Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

F1OB 2007 Sepang Futamcsevegő

Hozzászólás Szerző: Knife » vas. ápr. 08, 2007 8:03 pm

Lehet nyilatkozni, ki hogy látta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Knife vas. ápr. 15, 2007 8:58 pm-kor.

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » vas. ápr. 08, 2007 8:17 pm

Nagyon elkeseredett és csalódott vagyok.
Az én versenyem az első kanyarban eldölt. És sajnos így utólag miután vissza néztem a replay-t csakis magamat okolhatom miatta. Ez még jobban elkeserít!
Ede barátomat nem láttam és egy ici-picit ráhúztam ami pont elég volt arra hogy össze akadjunk. Pedig jól elkaptam a rajtot, elméletileg Metosz elött fordultam volna be az első kanyarba, de ezt elszúrtam! Ezután teljesen szétestem! Olyan pipa voltam hogy képtelen voltam koncentrálni, és csak az első kerékcsere után tértem igazán magamhoz.Ráadásúl mivel azt hittem hogy valaki más lökött ki a rajtnál, ezért a kelleténél agresszívabb is voltam, megpróbáltam olyan helyeken is elmenni, ahol egyébként nem tettem volna. Ezért bocsánatot kérek!!!
Azért pozitív dolog is volt, hiszen hatalmasakat csatáztam több emberrel is. Genyóval 1 körön belül töbször is helyet cseréltünk, a végén pedig Knife-ra hoztam rá a frászt, csak sajnos nem annyira hogy meg tudjam előzni.

Hát ez van! :(

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » vas. ápr. 08, 2007 8:23 pm

Hát, szép kis futam volt meg kell hagyni.
Időmérőn a pálya felénél jutott csak eszembe, hogy talán az az 1-es boost az kevéske lesz, dehát így se voltam rossz helyen, legalábbis gondoltam akkor.
A rajtot jól sikerült elkapnom és az élre törtem. A két rönó mintaszerűen végrhajtotta ugyanazt az ütközést amit korábban Habasa meg én. Ennek normál esetben örültem volna, de sajnos nevető harmadik helyett én szívtam meg leginkább, mert míg őket az én autóm állította meg, addig az enyémet a fal. Mindkét első felfüggesztésem, a bal hátsó felfüggesztésem és a hátsó szárnyam is megtörtek. Az autó vezethető maradt, de a beállított túlkormányzottság helyett piszkosul alulkormányzottá vált az autó. Egy ívem volt minden kanyarban és Edét nem tudtam sokáig tartani. Boxban Tommy is megvert végül, de a legjobb csatát Tommal vívtam a végén. Király vagy! És bocs, hogy nem hagytam magam. Addig mondtam NI, míg vége nem lett a futamnak. :D

Grat a győztesnek és persze a többieknek is!

Egy hét múlva Bahrain, ott találkozunk! Jó versenyzést mindenkinek!

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » vas. ápr. 08, 2007 9:31 pm

A BAR-Honda mindkét autója célba ért! - nos ennyi volt nekem az egész. A rajtot én úsztam meg leginkább, 2-nak jöttem föl, bagy 3.nak, mindegy. Később megcsúsztam, azt fennragadtam a kerékvetőn! Azért rohadt ideges vagyok!
Azt kött csata Gerivel, majd Genyóval, akit végül a büntetése "mentett" meg tőlem.

Bajd Bahreinben! (Tipikus Hondás duma: majd jövőre!)
Kép

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » hétf. ápr. 09, 2007 12:23 am

Szuper!

Röviden így jellemezném a futamot! 8) Az időmérő úgy ahogy elment....bár az original körömbe bezavartak, futhattam egy újat, ami véleményem szerint jogos volt! Én is engedélyeztem volna bárki másnak! Így a 4. helyre qualifikáltam magam, bár lehettem volna 2. is ha jobban odakoncentrálok. Utólag azonban nem bánom hogy 4. lettem, mivel a rajtnál elég nagy "zűrt" csináltak a fiúk....szerencsére sikerült mindenkit kikerülnöm és az elrontott rajtom után (8. helyre estem vissza) a 3. kanyar előtt már 5. voltam. Majd Habasa felakadt a rázókőre így ismét eredeti poziciómban a 4. helyen találtam magam. Egy darabig tudtam tartani a lépést Edével és Knife-al, de tudatában voltam a taktikabeli különbségnek így a saját tempómra koncentráltam és szerencsémre tiszta pályán tudtam autózni. Tulajdonképpen a taktikabeli különbségnek köszönhető hogy szinte végig egyedül autóztam. Aztán mikor már mindenki letudta a stratégiát már a 2. helyen autóztam Ede előtt néhány másodpercel. Ekkor úgy 10 vagy kicsit több kör lehetett hátra. Tudtam hogy valamivel gyorsabb lehet nálam, de bíztam benne hogy elég lesz az előnyöm. Hát mondhatjuk hogy majdnem elég lett de végülis meg-megérkezett mögém az utolsó körökben. Szerencsémre hibázott is néha így párszor "visszakaptam" az előnyöm, ilyenkor játszottam a motorral is, kíméltem. De elszámoltam magam és az utolsó körben megint mögöttem volt :) Hát elég kemény csatát vívtunk az utolsó 2-3 kanyarban. Lényeg hogy ugyan csak 4 századdal de végül enyém lett a dobogó 2. foka.

Számomra ez volt a maximum amit kihozhattam ebből a hétvégéből. Felér egy győzelemmel ez az eredmény, mivel maximum a 3. helyet képzeltem el, de reálisan a 4. nézett ki nekem. Metoszt ismét nem sikerült elkapni, de sebaj majd talán év végére sikerál :P Két sikertelen verseny után azt hiszem kiérdemeltem ezt az eredményt. Úgy érzem megtanultam a gumik kopását és hogy hogyan kell kímélni őket. Valamint a motort sem főztem meg :) Már csak a tempón kellene javítani és lenne esély a győzelemre. Gratulálok Gerinek az új csapattársamnak a 8 pontért amit a csapatnak szállított! Sok gondja volt a gumikkal de behozta a verdát! Csak így tovább! Irány Bahrain! 8)

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. ápr. 09, 2007 1:49 am

Király voltál Tommy! Végül is ha elém rakod az orrod abban az ominózus körben amikor a boxból visszajöttem szorosabb lehetett volna, pár tizeden múlt.
Majd holnap írok.......... :twisted:
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » hétf. ápr. 09, 2007 6:18 am

Tgnap nem gondolkodtam a pipától, de aludtam egy kicsit! A legfontosabbat elfelejtettem!!! :arrow:

GRATULÁLOK EVRIBÁDI!!!
Legfóképpen Knife-nak és Tommynak hogy végre célba értek!!!
És persze Metosznak! (Azért kiváncsi lettem volna milyen futam lett volna ha nem cseszem el és megelőzöm a rajtnál :) )

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » hétf. ápr. 09, 2007 8:41 am

Nem ereszteném bő lére...
Tom hibázott, ez kissé feltuningolta az első futómat, aztán én is folyamatosan hibáztam, és Metosz megint "hovatűnt".
Volt egy-két jó pillanat, Knife-val parádéztunk, aztán Tommy-t szerettem volna elkapni, de kiszámíthatatlanul mozgott a kocsim, igy az általam forralt meglepetés leginkább engem lepett meg.
@Tommy
azért remélem levert a víz a végén :lol:

2 apró észrevétel...
az első a lekörözött pilótákhoz -- köszönöm, hogy odafigyeltetek! egy apró tanács ne a kanyarbejáratnál próbáljátok a gyorsabbat elengedni. inkább kigyorsításnál hajtsatok íven kívülre, és vegyétek el egy pillanatra a gázt.

a másod általános -- a boxban ki mennyi időt tölt??
azért érdekelne, mert amit hozok a pályán, azt elbukom a boxban. súlyos 4-5-6 másodpercek ezek! Példa: 7 másodpercel voltam Knife előtt. álltam a boxban, megjöbb Knife, és majdnem egyszerre indultunk kifelé?? hogy van ez?

ettől függetlenül jó futam volt, és még mindig nem a rajtnál dől el a verseny!
Sok locsolót!
E.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. ápr. 09, 2007 10:33 am

@Ede
Már F1C-ben is benne volt, hogy időben kell jelezni a csapatnak csere előtt, különben lassabban teszik fel pár másodrerccel a gumikat. Remélem segítettem bár lehet, hogy ezt tudtad. Én mindíg az előtte lévő körben a célegyenesben jelzek akkor még rövidebb is a kiállás mint amit előre kiír: Pl 7s-nél már 6.6-ra kienged...stb
Kép

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » hétf. ápr. 09, 2007 10:48 am

@Ede jóóóhogy leizzadtam rendesen :lol:

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » hétf. ápr. 09, 2007 8:00 pm

@Metosz
köszi, nem jeleztem még sosem:)
meg fogom próbálni.
@Tommy
..reméltem is:)

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » kedd ápr. 10, 2007 6:29 am

Hát ezt a boxos dolgot én sem tudtam! Akkor azért voltam bent mind a kétszer 14 mp-t. :(
Kösz az infot Metosz!

Tommy
Hozzászólások: 738
Csatlakozott: vas. dec. 04, 2005 11:01 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tommy » kedd ápr. 10, 2007 11:40 am

Nem tudtátok h jelezni kell??? :o

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » kedd ápr. 10, 2007 11:49 am

azt tudtam, csak azt nem hogy mikor.

Geri
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: vas. feb. 12, 2006 9:48 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Geri » kedd ápr. 10, 2007 7:04 pm

Üdv!

Először is köszönöm mindenkinek aki segített a setupolásban, és abban, hogy hogyan kéne vezetnem az autót. Meg lett az eredménye, mert tartani tudtam a gumik hőmérsékletét, és kiszámítható taktikán voltam. Mondhatni végre úgy éreztem, hogy stabilan megyek végig egy futamon.
Valamint gratulálok mindenkinek aki célbaért, Tommy csak így tovább, remélem legközelebb több ponttal járulok hozzá a Ferrari sikeréhez.
8)

A rajt utáni kavarodásban kicsit ütköztünk Viperával, majd miután nyugtáztam, hogy megúsztam a rajtot, elkezdtem igyekezni, de megcsúsztam már az első körben. 5. helyről visszaestem a 11.-re, majd utolértem Viperát. 2 körön át kergettem, amikor hibázott és végül elé kerültem. Köszi Vipera, nagy élmény volt, felment az adrenalin :D
Az első boxig senkitől sem zavartatva autókáztam a 8. helyen. A box miatt 9. helyre kerültem, de a 2. box után visszakaszereztem a 8. helyet amit futam végéig őriztem.
Elégedett vagyok az eredményemmel, nekem tetszett a futam!

További sok sikert mindenkinek!
Geri

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég