettem, hogy a nagyobb felbontású HD (720p ill. 1080p) filmeket zavartalanul tudjam lejátszani. Ez mellett a játékokat is szépen elviszi felbontás és grafikai beállítást követően. rFactor-t DX9-ben 1920*1080-as felbontáson FULL grafikán 10 db autóval (NF1B12) akadásmentesen teljesített. Magasabb létszám v. texturadús pálya esetén lehetett észrevenni némi FPS visszaesést, de ez a felbontás v. a grafikai beállítással orvosolható volt. DX11-es játékokat is támogatja, viszont erre a célra már nem ajánlanám. Amin még tesztelve volt és jól teljesített: FIFA12, Dirt3, Trine2

Gyártó oldala ill. technikai leírás:
http://www.sapphiretech.com/presentatio ... id=1&leg=0

Vaterás árak:
http://www.vatera.hu/listings/index.php ... 2&c=0&td=1

ÁR: 5.000 FT + postaköltség (kb. 1.200 Ft)

Részleteket itt v. inkább PM-ben. Ha nincs érdeklődő, akkor kb. 2 hét múlva megy fel Vaterára v. Prohardverre picit magasabb áron.
ELADVA
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jún. 19, 2012 10:03 am

Adam M írta:Nekem egy kis tanács jönne jól. Gép fejlesztésre gondolok most, de igazából nem vagyok benne biztos, hogy jól gondolkodok ezzel kapcsolatban. Occón is szeretném megúszni, de egy elég erős gépet össze rakni.
asus_hd7770
amd_fx_4100_3.60ghz
Első körben ilyeneket találtam olcsón, és úgy veszem észre elég erős cuccok, ha jól értem. Ehhez gondoltam 4GB 2000MHz-es memóriát, de mondjuk alaplapot nem tudtam választani, ahhoz talán kicsit utána kéne olvasni. Szerintem az 550W-os tápom elég lenne, egy winyó, meg dvd író, és más semmi.
Hali
Gondoltam inkább ebben a topikban válaszolok mert ez jobban előtérben van mint az, amelyikbe írtál. Ki is egészítettem a topik nevét Hardverre is.

A videókártyával kapcsolatban a 7770-es jó választás lehet mert ezek már a várva várt 28 nm-es chippel rendelkeznek, melyet már régóta ígérgetett az AMD. A DDR5-nek már kötelezőnek kell lennie, mert ezek már 4000MHz felett is képesek teljesíteni ellentétben az 1333Mhz-es DDR3-akkal. Feltételezem, hogy a 7-es szériának már az utasításkészlete is bővült így első ránézésre ár/érték szempontból jó vétel lehet. Maximum annyival egészíteném ki, hogy mint ezt is több gyártó is "összeszereli" és én a helyedben nem Asus-t hanem Sapphire v. esetleg Gigabyte-osat vennék. Ez nem azt jeleni, hogy valami baj lenne az Asus-al, csak volt már szerencsém ahhoz, hogy 2 db ugyan olyan kártya volt nálam, csak a gyártók változtak és a Sapphire magasan verte benchmark eredményekben a többit. Persze ez nem azt jeleni, hogy ez minden esetben így van, de én azóta csak Sapphire kártyákat veszek. Viszont általában ez a márka 2-3.000 Ft-al drágább is szokott lenni, mint vetélytársai. (én is nem rég vettem egy 1GB-os DDR5-ös 6670-eset)
Arra viszont figyelj, hogy egy gyártón belül több 7770-es is létezhet!
http://www.sapphiretech.com/presentatio ... id=1&leg=0

Pécsen ez a kártya ennyiért elérhető: http://www.infolex.hu/index.php?termekI ... ideokartya

AMD prociban nem tudok segíteni, mert világ életemben Inteles voltam. :razz:

Ha esetleg hajlasz az Intel felé is, akkor én alaplap esetében valamely 1155-ös LGA foglalatú Gigabyte alaplapot választanék. Van ezekből több féle is, de itt szerintem annyira nem érdemes elmenni árban, mert a 10-20.000 Ft közötti alaplapok is bőven ellátnak minden feladatot. Itt max a Te igényed szerint érdemes választani, hogy pl. hány db USB, DIM stb. foglalat legyen rajta.
Processzornál viszont már jobban számít a pénztárca mérete is. Ha van keret, akkor egy Intel s1155 Core i5-2320 3,00GHz 6MB-os procival egy jópár évig biztos nem lesz gondod. ;-)

Memória esetében minimum 4GB, de inkább 8. A lényeg, hogy duálban legyen tehát 2x2GB vagy 2x4GB. Az, hogy mekkora MHz-es az függ az alaplaptól is, így utólag visszatérve ez is szempont lehet az alaplap kiválasztásakor. Szerintem 1600MHz-es DDR3 bőven elég. Viszont itt érdemes figyelni arra, hogy ezek a nagyobb teljesítményű RAM-ok nem feltétlen szeretik mindegyik alaplapot. Gigabyte szempontból tudok nyilatkozni, hogy a Kingstonnal semmi baja. Viszont találkoztam már olyannal is, hogy a Kingstone-t nem szerette vmi.
Nem tudom, hogy hogyan tervezed a vásárlást, de ebből a szempontból a RAM-ot érdemes valahol helyben vásárolnod, mert ha esetlegesen vmi kompatibilitási probléma lépne fel a RAM és az Alaplap között, akkor a RAM-ot helyben azonnal ki tudod cseréltetni vmi más gyártóra.

Írtad a HDD-is. SSD-ben nem gondolkoztál? Persze csak a rendszer (win) számára. Erre a célra sztem egy 64GB-os elég lehet. Adattárolásra viszont jó a HDD is. :)

Ha összegésszébe nézem azt a gépet, melyet nagyjából felvázoltam, akkor egy jó darabig nem kell majd foglalkoznod a fejlesztéssel és ez mellett szerintem ezt egész jó áron ki is lehet hozni. Azért mondom ezt mert ha azt nézem, hogy az én jelenlegi gépem csak pár apró tulajdonságban tér el (gyengébb irányba) és jelenleg semmi jelét nem látom, hogy fejleszteni kéne hiszen "mindent" elvisz magas grafikán FULL HD-ba. :grin:

Remélem segítettem. ;-)

u.i.: 550W-os táp bőven elég...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Adam M
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. feb. 21, 2009 11:03 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK

Hozzászólás Szerző: Adam M » kedd jún. 19, 2012 11:01 am

Gadfly írta:Remélem segítettem. ;-)
Pont rád gondoltam, mikor kérdeztem, sejtettem, hogy képben vagy ezzel is. :) Nagyon is sokat segítettél! VGA-ban azt hiszem a Sapphire HD 7770 GHz Edition OC tetszik. Memóriában két 4GB-os 1600MHz is csak 15-16 ezer együtt. Prociban Inteles vagyok amúgy, nagyon hajlok rá - úgy nézem 10-15%al jobban teljesít játékoknál. 120 rugóból ki is jönnék. Kábé 4, és 8 évvel ezelőtt is 100-120 környékén fejlesztettem a gépet. Úgy látszik ez már csak így megy. :)
Erről az SSDről hallottam, hogy jóság, de sokat számít?
HELLSPYC

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jún. 19, 2012 11:10 am

Adam M írta: Erről az SSDről hallottam, hogy jóság, de sokat számít?
Sok anyag van neten róla, ha érdekel érdemes utánanézni. Ami biztos, hogy sokkal gyorsabb és halk, mivel nem mechanikus háttértár. Szerintem az OS-t és egyéb gyakran használt programokat érdemes erre telepíteni, persze ha az ember megteheti. :grin: (nálam is tervben van)
Adattárolásra viszont bőven elég a HDD. Az, hogy pl. egy film milyen eszközről van lejátszva teljesen mind1. Persze kivétel, ha rángógörcse van az embernek és az ölében van a gép :lol: :lol: :lol: - videó végén prezentálják

pl.:

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Adam M
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. feb. 21, 2009 11:03 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK

Hozzászólás Szerző: Adam M » szer. jún. 20, 2012 3:17 pm

Gadfly írta:SSD
Hát igen, jóság. Tegnap is frászt kaptam, mikor egy percig tartott elindítani valami fika fájlt - a winyó végig zakatolt. Tervbe vettem ezt is, de át kell gondolni, hogy el akarom e költeni a pénzt. Végül is az rFactor fut a gépen. :)
HELLSPYC

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: IsTi » csüt. jún. 21, 2012 10:46 am

Logitech Driving Force GT kormány eladó. Talán 40 percet használtam összesen.
Ár: 21000Ft

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: BengA » csüt. jún. 21, 2012 11:50 am

IsTi írta:Logitech Driving Force GT kormány eladó. Talán 40 percet használtam összesen.
Ár: 21000Ft
IsTi!

Érdekelne, de megbszélem a családdal, hogy most bele fér-e.
Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: IsTi » csüt. jún. 21, 2012 3:43 pm

BengA írta:
IsTi írta:Logitech Driving Force GT kormány eladó. Talán 40 percet használtam összesen.
Ár: 21000Ft
IsTi!

Érdekelne, de megbszélem a családdal, hogy most bele fér-e.
Rendben de mivel pont ma van születésnapod így kapsz 1000ft kedvezményt ha kell ;)
És természetesen Boldog születésnapot kívánok :mrgreen:

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. jún. 21, 2012 4:16 pm

Egy pillanatra én is elgondolkodtam rajta, hogy az EX helyett jó lenne, de pont a napokban pucoltam ki és azóta ismét jóban vagyunk. :grin:
Amúgy nekem, most egy ilyen van terveben. Aki esetleg jobban képben van ezekkel (ill. ezen területen), az írhatna 1-2 hasznos tippet/élményt. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. jún. 21, 2012 4:26 pm

Adam M írta:
Gadfly írta:SSD
Hát igen, jóság. Tegnap is frászt kaptam, mikor egy percig tartott elindítani valami fika fájlt - a winyó végig zakatolt. Tervbe vettem ezt is, de át kell gondolni, hogy el akarom e költeni a pénzt. Végül is az rFactor fut a gépen. :)
Erről az SSDről hallottam, hogy jóság, de sokat számít?

szoktál fps lövöldözős játékot tolni online? gyakran előfordul, hogy úgy érzed órákon át töltődik a mappa aztán mire beenged általában utolsónak lépsz a pályára?
hát az SSD ilyenek ellen is gyógyír :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. jún. 21, 2012 4:28 pm

Gadfly írta:Egy pillanatra én is elgondolkodtam rajta, hogy az EX helyett jó lenne, de pont a napokban pucoltam ki és azóta ismét jóban vagyunk. :grin:
Amúgy nekem, most egy ilyen van terveben. Aki esetleg jobban képben van ezekkel (ill. ezen területen), az írhatna 1-2 hasznos tippet/élményt. ;-)

Szerintem ebben Sanya a nagy szaki.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. jún. 21, 2012 4:29 pm

BengA írta:
IsTi írta:Logitech Driving Force GT kormány eladó. Talán 40 percet használtam összesen.
Ár: 21000Ft
IsTi!

Érdekelne, de megbszélem a családdal, hogy most bele fér-e.

szerintem férjen bele, mert ha Isti meghirdeti aprón, 1 órán belül tuti megveszi valaki.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: IsTi » csüt. jún. 21, 2012 6:05 pm

Dietrich írta:
BengA írta:
IsTi írta:Logitech Driving Force GT kormány eladó. Talán 40 percet használtam összesen.
Ár: 21000Ft
IsTi!

Érdekelne, de megbszélem a családdal, hogy most bele fér-e.

szerintem férjen bele, mert ha Isti meghirdeti aprón, 1 órán belül tuti megveszi valaki.
Természetesen a Maszimosok elönt élveznek! kb 1 hétig :D

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: IsTi » pén. jún. 22, 2012 11:21 am

A kormány elkelt!
Bengára figyeljetek mert még a mostani tempójánál is gyorsabb lesz :mrgreen:

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. jún. 22, 2012 12:31 pm

Köszi IsTi!

Hát igen, a 0-nál csak gyorsabbnak lehet lenni XD
Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: IsTi » pén. jún. 22, 2012 1:48 pm

BengA írta:Köszi IsTi!

Hát igen, a 0-nál csak gyorsabbnak lehet lenni XD
Szívesen! :D
Ja 0-nál persze el is hisszük... :D

Amúgy vagy még 1 hibás dfgt-m nem kalibrálja be magát ha valakit érdekel megkaphatja :D

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: sanya » hétf. júl. 02, 2012 5:58 pm

Dietrich írta:
Gadfly írta:Egy pillanatra én is elgondolkodtam rajta, hogy az EX helyett jó lenne, de pont a napokban pucoltam ki és azóta ismét jóban vagyunk. :grin:
Amúgy nekem, most egy ilyen van terveben. Aki esetleg jobban képben van ezekkel (ill. ezen területen), az írhatna 1-2 hasznos tippet/élményt. ;-)

Szerintem ebben Sanya a nagy szaki.
Semmiképpen ne vedd meg ezt a csövet!
Hívj fel, szívesen segítek! -vv-

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. júl. 05, 2012 10:02 am

sanya írta:
Dietrich írta:
Gadfly írta:Egy pillanatra én is elgondolkodtam rajta, hogy az EX helyett jó lenne, de pont a napokban pucoltam ki és azóta ismét jóban vagyunk. :grin:
Amúgy nekem, most egy ilyen van terveben. Aki esetleg jobban képben van ezekkel (ill. ezen területen), az írhatna 1-2 hasznos tippet/élményt. ;-)

Szerintem ebben Sanya a nagy szaki.
Semmiképpen ne vedd meg ezt a csövet!
Hívj fel, szívesen segítek! -vv-
Hali

Oksi, mindenképpen megkereslek majd ha aktuális lesz a dolog. Szerintem majd ősszel valamikor... (ha vége a nyárnak és a költekezésnek :grin: )
Előre is köszi! ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » csüt. júl. 05, 2012 2:14 pm

Eladnám a kormányom meg a cockpitem.
A G25 első szériás, de vigyáztam rá. A Force-ot nem használtam rajt, H váltót is csak keveset rFactorban, mert soxor melléhúztam :)
Pofozós váltón az egyik rugó gyenge (már a megvétel óta) ezért a kézifék gombon volt. Azt se nyúztam.
A cockpit G25-re lett kaialakítva, Sparco Lico start csővázas versenyülés van hozzá.
G25: 25000.-
cockpit 30000.-

Akit érdekel inkább hívjon, mert nem mindig tudok fórum közelben lenni.
+36303516540
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » hétf. júl. 09, 2012 4:51 pm

Kép
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » hétf. júl. 16, 2012 4:40 pm

Már csak cockpit eladó.
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gilberto » szer. szept. 26, 2012 11:43 am

Eladó:

Intel E8400-es Proci (2*3Ghz)
Gigabyte Alaplap
4GB DDR2 800 Memória
MSI 4850 OC



Érdeklődni itt vagy mailban a gilbertjunior1989 kukac gmail pont com

!
Manchester United

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: voodoo » szer. szept. 26, 2012 12:30 pm

Most láttam csak , hogy van ilyen topik is :D

Akkor , ha valaki netezős gépet szeretne a családba , vagy ismerősnek vagy a koleszba:

Fujitsu 2.8 Celeron 512 MB ram 40 GB HDD DVD rom ,alaplapi vga,Lan , hangkártya.(OEM xp prof.)12.000 Ft 4 db van belőle !

Fujitsu 3.000 MHz intel Pentium (775) 512 MB ram (4 memo slot) 40 GB HDD komplett config ,cd vagy dvd olvasó ,alaplapi vga ,hang ,lan OEM xp prof.! 15.000 Ft 2 db van belőle.

IBM ( M52 8215CTO) mini pc !!! 3.0 GHz (775) 1 GB ram (DDR2 533) , 80 GB HDD , dvd rom , alaplapi hang , vga , lan , PCi-e , DVI port (OEM xp prof. matrica) 18.000 Ft

elérhetőség itt : 06204428651 vagy priviben vagy ts-en esetleg füstjeleket küldve.

képet everest reportot vagy bármi mást szeretnétek akkor tudok küldeni. 2.8 cerkát kivéve (xp) minden win7 van telepítve , csak össze kell dugni otthon.
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gilberto » csüt. feb. 21, 2013 7:17 pm

Srácok eladóvá vált szerettet, hibátlan állapotú DFGT-m akit érdekel keressen privátban e-mailen, facebookon vagy telefonon! 06hetven37egy0674

Ár:20e
Manchester United

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: danikosz » csüt. feb. 21, 2013 7:37 pm

Gilberto írta:Srácok eladóvá vált szerettet, hibátlan állapotú DFGT-m akit érdekel keressen privátban e-mailen, facebookon vagy telefonon! 06hetven37egy0674

Ár:20e

mennyé mááá :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. márc. 07, 2013 4:08 pm

Samsung i5700 Galaxy Spica (független)

Frekvenciasáv hg4 = HSDPA, GSM 4 band
Méret mm = 115*57*14
Akkumulátor = Li-Ion
Kijelzõ pixel = hVGA (320*480)
Kijelzõ méret = 3,2 (col/inch)
Színárnyalatok száma db = 16 millió (24 bit)
Operációs rendszer = Eclair (Google Android OS v2,1)
CPU = 1 magos, 800 MHz (ARM v6)
RAM = 200 MB
Memória bõvíthetõség = T-Flash - microSD
Kamera felbontása = 3,2 Mpixel
Multimédia = MP3, AVI, MP4, 3GP
Egyéb = GPS, GPRS, EDGE, 3G, WAP (Crome Mobile), EMS (Gmail), MMS, Bluetooth, Wi-Fi, Java, Iránytű, Vibra jelzés, Kihangositás

Amit adok házzá: hálózati adapter, 2 GB microSD ill. eredeti doboz és kézikönyvek

A telefont gyárilag függetlenül vettem, tehát semmi szolgáltatói sallang nem volt rajta (csak én voltam gazdája). Ezen felül root-olt tehát nincsenek szoftveres korlátozások rajta. A külső állapota 10-ből 9.7-es. Védőfóliát kb. fél évente cserélgettem rajta, tehát teljesen karcmentes az alatta lévő kijelző (a jelenlegi fólia is kifogástalan jelenleg). Akkumulátort kb. 1 hónapja cseréltem rajta. Az új akksi gyári Samsung (nem után gyártott) 1500mAh.

3 különböző androiddal tudom adni:

1.
Saját készítésű 2.1 Eclair. Ezzel a rendszerrel a legstabilabb a teló, kb. 1 éven keresztül toldottam-foltoztam, mert a gyári 2.1 a jelenlegi teljesítmény 60%-t tudta. Ami a főbb módisítás volt benne, az egy továbbfejlesztett 3D driver (gyárival szinte el sem indultak a ilyen játékok) illetve egy módosított kernel, ami a procit ha kell 1066MHz-en is tudja használni. A minimum frekvencia pihenő állapotban 88 MHz, tehát dinamikus vezérlésű. A saját ROM-ban tovább lettek javítva a szenzorok illetve a kijelző érintésének a hatékonysága. Beépített programok: iGO, Gmail, Talk, Maps, Youtube, Total Commander, Quadrand Advanced, Root Uninstaller, SwiFTP, Barcode Scanner, uTorrent, Shazam, Skype ill. a gyári app-ok, de persze Play-ről lehet még bővíteni. Ebben a ROM-ban SD kártyára is lehet telepíteni a programokat, melyet tetszőlegesen be lehet állítani, hogy mekkora EXT2-es fájlrendszert szeretnénk lecsippenteni (max 1 GB-ot lehet, ami a .apk fájloknak még sok is :) ).

2.
2.2 Froyo (CyanogenMod-6.1.1 vagy SamdroidMod 2.2.1)
2.2-es rendszerből sok féle létezik, ezeket innen lehet letölteni: http://forum.samdroid.net/f9/
A készülékre elérhető a 2.3-as (Gingerbread) és a 4.x-es (Ice Cream Sandwich) is, viszont ezek a rendszerek még fejlesztés alatt vannak, mivel a Samsung ezekre már nem adott gyári támogatást (jelenleg kelet európai (főként Orosz) programozók dolgoznak ezen rendszerek fejlesztésén).

3.
Igény esetén a gyári rendszert is vissza tudom rá rakni, viszont annál nincs root jogosultság ill. a telefon is jelentősen lassabb vele.

Telefont elsősorban telefonálásra, SMS, GPS, Email (gmail), internetezés és fényképezésre használtam.

Képek: KÉP1 KÉP2

ÁR: 20.000 Ft + postaköltség

Jelenlegi bolti ár: http://www.ujmobilok.hu/index.php?oid=i ... =6&did=579

Érdeklődni priviben v. a gadfly@maszim.hu-n :)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. júl. 05, 2013 10:28 am

Sziasztok

A véleményeitekre/tapasztalataitokra és ötleteitekre lennék kíváncsi, de előtte egy kis mese:

A második FFEX kormányomat koptatom már és az elmúlt hetekben sajnos előjött egy olyan hiba, amit nagyon úgy néz ki, hogy nem tudok már orvosolni. A jelenség úgy néz ki, hogy a középállásban a kormány mini rángatásokat és erő kihagyásokat csinál, ami elég zavaró. rF-en belül a force ki van kapcsolva (sosem szoktam használni) viszont a kormányba a tápot mindig bedugom, mert így force hatáson kívül középre húz a kormány. Próbáltam úgy, hogy nem csatlakoztatom a tápot, így persze semmi rángatás sincs, viszont én így nem tudom használni (gagyi így) egyszerűen nem érzem az autót és a kanyarokat sem, rászokni meg semmiképpen sem szeretnék, mert ki tudja mennyi idő lenne. :razz:
Természetesen már annyi WD40-et kapott a kormány és a pedál is, hogy már lassan lavort kell alájuk tenni, hogy ne folyjon ki a cucc, továbbá kompresszorral is ki szoktam fújni a potikat stb., de már ez sem segít.

A lényeg nem is ez, mert sztem már javíthatatlan (anno az első EX is ebben szenvedett (de akkor még tudtam gariztatni, ez viszont már túl öreg ahhoz)), viszont nagyon úgy néz ki, hogy kell vennem egy másik ÚJ kormányt. Ahogy látom elég sokan DFGT-t használnak, ami nekem szerintem jó is lenne, csak ezzel az a bajom, hogy már elég nehezen beszerezhető és ha be is lehet, a faxomért ilyen drága? :grin: Körbeérdeklődtem ma a pécsi nagyobb üzletekben, hogy ki mennyiért tudna beszerezni, de csak egyetlen egy cég jelzett vissza, hogy képes rá, viszont Ők is 40 mátyásért tudnának. Néztem a supergamert meg a többi online boltot is ahol lehetne, de mire ideérne hozzám kb. ugyan úgy 40-ben állna meg v. többe. Természetesen elsősorban újat szeretnék éppen ezért érdeklődnék, hogy nincs e esetleg vkinek vmilyen tippje, hogy honnan lehetne kedvezőbb áron beszerezni ezt a típust!?
Nézegettem más márkákat is viszont ahogy láttam elég szegényes a kínálat FFB kormányok között. Talán a Thrustmaster Ferrari F430 jöhetne számításba, viszont ezen ahogy nézem sokkal kevesebb gomb van mint az EX-en és az ára is csak 1-2 mátyással marad el a DFGT-től.

Mit javasoltok? 40-nél többet semmiképpen sem szeretnék adni egy kormányért (már ez is egy picit sok), ez nálam inkább ilyen elvi dolog :) (a komfort zónám felső határa vhol max. 30 körül lenne)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Matte » pén. júl. 05, 2013 11:06 am

Gadfly írta:Sziasztok

A véleményeitekre/tapasztalataitokra és ötleteitekre lennék kíváncsi, de előtte egy kis mese:

A második FFEX kormányomat koptatom már és az elmúlt hetekben sajnos előjött egy olyan hiba, amit nagyon úgy néz ki, hogy nem tudok már orvosolni. A jelenség úgy néz ki, hogy a középállásban a kormány mini rángatásokat és erő kihagyásokat csinál, ami elég zavaró. rF-en belül a force ki van kapcsolva (sosem szoktam használni) viszont a kormányba a tápot mindig bedugom, mert így force hatáson kívül középre húz a kormány. Próbáltam úgy, hogy nem csatlakoztatom a tápot, így persze semmi rángatás sincs, viszont én így nem tudom használni (gagyi így) egyszerűen nem érzem az autót és a kanyarokat sem, rászokni meg semmiképpen sem szeretnék, mert ki tudja mennyi idő lenne. :razz:
Természetesen már annyi WD40-et kapott a kormány és a pedál is, hogy már lassan lavort kell alájuk tenni, hogy ne folyjon ki a cucc, továbbá kompresszorral is ki szoktam fújni a potikat stb., de már ez sem segít.

A lényeg nem is ez, mert sztem már javíthatatlan (anno az első EX is ebben szenvedett (de akkor még tudtam gariztatni, ez viszont már túl öreg ahhoz)), viszont nagyon úgy néz ki, hogy kell vennem egy másik ÚJ kormányt. Ahogy látom elég sokan DFGT-t használnak, ami nekem szerintem jó is lenne, csak ezzel az a bajom, hogy már elég nehezen beszerezhető és ha be is lehet, a faxomért ilyen drága? :grin: Körbeérdeklődtem ma a pécsi nagyobb üzletekben, hogy ki mennyiért tudna beszerezni, de csak egyetlen egy cég jelzett vissza, hogy képes rá, viszont Ők is 40 mátyásért tudnának. Néztem a supergamert meg a többi online boltot is ahol lehetne, de mire ideérne hozzám kb. ugyan úgy 40-ben állna meg v. többe. Természetesen elsősorban újat szeretnék éppen ezért érdeklődnék, hogy nincs e esetleg vkinek vmilyen tippje, hogy honnan lehetne kedvezőbb áron beszerezni ezt a típust!?
Nézegettem más márkákat is viszont ahogy láttam elég szegényes a kínálat FFB kormányok között. Talán a Thrustmaster Ferrari F430 jöhetne számításba, viszont ezen ahogy nézem sokkal kevesebb gomb van mint az EX-en és az ára is csak 1-2 mátyással marad el a DFGT-től.

Mit javasoltok? 40-nél többet semmiképpen sem szeretnék adni egy kormányért (már ez is egy picit sok), ez nálam inkább ilyen elvi dolog :) (a komfort zónám felső határa vhol max. 30 körül lenne)
Azt javaslom hogy nézd meg hogy gyártanak e még olyan kormányt amid van, és ha nem gyártanak akkor fordulj a gyártóhoz hogy tudsz e kedvezményesen cserélni egy másik kormányra. Ha gyártanak akkor szerviz vagy új kormány. 30K-ért már lehet kapni DFGT-t
Szerk: Thrustmastert semmiképpen ne vegyél a fékpedál gyenge a rugóhoz a mikrokapcsolói meg szétmennek egy év után. És csak külföldön javítják.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. júl. 05, 2013 11:26 am

Matte írta: Azt javaslom hogy nézd meg hogy gyártanak e még olyan kormányt amid van, és ha nem gyártanak akkor fordulj a gyártóhoz hogy tudsz e kedvezményesen cserélni egy másik kormányra. Ha gyártanak akkor szerviz vagy új kormány. 30K-ért már lehet kapni DFGT-t
Szerk: Thrustmastert semmiképpen ne vegyél a fékpedál gyenge a rugóhoz a mikrokapcsolói meg szétmennek egy év után. És csak külföldön javítják.
30k-ért hol kapok új DFGT-t? Én nem találtam sehol ennyiért, max használtat... :-?
Néztem azt is ami Neked van, de pont olyanokat írtak róla, amit Te is. Ha lehet akkor inkább maradnék a Logitechnél, viszont ezt az EX-et sztem már tuti, hogy nem gyártják. Max raktáron lehet ez is 1-2 helyen, vhol láttam is múltkor (talán Médiában) 20k-ért, mondtam is akkor magamban, hogy bekaphatják, mert én anno (kb. 4-5 éve) újonnan ezt kb. 12k-ért vettem. Viszont ha már kormányt cserélek, akkor már nem EX-et szeretnék....bár annyira rossznak ezt sem mondanám, mert elég jó szolgáltatott tett a jelenlegi is és még a Ferka színéhez is megy :grin:.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Turi » pén. júl. 05, 2013 1:04 pm

http://www.argep.hu/main.asp?suche=logi ... -57&y=-275
Ettől olcsóbbat én sem találtam, de a 2. találat egész jónak tűnik.
http://www.mplanet.hu/logitech-driving-force-gt
Kép

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. júl. 05, 2013 2:10 pm

DFGT
Jobb mint az EX és tovább is fogja bírni.
Thrustmasterből csak T500-at javaslom de az meghaladja a költségvetést egy picit (125E Ft).

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. júl. 05, 2013 3:26 pm

Köszi az infókat srácok! ;-) Közben Matte is átküldte mailben azt az mplanet-es lehetőséget amit Turi linkelt 31.900-ért, ami úgy néz ki, hogy a befutó is lehet, mert ennél olcsóbban, újonnan nem hiszem, hogy találok. (egyébként innen az mplanetből vett már vki vmit, mennyire biztos cég?)

Kíváncsiságból pár órája elmentem az egyik "multihoz" is, mert úgy rémlett mint ha náluk is láttam volna korábban. Jól rémlett, csak az ár nem, amitől picit le is esett az állam. :eek:

Kép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Turi » pén. júl. 05, 2013 3:51 pm

Ez biztos aranyból van! Ennyit ki ad egy DFGT-ért? :D
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. júl. 05, 2013 3:58 pm

Uhh elég meglepő dolog történt (ilyennel én még nem találkoztam :) ). Az előbb rámentem ismét a mediaplanet oldalára és kis idő múlva automatikusan felugrott egy chat ablak. Nagyon komoly....na így kéne működni mindenhol. :) Íme: http://kepfeltoltes.hu/130705/mediaplan ... es.hu_.png

Nagy Testvér Mindent Lát! :twisted:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Turi » pén. júl. 05, 2013 4:30 pm

Ez igen! Ezt már nevezem vásárló megfogásának!
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. júl. 05, 2013 5:48 pm

Mint ha nem is Magyarországon lennénk...ez elég profinak tűnik...komoly, hogy így rád írtak, hogy mi a szart nézegeted azt a szutyok kormányt -hh-
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gilberto » pén. júl. 05, 2013 7:20 pm

Gadfly írta:Köszi az infókat srácok! ;-) Közben Matte is átküldte mailben azt az mplanet-es lehetőséget amit Turi linkelt 31.900-ért, ami úgy néz ki, hogy a befutó is lehet, mert ennél olcsóbban, újonnan nem hiszem, hogy találok. (egyébként innen az mplanetből vett már vki vmit, mennyire biztos cég?)

Kíváncsiságból pár órája elmentem az egyik "multihoz" is, mert úgy rémlett mint ha náluk is láttam volna korábban. Jól rémlett, csak az ár nem, amitől picit le is esett az állam. :eek:

Kép
LOL én 45K-ért vettem egy 10 órát futott G27-et :D:D:D
Manchester United

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. júl. 06, 2013 10:45 am

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. júl. 06, 2013 11:45 am

Dietrich írta:Mindig van olcsóbb :D

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=292536
Igen ez lett volna a harmadik linkem Gadflynak csak náluk nincs raktáron, pedig tegnap előttre van kiírva érkezés.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. júl. 06, 2013 12:11 pm

Szerintem maradok a mediaplanetes megoldásnál (nekem vmiért barátságosabb az a cég). Sőt, gondolkodom rajta, hogy lehet hozzácsapom még 1.000 HUF-ért azt a garanciális szállítást is, így ha netán vmi befosik rajta, akkor nem nekem kerül majd pénzbe a cserével járó szállítási költség.

Tegnap lebeszéltem Bengával és ma délután kölcsibe elkérem Tőle pár órára a DFGT-jét, hogy kipróbáljam ill. megnézzem mennyire illeszkedik az általam használt környezethez (íróasztal stb.) Ha minden OK lesz, akkor fel is adom a rendelést a mediaplaneten.

Köszönöm még1x mindenki segítségét! -vv-

picit OFF, de ezt most ide illesztem :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=DO9TIbq27dU
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Norbi » szomb. júl. 06, 2013 12:57 pm

Gadfly írta: picit OFF, de ezt most ide illesztem :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=DO9TIbq27dU
Így fogják hozni a kormányodat?

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. júl. 06, 2013 7:27 pm

Norbi írta: Így fogják hozni a kormányodat?
remélem nem :)

Amúgy megrendeltem az imént. Bengáét kipróbáltam délután és meglepően jól tudtam alkalmazkodni hozzá (mondjuk olyan hatalmas eltérés nincs az EX és a DFGT között) viszont jobb a portéka. Ami végig fura volt, hogy a kormány átmérő valamivel nagyobb, illetve a pedál egység is. A fék fokozatosan keményedik (EX-nél ilyen nincs) és valahogy a középre húzás is más (jobb). Itt az volt fura, hogy a kormány középállásban kb. +-15 fokban szinte semmi középre húzása nem volt viszont ahogy jobban elfordítottam fokozatosan keményedett. Ezt a kb. 30 fokos értéket/holtjátékot lehet valahogy csökkenteni?

Mivel az összképpel teljesen elégetett voltam és Nürburgringen is adtam magamnak majd 7 tizedet (alias Smoke néven :) ), így azonnal rá is nyomtam a megrendelésre. Remélem nem fognak sokáig tökölni a beszerzésével illetve nem vmi refurbished kormányt fognak hozni. :roll:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. júl. 06, 2013 8:50 pm

Matte írta:
Dietrich írta:Mindig van olcsóbb :D

http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=292536
Igen ez lett volna a harmadik linkem Gadflynak csak náluk nincs raktáron, pedig tegnap előttre van kiírva érkezés.
Viszont ha nincs raktáron pár napon belül meghozzák kintről. Én is rendeltem a nem olyan rég Corsair ramot nem volt raktáron hétfőn, szerdán mehettem volna érte délután 5-től így inkább csütörtökön mentem. Úgy sem volt még se alaplapom amibe belerakhattam volna, meg proci se. Azóta már van és teszi is a dolgát.
Megbízható cég, hogy még 2 év múlva is üzemelni fog. Nem mellékesen nagyker is egyben így sokan innen hordják a boltjaikba az árút. Gianni is innen hordja a PH-ra eladni a cumót jó pár éve már vagy 8 éve kb.
Olyan hardvert is gariztak (táp)amit itt vettek ugyan, de nagykerbe és az a kisker bolt időközben megszűnt. A tagnak 5 év gariból még hátravolt 3 év a táp 25K volt utánajárt a dolognak és beazonosították és kicserélték.
Nyílván pár ezres hardvernél nem, de ilyen 25K-tól érdemesebb az ilyen boltokat keresni. Nem sok nagykeres cég van Mo-n (talán 4-5) amelyik számtechel foglalkozik.

Az Ipont meg nagy ívben messze kerüljétek....főleg a gariztatásuk miatt. De már többször volt hogy aki megrendelte az árut kivitték és nem azt kapta.
http://prohardver.hu/tema/tapasztalatok ... friss.html

őt viszont ajánlom, mert korrekt srác és beszámította a 775-ös hardvereimet is amit Gianni már nem.
http://www.lec23.atw.hu/
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. júl. 06, 2013 9:08 pm

Gadfly írta:
Norbi írta: Így fogják hozni a kormányodat?
A fék fokozatosan keményedik

vegyél bele squash labdát a sárgát. nem vicc! :) Jobb lesz tőle a fékezés.

Ezt olvasdd el, ha még nem tetted:
kormány kalauz természetesen a kormány beállítás részre gondoltam.

itt pedig a labda trükk van írva.

A szerzője a cikkeknek a GTR Mastersen a GTL szekció felelőse, főfőfő adminja stb. Mint te vagy Tommy a Maszimnál :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. júl. 06, 2013 10:13 pm

@Dietrich
Köszi az infókat. ;-)
Kormány kalauzt ismerem, meg erről a squash labdáról is hallottam, de sztem épp elég lesz megszoknom az alap keményedést is a DFGT-n, mert az EX-en semmi ilyen nem volt. _2_
A #44-ben gondolom a hardverkerről írtál nem? Én végül a mediaplanetről rendeltem, róluk van vmi infód? Első ránézésre korrektnek néznek ki...., fizetni is a futárnak fogok, persze miután megnéztem mit hoztak.

Ami egy picit fura és most vettem észre (jókor), hogy tegnap még 31.900-ért volt az oldalon (#33-ban írtam róla), ma meg már érdekes módon 32.900-ért és nekem is ezt számlázták le. A chatből feltételezték, hogy érkezni fog be rendelés és dobtak rá még egy mátyást? ejnye....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. júl. 07, 2013 6:30 am

Igen hardverker.

ha egy olyan bolt merül fel akikről nem tudok semmit, gugli és vélemények a boltról.
http://www.argep.hu/bolt_ertekeles--12990.html

Róluk csak annyit tudtam korábban, hogy Szentendrei cég így nem rendeltem sosem, mert egy esetleges gariztatásnál el kell oda mennem Bp-ről így tovább léptem.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. júl. 07, 2013 7:49 am

Dietrich írta: Róluk csak annyit tudtam korábban, hogy Szentendrei cég így nem rendeltem sosem, mert egy esetleges gariztatásnál el kell oda mennem Bp-ről így tovább léptem.
Igazából én is ezért csaptam hozzá +1000 HUF-ért ezt a garancia futár szolgáltatást:

"Garanciális probléma esetén a termék visszajuttatásának és a javított, vagy cserélt termék újbóli kiszállításának költségét mi fizetjük. Önnek csak jeleznie kell a problémát, és mi futárt küldünk a hibás termékért, majd garanciaügyintézés után visszaküldjük Önnek a terméket."

2 év garit adnak a kormányra, így ez a kis kiegészítés sztem megért ennyit, főleg innen Pécsről. :)

A vélemények viszont biztatóak. Ráadásúul vannak 2010-es hsz-ek is, ami szintén biztató, így tuti nem tagnap előtt alapították a céget. Továbbá olvastam az oldalukon, hogy a kézhezvételtől számított 8 napon belül vissza csinálhatom a vételt, ha nem tetszik v. vmi problémám van (bár gondolom ez vmi egységes rendelet/szabályozás online boltokra vonatkozóan).
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. júl. 08, 2013 8:24 pm

2 év garit adnak a kormányra

eleve ennyi gari van Logitech cuccra gyárilag. amelyik bolt 1 évet adott csak +1 év gyári gari még élt és egy magyar cég +36 177 74 853 a logitech képviselete akikkel rendezni kellett.
nem javít semmit a logitech hanem cseréli újra a kormányt, billt, egeret stb. Vagyunk páran akiknek DFGT-re cserélték, mert a DFP-t már nem gyártották.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: danikosz » szomb. júl. 13, 2013 8:53 am

Július 22.-ig le van árazva a Race On + STCC2. Szerintem 4,5 euróért érdemes megvenni.

Race On - 2,99€
STCC2 - 1,49€

http://store.steampowered.com/search/?s ... ASC&page=1
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
stork
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd nov. 01, 2011 10:03 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: stork » szomb. aug. 31, 2013 7:16 pm

Sziasztok!

Eladó a Logitech MOMO Racingem.
Ha valakit érdekel itt megtalálja a lényget.
http://aprod.hu/hirdetes/logitech-momo- ... d=20679321

Minden pöpec rajta és 7%-os deadzonnal jáátszottam vele.

Üdv
Viktor
- üdv stork -

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. szept. 01, 2013 6:50 am

Ezek szerint esélytelen, hogy már versenyezz?
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. szept. 01, 2013 11:14 am

Hát most erősen elgondolkodtam ezen a momo-n, mert kerek 2 hónapja rendeltem meg a DFGT-t a mediaplanetből és a mai napig nem tudtak beszerezni. Azóta persze több helyen is érdeklődtem, de mindenhol ugyan ez a helyzet (mint ha logitechék elmentek volna több hónap szabira). -gepout-
(persze jelenleg leggyorsabban (ami talán meg is jönne) a Logitech oldalról lehetne rendelni, de 47.000 Ft-ot nem szeretnék erre költeni) Nincs esetleg vkinek elfekvőben logitech kuponja?

A momoval viszont olyan aggodalmam lenne, hogy sokat olvastam/hallottam a pedál és egyéb hibáiról, így nem tudom, hogy mennyivel lennék előrébb mint a jelenlegi EX-el.

@stork
Írtad, hogy 7%-os deadzonnal játszottál vele. Ezt mi miatt kellett beállítani? Rángatott középállásban v. csak túl érzékeny azon a ponton? (én az ex-en nem használok deadzone-t)
Továbbá még annyit kérdeznék, hogy első v. esetleg sokadik tulaj vagy? ill. szét kellett e már szerelni tisztítás, WD40 stb. miatt?
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Whiteside
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: vas. szept. 01, 2013 9:24 am

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Whiteside » vas. szept. 01, 2013 11:37 am

"...A momoval viszont olyan aggodalmam lenne, hogy sokat olvastam/hallottam a pedál és egyéb hibáiról, így nem tudom, hogy mennyivel lennék előrébb mint a jelenlegi EX-el....."


Gadfly!

Eszedbe ne jusson momo-t venni. Én EX-el versenyeztem a momo előtt,és bátran állíthatom ,hogy egy sapka szart nem ér a momo. A pedálját hetente kell basztatnom,mert magától befog a fék ha úgy gondolja. Én személy szerint soha egy forintot nem adnék momo-ért. Ez csak azért van nekem mert az EX-em elromlott,és egy barátom kisegített egy momo-val átmenetileg.Azt már nem is mondom ,hogy az EX sokkal pontosabb kormány,én a momo-val sokkal lassabb vagyok mint az EX-el.

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. szept. 01, 2013 3:40 pm

Ha jól tudom akkor a logitech felhagyott a kormányok gyártásával és ezért nem kapsz sehol és ami van is az rohadt drága... Nem tudom mi lesz ha egyszer elromlik az enyém.
Nekem Momo-m van és szeretem is de tényleg nem túl jó.... Nekem is van vele bajom
Buchert Csaba

Avatar
stork
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd nov. 01, 2011 10:03 am
Admin: Admin

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: stork » kedd szept. 03, 2013 7:09 pm

@Gadfly
Nekem sosem volt bajom a Momoval... nincs középállásban sem baja, meg nem is rángat. Azért játszottam deadzonnal, mert picit fog a fék, de ez betudható a használatnak. Eztet Buchertúr állította be. Amúgy vidd el próbáld ki oszt ha mégsem kell nem fogok megsértődni, csak ne önts bele kólát.
Ott számom az apródon, ha érdekel. Egyeztetünk és már holnap játszhatsz vele.
Soha vissza nem térő alkalom. :)

@Buchertúr
Fogok versenyezni, de majd a gyerekkel együtt már szerintem.
- üdv stork -

Kép

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: sanya » szer. szept. 04, 2013 6:53 am

Nekem van egy eladó dfgt-m.
Decemberben vettem, azóta használtam vagy 4-5 órát összesen...
Köll? :mrgreen:

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. szept. 04, 2013 7:22 am

Év elején volt hír hogy a Logitech nem gyárt csak G27-t (meg kiszáll a távkapcsolók és egyéb kütyük piacáról) Majd volt egy hír még sem hagyja abba a G27 alatti kaliberű kormányok gyártását.

DFGT kapcsán elég szar a helyzet..

2013-08-23 21:05:41)
úgy néz ki tudunk rendelni egy új beszállítótól, de a szállítási idő kb. 1 hónap lesz. viszont érkezik 36db, 1 raklap. hamarosan ha minden jól megy, bekerül érkezésbe a várható érkezési időpont.

2013-09-02 09:52:20)
Sajnos az előző szállítmányt nem rendeltük meg végül, mivel kiderült nem újak, hanem gyári javított és újracsomagolt termékek. Az ára viszont nem lett volna kevesebb... vagy így is eladható vajon?

(2013-09-03 21:36:18)
Érdemes lenne szerintem megpróbálni ezeket a gyári felújítottakat...mennyibe kerülnének ezek?

2013-09-03 21:46:01)
77 USD lenne /db, ha egy raklapnyit megveszünk (36db). Előre fizetünk, tengerntúli szállító, konténeres szállítás, kb. 1.5 hónap amíg ideér. Így viszonylag gazdaságos lenne a szállítási költség, 20 USD /db. Összesen 97 USD -re jön így ki /db, az kb. 22.500Ft. Erre kellene még árrést tennünk, mivel majdnem 2 hónapig ki van vonva a költségvetésből a pénz az előre utalás miatt, így illene kb. 15%-20% árréssel dolgoznunk. Ez azt jelenti, hogy 26.700Ft + ÁFA -ért kellene adjuk a terméket, ami ráadásul nem is új, hanem factory refurbrished. Vajon piacképes lenne így?... :-(
ez az egy vonal van, egyébként egyik beszállítónál sincs

G27 pedig 99K lett! nem vicc...

(2013-08-31 17:02:57)
- Új verzió
Ez mit takar?

(2013-09-02 09:47:42)
A tényleges különbséget, fejlesztést mi is kerestük az eszközben, de azon kívül hogy jóval drágább lett és a csomagolása új dizájnt kapott, más különbséget nem sikerült felfedeznünk...

Egyszóval aki DFGT vagy G27 (esetleg G25) a használtakat keresse, mert újat nem kap vagy horror áron. Lehet 100K-s G27 helyett érdemesebb rendelni egy Fanatec szettet 250 euroért. http://eu.fanatec.com/index.php?route=m ... nfigurator
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. szept. 04, 2013 1:54 pm

Ez a logitech megőrült?

Egyébként ez a fanatec jó cucc, időtálló? (sry nem ismerem)
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: ADOK/VESZEK/HARDVER

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. szept. 04, 2013 2:02 pm

Csaba írta:Ez a logitech megőrült?

Egyébként ez a fanatec jó cucc, időtálló? (sry nem ismerem)
Közben utánanéztem... WOOOW na ez fasza cucc, ha lenne 600-700 eurom vennék egy szettet, mondjuk felsőfokú végzettség kell hozzá, hogy összeválogass mindent és ne hagyj ki semmit :D
Buchert Csaba

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég