Minden, ami a témához kapcsolódik
Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd jún. 30, 2009 8:35 am

Hajjaj, tényleg szükséges lesz itt orvosra... de inkább szemészre. :D

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » kedd jún. 30, 2009 9:13 am

Knife írta:Hajjaj, tényleg szükséges lesz itt orvosra... de inkább szemészre. :D
És velük akarod megheggesztetni a gépet.. :twisted:
Knife írta:Kedves Toby, szóval szerinted még mindig nem érdemes az alapoknál kezdeni a vizsgálatot?
Csupán a speedtest-re mondtam, hogy fölösleges.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » kedd jún. 30, 2009 9:29 am

Dietrich írta:Ginger ird be még1x a konfigod. :D
Szerkesztést nyomtam az idézet helyett és kitörültem mindent :oops:
:P

Ez beszarás.......... modjuk velem is előfordult már.... ennyire féltek a doktorbácsinál, vagy mi van??? Amint hazaesek megin' előkotrom a papírjaimat.
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szer. júl. 01, 2009 5:23 pm

No, akkor ha Dietrich megengedi :) válaszolnék Knife felhívására.

Gép:
Gigabyte EP35 DS3 Intel P35 LGA775 ATX
Intel Q9400 Core 2 Quad
2x2GB DDR2 Ram 800Mhz
Ati Radeon HD4870 512MB Sapphire

rFactor:
1280/900/32 70hz 1xAA;
16 autó, minden full, kivéve az árnyékok (medium);
Ezzel 200-400 fps, pályától és modtól függően.

Digi lan netem van (mérések fent) a routerhez kábellel kapcsolva.
Jelszavas wifi is van a netbook miatt, de verseny közben szigorúan kikapcsolom.

Lagos gondom még nem volt.
Peter Rigo

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. júl. 02, 2009 9:41 am

na most nem idézek inkább ;)
szóval akkor azt irtam XP SP2 (akkor ezt irtad op.rendszernek) XP esetében a 4GB ramból csak 3-at tud lekezelni..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: RPeti » csüt. júl. 02, 2009 10:48 am

Dietrich írta:na most nem idézek inkább ;)
szóval akkor azt irtam XP SP2 (akkor ezt irtad op.rendszernek) XP esetében a 4GB ramból csak 3-at tud lekezelni..
Hmm... 3,5 :wink:

És ha 64bites XP ? 8)

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » pén. júl. 03, 2009 9:38 am

XP-ból akármelyik verzió van, csak 3 GB-ot tud ha jól tudom. A Vista meg asszem maximum 16 GB-ot is képes kezelni.

Ui.: RPeti, véletlenül először a szerkesztés gombra nyomtam a hsz-edben, de nem töröltem ki semmit. Sry. :)

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. júl. 03, 2009 10:41 am

RPeti írta:
Dietrich írta:na most nem idézek inkább ;)
szóval akkor azt irtam XP SP2 (akkor ezt irtad op.rendszernek) XP esetében a 4GB ramból csak 3-at tud lekezelni..
Hmm... 3,5 :wink:

És ha 64bites XP ? 8)
ha azt használ jó nagy hülye lenne :D
amúgy sem 3.5..3 az de jön a Win7 ami jobb a vistánál az majd kezeli rendesen :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. júl. 03, 2009 10:53 am

Dietrich írta:
RPeti írta:
Dietrich írta:na most nem idézek inkább ;)
szóval akkor azt irtam XP SP2 (akkor ezt irtad op.rendszernek) XP esetében a 4GB ramból csak 3-at tud lekezelni..
Hmm... 3,5 :wink:

És ha 64bites XP ? 8)
ha azt használ jó nagy hülye lenne :D
amúgy sem 3.5..3 az de jön a Win7 ami jobb a vistánál az majd kezeli rendesen :)
3,5 gigát lát az XPsp2.... a win7-re várok én is. No mindegy, nem hiszem, hogy ezen múlna a dolog. Most olyan melóm van, hogy nem otthon dolgozok. Jó nagy szívás, mert a munkahelyen meg egy Celeron 1,7Ghz "valami" ketyeg 512 memóriával... és ezen akartak ArchiCAD 12-t futtatni - persze nem ment. Még a 9 is sok neki... otthon meg netre és szimre használom a 4 magos gépet... beszarás. :P
Peter Rigo

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szomb. júl. 04, 2009 2:51 pm

Srácok csak hogy segítsek:
32 bites oprendszer, teljesen mindegy, hogy XP, Vista, vagy 7, csak 4gb memóriát tud megcímezni. 32 bit hosszú címeket tud adni, aminek a variánsai végesek, és ez a 4gb.
64 bites rendszer esetében viszont több száz gb megcímezhető, pontosan nem tudom mennyi.
Tehát otthon a gépe mindegy milyen oprendszer, minimum kb 4gb memóriát tud kezelni. De ne felejtsük el ebbe beleszámolni a vga memóriáját, egyéb eszközök memóriapuffereit. Összesítve több is ki fog jönni mint 4gb, mert egyrészt ugye nem pontos egyik méretezés sem, másrészt a 32 bit nem pont 4gbnyi cím.
Az egyetlen trükk amivel többet tud a Vista és a Seven, hogy hasznos címkiosztást használ. Tehát inteligensen kezeli a memóriát. Ha nincs szükség a vga memória címzésére akkor többet címez meg a fizikai memóriából. Az Xp erre még nem volt képes.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szomb. júl. 04, 2009 2:52 pm

Kezd gáz lenni a fórum...

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Norbi » szomb. júl. 04, 2009 3:58 pm

Csak mondom, hogy nem tapasztaltam semmilyen laggolást a Csütörtöki futamon.
De viszont elment a netem futam közepén.

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » szomb. júl. 04, 2009 9:35 pm

Hogyan deríthetem azt ki, hogy sz@rakodik a hálókarim? Mivel VSR szerveren is erőteljesen lagoltam néha, írtam a mesterünknek (szolgáltató rendszergizda), megnézett mindent és ismételten nem talált hibát, ezért gyanítom, hogy a hálókártya lesz a szar..
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bedy » szomb. júl. 04, 2009 10:03 pm

Toby írta:Hogyan deríthetem azt ki, hogy sz@rakodik a hálókarim? Mivel VSR szerveren is erőteljesen lagoltam néha, írtam a mesterünknek (szolgáltató rendszergizda), megnézett mindent és ismételten nem talált hibát, ezért gyanítom, hogy a hálókártya lesz a szar..
vegyé újat
Start Me Up

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bedy » szomb. júl. 04, 2009 10:04 pm

Toby írta:Hogyan deríthetem azt ki, hogy sz@rakodik a hálókarim? Mivel VSR szerveren is erőteljesen lagoltam néha, írtam a mesterünknek (szolgáltató rendszergizda), megnézett mindent és ismételten nem talált hibát, ezért gyanítom, hogy a hálókártya lesz a szar..
vegyé újat
Start Me Up

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » szomb. júl. 04, 2009 10:30 pm

Lehet nekem is egy kérdésem? :) A szaggatást online játéknál a hálókari okozhatja? :)

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » szomb. júl. 04, 2009 10:59 pm

Bedy írta:vegyé újat
Újat nem veszek, mert van még egy majdnem új itthon (integráltat használok helyette).. Csak nem akartam szétszedni a gépet, mert a múltkor is szétszedés után ismét nem ment a felső slotban a videókari. :D
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. júl. 05, 2009 8:36 am

Toby írta:
Bedy írta:vegyé újat
Újat nem veszek, mert van még egy majdnem új itthon (integráltat használok helyette).. Csak nem akartam szétszedni a gépet, mert a múltkor is szétszedés után ismét nem ment a felső slotban a videókari. :D
Gondolom az integrált esetében próbálkoztál driver frissitéssel (nem az alaplap gyártó honlapjáról) ill. melyik fajta van? nekem coduo esetében szopás volt szintén szaggatott a game a régebbi integráltal, vettem egy mezei 2000Ft-os realtek 8139-es kártyát azzal jó volt minden és kipróbáltam a maszim szerver is jó.
Az újabb lapokban már egész jó integráltak vannak én is azt használom már atheros chipsetes gbit lan.

De nézd meg a kábeledet is nincs e kontakthiba ha megmozgatod a gépbe vagy modemnél/routernél vagy nincs megtörve az is tud ilyen gondokat okozni.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » vas. júl. 05, 2009 7:04 pm

Dietrich írta:Gondolom az integrált esetében próbálkoztál driver frissitéssel (nem az alaplap gyártó honlapjáról) ill. melyik fajta van? nekem coduo esetében szopás volt szintén szaggatott a game a régebbi integráltal, vettem egy mezei 2000Ft-os realtek 8139-es kártyát azzal jó volt minden és kipróbáltam a maszim szerver is jó.
Az újabb lapokban már egész jó integráltak vannak én is azt használom már atheros chipsetes gbit lan.

De nézd meg a kábeledet is nincs e kontakthiba ha megmozgatod a gépbe vagy modemnél/routernél vagy nincs megtörve az is tud ilyen gondokat okozni.
A kábelt már kicseréltem, abból is volt itthon tartalék.. A hálókari nVidia nForce Networking Controller (nForce 4-es chipseten).. Lesz egy kis elszántságom és szétkapom megint a gépet, belerakom a Planet-et..
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szer. aug. 05, 2009 7:24 am

@ Knife

Ha errefelé tévedsz, kéne a segítséged. A részleteket Kopi megírta privátban... ha van valami ötleted, szívesen fogadnánk.
Peter Rigo

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » pén. aug. 14, 2009 8:41 am

Bocs srácok! Magánéletem elszólított pár hétre. Jövő héten birtokba vesszük új lakásunkat, hétvégén kötik a digikábelt is és újra elérhetőbb leszek.
Kopinak kicsit megkésve írtam. Nem tudom mi lett végülis futamon.

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. aug. 14, 2009 3:34 pm

Nem probléma Knife.Hazaszaladtam végül balcsirol,és itthon nyomtam le a futamot.Megérte 2. lettem :D
Kép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. aug. 14, 2009 3:34 pm

Nem probléma Knife.Hazaszaladtam végül balcsirol,és itthon nyomtam le a futamot.Megérte 2. lettem :D
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. aug. 21, 2009 2:38 pm

Gondban vagyok Knife!

Valamiért FPS csökkenés nélkül, de folyamatosan akadozik az rFactor. Az érdekes az, hogy elsőre mikor kimegyek a boxból minden rendben, másodszorra viszont már akad. Arra gondoltam túlmelegedik, de nincs ilyen összefüggés sem. Jelenleg telepítem újra az egész windowst, ha az sem segít nem tudom mit tegyek. Windows szolgáltatások ki-be kapcsolása, tűzfal kapcsolgatás, auto join chat server beállítás......stb, semmi sem segítetett. :roll:
Javították a gépet, új a videó kártya, ennyi változás van a régihez képest, de az fps jobb mint volt és ahogy írtam nem is ugrál simán 240 mellett akad a kép.
Kép

Gerrard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 667
Csatlakozott: szer. jún. 25, 2008 5:29 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gerrard » pén. aug. 21, 2009 3:41 pm

metosz írta:Gondban vagyok Knife!

Valamiért FPS csökkenés nélkül, de folyamatosan akadozik az rFactor. Az érdekes az, hogy elsőre mikor kimegyek a boxból minden rendben, másodszorra viszont már akad. Arra gondoltam túlmelegedik, de nincs ilyen összefüggés sem. Jelenleg telepítem újra az egész windowst, ha az sem segít nem tudom mit tegyek. Windows szolgáltatások ki-be kapcsolása, tűzfal kapcsolgatás, auto join chat server beállítás......stb, semmi sem segítetett. :roll:
Javították a gépet, új a videó kártya, ennyi változás van a régihez képest, de az fps jobb mint volt és ahogy írtam nem is ugrál simán 240 mellett akad a kép.
igaz én nem vagyok Knife, de az auto join chat szerveres cuccot átírtad a multiplayer.ini fileban?
Kép

Kép

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: RPeti » pén. aug. 21, 2009 4:45 pm

metosz írta:Gondban vagyok Knife!

Valamiért FPS csökkenés nélkül, de folyamatosan akadozik az rFactor. Az érdekes az, hogy elsőre mikor kimegyek a boxból minden rendben, másodszorra viszont már akad. Arra gondoltam túlmelegedik, de nincs ilyen összefüggés sem. Jelenleg telepítem újra az egész windowst, ha az sem segít nem tudom mit tegyek. Windows szolgáltatások ki-be kapcsolása, tűzfal kapcsolgatás, auto join chat server beállítás......stb, semmi sem segítetett. :roll:
Javították a gépet, új a videó kártya, ennyi változás van a régihez képest, de az fps jobb mint volt és ahogy írtam nem is ugrál simán 240 mellett akad a kép.
Mióta elkezdtem az rFactor-t nekem ugyanezt csinálja. Teljesen stabil fps mellett néha diafilmvetítés, amikor ennyire nem durva, akkor sem folyamatos a kép. Ez Road pályán zavar igazán, videokártyát is cseréltem, új Windows, új rFactor, semmi javulás. Az összes létező beállítást megcsináltam én is..

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. aug. 21, 2009 5:33 pm

Gerrard írta:
metosz írta:Gondban vagyok Knife!

Valamiért FPS csökkenés nélkül, de folyamatosan akadozik az rFactor. Az érdekes az, hogy elsőre mikor kimegyek a boxból minden rendben, másodszorra viszont már akad. Arra gondoltam túlmelegedik, de nincs ilyen összefüggés sem. Jelenleg telepítem újra az egész windowst, ha az sem segít nem tudom mit tegyek. Windows szolgáltatások ki-be kapcsolása, tűzfal kapcsolgatás, auto join chat server beállítás......stb, semmi sem segítetett. :roll:
Javították a gépet, új a videó kártya, ennyi változás van a régihez képest, de az fps jobb mint volt és ahogy írtam nem is ugrál simán 240 mellett akad a kép.
igaz én nem vagyok Knife, de az auto join chat szerveres cuccot átírtad a multiplayer.ini fileban?
Az elsők között volt szerdán. :roll:
Kép

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. aug. 21, 2009 6:43 pm

Nekem akkor csinálja ezt amikor a Google Chrome-ot elfelejtem bezárni és közbe rF-ezek. De gondolom te meg se nyitod vagy más böngésződ van.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. aug. 21, 2009 7:22 pm

Hát én aszem megjavítottam (kopp-kopp)
Két dolog volt, add1 az a driver amit a régi kártyához adott ki a siemens nem volt teljesen jó, sőt csak az nvidia által kiadtott driver volt jó.
Ezek után vissza jött a régi elem, amikor a FPS is lezuhan, gondoltam melegedés mint régen. Kicsit se lettem ideges mikor a teljes hütésrendszert ráállítva se javult a helyzet.
Nyomtam egy CTRL+ALT+DEL és a feladat kezelőben találomra kilőttem az explorert, a dolog rendbejött azonnal (mondjuk a windows lefagyott, de az rF pöpec pörgött). Ezek után irány a windows oldal explorer update és most úgy tűnik rendben.

@RPETI
Nálad is valami ilyen van folyamatosan. :roll: windows alakalmazásokat lőd ki az rF-en meg a prioritást tóld magasra, talán segít.
Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. aug. 21, 2009 7:26 pm

Hirtelen két dolgot tudok elképzelni....

1. Az rfactorcentralon van valami "nvidia fix" dolog, ezt ki kellene próbálni;

2. A sonomai pálya a mas fájlon kívülről is olvas be gmt fájlokat. Igaz, csak kettőt és ez elvileg nem okozhat gondot... ez utóbbit azért sem tartom indoknak, mert a többi pályán is hasonló gondokkal küzd RPeti és Norbi... azok pedig csak mas fájlokkal rendelkeznek.

Szóval metosz, minden pályán ezt csinálja, vagy csak sonomában?

:roll:
Peter Rigo

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. aug. 21, 2009 7:53 pm

metosz írta:Hát én aszem megjavítottam (kopp-kopp)
Két dolog volt, add1 az a driver amit a régi kártyához adott ki a siemens nem volt teljesen jó, sőt csak az nvidia által kiadtott driver volt jó.
Ezek után vissza jött a régi elem, amikor a FPS is lezuhan, gondoltam melegedés mint régen. Kicsit se lettem ideges mikor a teljes hütésrendszert ráállítva se javult a helyzet.
Nyomtam egy CTRL+ALT+DEL és a feladat kezelőben találomra kilőttem az explorert, a dolog rendbejött azonnal (mondjuk a windows lefagyott, de az rF pöpec pörgött). Ezek után irány a windows oldal explorer update és most úgy tűnik rendben.

@RPETI
Nálad is valami ilyen van folyamatosan. :roll: windows alakalmazásokat lőd ki az rF-en meg a prioritást tóld magasra, talán segít.
Tévedtem, megint elkezdte. :evil:
Remélem Knife valamikor erre jár, most már tényleg tanácstalan vagyok. :?

@Ginger17
pályát meglesem :wink:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. aug. 21, 2009 7:59 pm

Ginger17 írta:Hirtelen két dolgot tudok elképzelni....

1. Az rfactorcentralon van valami "nvidia fix" dolog, ezt ki kellene próbálni;

2. A sonomai pálya a mas fájlon kívülről is olvas be gmt fájlokat. Igaz, csak kettőt és ez elvileg nem okozhat gondot... ez utóbbit azért sem tartom indoknak, mert a többi pályán is hasonló gondokkal küzd RPeti és Norbi... azok pedig csak mas fájlokkal rendelkeznek.

Szóval metosz, minden pályán ezt csinálja, vagy csak sonomában?

:roll:
Akár mills park akár lienz, mindenhol megcsinálja nem a pályával van gond.
Az a dühítő, hogy ezzel a konfiggal két évig pöpec ment a rF, nem értem most mi az ami más.
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » pén. aug. 21, 2009 8:11 pm

Ahogy azt Ginger is mondta, próbáld meg az nVidia FPS Fix-et, hátha segít! Bár, ha ezt használod, a tvstyle asszem felejtős.. :?
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. aug. 21, 2009 9:21 pm

metosz írta:
Ginger17 írta:Hirtelen két dolgot tudok elképzelni....

1. Az rfactorcentralon van valami "nvidia fix" dolog, ezt ki kellene próbálni;

2. A sonomai pálya a mas fájlon kívülről is olvas be gmt fájlokat. Igaz, csak kettőt és ez elvileg nem okozhat gondot... ez utóbbit azért sem tartom indoknak, mert a többi pályán is hasonló gondokkal küzd RPeti és Norbi... azok pedig csak mas fájlokkal rendelkeznek.

Szóval metosz, minden pályán ezt csinálja, vagy csak sonomában?

:roll:
Akár mills park akár lienz, mindenhol megcsinálja nem a pályával van gond.
Az a dühítő, hogy ezzel a konfiggal két évig pöpec ment a rF, nem értem most mi az ami más.
Arrghhh....
Peter Rigo

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bedy » pén. aug. 21, 2009 9:35 pm

A videokártya beállításainál a 3D settings tedd performance-ra igy a procidat nem használja annyira a játék. Ha már Nvidia kártyád van
Start Me Up

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » szomb. aug. 22, 2009 11:07 am

Metosz, neked ez offline is van ez a jelenség, vagy csak online? :) Én is hasonló gondokkal küzdök, igaz, nem rF-be, hanem RACE 07-be.

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. aug. 22, 2009 2:42 pm

csak tipp..nem kell biosban buherálni memoria kezelést?
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » vas. aug. 23, 2009 6:45 pm

Üdv!

Még költözés alatt állo, úgyhogy csak pár szó:

- Az nvidia fps fix régi drivereken segít csak, az újabb driverek már tartalmazzák eleve, sőt, hibára futhat a fixel.
- gyári drivert feltenni kár volt, winreinstall és csak az nvidiat tedd fel (vagy a driversweepererel leszeded és újrateszed a drivert)
- Ilyen hibát nálam okoztak a következő programok: fraps (2.9.6 jól múködik), vegas, nero
- start menü- futtatás- msconfig --> lőjj ki mindent az autómatikusan induló programok közül ami nem elengedhetetlen (pl hang és videodriver)
- tudom hogy notebook, ezért nem írom, hogy ne használj egy hangkártyát, de ha tudod tegyél másik drivert hozzá (ac97-re tippelem az sc-d, abból sok verzió van, pl msw-hu ról leszedhetsz egy jót)
- ha tettél fel video kodeket reinstall windows, kodeket max divxet, videózásra használj vlc-t, kodekpakkokat meg tessék nagyon messze kerülni
- hangkártya gyorsítóját állítsd alacsonyra a vezérlőpulton

Ennyi jutott hirtelen eszembe ami ilyen hibát okozhat.

Hangkártya a legszemetebb dolog, próbáld meg kikapcsolni és úgy futtatni rfet a poén kedvéért.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. aug. 23, 2009 10:47 pm

Köszi Knife!
Holnap este kipróbálom, amiket írtál. Gyári lemezről a driver nem ment fel mert nem ismerte fel a gép, pedig típusra azonos a kártya. Mozgatta is a driver winreinstall előtt (csak ha kiléptem ahogy írtam visszalépés után, bár magas fps-t mutatott, nem lehetett vele egy kanyart se bevenni), utána viszont már nem ismerte fel.

OFFLINE is uaz.

@Dietrich
BIOSt updateltek meg valami VBIOS-t is. Egy olyan szar BIOSt kaptam amibe gyakorlatilag információkon kivül semmit nem kapok :roll:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd aug. 25, 2009 5:33 pm

Szóval!
Minden végig csináltam a hangrendszerrel kapcsolatosan ez valami Realtek device.
Ami már biztos a dolog egy picit mód függő is de csak értékekben. CTDP VS Indy összehasonlításban a CTDP, Atlantic alatt az FPS szám sokkal stabilabb, de idővel a CTDP-nél is bejött pár akadás és mélypont, ami ingencsak zavaró volt. Kikapcsoltam mindenféle alkalmazásokat a végén a windows már szinte sikított, újra indításkor fel se akart állni.
Az egyetlen ötlet ami ebben a pillanatban úgy tűnik rendbe hozta a gépet a max. frameszám beállítás a plr fájlomban. 101-re állítottam ami persze csak, hogy ne pont úgy legyen 103-on stabilizálodik a játékban. A gép jelenleg is fut egy bottal (amivel szintén csinálta a hibát korábban) a 40 körben tart és semmilyen gond nincs.

A plr fájlban a következő sort kellett átírnom grafikai opciók végén:

Alap:
Max Framerate="0"

Jelenleg nálam:
Max Framerate="101"

8) Ja és azért 101 mert a kiskutyák is annyian voltak, rá ne kérdezzetek!
Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szer. aug. 26, 2009 12:00 pm

Ha már maxot állítasz akkor az legyen 75 (illetve annyi amennyi herzen megy a monitorod), gyors mozgásnál kisebb lesz az elmosódás.

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » szer. aug. 26, 2009 12:03 pm

Most azt nem tudom ez ugyanaz-e mint amit egyébként a grafikai beállítások közt a játékban is megtalálsz, mármint a max fps.
Mert az tud fura dolgokat művelni.
Működése szerint úgy butítja a grafikát, hogy folyamatos frame/seced legyen, de egy idő után olyan szinten elmosódott és életlen minden, hogy nem ismersz rá a kocsira.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. szept. 02, 2009 12:00 pm

Kép

tjoe
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 3:03 pm
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tjoe » hétf. szept. 07, 2009 11:01 am

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. szept. 07, 2009 12:34 pm

Knife írta:Most azt nem tudom ez ugyanaz-e mint amit egyébként a grafikai beállítások közt a játékban is megtalálsz, mármint a max fps.
Mert az tud fura dolgokat művelni.
Működése szerint úgy butítja a grafikát, hogy folyamatos frame/seced legyen, de egy idő után olyan szinten elmosódott és életlen minden, hogy nem ismersz rá a kocsira.
Nem ez nem a max. FPS amit állítottam illetve nem az amit a játékban is lehet, mert az ott OFF marad. Beállítottam 60fps-re, a monitorhoz. Elmosódást nem érzékeltem.
Kép

FüReady
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: szomb. feb. 28, 2009 11:08 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: FüReady » vas. szept. 20, 2009 2:57 pm

Kép
"A mocskos elcseszett k.rva any.d, b.zd meg" (mert megszakadt a netem)

by FüReady, Watkins Glen, TS (Race)

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » szomb. okt. 03, 2009 12:50 pm

Beszart az RF nálam. MInt régen metosznál kiírta hogy IE nem tudja megnyitni a weblapot stb stb... bármelyik rFemet akarom elindítani ezt csinálja. Megoldás? :evil:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. okt. 03, 2009 3:58 pm

Ulvar írta:Beszart az RF nálam. MInt régen metosznál kiírta hogy IE nem tudja megnyitni a weblapot stb stb... bármelyik rFemet akarom elindítani ezt csinálja. Megoldás? :evil:
ahogy PÜ is írtam ez akkor jöhet létre ha két dolgon keresztül is csatlakozni tud a gép a nethet, pl . wireless és lan egyszerre, ilyenkor a trymedia ha a rossz kapcsolaton (nem amelyikkel telepítve volt) akar bejelentkezni az rF, azonnal sikít.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. okt. 05, 2009 4:48 pm

Urak!
Végre a microsoft is foglakozik a saját termékének védelmével, ingyenesen használható virus buzgancsot adott ki a legális winfosokhoz (XP, Vista) jelenleg még csak angol nyelven elérhető.

http://v3.szoftverbazis.hu/szoftver/mic ... 611.0.html
Kép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » hétf. okt. 05, 2009 4:53 pm

3000 ér vettem XP meg Vistát amint megjön pakolom fel.
Kép

Spike
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: vas. ápr. 19, 2009 9:13 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Spike » kedd okt. 06, 2009 7:40 pm

Kép

doozi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: csüt. aug. 14, 2008 10:56 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: doozi » kedd okt. 06, 2009 8:00 pm

Kép
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. okt. 11, 2009 10:49 am

@Knife

Nagy gond van! Sokan nem tudnak csatlakozni a szerverhez külföldről, amennyiben a probléma nálunk van, szükségünk lesz a segítségedre.

Szolgáltatónak most írtam levelet, remélem kapok érdemleges választ.

Addig is mind az erdélyi pilóták mind a londoni emberünk türelmét kérem.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. okt. 11, 2009 11:34 am

Szolgáltató válaszolt:
tegnap összeomlott a Magyar Telekom (és a UPC) hálózata. Elvileg gyorsan helyreállt, de a 87.229.108.0/24-es hálózatunk nemzetközi elérésével továbbra is problémák vannak. Bizonyos külföldi hálózatokból elérhető, bizonyos hálózatokból nem. A hiba az MT hálózatában van a routolással, dolgoznak az elhárításán (a nemzetközi kapcsolat nagy részét a Magyar Telekom biztosítja számunkra). A DNS szerverünk is emiatt van belassulva, mert nem éri el a root DNS szervereket.

A Telekomnak már rég leadtuk a hibát, látszik, hogy dolgoznak rajta (mert mióta leadtuk a hibát más, eddig hibátlan hálózatokkal is adódott probléma, nem nálunk, hanem másnak itt a BIX-nél).

Tehát az MT-re várunk, hogy javítsa ki a routolási problémát.
:roll:
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. okt. 11, 2009 11:45 am

így már világos..
tegnap hosszú percekig nem töltötte be a rajtrácsot majd megjelentek az autók a pingek 2000-3000 között voltak amig nem ment le normális értékre a felvezető alatt.
amig a hiba nem hárul el mindenki ezt tegye..kirakja a rajtrácsra de ne induljon el senki majd ha minden autó látszik már.
Nálunk a SC levan tíltva de ahol nem ott lehet büntetni fog 30 mp után.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. okt. 11, 2009 7:36 pm

A legaktuálisabb kérdés most az Indy tesztverseny kedden. Úgy gondolom úgy fair ha ezen és a közvetlen előtte lévő edzéseken Tommy meg tud jelenni (ezt nem tudja pótolni egy offline teszt). Ha keddig nem oldódik meg a külföldi szerverekről történő problémás csatlakozás, a kiélezett bajnoki küzdelmet figyelembe véve, javasolni fogom a halasztást. :roll:

Erről majd anno dönteni kell.
Kedd estig pedig a netguruk lécci' írjanak be mindent amit megtudnak.

Hogyaza'......
Peter Rigo

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. okt. 11, 2009 10:21 pm

Dietrich írta:így már világos..
tegnap hosszú percekig nem töltötte be a rajtrácsot majd megjelentek az autók a pingek 2000-3000 között voltak amig nem ment le normális értékre a felvezető alatt.
amig a hiba nem hárul el mindenki ezt tegye..kirakja a rajtrácsra de ne induljon el senki majd ha minden autó látszik már.
Nálunk a SC levan tíltva de ahol nem ott lehet büntetni fog 30 mp után.
Ugyan ez volt ma nálunk is versenyen.... :roll:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. okt. 11, 2009 10:30 pm

Gadfly írta:
Dietrich írta:így már világos..
tegnap hosszú percekig nem töltötte be a rajtrácsot majd megjelentek az autók a pingek 2000-3000 között voltak amig nem ment le normális értékre a felvezető alatt.
amig a hiba nem hárul el mindenki ezt tegye..kirakja a rajtrácsra de ne induljon el senki majd ha minden autó látszik már.
Nálunk a SC levan tíltva de ahol nem ott lehet büntetni fog 30 mp után.
Ugyan ez volt ma nálunk is versenyen.... :roll:
A belföldi rendszer úgy tűnik már rendben van. Mostantól a szerveren kell keresni a hibát.
Szerintem nálatok az szólt közbe, hogy folyamatosan ment az FTP mindezek mellett a TV sőt még mi is játszottunk rajtolgatva a pályán, :oops: jó hogy több gondotok nem volt.
Sajnos ennek a dolognak a leszervezése még folyamatban van, Dietrich már figyelmeztetett erre a nagy hiányosságra, de továbbra sem látszik illetve nincs frissítve mi-mikor történik a szerveren. Ráadásul ez azért is várat magára mert Genyó a TV-vel terveket forral, :roll: szóval úgy is át kellene újra majd írni - 8) így meg kevés a motivációm a rendezésre.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. okt. 12, 2009 7:36 am

Gadfly írta:
Dietrich írta:így már világos..
tegnap hosszú percekig nem töltötte be a rajtrácsot majd megjelentek az autók a pingek 2000-3000 között voltak amig nem ment le normális értékre a felvezető alatt.
amig a hiba nem hárul el mindenki ezt tegye..kirakja a rajtrácsra de ne induljon el senki majd ha minden autó látszik már.
Nálunk a SC levan tíltva de ahol nem ott lehet büntetni fog 30 mp után.
Ugyan ez volt ma nálunk is versenyen.... :roll:
mert ez mindenkit érint mivel ugyanaz a szerver.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. okt. 12, 2009 10:32 am

Dietrich írta: mert ez mindenkit érint mivel ugyanaz a szerver.
Igen, ennyi sejtésem volt azért a dologról, hiszen van szemem... :P
Csak gondoltam megerősítelek, hogy e probléma még vasárnap este is fent állt. :wink:
Metosz írta: Sajnos ennek a dolognak a leszervezése még folyamatban van, Dietrich már figyelmeztetett erre a nagy hiányosságra, de továbbra sem látszik illetve nincs frissítve mi-mikor történik a szerveren.
Bátorkodtam egy saját elmélet kidolgozásán, amit persze azonnal el is lehet vetni, de gondoltam egy ötletnek talán jó lehet. :)
Remélem nem gond, hogy az oldalt lementettem, de csak így tudom prezentálni az elméletet. Persze ha gond, hogy lementettem, azonnal törlöm az ideiglenes tárhelyről...

A lényeg, hogy így talán mindenki számára jobban szem előtt lenne, hogy mi mikor történik a szerveren. A listát a jelenlegi naptárból másoltam ki, de természetesen lehetne ezt bővíteni tesztek, vizsgák és más "ligák" eseményeinek az időpontjaival is, akik Maszim szervert használnak.

Explorerben vmiért nem úgy néz ki, ahogy az be van állítva, de más böngészőben tökéletes. (pl. firefox, chrome)
Persze a "sexploreres" működés némi finomhangolással orvosolható, de ez majd inkább akkor, ha..... :D
Tehát egyenlőre Firefox v. Chrome.

Minta: LINK
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég