Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

ASSETO CORSA CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » csüt. feb. 28, 2013 9:36 am

ASSETTO CORSA



Az Assetto Corsa a Kunos Simulazioni új "High-End" kategóriás programja, a méltán népszerű netKar Pro készítőitől. Gondolom a netKar Pro-t nem kell bemutatni, azt hiszem túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az elmúlt évek egyik (ha nem a) legkomolyabb autós szimulátora a "High-End", vagy "Ultra Real" kategóriában. Aki próbálta az csak áradozott a minőségéről és valósághűségéről. A Kunos Simulazioni készíti a "Ferrari Virtual Academy" szimulátort is, amit ha jól tudom jelenleg a Scuderia Ferrari is használ az F1 projecjtében.

Az új Assetto Corsa Technology Prewiev verzió a múlt héttől hozzáférhető, csak a netKar tulajok számára, de akinek nincs meg a netKar az se csüggedjen, a TP kiadásakor tizedére zuhant a netKar ára - jelenleg 1500 ft körül mozog - szóval igencsak megéri.

Miért fontos ezzel a szimulátorral foglalkozni? Az AC a netKar-ral ellentétben moddolható szimulátor lesz, így nyilván sokkal nagyobb népszerűségnek örvend majd, mint elődje - így a különböző ligák számára is alternatíva lehet a jövőben. Úgy gondolom - mint anno a netKar esetében is - itt egy újabb lehetőség valami egyedi dolog felkarolására itt a MaSzimon belül. Jó lenne elindítani ezt az "Ultra Real" vonalat is, hogy az egyesület névben szereplő "Sport" kifejezés még inkább teret nyerjen. Szóval ide jöhetnek a vélemények, tapasztalatok a TechPrev-ről és a később, a kiadást követően pedig magáról a szimulátorról.

Elérhetőségek, vásárlások, hasznos oldalak:

http://www.assettocorsa.net/en/

http://www.kunos-simulazioni.com/main/
http://www.netkar-pro.com/main/
http://www.ferrarivirtualacademy.com/game/en/index.jsp
http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1324301258
http://www.facebook.com/Assetto.Corsa?fref=ts
https://twitter.com/search?q=assetto%20corsa&src=tyah
Peter Rigo

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: BengA » csüt. feb. 28, 2013 9:39 am

Jól néz ki a cuccos...
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Gilberto » csüt. feb. 28, 2013 9:52 am

tetszik!
Manchester United

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » csüt. feb. 28, 2013 11:39 am

Alig jött ki a TP verzió már el is kezdték piszkálni. Jönnek folyamatosan az infok, állítólag könnyen kezelhető a rendszer. http://www.virtualr.net/assetto-corsa-f ... d-released

Kunosék tegnap bejelentették, hogy valószínű még a héten jön egy update,
amiben a grafikus és kontroller beállításokon javítanak.
Peter Rigo

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » csüt. feb. 28, 2013 6:57 pm

Akinek megvan mindenképpen írjon valamit. Én is figyelem a dolgokat és egyelőre mindenütt pozitív a visszajelzés.

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: voodoo » csüt. feb. 28, 2013 9:29 pm

de szép !
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » csüt. feb. 28, 2013 9:51 pm

Kazard írta:Akinek megvan mindenképpen írjon valamit. Én is figyelem a dolgokat és egyelőre mindenütt pozitív a visszajelzés.
Nagyon klassz a cucc. :twisted: Egyelőre van némi gond a játékvezérlő beállítással (némi input lag is befigyel), illetve optimalizálásra szorul a grafikus beállítás: jelenleg átlag gépeken a motion blur gyakorlatilag tizedeli az fps számot, ami nem túl jó. Visszajelezték a készítők, hogy értik a problémát és mindenképpen megoldják. Ezért TP a TP. Ez nem demo. Hamarosan (talán még a héten) jön az update. Egyébiránt tényleg szuper... most, hogy vége az MTCC első etapjának belevetem magam majd a dologba tesztelés céljából. Töltsétek, aztán írjátok az infokat. ;-)
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 01, 2013 11:15 am

Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 01, 2013 9:58 pm

No, meghajtottam kicsit az autót. Így elsőre azt tudom mondani, hogy a grafikára nem lehet panasz: úgy érzem egy viszonylag átlagos (i5@2,80Ghz;GTX465) konfigurációval nagyrészt low beállításokkal és 4× AA mellett is olyan filmszerű az élmény (akár 1280×780 felbontáson is), hogy lef...om a bokámat tőle. Az a jó az alacsony felbontásban, hogy nem kockásodik a kép, hanem szépen elmosódik, kicsit életlen, de így is gyönyörű, nem kell félni tőle. Aztán persze full HD-ben is hozza a 100 feletti FPS értéket. Próbálom 100 felett tartani, mert később ha jönnek az ellenfelek, akkor remélem megmarad 60 felett. 2× AA mellett már komoly 120 körüli az átlag FPS, ami nem rossz. Amit nem szeret az a Motion Blur effekt, azt javaslom kilőni annak akinek ez nélkülözhető. Az első tapasztalatok hasonlóak az SG-s srácok által leírtakkal. 900°-os kormány kell ehhez az utcai Lotushoz. Az FFB érzésre nem a legjobb (főleg közvetlenül az rF féle kamu FFB után, de még sajnos a nKP full real érzésétől is elmarad), de lehet, hogy csak a DFGT-re nem lehet még optimalizálni. Ezen remélem később még faragnak. A fizika hibátlan, a hangok átlagosak, de ezen az új hang mod segít(het). Összességében nagyon grrrr.... van benne kakaó rendesen. :twisted:
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szomb. márc. 02, 2013 7:20 pm

Kint a v0.9.8.
Tesztelem.
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. márc. 03, 2013 9:52 am

Lényegi változás nem történt az új verzióban. Kicsit jobb az FFB és az AA változtatása kevésbé hat ki az FPS értékére. Új tapasztalat - legalább is nálam -, hogy érdemes bekapcsolni a VSync-et, a stabil 60-as FPS-hez. Nagyon szép a kép folyamatossága. Úgy tűnik, hogy kicsit 100 felett FPS esetén is látványosan működik a VSync.

Alesease készített egy bővített menüt, amiben működik a FOV, bütykölhető a tükör felbontása és változtatható a felhők mozgása és a napszak effekt is. Érdemes kipróbálni. ;-)
http://alexease.uw.hu/acfiles.php?melyi ... 52f/THEMES
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. márc. 03, 2013 1:37 pm

v0.9.8 változások - azért volt itt még egy-két dolog. :)

http://www.assettocorsa.net/changelog-0-9-8/
Peter Rigo

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. márc. 03, 2013 4:33 pm

Na kipróbáltam a frissítést.
FPS szempontjából kicsit jobb lett a helyzet, 1920x1080-as felbontáson, 4x-es Aniso, 2x-es Anti Aliasing, max shadow, HDR, így volt átlag 120 fps, míg ugyanez full Motion Blur-al (12-es) 90 volt az fps, bár én semmilyen különbséget nem vettem észre mikor ezt bekapcsoltam, azon kívül, hogy 30-al kevesebb lett az fps. Megnéztem úgy is, hogy minden Aniso, Anti aliasing, stb fullra, így 35 körüli volt az fps, ez a teljes max beállítás, de különbséget így sem vettem észre, szóval tényleg egy sima alap beállítással is ugyanolyan szép a grafika, és az fps is bőven jó, de ugye jelenleg csak 1 autóval lehet menni a pályán, nyilván más lesz a helyzet 20-30 autóval. Vsync nélkül próbáltam, de ami jó így is, hogy abszolút nincs ingadozás fps terén, tehát nem úgy mint rF-ben, ha több az épület akkor vissza esik, ha nincs semmi akkor felmegy. Itt stabilan beállt és azt tartotta végig.
Viszont ami most nálam nagyon elment az a kormányzás. Most hiába állítom bárhány fokra, akkor is csak 90 fokot enged elfordulni mindkét irányban a pályán, valamint kalibrálásnál is 90 fok felett már nem mozdul a kormány. Ginger nálad ez jól működött? Az első verzióban ez jó volt nálam.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. márc. 03, 2013 5:23 pm

Az eddig megjelent alkalmazások gyűjteménye.
http://alexease.uw.hu/acfiles.php
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. márc. 03, 2013 5:33 pm

Tommy78 írta:Viszont ami most nálam nagyon elment az a kormányzás. Most hiába állítom bárhány fokra, akkor is csak 90 fokot enged elfordulni mindkét irányban a pályán, valamint kalibrálásnál is 90 fok felett már nem mozdul a kormány. Ginger nálad ez jól működött? Az első verzióban ez jó volt nálam.
Ja, itt gáz volt a 0.9.6-nál. Akkor kipróbáltam a végleteket és 270°-os beállításnál csak a valós 270°-nak megfelelően fordult a kerék, míg 900°-nál tért ki maximumra. Akinek 180°-os kormánya volt, gyakorlatilag nem fordult az autója. A probléma szemléltetve: http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1 ... 58&no=1740

A 0.9.8-nál variáltak. Most úgy működik mint az nKP-ben, akármit állítasz az autó a 900°-nak megfelelően tekeri a kormányt (ennyit fordul a Lotus kormánya a valóságban), pl.: ha a játékvezérlő 270°-os, akkor az a játékban 900°-nak felel meg. A monitoron (belső nézetben) is 900°-ot fordul a kormány, akármit csinálok. Nem, baj, jó ez így. Tommy, az eljárás a következő: driverben 900°-ra állítsd, utána kalibráld a kormányt a progiban. Ha el tudod tekerni kopptól-koppig, akkor jó. Ez egy ilyen autó. Ha kevesebbel akarsz autózni, mondjuk 300°-kal, akkor is előbb a driver, aztán kalibráld a progiban. Utána már ne nyúlj a csúszkához, mert elcsesződik.

Most már csak azt nem tudom, hogy mi lesz mondjuk egy formula autónál, ahol 450°körül forog a real kormány... vagy mindig újra kell kalibrálni? Ez hülyeség. Lehet, hogy ezért van, hogy progin belül is lehet menteni az egyes beállításokat.
Peter Rigo

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. márc. 03, 2013 5:39 pm

Köszi a választ! Ezt meglesem.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. márc. 03, 2013 5:57 pm

Én 900°-on használom a kormányt és meg kell hogy mondjam, nagyon élvezem. Sok szimben próbáltam már a 900°-ot, de ennyire jól még egyikben sem működött. Nem csak úgy simán 900°-ra el van osztva a fordulási skála... hanem teljesen reális a dolog a sebesség szerinti változókkal: nagyon klafa... ez mellett az összes eddigi kormányzás számomra gagyi - félek is "visszaülni". :)
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. márc. 04, 2013 10:49 am

Peter Rigo

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » hétf. márc. 04, 2013 11:18 am

Ha most megveszem a NkProt akkor megkapom a demohoz a kulcsot.
Aki megvette a NkProt a demoval annak lesz vmi kedvezménye az alap játékhoz?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Norbi hétf. márc. 04, 2013 11:23 am-kor.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. márc. 04, 2013 11:21 am

Norbi írta:Ha most megveszem a NkProt akkor megkapom a demohoz a kulcsot.
Aki megvette a NkProt annak lesz vmi kedvezménye az alap játékhoz?
Nem hinném, hogy lesz kedvezménye, sztem csak annyi az előnye, hogy akiknek megvan az nKPro, azok kipróbálhatják az AC TP-t.

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » hétf. márc. 04, 2013 11:23 am

Tommy78 írta:
Norbi írta:Ha most megveszem a NkProt akkor megkapom a demohoz a kulcsot.
Aki megvette a NkProt annak lesz vmi kedvezménye az alap játékhoz?
Nem hinném, hogy lesz kedvezménye, sztem csak annyi az előnye, hogy akiknek megvan az nKPro, azok kipróbálhatják az AC TP-t.
Értem. Akkor kivárom a teljes verzsönt :)

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » hétf. márc. 04, 2013 11:28 am

Norbi írta:
Tommy78 írta:
Norbi írta:Ha most megveszem a NkProt akkor megkapom a demohoz a kulcsot.
Aki megvette a NkProt annak lesz vmi kedvezménye az alap játékhoz?
Nem hinném, hogy lesz kedvezménye, sztem csak annyi az előnye, hogy akiknek megvan az nKPro, azok kipróbálhatják az AC TP-t.
Értem. Akkor kivárom a teljes verzsönt :)
Én is így tudom úgyhogy az az 1 hónap már annyira nem oszt nem szoroz szerintem. Nk Pro-t meg ha már eddig hanyagoltam sajnos, akkor egy Tech Demo-miatt nem fogom beszerezni.

Remélem lassan majd kiadják a teljest.

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » hétf. márc. 04, 2013 11:35 am

0.9.8-nál tartanak, úgyhogy nem sokára 1.0.0 lesz hacsak nem lesz 4 jegyű verzió ezek után -hh-

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. márc. 04, 2013 12:07 pm

Norbi írta:Ha most megveszem a NkProt akkor megkapom a demohoz a kulcsot.
Aki megvette a NkProt a demoval annak lesz vmi kedvezménye az alap játékhoz?
Rögtön azzal kezdeném - amit már sokszor és sok helyen leírtak -, hogy ez nem DEMO. Egy rakat lényeges dolog hiányzik belőle, ami a demoban majd benne lesz. Tulajdonképpen csak a fizikára koncentrál. Ez egy gesztus a korábbi nKP vásárlóknak és persze jól jön Kunoséknak némi visszajelzés, értékelés (egyetlen kattintással küld a progi egy log fájlt a fejlesztőknek).

A demo szerintem majd a teljes verzióval együtt jön, mégpedig úgy mint az volt az nKP esetében is: első lépésben a demot töltöd le ami korlátozott tartalommal működik és csak a vásárlás után férhető hozzá a teljes cucc, illetve a későbbi update-ek. Az AC TP, az eredeti netKar-hoz kapott vásárlási kóddal működik, ergo mivel ez regisztrált dolog, én simán el tudom képzelni, hogy nKP és FVA tulajok kapnak valami kedvezményt. Figyelembe véve, hogy sztem összesen nKP-ből nem adtak el ezernél többet :razz: , ez nem egy nagy veszteség Kunoséknak, pláne úgy, hogy aki megvette a netKart, azt nem kell majd győzködni az AC jóságáról, magyarul ez tuti bevétel. ;-)

Halkan jegyzem meg, hogy a netKar Pro ennyi pénzért ajándék.
Sztem aki próbálta az tudja miről beszélek. 8)
Peter Rigo

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. márc. 04, 2013 1:25 pm

Hülye vagyok végképp elvesztem.
Szóval ahogy értelmeztem végig olvasva a dolgokat, ha van netkar pro-m akkor most tudom tesztelni ezt a fizikát. Amikor kijön kb. egy hónap múlva, akkor a netkar pro-tól egy teljesen független program keretében jelenik majd meg, most olyan mint egy MOD a netkar prohoz, de később különálló szoftver lesz.
Jól értem?
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. márc. 04, 2013 1:28 pm

Ez mar most is egy független program csak akik tulajdonában van nKPro azok ki tudjak ezt próbálni, de maga a két programnak fizikailag nincs köze egymáshoz.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. márc. 04, 2013 2:13 pm

metosz írta:Hülye vagyok végképp elvesztem.
Szóval ahogy értelmeztem végig olvasva a dolgokat, ha van netkar pro-m akkor most tudom tesztelni ezt a fizikát. Amikor kijön kb. egy hónap múlva, akkor a netkar pro-tól egy teljesen független program keretében jelenik majd meg, most olyan mint egy MOD a netkar prohoz, de később különálló szoftver lesz.
Jól értem?
Példa
Ha te megvásároltad a Windows 8-at, akkor amíg meg nem jelenik a Windows 9, addig egy munkaközi Win9 verziót kipróbálhatsz (ráadásul márc 10-ig a Win8 tized áron elérhető). Ennyi. :grin:

Ahogy Tommy írja az Assetto Corsa teljesen új progi, egy teljesen új fizikai motor dolgozik alatta dx11 grafikával.
Peter Rigo

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » hétf. márc. 04, 2013 5:03 pm

Norbi írta:0.9.8-nál tartanak, úgyhogy nem sokára 1.0.0 lesz hacsak nem lesz 4 jegyű verzió ezek után -hh-
vagy 0.9.9.1.2


Metosz: A telepítéshez Netkar Pro kulcs kell.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » kedd márc. 05, 2013 2:45 pm

Live Timing a RSR szerveren. ;-) Hotlap/offtrack figyelővel.
http://radiators-champ.com/RSRLiveTimin ... imeAC.html
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szer. márc. 06, 2013 1:19 pm

Új licenszelt tartalom bejelentés.
"This agreement allows the Kunos development team to enrich Assetto Corsa’s virtual garage with two of the most desirable GT cars: The McLaren MP4-12c and the MP4-12c GT3."
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1452_o.jpg
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 08, 2013 12:57 pm

Összefoglalva az utóbbi napok hírei. -okos-

Ezerrel folyik a fejlesztés. A kormányzási kérdésekben élénk vita folyik az AC központi fórumán, aminek nyomán Kunosék a következő infot adták. Alap beállítás a 900°-os kormányszög. Ha ez van belőve a driverben, akkor a progi automatikusan korrigálja azt az adott autóhoz, ergo egy formula autó esetén hiába tekered majd a kormányt 900°-ig, az nem fog tovább fordulni ~450°-nál. Úgy gondolom ez ebben a formában nagyon jó. A fordított szituációra - jelesül ha vki 180°-os kormánnyal tolja a ~450°-os formula autót - azt az ígéretet kaptuk, hogy erre lesz egy "kompenzációs" beállítási lehetőség, nem kell félni, nem kell új kormányt venni, illetve hasonló módon működik majd a dolog azokkal a 900°-os kormánnyal rendelkező userrekkel, akik nem használják a kormány teljes skáláját.
"Múkodni" fog rendesen.

Jön az új McLaren. Azt nem tudni, hogy benne lesz-e a végleges verzióban, vagy csak kiadás után jön egy kiegészítéssel, de az tuti, hogy jön, így a Ferrari P4/5 és a GT3-as BMW után újabb nagy GT autó kerül a progiba.

A VirtualR oldalon hetek óta fríssítgetnek egy MX-5 Miata modot, ami állítólag az AC-hez készül. Fogalmam sincs hogy hogyan, hiszen egyelőre semmi info arról, hogy hogyan lehet majd moddolni a progit. A Lotus fájljai le vannak védve. Ennyi erővel az a Mazda készülhetne akárhova is.

Ezt a képet meg csak úgy... 8)

http://racesimcentral.com/wp-content/up ... 12/019.jpg
Peter Rigo

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » pén. márc. 08, 2013 1:24 pm

Hogy tudtak ennyi licenszt összeszedni? Azért nem semmi belegondolni hogy olyan nevekkel mint a
Mclaren, Ferrari, Lotus mi minden alkotható akár OW-kategóriában is.

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Turi » pén. márc. 08, 2013 1:49 pm

Valami konkrét megjelenési dátum van már? Most már nekem is mozgatja a fantáziámat! _a_
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. márc. 08, 2013 2:02 pm

Kazard írta:Hogy tudtak ennyi licenszt összeszedni? Azért nem semmi belegondolni hogy olyan nevekkel mint a
Mclaren, Ferrari, Lotus mi minden alkotható akár OW-kategóriában is.
Az eddigi licenszelt tartalom, ahogy írtad is, plusz még a BMW, úgy gondolom ezek a legolcsóbb licenszelhető autók, talán a Ferrari kilóg a sorból egy picit, de a Lotus, BMW, McLaren ezek talán a legkönnyebben és legolcsóbban megszerezhető licenszek közé tartozik. Ezt csak abból gondolom, hogy a legtöbb mai autós játékban ezek mind megtalálhatóak, Shift, PCars, rF2, Grid, AC, GT, Forza

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. márc. 08, 2013 6:59 pm

Configotokat leírhatnátok, meg hogy hogy fut a játék :)

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. márc. 08, 2013 7:32 pm

Norbi írta:Configotokat leírhatnátok, meg hogy hogy fut a játék :)
Ginger es en is mar fentebb leírtuk.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 08, 2013 7:33 pm

Norbi írta:Configotokat leírhatnátok, meg hogy hogy fut a játék :)
i5 760@280GHz, GTX465 512MB, 8GB RAM (de holnap viszem fejleszteni a cájgot, mert az új ArtLantis befenyített egy két és fél órás látványterv generálással, és azt én ki nem várom az tuti - nem fizeti ki az időt senki sem). Full HD, 4×AA, a többi gyakorlatilag minden low. Sztem így is gyönyörű (ahogy fent írta Tommy, ha elkezded feltolni a cuccos, alig lehet kiszúrni a változást) - így nekem stabil 108 FPS. Ha leveszem 1600×700-ra, akkor 120 FPS, de még ez alatt is nagyon szép a kép - csak kicsit homályosabb... de ha azt veszed, hogy egy blueray > avi is ilyen... szóval nem probléma. VSyncet használok, mert amúgy nekem picit akadozik a képcsere a monitoron.
Peter Rigo

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Gilberto » pén. márc. 08, 2013 8:59 pm

Norbi írta:Configotokat leírhatnátok, meg hogy hogy fut a játék :)
Intel Core i5 3450 3.1Ghz // Asrock B75M //8Gb Kingston HyperX 1600Mhz // Sapphire 7850 OC 2Gb//
OCZ AGility 3 60Gb //Western Digital 1 TB//
Samsung UE32D5000 TV/Montior

Full minden 95 fps 1080p-ben
Manchester United

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. márc. 08, 2013 10:53 pm

Az úgy nem rossz.

Még lehet Mediumon tudom futtatni majd :D
Gondolom még optimalizálják.

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 15, 2013 3:55 pm

Release helyett egy újabb hivatalos TP video.

Peter Rigo

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Turi » pén. márc. 15, 2013 4:02 pm

Ezt nevezem grafikának!
Igazán kiadhatnának már valami mindenki által kipróbálható verziót! ;-)
Kép

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » pén. márc. 15, 2013 5:29 pm

Still waiting...

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 15, 2013 9:13 pm

A fenti video nem véletlenül került ki, ugyanis kint a v0.9.9
Changelog: http://www.assettocorsa.net/changelog-0-9-9/
Teszteljétek szorgalmasan, aztán írjátok le a tapasztalataitokat! ;-)
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szomb. márc. 16, 2013 4:57 pm

Azért piszkálták a dolgokat ebben az új kiadásban. Teszteltem kicsit. Mielőtt telepítettem, csináltam egy próbafutást (10 kör) a régi, majd közvetlenül utána már az új verzióval. Természetesen a körülmények és a grafikai beállítások azonosak voltak. Nos, az átlag FPS szám 2, azaz kettő FPS-sel emelkedett, viszont a Spikes érték (ha jól értem ez a hirtelen FPS esések száma) 67-ről 21-re redukálódott. A CubeMap (legalábbis az a kicsi része ami a pilótafülkéből látszik) nálam sokat javult: eddig nekem kicsit diavetítős volt, most folyamatos(abbnak) tűnik. Ami viszont kicsit zavar, hogy sztem belenyúltak a fizikába is. Példának okán az egyenes végén (bekapcsolt ABS mellett) most zavarba ejtően rövid féktávokat tudtam venni, az autó stabilabban fordult, mint azelőtt, illetve olyan helyzetekben amikor az ellenkormányzásnál már át kellett fogni a kormányt rendszeresen vissza tudtam hozni az autót. Szóval sztem valamit bütyköltek... Kicsit "barátibb" az autó. Lehet, hogy fals amit érzek, de nem hiszem, hogy 5 perc alatt ennyit fejlődött volna a vezetéstechnikám.
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. márc. 18, 2013 4:34 pm

Kint az új verzióval működő RSR Live Time App.
Aki kényszert érez arra, hogy szinten tartsa magát a legjobbakkal, az próbálkozhat. ;-)
http://www.bsimracing.com/assetto-corsa ... 2013031872
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szomb. márc. 23, 2013 7:01 pm

Megjött az új gépem. Elsőnek, természetesen kipróbáltam az AC-t full grafikai beállításokkal, de azt kell, hogy mondjam, azon kívül, hogy kicsit jobban "elkente" a képet, komolyan kellett nézegetnem az összehasonlító screenshotokat, hogy lényegi (látványbeli) különbségek legyenek egy minimális és egy maximális grafikai beállítás mellett. Az FPS szám zuhanása nem arányos mondjuk egy HDR, vagy Motion Blur nyújtotta "lárványtöbblettel". Ez utóbbit nem is értettem (egyátalán működik, vagy csak az FPS-t felezi?). Ember legyen a talpán aki kiszúrja a különbségeket. Kegyetlenül szép lett ez a játék az tuti. A vezetési élmény pedig leírhatatlan. -l-
Peter Rigo

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Turi » szomb. márc. 23, 2013 7:04 pm

Milyen géped van? Illetve milyen konfiggal fut maximum grafikán? (gondolom fullHD-n)
Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szomb. márc. 23, 2013 8:07 pm

Kérdez felelek plusz infókkal.

WHY THE TECH PREVIEW NEEDS AN NETKAR-PRO LICENSE?
Because first of all it's a bug hunting version and amongst other things we need to test the paycode system which is similar to netKar Pro.
At the same time, we also say a big "thank you" to all our customers that have supported us for all those years.

WILL WE RELEASE A FREE TECH PREVIEW?
YES! We will release a free for all demo later. It will have more content and more features. Don't worry, all you need is a bit of patience.


CAN I STILL PLAY AC TP IF I BUY NETKAR-PRO NOW?
YES! Please do. Not only you get AC TP to try, but you also get another game for a very very low price of 5.99€!
And that's not all, because the income from netKar Pro sales, goes directly to new licenses. As a matter of fact we already announced the McLaren license and it's partly because of the people that bought nKP!

HOW ABOUT THOSE THAT BOUGHT ONLY FVA?
Unfortunately, FVA is a Ferrari game and we don't have the possibility to include FVA clients in the AC TP. Terribly sorry about that, but hey, it is still a win situation for FVA clients too. Because of some top secret projects and all the FVA sales, Ferrari was satisfied from our work and so we managed to get the license for 5 Ferrari cars inside Assetto Corsa!

Thank you everybody!
Peter Rigo

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szomb. márc. 23, 2013 8:08 pm

Turi írta:Milyen géped van? Illetve milyen konfiggal fut maximum grafikán? (gondolom fullHD-n)
Intel i7-3770; Gigabyte GeForce GTX660Ti 2048MB GDDR5; Full HD (1 monitoron). Ha mindent feltolok, akkor 60 FPS körül van a történet, de nyilván ez nem reális, pláne ha jönnek majd az ellenfelek. Ha csak a HDR effekteket kapcsolom ki, akkor duplázódik az FPS szám és fogalmam sincs, hogy mi változik a látványban (nyilván ehhez az én szemem kevés)... de mondom, ha minimumon van minden, akkor 260+ az FPS és még mindig erősen kell koncentrálnom, hogy megtaláljam mi a búbánat lett rosszabb élményügyileg a minimális karcosodáson kívül... de persze más egy AA effekt 1280/1024-en és más 1920/1080-on vizslatva. Hozzátenném, hogy ez előbbit szintén igen profi módon megoldották a fejlesztők, mert mint azt írtam korábban, alacsony felbontáson sem lesz pixeles a kép, inkább csak kicsit jobban elmosódik... és még az is nagyon komolyan néz ki. Előbb gondolkodtam rajta, hogy 1600/900 is elég nekem, mert még tetszenek is a távolban azok a homályosabb élek - nyilván azért, mert a valóságban is közellátó vagyok, és francot sem látok messzire, így megszoktam. :razz:
Peter Rigo

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Turi » szomb. márc. 23, 2013 8:27 pm

Ginger17 írta:
Turi írta:Milyen géped van? Illetve milyen konfiggal fut maximum grafikán? (gondolom fullHD-n)
Intel i7-3770; Gigabyte GeForce GTX660Ti 2048MB GDDR5; Full HD (1 monitoron). Ha mindent feltolok, akkor 60 FPS körül van a történet, de nyilván ez nem reális, pláne ha jönnek majd az ellenfelek. Ha csak a HDR effekteket kapcsolom ki, akkor duplázódik az FPS szám és fogalmam sincs, hogy mi változik a látványban (nyilván ehhez az én szemem kevés)... de mondom, ha minimumon van minden, akkor 260+ az FPS és még mindig erősen kell koncentrálnom, hogy megtaláljam mi a búbánat lett rosszabb élményügyileg a minimális karcosodáson kívül... de persze más egy AA effekt 1280/1024-en és más 1920/1080-on vizslatva. Hozzátenném, hogy ez előbbit szintén igen profi módon megoldották a fejlesztők, mert mint azt írtam korábban, alacsony felbontáson sem lesz pixeles a kép, inkább csak kicsit jobban elmosódik... és még az is nagyon komolyan néz ki. Előbb gondolkodtam rajta, hogy 1600/900 is elég nekem, mert még tetszenek is a távolban azok a homályosabb élek - nyilván azért, mert a valóságban is közellátó vagyok, és francot sem látok messzire, így megszoktam. :razz:
Akkor remélem eldöcög majd nekem is FullHD-ban, i5 3570 + HD7770 1GB GDDR5 ~mediumon.
Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. márc. 29, 2013 11:27 am

Peter Rigo

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. márc. 29, 2013 12:11 pm

Peti, ahogy látom nagyon bele vagy most szerelmesedve ebbe a Kórzába. :) MTCC-t nem tervezted folytatni? Iszonyat jó futamunk volt most A1 ringen. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. márc. 29, 2013 12:14 pm

-v- --pezs- /=/

Ki sem fogok majd abból az autóból szálni _a_

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » pén. márc. 29, 2013 1:35 pm

Norbi írta:
-v- --pezs- /=/

Ki sem fogok majd abból az autóból szálni _a_
Ide vele!

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szomb. márc. 30, 2013 12:13 pm

Gadfly írta:Peti, ahogy látom nagyon bele vagy most szerelmesedve ebbe a Kórzába. :) MTCC-t nem tervezted folytatni? Iszonyat jó futamunk volt most A1 ringen. ;-)
off
Az AC jelenlegi legnagyobb előnye számomra, hogy tulajdonképpen meg sem jelent, mert semmi időm nem lenne rá. Az a napi 10 perc pedig arra elegendő, hogy beszúrjak ide egy-egy hírmorzsát - meló közbeni lazításként az egész napos monitorbámulás közben. Már írtam Tommynak is, ha lesz időm jövök, de képtelen vagyok annyi energiát rászánni a gyakorlásra és setupra mint amivel ki merném magam engedni a pályára. Az MTCC azért ennél többet érdemel. Nézegetem a PSRL féle össznépi, fix setupos NASCAR bajnokságot, mert az jó visszarázódás lenne májusig az oválokra (már ha addig egyátalán elindul)... de nem tudom - pedig valami ilyesmi kellene felkészülésnek, amibe "csak beülsz és mész", mert többre nincs időkeretem.

on
Ja, új hír, hogy az AC olyan 39-49 ajró körül lesz.
Sztem korrekt. Ez az AC remélem akkorát fog ütni, mint amilyennek kinéz és kicsit felrázza a betokosodott szimulátoros agyakat mindenféle platformon.
Peter Rigo

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » szomb. márc. 30, 2013 1:50 pm

Érdekes amiket írtok ide. Úgy látom hogy jelenleg ez lehet az a játék ami a következő 5-6 évet kibírhatja. A másik az rFactor2 viszont akármennyire jó jelenleg többen kacsingatnak az olasz termék felé.

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: voodoo » hétf. ápr. 01, 2013 8:47 am

"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » hétf. ápr. 01, 2013 9:43 am

Na neee!!! /=/

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. ápr. 12, 2013 5:37 pm

Mikor jelenik má meg? :D

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: Assetto Corsa

Hozzászólás Szerző: Kazard » pén. ápr. 12, 2013 7:20 pm

https://twitter.com/KunosStefano

Itt az egyik készítő Twitter-e. Szeptember??

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég