Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

F1OB 2007 Melbourne Futamcsevegő

Hozzászólás Szerző: Knife » vas. márc. 18, 2007 8:48 pm

Lehet nyilatkozni, ki hogy látta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Knife vas. ápr. 08, 2007 8:02 pm-kor.

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » vas. márc. 18, 2007 8:57 pm

Számomra nagyon jól indult a verseny hiszen megszereztem az idömérön az elsö helyet.A versenyen elöszöris rossz setupot álítotam be és ennek ellenére a gumi nagyon gyorsan kopot.Késöbb a boxbeálásnál tulléptem a megengedet sebeséget és ezért egy boxáthajtásos büntetést kaptam,de én ennek ellenére nem áthajtotam hanem beáltam a boxba és ezzel újra megkellet ísmételnem ezt a manövert.Ezek után a kocsi egész jól müködöt de egy kicsit tulhajtotam és így a 35. körben a motorom megadta magát. Hát ez lenne röviden a versenyem.

Gratulálok mindenkinek föleg az elsö 3 embernek!

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » vas. márc. 18, 2007 9:09 pm

Háááááát!
Európában 1 perc, Ausztráliában 43 sec! Kb még 3 nagydíjj és beérem a mi kis házi Schumacherünket :lol: . Sajnos volt egy balesetem Tommyval, így visszacsúsztam a 8. helyre és ott körözgettem egy darabig. Innentől kezdve csak a taktikámban bízhattam. Knife-val nagy csata lett volna a 2. helyért, de a McLaren nem hazudtolta meg magát és sajnos elfüstölt. Ez után már csak be kellett vinnem az autót, erölködni kár lett volna.
Örülök a 2. helynek, csak elszomorít ez 43 mp.
Minden elismerésem Metosznak!
A Renault azért megint brillirozott!! Szép volt Hús!!!
Gratula every body!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. márc. 18, 2007 9:12 pm

Én még nem elemeztem a dolgot, de Knife igen közel volt,
körökön keresztül közledett és nagyon megijedtem újra full gázt adtam neki ami nem volt elég ellene, a 10mp határt simán átlépte. Aztán nem tudom még mi történt a 32.-ben néztem legközelebb fel és Tom volt mögöttem?!?

Gratula mindekinek!
EDE, Tom félelmtes, ilyen csapatmunka ellen nehéz lesz nyerni!
BAR sajnos technikai és licens problémákkal küzdött
A többit még nem vizsgáltam meg.

Replayt már eléritek!
Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » vas. márc. 18, 2007 10:02 pm

Csodás futam volt! Az időmérőt ugyan elrontottam, de a rajtnál ismét állvahagytam az előttem állókat. IsTi nagyszerűen védekezett, de sajnos kicsúszott előttem így elég könnyen vettem át a második helyet. Az "aljas" metosz addigra meglépett és egy ideig csak tartani tudtam a távolságot. Nem akartam túlhajtani az autót így kicsit visszavettem és bár metosztól lassacskán kezdtem lemaradni én is kezdtem elhagyni a többieket. Az első box után sikerült az üldözőboly végére visszajönnöm és bár az én szemszögemből gyorsabb voltam, csak nem akartak elengedni :D Aztán szépen sorban kiálltak előlem és már csak Tom állt metosz és köztem. Sejtettem, hogy egy kiállással megy ezért nem is nyomtam annyira, gondoltam majd csak kiáll előlem. Így is tett. Ráléptem a gázra és egyszercsak azt vettem észre, hogy metosz egyre közeledik. Kimentem még egy kis üzemanyagért de túl későn fékeztem és stop and go lett belőle. Mikor letöltöttem Tom ismét elém került. Kezdtem felzárkózni hozzá és egyszercsak minden előjel nélkül elszállt a motor.
Aki rájön miért az kap egy cukrot. Teszten a 140fokos víz és 160as olaj nem égeti le, de futamon a 95 fok és 115 fok simán kinyírta minden előzetes füstbodrocska nélkül.
Kissé dühös vagyok, mert még jobban lemaradtam. Ráadásul AlieN is kiesett. De jön még kutyára úthenger. Egyszer elmúlik az átok! (remélem)

Grat a győztesnek és minden célbaérőnek! További jó versenyzést kívánok!

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » hétf. márc. 19, 2007 9:07 am

Hát Knife Én is így jártam Nürburgringen....semmi előjel azt bumm. Látom eddig neked sem vmi szerencsés a szezon.... :roll:

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » hétf. márc. 19, 2007 10:00 am

Nem volt jó futam... Az egyik kedvenc pályám, és lehangoló volt az elejétől a végéig.
Kezdődött az időmérőn, beakadt a netem, és 2 másodpercig a palánkot néztem, mire megjött az "élőkép", és sikerült a 10. helyre kvalifikálnom magamat. Sebaj, "fő, hogy utazunk" címszóval kezdjük a hajtást. Felvezetőn, az utánam érkező autó beleszáll a jobb hátsó szárnyamba, ami vicces dolgot eredményez, balra húz a kocsi:) kicsit Nascar fíling, nem baj, a régi kormányom ugyanezt csinálta alapjáraton.... Remek rajt után (10. helyről az 5.re:):)) ..5. kanyar.. a füstfelhőben meglepetés!!! Csapattársam Tom keresztben áll előttem, és 180-nal belerongyolok... (:)nézzétek meg a replay-t, hogyan megy keresztül ezen a helyzeten a RedBull...óriási:)) Vissza az alapokhoz, 12. hely, remegő és folyamatosan balja húzó autó, ami fékezéskor jobbra beránt. A sérüléspanelen a gumikat leszámítva minden piros... és ez még csak az első kör. A futamon, amit annyira vártam, egy kanyart nem tudtam még csak megközelítően úgy bevenni, ahogy illik....és végig vert a víz mikor esik szét, vagy szállok el úgy, hogy elemeire hullik az autónak akkor már alig nevezhető izé.
Ennek ellenére a harmadik hely maga a csoda, tehát panaszra semmi ok... Ede hallgat, balra el....
Remélem, legközelebb már valahol Metosz környékén autózhatunk, és nem lesz Csumakker effekt itt is.
@Metosz - legalább egy kicsit legyen nehezebb dolgod :)
E.

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » hétf. márc. 19, 2007 2:05 pm

Hát Én reggel 4-kor keltem és az esti futamig fent is voltam....du-ánom is eléggé fárasztó volt szóval nagyon fáradt voltam estére, de azért bíztam egy jó eredményben.

Számomra egész jól sikerült az időmérő.....sztem ez volt a max amit kihozhattam belőle! 4. hely egész jó pozíció volt, főleg a versenybeli stratégiámat tekintve. Aztán történt egy olyan hogy nálam nem volt rajtláma....vagyis lámpa volt de nem működött....nem értettem mi van egyszercsak arra eszméltem hogy mindenki elrajtol :roll: Hát mondom akkor Én is.....beelőzött szinte az egész mezőny, aztán visszaelőztem 2-3 autót majd ezekszerint Tommal sajnos összeakadtam.....Utólag is elnézést érte! Nem tudtam mi van körülöttem eléggé összezavart ez a láma nélküli rajt :? Aztán fejeztem volna be az első kört erre "kapcsolat bontása" felirat.......és innen jött a :evil: :evil: :evil: :evil: Áldott jó húgom elkezdett letölteni.....és nekünk eléggé megvan osztva a net szal ez már sok volt neki és valszeg ezért dobott ki a szerver. Pedig úgy versenyeztem volna....kíváncsi lettem volna a taktikám hatékonyságára. Na nem baj talán majd Sepang-ba sikerül befejeznem a versenyt! Gratulálok mindenkinek akinek sikerült célba érnie!

Nagy Attila
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: hétf. feb. 12, 2007 12:02 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nagy Attila » hétf. márc. 19, 2007 2:14 pm

Nem is gyakoroltam sokat, etz a pályát sem csipem. Tehát jobb nem is lehettem volna. Azért baleset után illene elengedni azokat akik jönnek mögöttetek, mert kétszer is nekem kellett korrigálnom ne legyen zakó. Meg kissé zavar engem ez az árkádos törésmodel 5%, gyerekesen alacsony. 200-al lehet perecelni és menni tovább büntetlenül, nem kell vigyázni a kocsira. 8)

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » hétf. márc. 19, 2007 2:40 pm

@Nagy Attila - Ez a törés korántsem árkádos, ugyanis az 5%-os törés mellett egy 200as bukta már tizedeket jelenthet egy 300as pedig már másodperceket. Ezek az autók nem kasztnis ütöm-vágom küzdelemre vannak, azonban elég könnyű hibázni, főleg mert még sokan nem szoktak át az új software-re. Nem akartuk, hogy egy szerencsétlen rajt, vagy egy meggondolatlan pilóta miatt valakinek napok, akár hetek tesztelése menjen kárba. Így a kisebb balesetek könyebben megúszhatók, ugyanakkor a büntetés még nem marad el, ha valaki nem vigyáz a másikra.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. márc. 19, 2007 3:23 pm

Szerencsére nekem még nem volt szükségem az 5%-os törésre, viszont lehúztam úgy éveket, hogy bármikor leugrott a kerék a kocsiról, ráadásúl F1C-ben vissza se rakták vagyis a verseny végét jelentette.
Kasznis szériákban GTR....stb nem jelent akkora problémát az ütközés mint F1-ben, de amúgy igazad van Attila 5% valóban kevés de mégse semmi.
Az ütlközéseket ezt kompenzálandó vesszük sokkal szigorúbban (-5 pont is lehet akár) nehogy felelőtlen száguldás legyen a vége.

Nem árulkodás hanem a javulás egyetlen lehetősége ha minden a pályán tapasztalt probléma (vágás, baleset....stb) óvás formájában újra megbeszélésre kerül.
Kérelek Attila ÓVJ!
Hogy kevésbé legyen személyes, a játékosok rajtszámát itt találod:
<a href="new_f1ob.htm">Eredmények, adatok >>></a>
Kép

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » hétf. márc. 19, 2007 5:13 pm

Gyerekek Habasával mi történt? Mert a replaybe még részt vesz a felvezetőn aztán hirtelen kilép.....és berakja a boxba mint 5. mivel 5. helyről indult volna....

Na most utána nem is látszik az autója és mikor elindul a mezőny még mindig az 5. helyen mutatja. Viszont mikor engem kidobott berakott a 12. helyre de attól még ott volt az autóm. Ezzel csak az az egy gondom hogy pl. mikor váltok az autók közt 6. helyről mondjuk 5.-re akkor azt "kihagyja" és a 4. aktív versenyzőt tudom csak nézni mivel Habasát mutatja 5.-nek.....Elég bonyolultan hangzik, de próbáljátok ki!

Na most így elég nehéz lesz megcsinálni a videót :? Szal ha legközelebb nincs kedvetek résztvenni a futamon, legalább rajtoljatok el és utána lépjetek ki. thx!

Ha netszakadás miatt lépett ki akkor sorry! :oops:

Geri
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 9:48 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Geri » hétf. márc. 19, 2007 8:39 pm

Üdv!

Nem gyakoroltam magam halálra, és látom, hogy ez hátrány, úgyhogy a következő futamra többet készülök majd. Ha Knife nem segít setupolni, akkor nem ment volna így, ezúttal is köszönetet mondok neki. Az időmérőn körülbelül ezt az időt vártam magamtól. A taktikám 1 kiállás lett volna, na most ez az álom simán szertefoszlott a hibáimnak és a vezetési technikámnak köszönhetően.
Nézzük csak sorban:
Felvezetőkörben szerintem cefet jó voltam :D
Rajtom egész jó volt, a második kanyarban kaptam egy pofont hátulról, utána furán viselkedett a kocsi hátulja :S
Ami az utána levő kanyarban jött, az érdekes volt. A 2 Renault között úgy mentem el, hajaj, csak arra volt időm, hogy visszavegyek a gázból.... A mellettem szurkoló barátnőm "ügyes voltál Kicsim" biztatására én egy "hubammeg"-gel válaszoltam. Igazából fel se fogtam, hogy mekkora karambolt úsztam meg.
Aztán a kocsi sérülése miatt jöttek a bajok. ALIEN NEHARAGUDJ :S Lekoccoltam a falat és Alien elé repültem vissza.
A mégjobban törött verdával nekiálltam kapkodni, nem lepődnék meg, ha büntetést kapnék a pályaelhagyások miatt.
Aztán jött az első boxkiállás. Kemény keverékre váltottam, meglepetésemre, tökéletes volt a setup és nagyon jó köröket lehetett vele menni, kösz mégeccer Knife. A 2. box után gondoltam begurulok a célba azt jóvan, de sajnos elszállt a fékem, így az uccsó 6 körben elég sokszor voltam pályán kívül.
Végülis örülök a 7. helynek, de tudom, hogy ha nem esnek ki a többiek akkor 2 jegyű a helyezésem.

Kösz a futamot, és gratula mindenkinek!
Geri

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » hétf. márc. 19, 2007 10:55 pm

Az igen! :shock: Te a barátnőddel tudsz versenyezni? Respect! 8) Az Én csajom tuti nem tudna úgy mellettem ülni hogy ne "baszogatna" (jó értelemben)

Én ilyenkor bezárom a szobám....telefon kikapcs....már csak a netről kell leráncigáljam legközelebb a családot :lol:

Geri
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 9:48 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Geri » kedd márc. 20, 2007 8:08 pm

@Tommy

Minden csak megbeszélés kérdése :D
Geri

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 78 vendég