Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. ápr. 11, 2011 10:31 am

Kép

Ugyan a World of Tanks már erősen a szimulátorozás határmezsgyéjén áll, szerintem van értelme egy topicnak, mivel Egyesületünk tagjait folyamatosan fertőzi ez a kórság továbbá éppen holnaputántól lesz a hivatalos release, avagy a teljes "nullázás" (azaz mindenki elölről kezdi) a rutinosak szótárában.

Mondhatnánk úgy is, hogy egy nagyon egyszerű játékról van szó. Irányítás W-A-S-D, célzás-lövés egérrel, tehát mész, oszt lősz, a csata vége felé meg átmész a másik bázisra és capture-the-flag van. Közelebbről tekintve egy picivel komolyabb a cucc. Van benne egy kirakatnyi tank, 94 (leszámítva a prémium tankokat, az amúgy is egy rakás hulladék), ezek a német, az orosz és az amerikai népek (többnyire) második világháborús páncélosai. A grafikája egészen szép, én mondjuk alacsonyon játszom, de mindig meglepődöm amikor maxon látom a kinézetet. Az első csaták után egy komplex játékká válik a WoT, tankokat veszel, azokra új mocit, ágyúkat, lánctalpat, rádiót, tornyot, meg mindenféle csecsebecsét. Stratégiázol, gondolkodsz, kempelsz, ellöveted magad, majd indul az újabb csata.

A járművekről egy kis reklám: a három nép szinte összes lényeges tankja, pár prototípus, illetve pár háború utáni elképzelés szerepel. A németeknél például a kicsi VK31-es Leichte Traktortól a legendás Tigrisen és Királytigrisen át a gigantikus Mausig, oldalágon pedig a gyors Pz V Panther és Panther 2 közepes páncélosokig vezet az út. Páncélvadászoknál a Vadásztigris a befejezés.
Kép
Az oroszoknál a kicsi, nevetségesen kinéző MS-1 a kezdés (csak éppen egy igen jó tank a kinézete ellenére), majd találkozunk a KV-val, a KV-2-es "hajóágyújával", az IS családdal 2-3-4-7ig. Oldalágon megtalálható a T-34es, annak továbbfejlesztései, majd végül a T-54 a zárótank (sok köze mondjuk nem volt a második világháborúhoz). Páncélvadászoknál az ISU-152 és az Object 704 nevű prototípusok "protonporlasztó" ágyúja minden WoT-os legnagyobb félelme.
Kép
Az amerikai ágon egy kis traktorszerű hulladéktól a Shermanen át egészen az USA nehéztank prototípusai szerepelnek. Páncélvadászuk egyelőre nincs.
Kép
A tankok száma egyébként folyamatosan bővül, előbb említettem, már majdnem készen vannak az amerikai páncélvadászok, továbbá megnevezett francia tankokról, további német és orosz tankokról is tudunk.
Pályából már majdnem 20 van, ezek száma is folyamatosan bővül.

Nem tudom mekkora sikere lesz ennek a topicnak, de remélem hogy felkeltettem néhányotok figyelmét. Aki szeretne egyszerűen kezelhető második világháborús tankcsatákat vívni hús-vér emberek ellen jó grafika mellett, tegyen egy próbát a World of Tanks játékkal. Engem mindig is érdekeltek a második világháborús harcjárművek, mielőtt kipróbáltam a játékot, kevesebbet vártam tőle. Az egyszerre online MMO-t játszók rekordját januárban döntötte meg a WoT, jelenleg három szerveren (EU, orosz, USA) folyik a háborúzás, és már bőven százezer felett vannak a harcosok.
A topicot másfelől a már jelenleg is "tankoló" (by Bedy) emberek számára is készítettem, hogy meg tudják osztani egymással gondolataikat, történeteiket.
További kérdésekkel elsősorban Ulvart és Spiczit keressétek, de mindenki tud segíteni, aki a TS World of Tanks szobájában van.
Kép
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. nov. 12, 2012 10:29 pm

-ps- én mindig valami gebaszba ütközöm, gondoltam egy kicsit komolyabban meglesem ezt a játékot, le is jött a közel 4GB cuccos ( 8) fél nap alatt csúcs netemmel), telepítve lett, viszont indításkor a program hibával leáll. -gepout- win7 64biten próbálom.
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Gilberto » kedd nov. 13, 2012 7:51 am

metosz írta:-ps- én mindig valami gebaszba ütközöm, gondoltam egy kicsit komolyabban meglesem ezt a játékot, le is jött a közel 4GB cuccos ( 8) fél nap alatt csúcs netemmel), telepítve lett, viszont indításkor a program hibával leáll. -gepout- win7 64biten próbálom.
Nekem is win7 64 bit van a elvileg még le is szedne vagy 4 giga updatet az sincs meg, akkor lehet a frissítővel van a gond!
Manchester United

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd nov. 13, 2012 8:13 am

Nekem is win7 64bit van...viszont arra figyelj, hogy az eu oldalról szedd, mert nekem kétszer kellett leszednem, ugyanis az amerikai oldalra regeltem _2_
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Matte » kedd nov. 13, 2012 5:17 pm

Hát egy ideje szüneteltetem a játékot, nekem valahogy nagyon időigényes, hogy leüljek és rendesen odafigyeljek mindenre. --kj-
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: danikosz » kedd nov. 13, 2012 6:12 pm

BengA írta:Nekem is win7 64bit van...viszont arra figyelj, hogy az eu oldalról szedd, mert nekem kétszer kellett leszednem, ugyanis az amerikai oldalra regeltem _2_
Én ezt a repülőssel is eljátszottam,pontosabban amcsira kaptam béta tesztelő cuccot mert oda regeltem be...
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd nov. 13, 2012 8:23 pm

danikosz írta:
BengA írta:Nekem is win7 64bit van...viszont arra figyelj, hogy az eu oldalról szedd, mert nekem kétszer kellett leszednem, ugyanis az amerikai oldalra regeltem _2_
Én ezt a repülőssel is eljátszottam,pontosabban amcsira kaptam béta tesztelő cuccot mert oda regeltem be...
A bunkó Tony, meg Bedy meg csak röhögtek rajtam, mondtam is Nekik, ezért ki lesznek lökve -monster-
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Matte » kedd nov. 13, 2012 8:30 pm

BengA írta:A bunkó Tony, meg Bedy meg csak röhögtek rajtam, mondtam is Nekik, ezért ki lesznek lökve -monster-
Jámbor lélek vagy Benga -okos-
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tony » kedd nov. 13, 2012 8:35 pm

BengA írta:A bunkó Tony, meg Bedy meg csak röhögtek rajtam, mondtam is Nekik, ezért ki lesznek lökve -monster-
Igen, mert ugyan másfél éve van ez a topic, és le van benne világosan írva hogy kik tudnak segíteni, leszartál minket és mentél a fejed után. Ezt teszed F1-ben is, és ezért nem fogsz soha tudni kilökni -monster- -monster- -monster-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd nov. 13, 2012 8:41 pm

Ne gondold, óóó ne, hogy ...... -kakcsi-
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: danikosz » kedd nov. 13, 2012 10:43 pm

Tony írta: Ezt teszed F1-ben is, és ezért nem fogsz soha tudni kilökni -monster- -monster- -monster-
Indiai gyermek se gyors,de megoldotta. Szerintem Bengának ez sikerülhet.
http://www.youtube.com/watch?v=Nk-5y2uDQY4
:D

Legyen érdekeltség hogy ide raktam ezt be...

Milyen gyakran játszotok ? :D :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » szer. nov. 14, 2012 7:58 am

danikosz írta:Milyen gyakran játszotok ? :D :D
Milyen gyakran?
Oké, Te akartad, jövök Lagunába és elkaplak Téged is -monster- -hh-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » hétf. dec. 24, 2012 10:50 am

Na ez jól sikerült...
Kép
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. dec. 29, 2012 11:38 pm

III BT-7 vagy II SU-18?
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tony » vas. dec. 30, 2012 9:53 am

A BT-7 az egy Tier 3-as közepes tank, a BT-2-ből jön. Gyakorlatilag a két tank közel ugyanaz, a BT7 egy kicsivel persze erősebb, jobb. Stílusában ugyanaz a következő tank, az A-20 is.

A SU-18 egy SPG, egy tüzérségi típus, játékban "arty". Teljesen más vele a játék, mint a többi tankkal, ez olyan mint egy tüzérségi ágyú ami tud mozogni. Csata elején a bázison maradsz, keresel egy bokrot, beállsz, nyomsz egy shift-et, és felülnézetből látod a pályát. Úgy kell célozni az ellenfelekre, amit a csapatod felderít. Lehet mindezt tudtad, de azért leírtam.

Személyes véleményem hogy menj még a "hagyományos" tankokkal egy darabig, és utána próbáld ki az artykat. Én mondjuk utálom őket.
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: danikosz » vas. dec. 30, 2012 9:56 am

Ma mikor játszotok? Csatlakoznék :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Matte » vas. dec. 30, 2012 10:11 am

Tony írta:A BT-7 az egy Tier 3-as közepes tank, a BT-2-ből jön. Gyakorlatilag a két tank közel ugyanaz, a BT7 egy kicsivel persze erősebb, jobb. Stílusában ugyanaz a következő tank, az A-20 is.

A SU-18 egy SPG, egy tüzérségi típus, játékban "arty". Teljesen más vele a játék, mint a többi tankkal, ez olyan mint egy tüzérségi ágyú ami tud mozogni. Csata elején a bázison maradsz, keresel egy bokrot, beállsz, nyomsz egy shift-et, és felülnézetből látod a pályát. Úgy kell célozni az ellenfelekre, amit a csapatod felderít. Lehet mindezt tudtad, de azért leírtam.

Személyes véleményem hogy menj még a "hagyományos" tankokkal egy darabig, és utána próbáld ki az artykat. Én mondjuk utálom őket.
Kösz a shiftes cuccot azt tudtam.
Most nézem van még egy pzkpfw38 t lehet inkább azt veszem meg.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. dec. 31, 2012 9:57 am

ez olyan mint egy tüzérségi ágyú ami tud mozogni.

ezt a seregben önjáró taracknak hívták. ja nem voltál katona :D
egyébként Baján ahol voltam '85-től ott 2 éves 2SZ1 Gvozgyika tarackok voltak..baromi jól szólt mit szólt... fütyűlt a túrbó bennük mikor elindultak. :) A téli, havas Bakonyban szép látvány volt ahogy lőttek egyet majd megindultak 60-al, megálltak lőttek és így tovább :) 5 fős személyzete volt egy ilyen taracknak.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » hétf. dec. 31, 2012 10:40 am

Dietrich írta:ez olyan mint egy tüzérségi ágyú ami tud mozogni.

ezt a seregben önjáró taracknak hívták. ja nem voltál katona :D
egyébként Baján ahol voltam '85-től ott 2 éves 2SZ1 Gvozgyika tarackok voltak..baromi jól szólt mit szólt... fütyűlt a túrbó bennük mikor elindultak. :) A téli, havas Bakonyban szép látvány volt ahogy lőttek egyet majd megindultak 60-al, megálltak lőttek és így tovább :) 5 fős személyzete volt egy ilyen taracknak.
Na nagy öreg baka...én Pécsett a Sorozatvetőknél voltam rádiós, de gyakorlaton kimehettem megvizsgálni ezeket a cuccokat, hogy azok mit szóltak...szar volt katonának lenni, de ilyet nem mindenki láthat használat közben.
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. dec. 31, 2012 2:20 pm

@Dietrich,
Azért írtam így, hogy azok számára érthető legyen, akik nem ismerik. De ha már az elején leírtam, hogy SPG, akkor gondolhatod, hogy értem, hogy mit jelent.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. dec. 31, 2012 8:36 pm

BengA írta:
Dietrich írta:ez olyan mint egy tüzérségi ágyú ami tud mozogni.

ezt a seregben önjáró taracknak hívták. ja nem voltál katona :D
egyébként Baján ahol voltam '85-től ott 2 éves 2SZ1 Gvozgyika tarackok voltak..baromi jól szólt mit szólt... fütyűlt a túrbó bennük mikor elindultak. :) A téli, havas Bakonyban szép látvány volt ahogy lőttek egyet majd megindultak 60-al, megálltak lőttek és így tovább :) 5 fős személyzete volt egy ilyen taracknak.
Na nagy öreg baka...én Pécsett a Sorozatvetőknél voltam rádiós, de gyakorlaton kimehettem megvizsgálni ezeket a cuccokat, hogy azok mit szóltak...szar volt katonának lenni, de ilyet nem mindenki láthat használat közben.
lakótelepen minden szilveszterkor eszembe jut a '86 január/februárban a bakonyban töltött 12 nap gyakorlat..kb ott is ez szólt napokon át :)
meg az a -28 fok amit a ruszki hőmérő vagy fagymérő mért hajnali 4-kor, mert +20 és -70 között volt a skála rajta :D
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd jan. 01, 2013 10:00 am

Dietrich írta:lakótelepen minden szilveszterkor eszembe jut a '86 január/februárban a bakonyban töltött 12 nap gyakorlat..kb ott is ez szólt napokon át :)
meg az a -28 fok amit a ruszki hőmérő vagy fagymérő mért hajnali 4-kor, mert +20 és -70 között volt a skála rajta :D
Hát az a bakony tényleg érdekes volt. Nekem csak az a rohadt korán kelés nem jött be, mert gyakorlatra valami éjjel 3-kor keltünk vagy ilyesmi.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 01, 2013 11:24 am

BengA írta:
Dietrich írta:lakótelepen minden szilveszterkor eszembe jut a '86 január/februárban a bakonyban töltött 12 nap gyakorlat..kb ott is ez szólt napokon át :)
meg az a -28 fok amit a ruszki hőmérő vagy fagymérő mért hajnali 4-kor, mert +20 és -70 között volt a skála rajta :D
Hát az a bakony tényleg érdekes volt. Nekem csak az a rohadt korán kelés nem jött be, mert gyakorlatra valami éjjel 3-kor keltünk vagy ilyesmi.

Abban az évben voltál te is? Ébresztő 03:30-kor, felöltözni (nem volt nehéz mert csak a nagy kabát nem volt rajtunk) felszerelkezés és 04:00-kor már a telephelyen kellett lenni beülni abba a rohadt frigóba és 3 órán át egy helyben járatták a motort így nem tudott felmelegedni belül a fülke és a nagy semmit csinálni csak várni a parancsra amit 04:30-kor tudtunk meg,hogy 07:00-kor kapjuk majd meg, mert terv szerint a NATO 07:30-kor támad, de mi okosan és Furkóék dicséretére mondva a jó felderítésnek köszönhetően egy megelőző csapással szétzúzzuk őket, ha nem fagyunk meg addig :). Vagyis de..kerestük a lehetőséget hogyan ne fázzunk meg addig is a vaskoporsóban amiben olyan -20 fok hideg volt. Életemben nem fáztam még úgy mint akkor..ha kesztyűvel hozzáértünk a PSZH-hoz odaragadt a vashoz..seggünk alá a vegyvédelmi papucsot raktunk úgy ültünk és nem teli talppal érintkezni a padlóval, hanem a surranó élével. :) Egyszer csak jöttek és kopogtattak, hát a tankos srácok jöttek és mondták nekünk szarrá fagyott nyulaknak, hogy de jó meleg van itt nálatok és elkezdtek vetközni...mire mi mondtuk anyátok és kihajítottuk őket, hogy hülye degeneráélt barmok ezek a HK-sok kiakadt a bitemál bennük. :D
Pajzs '86 vagy mi a tököm volt a fedő neve..lényeg az, hogy csapataink a T-55-ös tankokkal sikeresen bántak el a Leopárd II-es tankokkal!!! (érdekes sosem jött szembe egy M1 Abrams vagy bármilyen amcsi tank mindig ez a rohadék nagy macskával küzdöttünk) felszerelt nyugati kapitalistaburzsujnato-val, a gyalogos haderő (azaz mi nyulak a pöszkékkel) visszakergettük az osztrák hegyivadászokat stájerországig, asszem vaktölténnyel. Szóval kurva jók voltunk és győztünk! :D

Persze ma már én is röhögök már csak ezen, de tényleg ilyen volt ez akkoriban :) Érdemes lenne könyvben megjelentetni milyen volt a 1,5 év sorkatonai szolgálat az első lépcsős laktanyában (Baján kívűl Lentiben is voltam fél évet) képesek voltak a kiszáradt füvet szó szerint zöldre festeni, hogy örökzöld is legyen a laktanyában :D
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd jan. 01, 2013 1:32 pm

Áhhh, dehogy akkor voltam, én 80-ban születtem _2_
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Matte » kedd jan. 01, 2013 8:03 pm

Jó ezeket a sztorikat olvasni. Valahogy hiányérzetem van hogy ilyeneket soha nem fogok tapasztalni.
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tony » kedd jan. 01, 2013 8:21 pm

Sajna én is tényleg csak történeteket hallok róla, de mindenesetre meglehetett a hangulata.

Egy történet jut ilyenkor eszembe, amit ismerősöm mesélt: laktanyában megjelent az egyik csávó egy vadiúj IFA teherautóval, egész nap azt tisztítgatta, simítgatta. Aztán odament ismerősöm mondta neki, fogadjunk nem tudsz átmenni azon ott, aztán egy nagy sártengerre mutatott. Csávó kihúzta magát, peckesen beült az ifába, azt átrongyolt a sártengeren, visszafordult, és győzedelmesen integetett, ekkor észrevette, hogy a fél laktanya összerogy a röhögéstől. Csávó asszem hadnagy volt, elintézte, hogy ismerősöm és szakasza két hétig a mínusz 20-ban éjszakai őrjáratozzon... De azt mondta, még így is bőven megérte a látvány.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 01, 2013 8:44 pm

Egyébként biztos bennem van a hiba, de szerettem lőni. Egyszer kimentünk ősszel esti lőgyakorlatra és adtak egy lőszeres dobozt benne 5000db!! nyomjelzős lőszerrel amit elvileg Líbiába kellett volna küldeni, hogy lőjjem el a géppuskámmal..mondtam a srácnak te tiszta hülye vagy elég 100-at is a hevederbe nyomkodni és már fáj is az ember újja. GAZ 66 platójáról elkezdtem szórni mint a búzát vetéskor szokás a sok éles lőszert a lőtéren ahogy keresztúl ment a tehrautó. Úgyis az eső bemossa majd, magyarázattal. :) Így végül maradt vagy 1500 abból vagy 1000-t oda adtam a 3 PSZH toronylövészének az 500-at meg ketten géppuskások lőttük el. Annyira ment már nekünk a lövöldözés, azon versenyeztünk ki tudja egy lövéssel a helikopter célt eltalálni, hogy lemenjen. Mivel a géppuskán nincs egyes lövésre lehetőség állítani mint a géppisztolyt, eleinte elég nehéz volt de aztán simán belejöttünk. :)
A hülye rigók (tisztképzősök)akik ott voltak tanulni, nem hitték el, hogy nem kamu tényleg 1 lövéssel találtam el a helikopter célt és nem az írányítóban nyomták meg a gombot amitől a cél lement. :)
Persze nekik nem ment vagy 10-t lőttek ki egy szeri ravasz húzásra :)
Viszont a 14,5-es torony géppuskával isteni volt lőni. Mint a II. vh-s filmekben szokás az amcsi tankokról kb. ezeknek is olyan hangjuk volt. :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Bimbilla
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. aug. 13, 2011 11:47 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Bimbilla » pén. jan. 04, 2013 3:08 pm

Egyszerűen hozzátok vágtak 5000 db nyomjelzős lövedéket? -aaa-
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. jan. 04, 2013 4:16 pm

Dietrich írta:Egyébként biztos bennem van a hiba, de szerettem lőni. Egyszer kimentünk ősszel esti lőgyakorlatra és adtak egy lőszeres dobozt benne 5000db!! nyomjelzős lőszerrel amit elvileg Líbiába kellett volna küldeni, hogy lőjjem el a géppuskámmal..mondtam a srácnak te tiszta hülye vagy elég 100-at is a hevederbe nyomkodni és már fáj is az ember újja. GAZ 66 platójáról elkezdtem szórni mint a búzát vetéskor szokás a sok éles lőszert a lőtéren ahogy keresztúl ment a tehrautó. Úgyis az eső bemossa majd, magyarázattal. :) Így végül maradt vagy 1500 abból vagy 1000-t oda adtam a 3 PSZH toronylövészének az 500-at meg ketten géppuskások lőttük el. Annyira ment már nekünk a lövöldözés, azon versenyeztünk ki tudja egy lövéssel a helikopter célt eltalálni, hogy lemenjen. Mivel a géppuskán nincs egyes lövésre lehetőség állítani mint a géppisztolyt, eleinte elég nehéz volt de aztán simán belejöttünk. :)
A hülye rigók (tisztképzősök)akik ott voltak tanulni, nem hitték el, hogy nem kamu tényleg 1 lövéssel találtam el a helikopter célt és nem az írányítóban nyomták meg a gombot amitől a cél lement. :)
Persze nekik nem ment vagy 10-t lőttek ki egy szeri ravasz húzásra :)
Viszont a 14,5-es torony géppuskával isteni volt lőni. Mint a II. vh-s filmekben szokás az amcsi tankokról kb. ezeknek is olyan hangjuk volt. :)
Nem lehetett rossz! ;-)

Mi csak egy tár vaktöltényt kaptunk bohóckodásra az AMD-be, aztán egymást lődöztük, jó móka volt.

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. jan. 04, 2013 4:37 pm

Tommy78 írta:Mi csak egy tár vaktöltényt kaptunk bohóckodásra az AMD-be, aztán egymást lődöztük, jó móka volt.
Nem Intel volt Tommy? xD
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. jan. 04, 2013 4:55 pm

BengA írta:
Tommy78 írta:Mi csak egy tár vaktöltényt kaptunk bohóckodásra az AMD-be, aztán egymást lődöztük, jó móka volt.
Nem Intel volt Tommy? xD
-gepout-

gombocfej
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: pén. feb. 12, 2010 6:22 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: gombocfej » szomb. jan. 05, 2013 9:38 am

hello,szoktatok szazadozni,szivesen mennek en is veletek ha van ilyen... _h_ _h_ _h_

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Tony » szomb. jan. 05, 2013 10:13 am

Szakaszozni szoktunk, ha kedved támad, akkor TS World of Tanks szobájába gyere (ha kell oda jelszó, akkor maszimwot).
Kép

Avatar
Bimbilla
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. aug. 13, 2011 11:47 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Bimbilla » szomb. jan. 05, 2013 5:59 pm

ma este be nezek en is, aztan majd osszeszamolhatunk :)
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. jan. 06, 2013 2:07 pm

Bimbilla írta:Egyszerűen hozzátok vágtak 5000 db nyomjelzős lövedéket? -aaa-

Nem hozzátok, hanem HOZZÁM! :D Libiába kellett volna kerülnie, de aztán még sem vitték valamiért 86-ban mikor az amcsikkal volt a balhéjuk. De általában olyan 200-300 között volt a rendes adag egy első lépcsős laktanyában.
Mikor rendszer váltás volt egyszer a hírekbe is benne volt, hogy a Bajai laktanya felszámolásakor a lőszer raktárban a lőszeres ládákban tégla meg homok volt lőszer helyett :p
egyedül nekem kellett volna ellőnöm. :) Úgy tanították, hogy elvben 400-600 lőszer kilövése után csövet kell cserélni mert annyira felmelegszik hogy "elolvad" Na most ennyit egyszerre soha nem lőttem ki csak olyan 150-200db-ot ráadásul a tartalék csövek mindig benn maradtak a fegyverszobában. Volt olyan is mint a Kellí hőseiben az a jelent mikor beragad a géppuska az aknamezőn..na nekem is beragadt egyszer mert a lövészárokból ahogy lőttem a kirepülő hüvely a homokot verte az meg bekerült a fegyverbe és már meg is szorult. De volt mikor direkt csináltam ne kelljen már annyit rohangálnom mert 3 géppuskás helyet egyedül voltam csak a lőtéren :D
Szóval hogy ne kapjak ínhüvely gyulladást inkább elszórtam egy csomót :)

Mikor bevonultunk 3. nap rendeztek fegyver bemutatót mi van a laktanyában. Azt már megmondták mely kézifegyverek jutnak nekünk..mindenki egyből kiszúrta na géppuska az nem kell 11kg azt cipelni, menetelne, hegyet mászni na nem....mesterlövész puska meg 6kg. na az kell..nekem is, nekem is... :))

Az első 1 hónap alap kiképzésen én is kaptam 3db lőszert a géppityuba egyes lövéshez 200-300m volt a fél alak cél és 6db-ot a sorozat lövésre asszem 800m-re volt az álló cél. Azt mondták aki kiválót lő azt nem két napra hanem 4-re engedik haza eskűt követően Bajáról.
Lószart 4 nap..ez alapján választották ki a géppuskásokat és mester lővészeket csak mi hülye kopcsók elhitük ezt is :D Lövészet után másnap felsorakoztattak az alakuló téren név szerint aki kiválót lőtt, mi azt hittük jön a dicséret és majd mehetünk haza 4 napra két hét múlva..na persze. Jött egy tiszt és elkezdte miközben rámutatott az illetőre:
maga, maga, maga géppuska, maga mesterlövész...maga,maga,maga géppuska, maga mesterlövész..odaért hozzám és mondja mesterlövész. majd visszanéz az előttem állóra aki vagy 30 centivel volt alacsonyabb (később át is írányították a törpét HK-ba)..nem maga géppuska(én)maga mesterlövész (a törpe)..hát akkor azt hittem ezt jól beszoptam :)

Mellesleg látványban, mikor egy század lőtt egy írányba besőtétedés után, (3db PSZH is) olyan 60-70 ember nem volt ám rossz, ösztűz parancsra. Persze a legjobb volt, hogy vissza nem lőtt senki mert akkor beszartam volna az tuti :D Csak a felettünk elhaladó vadlibák kergültek meg ettől :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Bimbilla
Zárt kasztnis pilóta
Zárt kasztnis pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. aug. 13, 2011 11:47 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Bimbilla » vas. jan. 06, 2013 4:53 pm

Komoly lehetett. Ráadásul még a nyomjelzős jobban "kormolja" a csövet is, nem ?!

Ahol voltál katona, ZU-2 meg ZU-4-es nem volt? Teherautóra lehetett felrakni. 22 milis könnyűlégvédelmi géppuska. Na az néz ki nagyon szépen, amikor éjszaka "fossa" ki a lőszert magából :D
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: danikosz » vas. jan. 06, 2013 6:44 pm

Dietrich volt a magyar Rambó? -aaa- -hh-
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 08, 2013 6:56 pm

Bimbilla írta:Komoly lehetett. Ráadásul még a nyomjelzős jobban "kormolja" a csövet is, nem ?!

Ahol voltál katona, ZU-2 meg ZU-4-es nem volt? Teherautóra lehetett felrakni. 22 milis könnyűlégvédelmi géppuska. Na az néz ki nagyon szépen, amikor éjszaka "fossa" ki a lőszert magából :D
Voltak légvédelmisek is a laktanyában, de ők inkább rakétások voltak. Voltak is kinn a CCCP-ben vagy 6 hétig éles lővészeten, mert Mo-n nem lehetett ilyen had gyakorlatot tartani.
Mikor hazajöttek karanténba zárták az egész zászlóaljat, mert összeszedtek valamilyen fertőzést (kolerától kezdve a pestisig minden teritéken volt a "jól értesültektől" :D) a cocilislusta sivatagban.

Nekünk GAZ66 meg román DAC teherautók voltak a Csepelek mellett és azokon volt egy nyílás a vezető melletti oldalon és oda elvben nekem kellett volna kiraknom a géppuskámat :)
Meg volt az orosz medve is vagy mi volt a neve..Kraz.

Van a neten egy jó oldal (nekem emlékeket hozz elő) :)
A Lenti laktányáról..engem oda az uccsó fél évre vezényeltek pont öregkoromra..dolgozni. Na de akik oda vonultak Debrecen és környékéről hatalmasat szoptak a távolság miatt. Viszont jók a képek. És igen tényleg tisztelegni kellett egy szobornak :)
http://sas2.elte.hu/tg/lenti.htm
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. feb. 10, 2013 4:07 pm

egy leharcolt de működő ISU-152-es :)
Játékban benne van?

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: World of Tanks

Hozzászólás Szerző: Matte » csüt. márc. 28, 2013 10:58 am

Bimbilla nemrég beírta a War thundert Bengához a repülőgép szimulátorok közé. Ma kipróbáltam és elképesztően jó, nem játszottam a world of warplanes-el, de hasonló lehet. Főleg a wotosoknak ajánlom hogy próbálják ki, és ne húzzátok túl a motort mert megfő.
Kép

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég