Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése

Válassz modot

A szavazás vas. júl. 27, 2008 4:03 pm-kor befejeződött.

BMW Sauber 2008
1
11%
MMG SE 2007
0
0 szavazat
CTDP 2005
8
89%
 
Szavazatok száma: 9

Genyó Kapitány
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 8:11 pm
Admin: Admin

F1OB MOD szavazás

Hozzászólás Szerző: Genyó Kapitány » vas. júl. 20, 2008 4:03 pm

Szavazás 7 napig tart.

A későbbi problémák elkerülése érdekében egyik módon sem tervezünk módosításokat., ha valaki saját skineket szeretne, megteheti kötelezettség csak annyi a játékban nem lehet mismatcha.
Tehát, a BMW módban teljesen egyforma autókkal futunk, teljesen egyenlő feltételek mellett a 2008-as autóval míg, az MMG SE módban a 2007-es évad autóival, de azonos fizikával futnánk.
Mindkét mód használata esetén a kipörgésgátló alacsony szinten engedélyezve lesz.

A teszteléshez jó szórakozást mindenkinek!

Csak egyesületi tagok szavazata számít, szokás szerint írásban is jelezve itt.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. júl. 20, 2008 6:15 pm

Még nem szavaztam de kiegészítettem a szavazást a CTDP 2005-tel!
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » vas. júl. 20, 2008 9:25 pm

Még én sem szavaznék, csak egy két dolgot leírnék.
Amennyiben a fentiekben kiírt 3 mod közül lehet szavazni, akkor a következő észrevételem lenne.

1. MMG SE mod.

Nos ennél a modnál egy elég paradox dolgot figyeltem meg, mégpedig azt hogy TC nélkül, jobban vezethető, mint LOW TC- vel. LOW TC- vel ez a mod számomra élvezhetetlen, minősíthetetlen. TC nélkül seemivel sem nehezebb vezetni, viszont egy picit nagyobb élményt nyújt, de még mindig nem az igazi.

2. BMW 2008 mod.

Ez határozottan jobb, mint az MMG SE. Szinte habozás nélkül rá is szavaznék, DE...
Ez számomra csak úgy működne, ha úgy mint tavaly, legalább az autó festése hasonlítson egy picit a valósághoz. Mert ha csak BMW - k rohangálnak a pályán, az szerintem nem forma-1, hanem bmw kupa. Márpedig én F1-ezni szeretnék.
Kérdem én, lehet - e erre megoldás? Tavaly már csináltunk ilyet, ami sajnos nem sült el jól, és a készítők a szívükre vették.
Nem lehet csak simán átfesteni azt a bmw-t, csinálni hozzá egy skinpackot?
@Knife ebben te vagy a fekete öves!
Tudsz ebben segíteni?

3. CTDP 2005 mod.

Véleményem szerint a CTDP 2005 modnak 1 hibája van, mégpedig az, hogy 2005-ös. Mint az köztudott, 2005-ben nem lehetett kereket cserélni, így ezt a játékban sem tehetjük meg. Viszont ezt sokkal könnyebben lehet orvosolni, mint ha nekiálnánk pingálni.
Knife nagyszerű, cserélhető gumikkal ajándékozott meg minket tavaly, talán ez most is megoldható lenne. Ha nem akkor az online racing gumiait lehetne használni, ami ugyan borzasztóan kopik, de legalább lehet cserélni :) .
Halkan jegyzem meg, ehhez a modhoz már léteznek 2007-es festések, tehát ezzel sem lenne gond.Számomra még mindig ez áll a legközelebb a valósághoz.
Ja és még annyi, hogy a ctdp high tc-vel, olyan mint a bmw mod low tc-vel.

Még nem szavazok!
De ha nem találunk megoldást arra hogy ne tizenakárhány bmw versenyezzen, akkor a voksom a CTDP 2005 re fog esni HIGH TC-vel!!!
Ez egy agyontesztelt, kipróbált, fair mod, amiben nincsenek meglepetések.
Én versenyezni szeretnék, nem kisérletezgetni.

Remélem nem bánjátok hogy leírtam a véleményem. Természetesen bármilyen verzió is kerűl ki győztesként, én ott leszek a rajtrácson!

üdv, és hajrá:

Tom

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » hétf. júl. 21, 2008 6:39 am

@Tom - Ha csak skin kell, és nem kellenek külön a pilóta nevek, stb sallang, az egyszerűen megoldható: A bmw mappájába a festések mellé kell tenni egy Skins nevű mappát, abba beleszórni a ddseket és kész. Pl ha a bmw alap skin eredeti neve bmw08_01.dds , bmw08_01WINDOW(vagy mitomén még mi szokott lenni).dds , akkor itt a 01et lehet variálni ha jól emlékszem, és akkor hiba nélkül beveszi skinnek, de lehet nem is számít a neve. Ebben az esetben nincs mismatch azt hiszem, de nem 100%. Akinek nincs meg a skin, simán betölti az alapot, de ezt ki kell próbálni. Rossz hír, hogy sajnos nekem most nincs időm festegetni.

Szavazni nem szavaztam, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy eddig mindig rossz lóra tettem. Tavalyi saját modunk sem jól sült el, és az idei mmgs váltás sem. Válasszatok, én meg majd jól lenyomlak titeket! :twisted:

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » hétf. júl. 21, 2008 10:19 am

Nos én kisérlet képpen elkeztem átfesteni Renaultra a 2008-as BMW-t.
Nagyon macerás!
Én biztos nem állok neki több autót festegetni, legfejjebb a sajátomat.
Sokkal nehezebb, mint a2007-es bmw, amit tavaly csináltunk.
Ténleg, ezzel az erővel akár vissza is hozhatnánk a tavalyi saját készítésű modunkat :lol: .
( na most biztosan sokan elküldtek valahova.... )

spiczi91
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: csüt. júl. 19, 2007 2:18 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: spiczi91 » hétf. júl. 21, 2008 4:09 pm

CTDP- bár csalódott vok a skinpack, miatt mert akkor nem lehetek Minardival :(
Kia Cee'd & Hyundai i30 meg a Google

BIKICSUNÁJ

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » hétf. júl. 21, 2008 5:37 pm

@Spiczi

Bár ebben nem én döntök, de attol hogy vannak 2007-es festések, attol te még ülhetsz Minardiba, legfeljebb mi nem azt fogjuk látni. Ez nem okoz MISMACCCSOT! Tudom, mert mi Edével tavaly a saját festésünket használtuk a Renaulthoz, de azt csak az látta aki felrakta othon magának. Ha nem, akkor az alapskint tölti be és kész.

úgyhogy nyugi

:wink:

üdv.

Mellesleg festettem egy renault - bmw 2008 autót. Elég jól néz ki, de ráment 1 napom. Az összes autót megfesteni, sokáig tartana egy embernek, de még háromnak is.

Süti
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: szomb. szept. 22, 2007 2:09 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Süti » hétf. júl. 21, 2008 6:20 pm

Szavazásom bejelölve !

spiczi91
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: csüt. júl. 19, 2007 2:18 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: spiczi91 » hétf. júl. 21, 2008 10:20 pm

heppi :D
Kia Cee'd & Hyundai i30 meg a Google

BIKICSUNÁJ

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » kedd júl. 22, 2008 7:55 am

Urak!!!

Kutatgattam a cd-im között, és megtaláltam a tavaly, Knife álltal kifejlesztett gumi fizikát, és a szélárnyékot, amivel a 2007 első félévét bonyolítottuk!!!
Szerintem innentől kezdve nincs miről beszélni. Felrakom FTP-re!

rFactor\F1OB2007 v 1.1.rar

@Knife

Nem emlékszel, hogy volt-e ebböl 1.2-es verzió? Csak azért, mert ugyan kicserélik a kereket, de a gumi nem nagyon kopik.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd júl. 22, 2008 11:27 am

Volt azt hiszem. Megnézem, ha hazaértem. De ha jól emlékszem 1 kerékcserére volt az már belőve nem?

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » kedd júl. 22, 2008 11:36 am

Nem emlékszem:(

Azt hiszem úgy csináltad meg, hogy amíg a gumi szét nem durran, addig tulajdonképpen szinte kopás nélkül lehetett autózni. Ez ugye azt jelenti, hogy ha már pirosban van a kopást jelző skála, még akkor is gyors tudtál vele lenni.
Ezzel az 1.1-es verzióval, viszont 10 kör után meg sem moccant a kopást jelző skála.

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » kedd júl. 22, 2008 9:12 pm

Ede barátom megtalálta az 1.2-es verziót, ami szintén felkerült FTP-re:)

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » szer. júl. 23, 2008 12:40 pm

CTDP low TC
üdv.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szer. júl. 23, 2008 12:53 pm

CTDP, de ha kijön a 2006- annak azért megelőlegeznék némi bizalmat akármikor. Kétlem, hogy ilyen hosszas fejlesztés után bármilyen lényegi hibát találni fogunk benne.

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » szer. júl. 23, 2008 1:11 pm

CTDP low TC :P

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szer. júl. 23, 2008 5:48 pm

Eddig elég egyértelmünek tűnik a dolog!

Ha szabad javasolnom, akkor lehet hogy érdemes lenne az F1-es szerverünket átállítani CTDP-re, az 1.2-es F1OB gumival!

Ha valami csoda folytán kijön a CTDP 2006, akkor annak én is bizalmat szavazok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. júl. 27, 2008 11:45 am

Urak!
Téma lezárva a CTDP-t választottuk. Ezúton is gratulálok talán a legjobb döntés ami eddig volt.
Most elkezdődnek a tesztek a szervert felkészítem és a jövő héttől folyamatosan megy a dolog a Hungaroringen, aug. 3-án akik vannak FUN futamot futunk vele.
A kipörgésgátló kérdése még a levegőben lebeg, sokan írták, hogy low. Genyo, zöldi és jómagam is biztosan highra szavaznék.
Szóval hajlok az arany középútra vagyis a mediumra. :wink:
Mentünk már CTDP-vel high TC-vel R-GO ez sem lenne visszalépés sőt.
Ne feledjük 2005-ben még max volt a kipörgésgátlás és nem V8-as "gyenge" motorok fizikája van modellezve. Sajnos egy pálya ebben a kérdésben nem is lehet döntő mert azt mindannyian érezzük mennyire változik pályánként és karakterisztikánként a hatás.
Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » szomb. aug. 02, 2008 3:21 pm

Ha szabad javasolnom a holnapi tesztfutamot ctdp2005 se móddal fussuk ne a 2007-es verzióval :) Ja és ha lehet akkor azzal a jó kis gumi fizikával amit tavaly használtunk. A tc-t meg majd verseny előtt kitaláljuk :twisted:

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. aug. 02, 2008 5:29 pm

IsTi írta:Ha szabad javasolnom a holnapi tesztfutamot ctdp2005 se móddal fussuk ne a 2007-es verzióval :) Ja és ha lehet akkor azzal a jó kis gumi fizikával amit tavaly használtunk. A tc-t meg majd verseny előtt kitaláljuk :twisted:
Tőlem, bár nem egészen értem miért jó nekünk, hogy nem azzal megyünk amivel később menni akarunk, ha Knife itt lenne már akkor rendezné a mod körül felmerült kérdéseket.

Szóval ahogy írtam tőlem menjünk CTDP 2005-tel, van vele meló hiszen át kell alakítani az rF-et talán újra kell telepíteni mert bizonyos dolgokat felülírt, aztán FTP-re kirakni a szükséges updateket. Ha megcsinálod IsTi akkor ma kész lesz, viszont ha nem akkor nekem csak éjjel lesz időm foglakozni vele, hétvége van jelenleg nem vagyok otthon. Az, hogy holnapra felkészült versenyzésre nem számíthatunk senkitől elég evidens. Én tuti leszek, Genyót is rávaszem bár Ő abban a pillantban, ha meghallja esetleg mással kell menni, nem fog jönni. Csak abban reménykedhetünk, hogy sok dolga van és nem volt még ideje tesztelni a 2007-es verziót, különben.......................
Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » szomb. aug. 02, 2008 8:57 pm

Akkor ne erőltessük a dolgot azt hittem egyszerűbb lesz és mivel a 2007-es változatban más a fizika (renault6 sebességes...) ezért gondoltam hogy 2005 se kellene futni de akkor legyen még az alap 2007 :oops:

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég