Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sanya » szomb. szept. 25, 2010 11:49 am

metosz írta:
sanya írta:Ezt a sok kochog robotot nem lehet valahogy szűrni? :roll:

Dehogynem, csak lusta vagyok meg túl óvatos, ennek a kettőnek a mentén mivel soha nem égető a gond inkább mindig visszavonulok. De most láttam 8 rúgóért egy 4 portos raid vezérlőt, ráadásul itt áll a szobában a pingkiller mindezek mellett két "friss" 160GB-os winyóm is van éppen, ami nem csak a mi weboldalunknak de még vagy 100-nak is elég lehetne. Jelenleg a fórum 130-140 MB körül van, a weboldal 400 MB és nem növekszik gyorsulva, csak fórum ami viszont rendesen tömörített adattömeg - jól van tárolva.
Plusz a raid vezérlőn is lenne még hely egy párosnak.......................... és a terra lassan 15 alatt van vagyis 30-ért lehetne bővíteni majd.

Több ismeretlenes sajnos továbbra is, 1. lové 2. a mostani gép még nem bizonyított, jobban mondva nálam leszerepelt - még ha ti ebből semmit nem éreztetek (ki kellett kapcsolni a többi rF-et ahol játékosok voltak). Egy rF-et magában simán kiszolgál az tuti és nekünk igazán ha szervezve vannak rendesen a dolgok - anélkül meg úgy sem megy - elég. Tobyval megbeszéltem a visszacserét hétfőre, de még vacilálok, a raid vezérlő láttán. Nagy ugrás lenne, esetleg bevételünk is lehetne, hiszen vállalhatnánk kisebb weboldalak, egyesületek, klubok, konkrétan most Bodzzza elhelyezését plusz 100MB-ról 1000-es szállra kerülnénk, jobban megéri mint a 2x100.
Vazze... :shock:
Előbb lefordítom Mao vörös könyvét mandarinról-ógörögre translate segítségével mint ezt megértsem! :mrgreen:

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Toby » szomb. szept. 25, 2010 12:12 pm

Ezt át kell gondolni rendesen, egy webszerver üzemeltetése nem piskóta. Jobban mondva az üzemeltetés már nem nagy ügy, csak az üzembe helyezés időigényesebb, oda kell figyelni a biztonságra. Hatalmas lépés lenne, cserére kerülhetne a fórum motor is, ami véleményem szerint a leggyengébb láncszem jelenleg.
Viszont az 1Gbit-et switchel elosztani nem hiszem, hogy lehet. Mivel egy IP cím áll rendelkezésre, azt két gép között csak hálózati címfordítással (NAT) lehet elosztani, ahhoz meg router kell. Viszont így a windows remote desktop kilőve, helyette UltraVNC, hogy tudjunk két különböző portot nyitni a két gépnek. :roll:
A webszerver védelmét már nem is merem említeni.. :?
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. szept. 25, 2010 12:20 pm

Sanya akkor Toby "monológjához" mit szólsz?? :D

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sanya » szomb. szept. 25, 2010 12:29 pm

Tommy78 írta:Sanya akkor Toby "monológjához" mit szólsz?? :D
:shock:
Te, ezeket a talin egy szobába fektetjük....összehozzuk Őket! :D

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. szept. 25, 2010 11:24 pm

én már a raid-nál elvesztettem a fonalat :D

pedig van "puskám" még sem értek egy szót sem belőle. :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. jan. 05, 2011 9:15 am

Urak!

Megrendeltem az új tárhelyet a weboldalnak, amiért ennyire sokat csúszott az az, hogy a MYSQL adatbázis méretünk nem piskóta és mikor meghallották mekkorát szeretnénk felrakni első körben falakba ütköztem. Tegnap mivel elegem lett a sok robotból itt a fórumon, felvettem a kapcsolatot a cégvezetőségével ahol a szerver is van és tisztáztuk a feltételeket. 7900+AFA-ért/év kapjuk majd a webtárhelyet. Rendelés megtörtént. Költözés legkésőbb tavasszal, fennakadás leállás csak pár percre lesz majd, az ucsó fórum adatbázismentés idején.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 11, 2011 11:08 am

Fórumot mostanában ismét erősen megtalálák a sex hirdetéseket nyomo robotok..
épp most töröltem pedofil képeket is tartalmazó szart..ráadásul fiúk voltak.
Egyrészt töröltem a hsz-t másrészt letíltottam az admin részben. Ha valaki lát ilyeneket ne csak törölje tíltsa is le (ha van admin joga) ezeket a szarokat.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd jan. 11, 2011 10:02 pm

Dietrich írta:Fórumot mostanában ismét erősen megtalálák a sex hirdetéseket nyomo robotok..
épp most töröltem pedofil képeket is tartalmazó szart..ráadásul fiúk voltak.
Egyrészt töröltem a hsz-t másrészt letíltottam az admin részben. Ha valaki lát ilyeneket ne csak törölje tíltsa is le (ha van admin joga) ezeket a szarokat.
:? ezért muszáj volt bezárni a regsiztráltaknak a hozzászólás lehetőségét, akik maradtak azok privát üziket irogatnak egymásnak mely lehetőséget szintén meg lehet szüntetni, de akkor a jelenleg kitalált rendszer nem üzemelne. A megoldás már nagyon közel van :wink:
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. márc. 09, 2011 2:34 pm

Gondolom páran már észrevették, hogy az indylights screen shotok nem készültek el. Sajnos gondban vagyok mivel az rF-em valamiért nem csinál screen shotot jobban mondva csinál de nem a játékról hanem a háttérben zajló eseményekről (így volt látható a total commanderről egy screen hétfő éjjel folyamatosan)

Szóval gondban vagyok, most meg még hülyeséget is csináltam mert mtcc képekkel cseréltem le véletlenül, pár régi lights képet akartam berakni a helyére. Ezt az este rendezem ahogy idővel a többi melót is, türelmeteket kérem.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. márc. 09, 2011 3:58 pm

metosz írta:Gondolom páran már észrevették, hogy az indylights screen shotok nem készültek el. Sajnos gondban vagyok mivel az rF-em valamiért nem csinál screen shotot jobban mondva csinál de nem a játékról hanem a háttérben zajló eseményekről
Ha az rF képmentőjét használod (F12), akkor érdemes kipróbálni Fraps-al v. más képlopó progival. A default rF képmentő amúgy is agyon tömöríti a képet amely sokszor elég csúnya....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » csüt. ápr. 07, 2011 3:06 pm

@Metosz: nagyon nem jó így, hogy a főoldalon a hírek egy oldalon jelennek meg, hatalmasra fog így hízni a html. Jobb lenne valami dinamikus, adatbázisba dolgozó főoldal.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. ápr. 07, 2011 4:12 pm

Toby írta:@Metosz: nagyon nem jó így, hogy a főoldalon a hírek egy oldalon jelennek meg, hatalmasra fog így hízni a html. Jobb lenne valami dinamikus, adatbázisba dolgozó főoldal.
Jó ötlet ,van esetleg rá valami megoldásod is? Én úgy oldottam meg más oldalakon, hogy a hírek gyakorlatilag évenként kapnak új oldalt. De teljesen nyitott vagyok egy új megoldás felé is amennyiben a kinézeten nem változtat.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. ápr. 09, 2011 12:52 pm

Délelőtt nem üzemeltünk egy ideig. Új IP címet kapott az oldal, amit muszáj volt visszaállítani a régire, mivel a interware ahol a domain van reggelve csak hétköznap hajt végre Domain adat változtatást. De persze lehet fordítva is mondani. A lényeg: a hiba javítva.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jún. 06, 2011 12:05 pm

Srácok!

Bár totál lényegtelen dolog és ha nem történik változás akkor sem fogok rosszabbul aludni, de nem lehetne a Hotlap színsémáját visszaállítani a régi fekete vs. narancs kombóra? :grin:

Megmondom őszintén nekem picit zavarja a szépérzékemet a fekete és a szürke bizonyos árnyalatainak a kombinációja. Így eléggé egybeolvadós és ezáltal egyhangú. Sőt ha szabad ilyet mondanom picit "komolytalan" is. (persze ez csak az én véleményem)

Ha már mindenképp a változtatás volt a cél, akkor szerintem előnyösebb lenne a Maszim színvilágához (fehér, fekete, piros) igazítani a hotlapot is.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. jún. 06, 2011 3:55 pm

A hotlap oldal maximálisan HRC és Toby. Semmiképpen se szólnék bele és ezúton is köszönöm az Egyesület nevében!

;-)
Persze jó ha jól néz ki, de a köszönetnek nem feltétele. 8)
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » hétf. jún. 06, 2011 5:57 pm

A csúfítás és egyszerűsítés a lassulás miatt volt, de mivel nem az hozott javulást, visszaállítottam az eredetit. Ha esetleg a designereknek van ötletük, örömmel fogadom, gyakorlatilag minden megvalósítható.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jún. 06, 2011 6:05 pm

Toby írta:A csúfítás és egyszerűsítés a lassulás miatt volt, de mivel nem az hozott javulást, visszaállítottam az eredetit. Ha esetleg a designereknek van ötletük, örömmel fogadom, gyakorlatilag minden megvalósítható.
Bocs Toby nyilván nem szapulni akartalak, de így már érthető mi miért volt. Tényleg szuper a cucc amit létrehoztatok és ahogy Metosz is mondta köszönet érte. Nem vagyok designer, de ha már a Maszimról van szó, akkor talán még egyedibb lehetne abban a színösszeállításban, amit említettem. Bár nekem ez a fekete-narancs is bejön. :grin:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » hétf. jún. 06, 2011 6:22 pm

Nyilván nem sértődtem meg, de menj a píbe. :D
Ez a narancsos stílus még a HRC V8-ból maradt vissza.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. jún. 06, 2011 8:03 pm

ja a V8-ból...Zengőéknek is az jött be :p

Kép
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » szer. jún. 08, 2011 9:55 am

Mivel nem tudom, hogy ez weboldal téma vagy hotlaps téma, inkább ide írom. Ismét fejlődött kicsit, a hotlaps felirat mögött megjelenik a pályarajz, jobb ötlet híján tettem oda, tanácsok jöhetnek.
Pályarajzokhoz kötődő téma.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szer. júl. 06, 2011 1:11 pm

Srácok, szakik!

Két óránként kapok a fórumról egy mailt, hogy aktiváljam a regisztrációmat. Annak ellenére történik mindez, hogy már párszor végrehajtottam a dolgot. Tudnátok ez ellen tenni valamit (vagy javasoljatok vmit, hogy én mit tehetek)? Elég szar, hogy napi 20 maszim üzenetet kell kidobálnom a szemétbe, ráadásul a fontos mailek is áldozatul eshetnek a rutinszerű törölgetésnek. Help pls! =_
Peter Rigo

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. júl. 08, 2011 12:30 am

Ginger17 írta:Srácok, szakik!

Két óránként kapok a fórumról egy mailt, hogy aktiváljam a regisztrációmat. Annak ellenére történik mindez, hogy már párszor végrehajtottam a dolgot. Tudnátok ez ellen tenni valamit (vagy javasoljatok vmit, hogy én mit tehetek)? Elég szar, hogy napi 20 maszim üzenetet kell kidobálnom a szemétbe, ráadásul a fontos mailek is áldozatul eshetnek a rutinszerű törölgetésnek. Help pls! =_
Nem néztem utána, de én szerintem a profilodban van ilyen, hogy ne küldjön mailt.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. júl. 22, 2011 10:14 pm

URAK!

Több cikk is készül...... státuszban van, a kezdőlapon, egyszerűen el vagyok havazva időben, és örülök, hogy a fontosabb egyesületi adminisztárciót, pl. KSH töltögetés, intézem.

Ezúton kérem szépen akinek van kedve írjon cikket a kimaradt futamokról, általában közvetítés is volt, illetve a statisztika is segíthet a felelevenítésben, de magukat a replayeket is le lehet töltni. -v-

Jelentkezést ezúton is köszönöm! -pucszi-
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » pén. aug. 26, 2011 4:44 pm

Nem lehetne kitalálni valamit a sok szemét spam ellen??
Mondjuk a képről leolvasni mi van oda írva??

Emiatt szar ez a fórum, bárki és bármi regisztrálhat.
Buchert Csaba

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. aug. 27, 2011 10:44 am

Csaba írta:Nem lehetne kitalálni valamit a sok szemét spam ellen??
Mondjuk a képről leolvasni mi van oda írva??

Emiatt szar ez a fórum, bárki és bármi regisztrálhat.
--kj-

22-es csapdája, ha bezárunk akkor nem lehet használni, ha meg nem akkor irogatnak ilyen hülyék, hozzátenném a regisztrációnál van képes szöveg felismerés. :roll: dejavu 2.0 motor
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. aug. 27, 2011 5:15 pm

metosz írta:
Csaba írta:Nem lehetne kitalálni valamit a sok szemét spam ellen??
Mondjuk a képről leolvasni mi van oda írva??

Emiatt szar ez a fórum, bárki és bármi regisztrálhat.
--kj-

22-es csapdája, ha bezárunk akkor nem lehet használni, ha meg nem akkor irogatnak ilyen hülyék, hozzátenném a regisztrációnál van képes szöveg felismerés. :roll: dejavu 2.0 motor
Akkor meg hogy regelnek?? :-))
És azt nem lehetne, hogy jóváhagyni a regisztrációt, valaki meg lenne bízva ezzel és ő engedélyezi, pl én.
Buchert Csaba

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. aug. 27, 2011 9:45 pm

Csaba írta:
metosz írta:
Csaba írta:Nem lehetne kitalálni valamit a sok szemét spam ellen??
Mondjuk a képről leolvasni mi van oda írva??

Emiatt szar ez a fórum, bárki és bármi regisztrálhat.
--kj-

22-es csapdája, ha bezárunk akkor nem lehet használni, ha meg nem akkor irogatnak ilyen hülyék, hozzátenném a regisztrációnál van képes szöveg felismerés. :roll: dejavu 2.0 motor
Akkor meg hogy regelnek?? :-))
És azt nem lehetne, hogy jóváhagyni a regisztrációt, valaki meg lenne bízva ezzel és ő engedélyezi, pl én.
A fórumot Toby csinálja, ha van ilyenre mód akkor én benne vagyok, hogy a regisztációval kapcsolatosan kapjál egy ilyen jogot, sőt munkádat megköszönjük! De ez gondolom phpbb motor függő, ha Toby nem olvasná esetleg akkor írok neki, a napokban :roll:

Az is megoldás lehet, hogy a levelező rendszerünk beindításával kerüljük meg ezt a gondot. A levelezésben már tudom a hibát, hogy miért nem megy, az interware-nél van domain reggelve, ott kell állítani dolgokat vagy a domain regisztációt átvinni a webtárhelyet adó ezit-hez.
Ha ez meg lesz (elég régóta nem csináltam már meg, hogy végre eltüntessem ezt a foltot) akkor te kapod majd a jelentkezes@maszim.hu emil cím hozzáférést. -v-
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. aug. 28, 2011 3:21 pm

Szívesen vállalok én is valami melót. :-)
Buchert Csaba

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. szept. 24, 2011 12:45 am

Csaba írta:Szívesen vállalok én is valami melót. :-)
Csaba F1-ben van annyi meló mint a nyű, légyszi keress meg TS-en, amikor kék vagyok,

-v-
Kapott a kezdó oldal egy új menüt oldalt MASZIM címszóval, az egyesület fontosabb belső híreit lehet rajta keresztúl a jövőben elérni. -okos-


http://www.maszim.hu (baloldalt) 8)

+
szenior kupa 2011 statisztika elérhető a menüből. :idea:
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. szept. 24, 2011 4:34 pm

metosz írta:
Csaba írta:Szívesen vállalok én is valami melót. :-)
Csaba F1-ben van annyi meló mint a nyű, légyszi keress meg TS-en, amikor kék vagyok,

-v-
Kapott a kezdó oldal egy új menüt oldalt MASZIM címszóval, az egyesület fontosabb belső híreit lehet rajta keresztúl a jövőben elérni. -okos-


http://www.maszim.hu (baloldalt) 8)

+
szenior kupa 2011 statisztika elérhető a menüből. :idea:
Ok!
Buchert Csaba

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. okt. 06, 2011 9:54 pm

Egy picit utólértem magam az oldal frissítésében így éppen időben a DRM indításával együtt apró hibák az aloldalakon is javítva lettek, a költözés óta eléggé úgy készülget az oldal, mint a cseszneki vár. A régebbi hírek áthelyezése még várat magára de azzal pontot tehetünk majd a költözés végére, aztán jöhet a pilótákról rész és a bajnokok oldal frissítése...................................
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » csüt. okt. 06, 2011 10:42 pm

A fórumon a felhasználók jogosultságai módosítva lettek, csak az adminisztrátoroknak van moderátori jogosultságuk. Aki nem admin, de szüksége van moderátori jogokra (és indokolni is tudja), az kérem jelezze!
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. okt. 23, 2011 9:29 pm


Úgy tűnik a szolgáltatónál probléma lépett fel így sajnos jelenleg a fórum regisztráció nem üzemel illetve frissíteni sem tudok.

A hírek is késnek, kérem mindenki türelmét!
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » hétf. okt. 31, 2011 12:57 pm

A LiveTiming frissítésen esett át, akiknek mindenhova az van írva, hogy "undefined", azok töröljék a böngésző sütijeit.
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. okt. 31, 2011 6:51 pm

metosz írta:
Úgy tűnik a szolgáltatónál probléma lépett fel így sajnos jelenleg a fórum regisztráció nem üzemel illetve frissíteni sem tudok.

A hírek is késnek, kérem mindenki türelmét!
Lehet tudni, hogy mikorra javul meg?
Buchert Csaba

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. dec. 03, 2011 10:02 am

Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » csüt. feb. 09, 2012 1:40 am

A LiveTiming és Hotlaps a mai naptól a Maszim tárhelyén üzemel, a linkeket a legtöbb helyen cseréltem, ha találtok hibás bejegyzést, azt jelezzétek!
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. júl. 21, 2012 10:19 am

Ha valakinek gondja van a fórum belépéssel, az törölje a böngésző sütijeit (cookie)
Explorer
Firefox



BengA segítségével és adminisztrálásával, megújulás alatt van a maszim facebook oldala!
http://www.facebook.com/maszim
Kép

Toby
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: szer. júl. 16, 2008 4:06 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Toby » kedd aug. 07, 2012 9:44 am

Hotlaps menüje mobilbarát verzióra cserélve, Firefoxszal és Chrome-al tökéletesen működik, Explorer kicsit csúnyán jeleníti meg.

Szerk.: logót is lecseréltem, szembarát verzióra :)
A sün egy makacs állat. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gilberto » kedd aug. 07, 2012 11:31 am

Toby írta:Hotlaps menüje mobilbarát verzióra cserélve, Firefoxszal és Chrome-al tökéletesen működik, Explorer kicsit csúnyán jeleníti meg.
Explorert amúgy is csak a mazoisták, és a kezdők használnak:)
Manchester United

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd aug. 07, 2012 1:33 pm

Gilberto írta:
Toby írta:Hotlaps menüje mobilbarát verzióra cserélve, Firefoxszal és Chrome-al tökéletesen működik, Explorer kicsit csúnyán jeleníti meg.
Explorert amúgy is csak a mazoisták, és a kezdők használnak:)
Kb... -kakcsi-
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. aug. 18, 2012 6:26 pm

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 29, 2013 12:45 pm

@ Gadfly
Csináltad ezt a futó hotlapot de nekem valamiért nem jó. Értem ez alatt, hogy rajta van egy vízszintes görgető sáv ami kitakarja az egészet. Firefoxot használok és se Linuxon se Win7en nem jó.....
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 29, 2013 1:19 pm

Csaba írta:@ Gadfly
Csináltad ezt a futó hotlapot de nekem valamiért nem jó. Értem ez alatt, hogy rajta van egy vízszintes görgető sáv ami kitakarja az egészet. Firefoxot használok és se Linuxon se Win7en nem jó.....
Javítva! Most már firefox kompatibilis is. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 29, 2013 2:33 pm

Gadfly írta:
Csaba írta:@ Gadfly
Csináltad ezt a futó hotlapot de nekem valamiért nem jó. Értem ez alatt, hogy rajta van egy vízszintes görgető sáv ami kitakarja az egészet. Firefoxot használok és se Linuxon se Win7en nem jó.....
Javítva! Most már firefox kompatibilis is. ;-)
Van olyan aki nem ezt használ??? :D
Most komolyan, ugye nem Explorereztek? :D
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 29, 2013 3:02 pm

Csaba írta:
Gadfly írta:
Csaba írta:@ Gadfly
Csináltad ezt a futó hotlapot de nekem valamiért nem jó. Értem ez alatt, hogy rajta van egy vízszintes görgető sáv ami kitakarja az egészet. Firefoxot használok és se Linuxon se Win7en nem jó.....
Javítva! Most már firefox kompatibilis is. ;-)
Van olyan aki nem ezt használ??? :D
Most komolyan, ugye nem Explorereztek? :D
Szerintem a többség Chrome-ot! Régen én is Firefox-oztam (nagyon sokáig), de kb. 1 éve otthoni használatra kizárólag a Chrome-ot. Az egyszerűsége a nagyszerűsége mint pl. nem kell a flashel külön szórakozni mivel alapból bele van építve és frissíti is magát, maga a böngésző is észrevétlenül frissíti magát, GYORS (mondjuk ez miatt elég sok RAM-ot használ), iszonyat sok protokollal kompatibilis mind megjelenésben mind az alkalmazás területén (mondjuk programozó szempontból picit igénytelen, mert sok mindent jól jelenít meg, attól független, hogy a forráskód f@s :) ), rengeteg hasznos bővítmény stb stb. Webfejlesztésre viszont alkalmatlan az előbb leírtak miatt, szal ott Firefoxot érdemes használni kontroll böngészőként, mert ha ott jól megjelenik, akkor chrome-ban biztos, viszont fordítva ez nem igaz. :) Ami a firefox előnye, hogy tud külön kezelni proxy-t, míg a chrome a winfosban beállított paraméterket nézi, mint ahogy az IE is. Az IE meg ugye egy teljesen más világ, szerencsére kihalóban van. :mrgreen:

(melóhelyen én is firefoxot használok)

Statisztika: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Ja egyébként ha a fórum alján lévő Ki van itt gombra kattintasz, akkor ott le lehet csekkolni pl. a böngészőt is. ;-) Néha szoktam nézegetni és ez alapján is mondtam, hogy a többség chrome. :mrgreen:

http://maszim.hu/forum/viewonline.php?sg=1
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 29, 2013 3:10 pm

Én is használtam egy jó darabig Chromeot, de van vele egy komoly bajom, mégpedig, hogy minden csúnyább rajta.... :S
Megmagyarázni nem tudom, de a betűk, a weblap elemi, minden kicsit rosszabb.
Engem meglep ez a statisztika.
Buchert Csaba

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd jan. 29, 2013 3:14 pm

Akkor én kivétel vagyok mert Operát használok.

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd jan. 29, 2013 3:19 pm

Tommy78 írta:Akkor én kivétel vagyok mert Operát használok.
Én meg oda járok :lol:
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 29, 2013 3:25 pm

Engem azért nem lep meg, mert manapság nem csak a PC-kel kell számolni, hanem az okostelefonokkal is. Mivel itt főlényesen az Android vezet, amely ugye már jó ideje Google Licensz alá tartozik, így nem meglepő a fenti statisztika. Sőőt én még picit keveslem is Chrome felhasználók arányát főleg abban a tudatban, hogy az alap Android böngésző is Chrome alapú. Persze az már csak az android változatossága, hogy fel lehet rá rakni firefox, opera stb. Viszont ha a gépeden (PC) Chrome van és a telódon is (Android), akkor iszonyat jó szinkronizációs megoldásokat lehet létesíteni a kettő között. :)

Androidra sztem ami még elengedhetetlen az az Opera Mini, mert ebben van adattömörítés, így ha nem wifiről vagy, akkor ez a leggyorsabb és legtakarékosabb adatforgalom szempontjából. Hátránya, hogy külső nem igazán definiált proxykat használ, melyet pár webes alkalmazás v. oldal nem szeret. :)

Visszaérve szerintem az IE csak azért kapott 14.7 %-ot, mert számos munkahelyen ahol fontos az adatbiztonság stb. ott le van tiltva az, hogy más alkalmazásokat pl. böngészőket telepíthess. (pl. Bank)

Kép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 29, 2013 3:58 pm

Csabi, neked szerintem majd egy ilyen felé kell kacsingatni ;-) (csak a főnökeid meg ne tudják :) )
http://hvg.hu/tudomany/20130103_ubuntu_mobil_android
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 29, 2013 4:13 pm

Gadfly írta:Csabi, neked szerintem majd egy ilyen felé kell kacsingatni ;-) (csak a főnökeid meg ne tudják :) )
http://hvg.hu/tudomany/20130103_ubuntu_mobil_android
Nekem egy samsung SGH-L700-am van, és amíg szét nem rohad az is marad.
Abszolút igénytelen vagyok ebben a tekintetben, nem járulok hozzá a gazdasági növekedéshez, legfeljebb csak az étvágyammal. :D
Buchert Csaba

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: BengA » csüt. jan. 31, 2013 1:15 pm

Főoldalon a facebook-os ablak elrendezése valamiért szétesett. Már pár napja észre vettem, de úgy látom ez maradandó. Nem biztos, de ha jól emlékszem a Partnereknél a RFE Certified Partner logó nem rég került oda (pár hete) vagy? Ahhoz nem lehet köze?
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. feb. 01, 2013 6:52 pm

BengA írta:Főoldalon a facebook-os ablak elrendezése valamiért szétesett. Már pár napja észre vettem, de úgy látom ez maradandó. Nem biztos, de ha jól emlékszem a Partnereknél a RFE Certified Partner logó nem rég került oda (pár hete) vagy? Ahhoz nem lehet köze?
Semmi nem lett változtatva, de majd meglesem nekem nem tűnik fel a hiba, egyben van, arcképeket látok - pontosan mi a gond?
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. feb. 01, 2013 7:55 pm

metosz írta:Semmi nem lett változtatva, de majd meglesem nekem nem tűnik fel a hiba, egyben van, arcképeket látok - pontosan mi a gond?
Csináltam egy shotot, nálam így néz ki. Nyomtam ctrl+R és F5-öt is, szóval frissítettem többször is.
Kép
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. márc. 23, 2013 3:10 pm

-v-

Akik már most is mobilról látogatják az oldalt – észrevették, hogy fejlesztettünk.

http://www.maszim.hu/forum/

Keszthelyi Ákosnak (Gadfly) köszönhetően, a jövőben okos telefonról is elérhető a MaSzim fórum. Tervezzük a kezdőlap hasonló elérését is.


Kép
Kép

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Kazard » pén. ápr. 05, 2013 10:22 pm

Csak hogy felfedeztem ezt a topic-ot.
A fórummal kapcsolatban nem értek a rendszer működéséhez viszont lenne egy építő jellegű javaslatom.
Annyi lenne hogy a futamra való jelentkezés egy amolyan kiválasztós alapon működne. Tehát ha bejelentkezek az oldalra és belépek az adott futam topicjába, akkor egy kattintással ki tudnám választani hogy indulok e avagy nem. Ezzel automatikusan felkerülnék egy, az első hozzászólásban levő listára. Ez némi adminisztrációs munkát is megspórolna. Tisztában vagyok vele hogy nem kicsit macerás a dolog pláne a jogosítványok függvényében úgyhogy mint ötletet hoznám fel első ízben.

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. ápr. 05, 2013 11:02 pm

Kazard írta:Csak hogy felfedeztem ezt a topic-ot.
A fórummal kapcsolatban nem értek a rendszer működéséhez viszont lenne egy építő jellegű javaslatom.
Annyi lenne hogy a futamra való jelentkezés egy amolyan kiválasztós alapon működne. Tehát ha bejelentkezek az oldalra és belépek az adott futam topicjába, akkor egy kattintással ki tudnám választani hogy indulok e avagy nem. Ezzel automatikusan felkerülnék egy, az első hozzászólásban levő listára. Ez némi adminisztrációs munkát is megspórolna. Tisztában vagyok vele hogy nem kicsit macerás a dolog pláne a jogosítványok függvényében úgyhogy mint ötletet hoznám fel első ízben.
Jó ötlet, ha meg lehet valósítani --kj-
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. ápr. 07, 2013 8:58 pm

BengA írta:
Kazard írta:Csak hogy felfedeztem ezt a topic-ot.
A fórummal kapcsolatban nem értek a rendszer működéséhez viszont lenne egy építő jellegű javaslatom.
Annyi lenne hogy a futamra való jelentkezés egy amolyan kiválasztós alapon működne. Tehát ha bejelentkezek az oldalra és belépek az adott futam topicjába, akkor egy kattintással ki tudnám választani hogy indulok e avagy nem. Ezzel automatikusan felkerülnék egy, az első hozzászólásban levő listára. Ez némi adminisztrációs munkát is megspórolna. Tisztában vagyok vele hogy nem kicsit macerás a dolog pláne a jogosítványok függvényében úgyhogy mint ötletet hoznám fel első ízben.
Jó ötlet, ha meg lehet valósítani --kj-
Illetve az lenne a legszebb, ha kapcsolódna mindeközben egy adatbázishoz, ami pl. automatikusan elveszi az indulási jogot két hiányzás után, illetve felszabadítja az autó választását, jól láthatóan és dizájnosan, és statisztikát is automatikusan készít, illetve személyre szóló adatokat is kezel, több bajnokit összevonva - ...................................ehhez informatikus kell aztán és egy stáb aki beviszi az adatokat, amik eddig születtek, de jó is lenne. -pucszi- Mindenképpen megcsináljuk - idővel ;-)
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: WEBOLDAL

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. ápr. 08, 2013 7:01 am

metosz írta: Illetve az lenne a legszebb, ha kapcsolódna mindeközben egy adatbázishoz, ami pl. automatikusan elveszi az indulási jogot két hiányzás után, illetve felszabadítja az autó választását, jól láthatóan és dizájnosan, és statisztikát is automatikusan készít, illetve személyre szóló adatokat is kezel, több bajnokit összevonva - ...................................ehhez informatikus kell aztán és egy stáb aki beviszi az adatokat, amik eddig születtek, de jó is lenne. -pucszi- Mindenképpen megcsináljuk - idővel ;-)
Ez kb amit szerettem volna, de hát az idő.....
Buchert Csaba

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég